Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aremele Zeilor – Cap. 1 : Alea iacta est !

#31
Parerea mea e ca ,cineva ar trebui sa caute informatii despre aceste arme iar alte persoane sa se intereseze despre acest grup... spuse Reira, Eu pot afla cate ceva despre arme . . . Se mai ofera cineva? continua ea. Eu cred... "sari" John. In rest tacere.Altcineva? Nimeni? Tacere dinou. Bine atunci,inseamna ca ceilalti vor monitoriza grupul...Cand putem incepe domnule John?

Occ:John
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#32
ooc - First, Saya, e Josh, nu John, but astfel de greseli se mai fac, tinand cont ca noi mai suntem si la celalalt rpg. 71

"Hmm.. Recunosc, ideea Reirei nu este deloc rea. In fond, nu putem pleca la "razboi" fara informatii despre presupusii dusmani."
Josh ii privi pe fiecare in parte, nu erau multe persoane, dar nu prea conta numarul, cel putin pentru el.
- Ei bine, eu zic sa cautam ceva informatii. Ce ziceti, sunteti de-acord? Ne-am putea alia, am putea lucra impreuna... adauga el, cu un zambet usor pe chip.

ooc - Reira

#33
Pe echipe? Stiti voi... Ca la clasa I Adauga Reira cu un zambet strengar pe buze. Da cam asa ceva ... Ii raspunse Josh. Deci voi doi ati fi o pereche ...Domnisoara Von Csindrik ma puteti acompania ca partenera la acest razboi? Max ii lua mana in a sa si i-o saruta delicat.Nu stiu ce sa zic... Spuse domnisoara,putin rosie in obraji.

Occ:Esther:X

(Sorry pentru greseala cu Josh?65)
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#34
Ooc: Hm... Stai că nu înţeleg, eu am zis ’Nu ştiu ce să zic?’ O.O Nu prea mai are farmec dacă controlezi gesturile şi cuvintele altui personaj. Aşa că, te rog, mai puţin power play.

Bic: Asculta cu atenţie cea ce spunea domnişoara Mylton. Nu o prea interesa cu cine avea să caute informaţii. Totul era oricum prea ciudat şi nu înţelegea multe. Îi aţinti cu ochii ei cenuşii pe toţi cei prezenţi în sală după care dădu din umeri.
-Dacă domnul Godwin e de acord, nu am nimic împotriva acestei decizii. zise uşor, aşezându-şi ochelarii.

Ooc: cine vrea ÅŸi are chef.

#35
ooc :

In primul rand : nu mai anticipati dinainte ce vor sa spuna celelalte personaje – se numeste power play.

In al doilea rand : lasati replica si pentru celelalte personaje si asteptati sa spuna si ele ceva. Scrieti in functie de ultimul post, de dialogul anterior, legati-va de reactia personajului de de-asupra etc.

Din ceea ce am citit eu inainte sa scriu acest raspuns, posturile sunt varza si cursul rpg-ului a luat-o razna.

Voi incerca sa remediez lucrurile cat de cat.

Max a luat mana unei domnisoare si a sarutat-o ? Vai de mine !

bic :

Max se uita in jurul lui cum de-odata, personaje care i se parusera linistite la inceput, acum turuiau de zori si puneau la cale lucruri marete.

"Usor !” tipa de-a dreptul, facand liniste in jurul sau.

"Cred sa se impune interventia mea prompta. Asa cum i-am spus si lui Josh, aici de fata, lucru pe care dansul il poate confirma, am un prieten care se pricepe la descifrat coduri. Acest prieten mi-a sugerat ca scrisoarea prin care am fost chemat aici ar putea fi un cod si nu s-a inselat.”

Max facu o pauza, inspira aer si continua :
"Prietenul meu a cercetat scrisoarea mea si a aflat ca ea contine un cod. Cand l-am intrebat ce cod contine mi-a spus doar atat :
"Aurea mediocritas.”
Asta inseamna „Aurita cale de mijloc.” Dar la ce anume se refera in mod concret nu stiu.
Sunt mai mult ca sigur ca si scrisorile voastre contin un cod. In ceea ce priveste armele sunt de acord doar intr-o singura privinta : sa aflam ce anume cautam, ca doar nu plecam de nauci, dupa pere-n papusoi !”
concluziona el.

Max privi in directia celei care se oferise ca poate afla despre arme si intreba :
"Sunteti sigura ca puteti afla ceva despre armele pe care le cautam ?”

ooc : Reira

Ps. Incercati sa respectati o oarecare ordine. 5 :d
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#36
As utea afla si acum ceva daca mi-ati arata o arma! Atunci Reira isi scoase telefonul mobil din buzunar si incepe sa scrie un mesaj.Dupa ce termina in mai putin de un minut continua:Diseara voi primi informatii despre arma mea iar daca imi dati poze cu armele/partile de arma pe care le aveti as putea sa termin maine seara cu documentarea

Occ:Josh

(scuzatima pentru power play; de acum voi vorbi doar pentru reira)
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#37
" Hmm... " Aurita cale de mijloc? " Oh Doamne ! In ce m-am bagat ? "
Poate ca Josh se simtea intr-un fel incoltit, nici el nu stia la ce sa se astepte, iar toata treaba asta cu armele si codurile, era suspecta. " Dar si periculoasa. " Concluziona rapid tanarul.
- Deci, Reira... Spui ca te poti ocupa de documentarea armelor ? Poate ca suna ciudat, insa eu pastrez de cativa ani, acasa, un colt ce sigur apartine unui cutit, mai bine zis, este un varf de cutit. Sincer sa fiu, nici nu-mi mai amintesc unde am gasit chestia aia. Daca doresti, ti-o pot da cat de repede pot.
Suna chiar pueril, dar nu se stie care-i adevarul, cel putin nu inca...

ooc - Reira

#38
Daca mi-o poti arata...Si ceilati la fel, nu trebuie decat sa o vad si nimic mai mult.spuse Reira vazand ca toti taceau.Daca ii dau fratelui meu detaliile despre imaginea armei poate afla multe despre aceasta
Sper ca nu le e frica de mine gandi Reira, afisand o fata serioasa.

Occ: oricine are ,sau se gandeste sa aiba ,o arma.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#39
Josh ii privi pe rand pe ceilalti, asteptand probabil, ca unul din cei prezenti sa spuna ceva, poate ca se astepta sa " colaboreze ".
- Reira, pe mine nu ma deranjeaza, mi se pare totul in regula. Ti-o aduc de indata. Scuzati-ma, va rog, se adresa Josh intr-un mod politicos, dupa care pleca din incapere.
Afara, masina il astepta.
" Sunt curios... "[i]

occ - KawaiiS [ Fani ] ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Armele Zeilor – ÃŽnscriere personaje Aveqetura 4 2.594 01-04-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Kenky.
  Armele Zeilor Aveqetura 3 3.203 28-03-2011, 04:02 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)