Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup la Niji 2013

#1
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#2
Hmmm...apropo de chestii de cumparat. Who does that? Adica cine se ocupa de postere and other merchandise? I kind of suck at drawing, dar daca e sa avem oaresce chestii handmade pe langa lucrurile anime-related (bratari, cercei sau altele), mi-ar placea sa ma implic si eu pentru ca snt pasionata de asa ceva ^-^ e doar o idee.
In rest... Voi mai veni cu alte idei daca imi mai vin Smile m-am uitat la pozele de anu trecut (parca) si mi s-a parut tare simpatica faza cu condica de prezenta.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
Mi-ar placea sa fie desene in cerneala (handmade) cu personaje din anime-uri / manga-uri, expuse si pentru cumparat, in diferite formate: A4, A5, A3 etc, dar sa fie desenate in original (nu copie, eu asa as prefera, dar la o adica merg si copiile) iar imaginea/desenul sa fie de calitate, ma refer la non-caricaturi, sa semene cat mai bine cu personajele. Pentru asta trebuie cineva cu experienta in acest tip de desen, dar ar fi un rezultat nemaipomenit 4. Cu siguranta as viza niste Naruto Shippuden & Bleach characters >.>
Sper ca v-am dat o sugestie utila 4
[Imagine: Fade_to_Black_Byakuya_frente_a_la_foto_de_Hisana.JPG] Byakuya and Hisana Kuchiki

"Real tears are not those that fall from the eyes and cover the face, but those that fall from the heart and cover the soul."
by Christine

#4
@DreamGirl : daca poti sa-mi dai add pe skype/mess ca sa discutam de propunerea ta.

@Kageyuki : avem persoane care stiu sa deseneze aici pe forum, yoneyu deja a fost de acord sa faca desene pt standul zup, mai asteptam si altii.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#5
Wow, suna super! 4 Sper sa se alature cat mai multi desenatori la stand. O sa ma mai gandesc si la alte propuneri.
[Imagine: Fade_to_Black_Byakuya_frente_a_la_foto_de_Hisana.JPG] Byakuya and Hisana Kuchiki

"Real tears are not those that fall from the eyes and cover the face, but those that fall from the heart and cover the soul."
by Christine

#6
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#7

#8

#9
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#10
Stiu ca zisese cineva la topicul cu Nijikon (celalalt. sau anunt. sau ce o fi) de origami. Eu am vazut pe la mine prin oras la librarii un set de muuulte foi colorate taiate patrat special pentru origami. Daca mai gasesc asa ceva, sunt vreo 500 de foi numai intr-un top dinala. Cu un top de hartii colorate si niste fotocopii dintr-o carte cu origami, it's doable (pare-mi-se ca am si cartea de origami pe acasa).
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nijikon 2013 Miauti 47 26.968 28-11-2013, 05:31 AM
Ultimul răspuns: Romania


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)