Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

An i for an i [yaoi]

#1
Mi-am permis sa scriu mai mult decat mi-a fost cerut. Doar pentru ca degetele mele puteau urma un curs fluent, din sinapse, alaturi de literele ce cadeau grele, haotic, pe birou, pe covor, putin langa geam, ca praful. Mi-am permis atunci sa schimb un alineat pentru a nu trage ideea de cealalalta parte a mintii mele. Asemeni unei insule, creierul meu se fragmenta permitandu-mi sa cresc o idee, sau poate doua, pe partea sa vulgara. Aud usa. Liniste. Propozitii scurte, incercand sa le termin rapid pentru ca privirea din spate sa nu observe punctul. Aveam dreptate, mama. Click pe Minimize si restul sunt tipete.
- As fi vrut sa am o fata, poate semana cu mine. Uite ce e la tine in sifonier, nu te-ai plictisit sa iti spun in fiecare zi asta?
- Nu, raspund, aruncandu-mi ochii pe prima pagina de internet pe care o aveam deschisa.
Detalii.
Iese la fel de repede cum intra. Mama deja stie, tata banuieste, da, parinti intelegatori cu orientrea mea sexuala. Ma ridic de pe scaun putin deranjat de scartait. Sa imi iau unul nou, cand oi avea bani. In ultimul timp nu am reusit sa lucrez nicaieri, mai castig asa, eventual, din articolele pe care le scriu, dar de multe ori fac munca de caritate. Vibreaza telefonul. Matei, un prieten mai indepartat pe care l-am cunoscut intr-un bar acum cateva luni. Nu obisnuiesc sa ma duc prin baruri, inca nu am implinit optsprezece ani, asa ca oamenii sunt destul de stricti pe aici. Deschid sifonierul, un hanorac, pantaloni, ca de obicei. Ies afara, casa asta deja parca are pereti din sticla. In ultimul timp, de cand mi-am dat seama de orientarea mea sexuala, am impresia ca toti ma privesc incepand de la vecini, la femei, barbati, copii, cativa cocalari de la coltul strazii, toti imi imping trupul cu privirea, indepartandu-ma. Am ajuns asa paranoia incat am tendinta sa imi iau numai haine care ma banalizeaza. Eh si?
Atunci cand umblu pe strazi alaturi de simpli amici ma simt atat de ciudat daca fac acele batai pe umeri sau acele imbratisari barbatesti, doar pentru ca eu constientizez ceea ce sunt si am impresia ca in ochii celorlalti apar ca un ciudat. Mi-e greu … Oamenii reprezinta un idealism singur si greu de atins pentru mine, vreau sa fiu om.
Il vad pe Matei facandu-mi cu mana si ma grabesc catre el, accelerandu-mi mersul deja putin schimbat. Imi zambeste si ma prinde de umar, imbratisandu-ma. Ciudat - baiatul asta a avut intotdeauna un presentiment in legatura cu starea mea spirituala, si vreau sa spun ca de multe ori, de atat de multe ori, ma face sa ma descarc intr-o maniera mult mai eficienta. Ce caut in societatea asta? De ce m-am nascut aici, vreau sa plec, sa dispar, sa uit, vreau sa ma lovesc la cap si sa uit tot ce se intampla cu mine. As putea sa o fac, dar intotdeauna ma simt vinovat pentru ceva. Sunt prea sensibil, si multi se indeparteaza de mine pentru asta.
Am avut un prieten acum ceva timp. L-am iubit, de fapt a fost prima persoana pe care am iubit-o. De ce nu ne da nimeni voie sa ne alegem sentimentele? Nu l-am inteles, poate din vina mea, poate a lui, totul s-a rupt brusc dupa cateva luni. Depresii. Alcool. Alti prieteni. Alte impresii. Eram terminat. Si stiti ce durea atat de tare? Nu faptul ca l-am pierdut, ci ca nu am fost in stare sa il pastrez, ca l-am pasat ca pe o minge de tenis asteptand sa se intoarca la mine. Se pare ca a trecut de teren, poate peste gard, putin prea departe de lumea mea. Doar putin, pentru ca inca il mai zaresc, inca intalnirile cu el imi dau fiori in tot trupul, imi accelereaza pulsul, ma fac sa capat acea greata care imi zguduie stomacl.
Imi aduc aminte de niste versuri, de melodii care imi trec aleatorie prin creier ca niste prototipi lungi. Ma simt drogat de atat de multe lucruri, incat nu mai stiu cum sa ametesc.
It’s so loud, inside my head
With words that I should have said
As I drown in my regret
I can’t take back
The words I never said.

Revenind la Matei, caci vom ajunge in curand si la prietenul despre care spuneam mai sus, m-a invitat sa dorm la el peste noapte. Am acceptat, iar ciudat a fost ca nu mi-au trebuit ca inainte prea multe minute pentru a ma decide. Probabil Matei reprezinta refugiul care m-a facut sa rezist atator lucruri.
Am acceptat pentru ca aveam nevoie de el, de bratele lui, de glumele lui, vroiam sa uit, sa evadez, iar el era mai mult decat imi trebuia pentru a disparea din lume. Matei sta pe undeva prin Drumul Taberei, langa o buna amica de a mea. 173 cateva statii, pe care le-am parcurs in liniste, cu genunchii lipiti unul de altul, privind amandoi spre bara metalica, portocalie, din fata. Nu aveam ce sa ne spunem, de obicei asta ne erau clipele, in liniste, inchise in noi. Am intrat in apartamentul lui, obisnuit deja de acele saptamani in care parintii lui plecau cu zilele, iar eu dormeam nopti in sir la el. Prima noapte statusem si vorbisem pana cand adormiseram amandoi, a doua la fel, dar din a treia noapte am inceput cu diferite atingeri, initial evazive, apoi din ce in ce mai evidente. Peste o saptamana am facut sex. Si mi-a placut, nu cred ca am simtit vreodata ceva mai intens de felul acela de a ma descarca.
Il aud strigandu-ma si il urmez catre dormitor, asezandu-ma in pat langa el. Ma priveste si isi impinge trupul catre mine, deranjand cuvertura. Eu imi apropii chipul, inclinandu-l si imi apas buzele de ale sale, indeajuns incat sa ii simt crapaturile pielii cum imi conduc mici furnicaturi adancite. Deschide gura si atunci limba mea o atinge pe a sa, initial ca si cum ar proba siguranta locului, apoi lasandu-ma cu tot trupul pe el, absorbit de placerea momentului.

#2
Sincer, toate fic-urile pe care le-am citit nu se axeaza pe ce te-ai axat tu, si-mi place, personajul se gandeste cum il percep ceilalti si chiar foarte mult, incat si el se crede diferit la un moment dat. Deobicei aleg din capitol o fraza care mi-a placut foarte mult si care intr-un fel m-a facut sa spun: "Wow, fantastic, trebuie sa tin minte", insa nu cred ca am voie sa dau copy, paste la tot fic-ul xD
Waaa..ai ales versurile din melodia lui Lupe Fiasco <3
Waw, intr-un fel ei au o relatie, insa una corporala xD Si asta e bine, desi cred ca le va fi mai greu, presupun ca mai mult lu' Matei ii va fi greu, daca o sa bagi un caracter de care sa se indragosteasca personajul principal.
Probabil n-am citi eu bine, sau n-am observat, dar cum il cheama pe personajul principal?xD
Succes sweetheart, i like it ;) <33
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#3
OMFG OMFG! Ahhh~ You made my day, really. Foarte frumos...
I mean, nu am gasit nicio greseala, si deja ideea fic-ului imi surade.Pervers om :))=)).
Alt fic reusit. De-abia astept capitolul 2, daca va mai fi, desi, nu cred ca am de ce sa ma tem, right? Ai facut din nou o treaba excelent de buna >:D< . I like it! Really =p~
iiiiii :x
[edit] am uitat sa precizez faptul ca, ficurile tale sunt diferite de celelalte fic-uri yaoi! :x Ale tale unt speciale!!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#4
Heys heys:X am ajuns:x am ajuns intr-un final, dar tu stiai ca o sa ajung, nuu? stiai, nuu?;;) cum sa nu ajung euuuu:d
* trecand peste*

Asa..am citit si evident mi-a placut foarte mult. Stilul tau de a scrie este foarte elaborat, foarte puternic si profund, sentimentele personajului tau ajung sa fie ale cititorului si asta pot spune cu siguranta ca imi place foarte mult. Ideile sunt originali si par atat de bine structurate, ai un ceva anume, care nu se poate explica si de aceea este..special, sa spunem, care confera fiecarui text al tau o frumusete aparte. Sincer, te admir pentru asta. Esti una dintre putinele persoana pe care le cunosc si care scriu in acest fel absolut magic. Felicitari.

Acest prim capitol mi-a placut foarte mult, prin gandurile personajului am ajuns eu sa vad prin ochii lui, lucru care, logic, m-a incantat nespus. Eu eram el si asta a fost tot farmecul, a fost intr-adevar ceva frumos. Sper sa vi in curand cu urmatorul capitol, il astept cu nerabdare.
:*
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#5
Waaaa Mitsukai kami sama...tu chiar esti o zeitate geniala ( ti-am spus-o si pe chat) si iubesc tot ceea ce scrii. Este absolut minunat. Chiar stii sa potrivesti cuvintele pentru a iesi ceva absolut uluitor si te admir pentru asta.
Primul capitol a fost absolut genial. Tu nu ai nevoie de dialog in exces pentru a capta si pastra atentia cititorului. Descrierea impletita cu putina naratiune sunt mai mult decat suficiente pentru ca cititorul sa fie captat in atmosfera unica creata de tine.

Cred ca am vazut vreo doua greseli de tastare dar nu le voi baga in seama, fiecaruia dintre noi i se mai intampla.

So, spor la treaba, de abia astept sa vad acel minunat next.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#6
Deeci, un nou yaoi pe la această secţiune. Înainte de a începe, vreau să-ţi spun, Mitsukai Yoru, că eu citesc ceea ce ai mai scris tu. E posibil ca de aceea să-mi fi făcut un cont pe zup : pentru că m-au atras lucrările scriitorilor de yaoi. Aceeaşi chestie i-am spus-o şi lui Yaoi Queen. :X

Nu ştiu de ce, dar acest fic îmi pare mai mult o dramă... Şi se bazează foarte mult pe orientare sexuală a acelui tip. Chiar m-ai făcut curioasă. Ce tot spun ? :]] Eu sunt curioasă la orice fic yaoi. ^^
Anyway, aştept următorul capitol să văd ce se mai întâmplă. Surprize or smth... ;>

#7
Mersi ca ati commentat. Ficul asta e 50% my life, in corpul unui tip. Am ales sa scriu asa pentru ca nu am avut ficuri cu tipe never. :)) Imi plac tipii daca va intrebati asta, dar multe dn intamplari sunt inspirate din my life si viata nocturna a gayilor. O sa incerc sa reprezint cat mai aproae de adevar, asa ca puteti sa il luati ca pe ceva realist.

____________________________________________________________________________________________________________________
Privirile noastre se mangaiau prin ochii fiecaruia si sincer adoram acea latura romantic a lui Matei. Poate ca nu era neaparat romantic, dar ma facea sa ma relaxez pana ce uitam de mine, de obicei. Si atunci el profita, atunci degetele sale incepeau sa imi preseze pielea, formand conturul atingerilor sale care ramanea fara ca eu sa reusesc sa spun vreodata ceva. Hainele se sifonau, radicandu-se in cute umbrite de mainile sale. Mi se infiora pielea, mintea, trupul, mi se infiorau glandele mintii cu imaginea sa si in acele moment tresaream. Eram inca in imbratisarea sa, prin ochii sai, doar ca putin mai gol, putin mai solitar, intotdeauna eram cate putin. Aveam prea multe intreguri in mine ca sa mai exist si eu.
Si-a dat seama ca incepusem din nou sa ma gandesc, stia ca atunci cand vine vorba de mine, ganditul poate fi mai activ ca mancatul. Si-a impreunat degetele cu ale mele si mi le-a ridicat deasupra capului, urcandu-se peste mine si atingandu-mi abdomenul palmele sale late. Am inchis ochii, fara a scoate vreun sunet, ar fi fost prea penibil sa gem dintr-o simpla atingere, dar el avea experienta acelor atingeri, ca si cum ar fi reusit sa imi intrebe fiecare por in parte despre ceea ce sunt eu. Ma cunostea si asta ma speria la el. De ce ma cunostea asa de bine cat timp eu doar ma jucam cu el?
Eu ma jucam cu toti, ce-i drept. Sincer, poate ma contrazic cu ceea ce am spus mai sus, dar nu cred in dragoste. De fapt, dragostea e ca un barbat, you suck, he sucks. Parerea mea despre barbati e atat de impartita, desi e anormal sa impart lucruri cu doua capete. Sunt desigur barbatii hot, de la care vrei douazeci de centimetrii, aia te fac sa te simti ca un poster pe perete, expresiv, dar fara putere de miscare. Asta in cazurile bune, acum apar cele mai putin fericite, cand esti un poster cu spatele, fara expresie, si prost “aranjat, prea socat sa spui ceva, iar ultima categorie, deja nu te mai numesti un poster, pentru ca nu ai apucat nici macar sa fii desfacut, si vorbind de acea desfacere, e putin trist la treizeci de ani sa nu stii sa desfaci … unul si altul. Aici vorbim despre barbatii care nici nu apuca sa ma excite ca isi si dau drumul. Aici apare acel “ten minutes stand”.
In lumea asta dai de toate cele trei categorii, iar daca ai norocul sa scapi cu un orgasm din ele, o sa vrei sa devii si tu o categorie.
Matei nu reusea sa imi induca nicio stare, desi unele muscaturi ale lui imi atrageau atentia, eram prea obisnuit cu asa ceva pentru a imi mai pasa de inca una in fundul meu. Speram sa isi faca treaba, sa isi dea drumul, sa se care si sa ma lase. Matei era un prieten bun, v-am spus mai sus detalii, singura lui problema fiind ca era doar un prieten bun. Ca si gay, nu te asteti la o casatorie cu iubitul tau, cunoscut la zece mii de kilometri distanta. Nu va asteptati sa ajungeti in Olanda si lumea chiar sa vina la nunta voastra. Adevarul e ca nimanui nu ii pasa, iar prietenii tai, si ei gay, sunt mult prea absorbiti in and out, ca sa se mai gandeasca si la fericirea ta. Dar damn, who cares, friends are the bacon bits in the salad bowl of life.
Aici, in aceeasi categorie de tipi cool, intra si cei straight. Si de cate ori nu ati vazut un fund bun, langa niste maini nepricepute? De fiecare data cand ma uit pe geam observ cate unul decent, insotit insa de sotie, nevasta, mama, bunica, oricum prins intr-un grup laconic de femei. Ce stiu alea sa faca? De fapt pretind a fi perfecte, a sti sa gateasc,a a sti sa faca de toate, dar cand vine vorba de pat, dau cu limba si asteapta. Si ne fac pe noi anormali.
Nu am nimic cu tipele, imi plac tipele, in club, sa ma misc, sa vorbesc, dar doar atat.

#8
Citat:Ficul asta e 50% my life, in corpul unui tip.
Nice nice. :> Nu mă gândeam la treaba asta, dar iată că m-ai surprins într-un fel. ^^ Şi e de bine anyway. xD

Btw, mi-a plăcut mult cum ai descris acea viaţă nocturnă şi tot ce ţine de viaţa `lor`. :X Chiar te pricepi la aşa ceva. Well, sunt sigură că ai maiu auzit astfel de cuvinte. ^^
Ohh, ce-aş mai fii dorit să continui - da, cui nu i-ar plăcea... =p~ Anw, ne mai cititm pe la următorul capitol. xD I`m waiting for the next chapter. Baftăă ! *huug*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)