Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amurgul zeilor

#1
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#2
Fic nou!!!Ma bucura faptul ca te-ai apucat sa scrii un fic nou,si ma bucura si mai tare faptul ca este genul mister si razboi (doua dintre lucrurile ce imi trezesc interesul),totul plus Germania(tara pe care o iubesc).Numele imi place,si sunt curioasa sa vad legatura aceea cu zeii de care ai scris.Imi place numele Karl si personajul e tare,Daniel e indragostit deci.O fi fost el nepasator cu ce se intampla in jur dar acum se vede ca e i s-au aprins calcaiele dupa tipa(faptul ca nici nu a intrebat-o cum o cheama dovedeste asta).Tare faza cu "tot ce va evolua va fi boala".Este un prim capitol tare si te felicit pentru asta! Debea astept continuarea si bafta la scris.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#3
Unde-i un nou fic, hop si eu:D Nu? Daca imi place despre ce este vorba si gur imi las si eu amprenta^^. Acum sa trecem la fic ca nu este frumos sa tin suspansul. Imi place ideea, de fapt mai mult modul cum o transmiti. Respect si faptul ca personajul este barbat, nu o femeie. Nu stiu, pur si simplu m-a atrs chestia. Apreciez faptul ca vrei sa descoperi cam cum gandesc barbati, in general sau poate sa ne arati cum gandeste barbatul din tine. Bravo, fato ^^ Imi place numele Daniel, bine, poate nu atat de mult precum personalitatea lui. iar Karl, nu am ce comenta, un lenes incurabil si un geniu cu cartile. Ce sa mai zic, fiecare se pricepe la ceva.
In magazinul in care a intrat Daniel si vanzatoarea...hmm, ceva incredibil, nu ma asteptam. Oricum dupa cand a ajuns la Karl si faptul ca l-a luat de urechi ca nici macar nu-i stie numele, am zambit.
Sincer nu pot spune ceva despre primul capitol, dar las si astept cu nerabdare next-ul *hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#5
Capitol nou!!!Ma bucur ca ai adus repede next-ul,care,apropo,mi-a placut la nebunie.Cred ca devin fana lui Karl,tipul este amuzant si cred ca-i lipsesc ceva rotite(aici sunt deacord cu Daniel,in plus are si parul lung,alta obsesie de-a mea),imi pare rau ca i-a murit sotia,imi imaginez cat a suferit .Sobolanul a fost la inaltime in acest capitol .Deci Mina o cheama pe tipa,este draguta , indrazneata si misterioasa.Ma bucur ca cei doi s-au intalnit,"strainul" a fost cel mai fericit,parca plutea.Este indragostit pana peste cap,si Mina la fel(Daniel si Mina erau intr-un copac...),sper ca cei doi sa devina un cuplu,se potrivesc!Debea astept urmatorul capitol,bafta la scris.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#6
Uuua, capitol nou si as prefera sa ramai ca personaj baiat, deci nu te grabii sa fii fata. Deci ai scris " danke " , in germana, interesant. Amuzanta chestia ca mereu intreb ce inseamna danke si prietenii imi zic de fiecare data multumsc si eu tot nu pricep, acum stiu....
Revenind la capitol. M-a amuzat chestia cu sobolanii si ma face curioasa Karl, deci vreau sa aflu mai multe despre el. Pe cand Daniel este misterios, dar Mina il intrece si imi place convorbirea dintre ei la masa, precum si momentul cand Daniel a primit biletul. A fost tot un zambet si are sa-l mai aiba pana cand va suferi. Dragostea asta, daca nu suferi nu simti ca traiesti.
Oricum se stie ca-mi place acest cpaitol, asa ca astept cu nerabadare next>:D<
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#8
Eh, imi place stilul asta de a povesti, nu ajungi sa te plictisesti niciodata si ma bucur ca nu vei scrie din perspectiva unei fete, desi este si asta o provocare :D
M-ai lasat cu gura cascata la niste fraze din discutia dintre Daniel si Karl : curc? de a? fi fost ?i tot nu m-a? fi uitat la tine. La asta m-a apucat rasul, asa dintr-o data. Ei doi sunt un fenomen, bine, mai mult Karl, dar daca nu este Daniel sa ii le intoarca si sa-l faca sa scoata altele, degeaba....
carul cu noroc nu s-a r?sturnat la tine-n gr?din? - si asta a fost absolut geniala.
Fara Karl cred ca m-ar fi plictisit desi Mina mi se pare misterioasa si ma atrage mai mult.
Astept next-ul *hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#9
Capitol nou,wow...!!!Imi place si acest capitol la nebunie,mai ales ca apare mult Karl(cred ca devin obsedata de el,ce sa fac, este amuzant si multe altele).Am ramas socata cand am citit ce i-a spus lui Daniel.Aici ma refer la faza cand Karl a spus nu ii pasa daca Daniel are vreun...aaa...vreo opinie sau nu,conteaza doar...opinia lui.Apropo numele politistului m-a amuzat,si apreciez ca il sfatuie pe Karl pentru binele acestuia din urma,si cred ca,Karl ar tebui sa-l asculte. Daniel se vede ca o place pe Mina , desi ii vine cam greu sa recunoasca,si ma intreb: de ce spune ca nu se poate sa se fi indragostit?M-am cam intristat la sfarsit cand Karl l-a intrebat pe Daniel cum o cheama pe tipa,sper ca atunci cand va afla sa nu sufere. Debea astept next-ul si bafta la scris.P.S:Ma bucur ca ti-ai amintit de obsesia mea pentru baieti cu parul lung.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#10
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  OraÅŸul Zeilor hiimera 9 5.032 24-10-2011, 12:18 AM
Ultimul răspuns: MiraA


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)