Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amoruri mascate/Masca amorului subit

#1
Hiiiii din nou , probabil va ganditi ca e c-am ciudat ..eu si un nou fic . Poate ca nu ma descurc eu prea bine ,dar ce drept e ca imi place sa scriu ,dar pe parcurs doresc sa ma perfectionez .Sunt constienta ca probabil v-ati saturat de ficuri Sasusaku dar al meu il include si pe Naruto intr-un rol aproape principal impreuna cu Hinata(asta nu inseamna ca si ei doi sunt impreuna)

Discamer:Nu detin nici unul din personajele din seria Naruto sau Naruto Shippuden,aceste apartin lui Masashi Kishimoto.Nu profit pe urma intamplarilor!
Primul capitol ii este dedicat lui Haku-chan( a spus ca ei nu ii place sa imparta)


Masca amorului subit

Capitolul I-Cosmar trecator


E inca iarna.
Orasul imbracat in alba mantie efemera de catifea impecabila, te face sa nu vrei sa te mai trezesti din vis. Din norisorii pufosi cad mii si mii de stelute argintii ce danseaza parca prin vazduh, ca un roi de fluturi albi. Copacii ofteaza cu lacrimi brodate din flori de gheata, iar altii dantelati dantuiesc in zborul leganat al noptii . Un peisaj mirif care iti da confera o stare de melancolie. Vantul geme jalnic intr-un univers pustiu, glasul sau soptindu-ti la ureche o povestea sacra. Atmosfera rece iti ingheta sufletul deja impietrit. In aer se simte mirosul inconfundabil al geroasei ierni. Cum sa n-o iubesti?

Sclipiri de diamant cad usor pe pamantul rece, acoperindu-l o plapuma somptuoasa creind un decor de vis. Pana si luna alaturi de suratele ei, stelele par fara viata , fara culoare, singuratice. Muntii asemeni unor uriasi dorm acoperiti de spuma laptelui, omatul. Casele si blocurile si-au facut caciuli de blana. Campiile si poenitele sunt impodobite de albul pur al floricelelor abia inflorite ...
Este o dimineata insorita, razele soarelui se joaca acompaniata de caldura iernii in zbor. Ninge, sau poate doar ne inselam stiind ca ploua. In sufletul lor se da o lupta crancena, o furtuna de sentimente, de adevaruri imsiropate in minciuni.
O copila de numai cinci anisori si fratiorul ei, plang cu lacrimi cu foc sub un cires al carui parfum imbatator nu-i poti rezista, florile sale rozalii ce cad, se contopesc cu parul fetei de aceiasi noanta infloritoare. Batranul de cinci sute de ani, sau poate ca e mai in varsta de atat, nu a facut niciodata fructe, dar cu toate acestea nici nu si-a pierdut coroana, el e vesnic acelasi reflectandu-si frumusetea intr-un cimitir straniu.

Printre ramurile sale, printre floricelele amagitoare ce par asemeni unor albinute de zapada roz, razele soarelui strabat un mormant brazdat cu mii de trandafiri albi, rosii si albastri. Lacrimile amare ii inunda chipul angelic al micutei fapturi, chinuind-o. A ramas singura pe lume fiindu-i partas la aceeasi suferinta, fratiorul mai mic cu un an, oare cum vor supravietui?
Totul a inceput cand mama sa Hitomi si tatal Yasuo Haruno au plecat de la fastuoasa lor casa din Spania intr-o calatorie de afaceri in New York . Pe drum, zborul a avut complicatii, iar avionul a suferit avarii dezstruoase din cauza furtunii, astfel prabusindu-se in ocean. Singurii si unicii mostenitoari ai uriasei averi Haruno sunt acesti singuratici copilasi.

Micuta copila cu pielea moale si firava, cu ochii verzi asemeni smaraldelor, echidistant intre albastrul ceresc si rosul infernal, doua culori inaccesibile, mediator intre rece si cald, intre sus si jos, culoarea ochilor sai este linistitoare, racoritoare, umana, buzele mici si rosii ca doua petale de bujor, sprancenele parca transate cu negrul intunericului, si un baietel cu parul de un galben irezistibil precum razele soarelui intr-o zi de calduroasa de vara, ca spicele de grau, ochii albastrii precum cerul senin, buzele mari si carnoase, mereu cu un zambet calduros, cu un "trup " plapand, culoarea nisipul uscat invadandu-i pielea, pe cand cel a fetei de un alb roziu,in obraji se evidentiaza culoarea piersicii abia parguite, dintii sai stralucitori si impecabili sunt ca o mostenire a familiei. Acest copil mereu vesel,mereu idolatrizand-o pe surioara sa ...

In acelasi timp, in acelasi avion se afla Mikoto si Fugaku Uchiha, mergand logic cu domnul si doamna Haruno la aceea intalnire in New York. Bineinteles ca si acestia au suferit aceeasi soarta. Morti, inecati pe fundul oceanului. In urma lor acasa au ramas doi copilasi de o frumusete de nedescris. Un baietel de vreo sase anisori si jumatate, cu parul negru intens al intunericului noptii, ochii de aceeasi nuanta, negrii ca smoala, negrii precum fundul unui abis, pielea alba, fina si senzibila, manutele mici si piciorusele subtiri. Un baietel care schiteaza un zambet dulce in orice clipa, jucaus si nazdravan ca orice alt copil de varsta lui, inalt si educat, cu niste maniere demne de un print la fel ca si surioara sa mai mica.

O fetita de doar patru ani, gingasa, cu parul lung pana in apropierea taliei de un mov inchis, cu pielea asemeni oceanului de zapada, ochii mari de culoarea mov purpuriu, o culoare regala care sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea. Movul, culoarea pasiunii si al romantismului care rezulta in urma amestecului dintre rosu si albastru, simbolizand pasiunea care se stinge. Reprezinta, de asemenea, singuratatea. Pe scurt acesta este caracterul gingasei fetite, o copila plina de vise, singuratate, iubire, pasiune si foarte bogata .

In doua zile de la dezastruoasa intamplare cele patru ghemotoace de om si au condus parintiii pe ultimul lor drum , in noua lor "casa ". Aici s-au intalnit pentru prima data cei patru copii "ucisi" de soarta.
Acum la mormaninte se afla din nou copilasii inocenti impanzesc cu lacrimi si flori, locul de veac al mult iubitilor parinti. In spatele lor, deodata isi fac aparitia ceilalti copii , tot cu ochii inlacrimati, tot cu bratele pline de flori. Acestia spun un " Ne pare rau , sincere condoleante!" si se indreapta spre mormatul parintilor sai care erau exact langa cel al familiei Haruno.

Le sunt reintoarse sentimentele de parere de rau de la descurajata rozalie, dupa care se asterne o liniste de nepatruns. Copila, se ridica de jos, isi sterge chipul brazdat de lacrimi si isi ridica fratiorul care era chinuit parca pe zi ce trece tot mai mult de lovitura care le va marca viata pentru o eternitate.

< De ce? Pentru ce ne-ai pedepsit atat de aspru? Cu ce ti-am gresit de nu ne-ai lasat sa ne bucuram de caldura si afectiunea parinteasca? Nu e corect, ai trisat. Noi am fost copii cuminti, tot ce ne-am dorit a fost sa avem parte de-o familie fericita care sa ne indrume cu iubire, insa nu ne-ai lasat sa ne bucuram nici macar un pic. Acum stau si privesc neputincioasa cum fratele meu se stinge incetul cu incetul. Eu sunt singura sa lumina de scapare. Trebuie sa-i fiu alaturi si sa-l protejez ca o sora mai mare. >[i]

Isi spuse in gand ca e de ajuns, ca trebuie sa fie puternica, ca il avea pe fratiorul sau care are atata nevoie de ea, de iubire si de o imbratisare care sa il faca sa uite pe moment tot ce il distruge. Il imbratisa si ii sopti la ureche ca trebuie sa plece acasa, ca este deja destul de tarziu. Isi iau politicos la revedere de la ceilalti copii acum in genunchi, care uda petalele ciresului care se astern pe morminte, si pleaca din acel cimitir care le provoaca atat durere, dezamagire, teama si atata suferinta .

Copiii Uchiha sunt inca in lacasul sinistru. Fetita nu vrea sa plece de langa parintii sai ,pur si simplu nu vrea .Baiatul este un pic mai puternic , se opreste din plans ,stie ca surioara lui are nevoie de consolare si ca acum el este capul familiei.In mintea sa se lupta cu sentimentele pe care vroia sa le ucida.Puse mana pe cruce si jura ca va avea grija de , jura ca va invata bine , ca nu ii va dezamagi.

Intre timp, ajunsi acasa ceilalti luptatori ,copila cu ochii de un verde crud si baiatul cu parul de aur observa ca matusa si unchiul lor au venit din nou. Matusa, Tsunade, e o femeie blanda, cu o seninatate mereu prezenta pe chip, ochii, cu parul asemeni baietelului care o imbratiseaza puternic. Din ochii lui mar izbucneste o ploaie de picaturi care ii exprima teama. Unchiul, pe nume Kakasi, un tip puternic atat fizic cat si la caracter, cu parul de un gri inchis precum fumul ce iese iarna afara din casele oamenilor, tenul alb, inalt, genul de persoana mereu serioasa si cu capul pe umeri . Acestia spun cu o voce scazuta ca vor sta cu ei o vreme, atat cat se poate, pentru ai ajuta sa treaca mai departe. Copila ramane cu chipul indiferent dupa care il ia pe fratiorul ei si se duc la culcare .

In camera lor uriasa sunt asezate intr-un mod elegant doua paturi supraetajate, doua birouri unul de culoare verde fiind al fetei ,si unu d culoare albastra acesta fiind al baiatului. Doua dulapuri pline de hainute sofisticate, rochite, costumuri, pantofi, sandalute, tricouri, esarfe, blugi, treninguri si multe altele. Podeaua de un verde deschis isi reflecta stralucirea in tavanul de un bleu precum ochiisorii obositi ai baiatului. Peretii erau pictati cu floricele pe care stateau agatati fluturasi , randunele si plusuri. O camera parca desprinsa din rai, tot ce isi poate dorii o micuta faptura. Dar pe cei doi nu ii mai interesa nimic, micutul se aseza in patul sau si se scufunda in lumea de dincolo de nori, pe cand cealalta faptura cu parul roz sta si plange cu capul afundat in perna pufoasa.

Are atatea intrebari, ce ar putea sa faca ea ca sa schimbe situatia, o copila cu un fratior mai mic pe care il iubeste cu toata inima ei, pentru care ar face orice ca sa il stie in siguranta. In aceasta seara isi facuse ei insasi o promisiune, aceasta consta in a proteja ceea ca iubeste si in a-l face fericit pe el, singurul motiv care il mai are sa traiasca. Nu vrea sa ii mai vada chipul scaldat in lacrimi, nu vrea sa il mai vada plangand, nu vrea sa il mai vada suferind, acum tot ce isi doreste e sa il faca sa uite, sa il vada din nou zambind, sa ii mai auda surasul cristalin. E singura ei dorinta. Stie ca viata nu este dreapta, stie foarte bine astea, dar nu stie incotro se indreapta, stie ca sunt singuri, doi copii intr-un joc, stie ca vor ramane cu amintirile ce nu-si mai au rost, Incearca sa se resemneze, sa fie puternica dar nu este prea increzatoare in fortele sale...

In scurt timp, situatia a luat o intorsatura negativa . Cei doi frati s-au schimbat radical. Rozalia a devenit mult mai puternica, o persoana care se inchide in ea si nu lasa sentimentele care o deranjeaza la suprafata, o persoana care se gandeste doar la fratele ei, la binele si fericirea lui, de aceea baiatul cu parul plin de raze aurii de soare a devenit timid, retras, creindu-si propiu sau univers in care exista doar el si ea . Gata cu joaca, zambetul i s-a stins, nu mai crede in povestile spuse de noii parinti Tsunade si Kakasi. Stie ca mami si cu tati nu mai sunt, stie ca povestea lui este intr-un continuu sfarsit. A fugit destul de vise, acum se ascunde. A ramas fara trecut intr-un prezent viitor fara iubire. O umbra prea frumoasa stearsa, rupta dintr-un apus, nu poate dezamagi sperante facute scrum de aceea se inchidea in lumea cartilor cand nu era cu persoana care il proteja mereu, care nu il lasa sa isi faca prieteni de teama ca acestia l-ar putea trada iar el ar suferii din noi. Acum traieste in umbra persoanei cu un an mai mare decat el, care si-ar da viata si ar face crima doar pentru al stii in siguranta...

VA urma!
sper ca va placut si daca aveti nelamuriri sa ma intrebati.

#2
Fara 'Va urma'. Acele cuvinte imi manaca in jur de zece neuroni de fiecare data cand le vad, asa ca nu le mai folosi, altfel o sa mor mai proasta decat sunt.
Puteai sa ingrosi titlul capitolului, arata ceva mai elegant. Acele ganduri puteau fi scris cu italic de asemenea. Ai descris frumos cum aratau copii si restul. Nici umpic de dialog, lesin din nou. Fratilor, ce aveti cu dialogul? Va mananca? Nu il vad folosit mai deloc. In fine, faci cum vrei.
Nu lasa space inainte de semnele de punctuatie, arata rau, daca lasi dupa e mai mult decat perfect. Ai grija cu ele de asemenea.
In rest e destul de frumos, imi place. Capitolul e lung si toate cele. Cam asta am avut de spus. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Ia te uita cum ajung eu la tocmai la ficurile fetitei mele scumpe! ^^ :* Ai scris foarte frumos!
Inca din primul capitol te-ai descurcat. Esti o luptatoare, ai cu cine semana. Te straduiesti sa imbini toate elemmentele pentru ati iesi un fic grozav si cat mai captivant.
Ai incercat sa transmiti acele sentimente ale protagonistilor, si sa stii ca ti-a reusit. Eu una m-am intristat cand am citit. Saracutii de ei.
Descrierea e chiar buna, ai descris frumos sentimentele si trairile copiilor, insa trebuie sa descrii si locurile in care acestia de afla. Dar, bineinteles am observat ca te-ai straduit si din acest punct de vedere. Ma bucur ca te straduiesti.
naratiunea e si ea ok
Actiunea nu e grabita, insa ai grija pe viitor sa nu aiba loc multe intamplari intr-un capitol. Ceea care trebuie sa domine in capitolul e descrierea.
Greseli sincer n-am vazut, chiar nici una.
cam atat si astept urmatorul cap.
chu&gambate! Te pop duuulce, dulceata mea de capsuni!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#4
Un inceput promitator ... i-a sa vedem ce ai facut ;)) :

" Pana si luna alaturi de suratele ei, stelele par fara viata (...) Este o dimineata insorita (...) " sau " Ninge, sau poate doar ne inselam stiind ca ploua. (...) un cires al carui parfum imbatator nu-i poti rezista, florile sale rozalii ce cad (...) " - e foarte interesant ce incerci sa faci dar fi atenta cum legi anotimpurile sau faze ale zilei [ in aceste cazuri ] dferite . Mai ales ca le-ai pus in acelasi paragraf .
" pielea fina, alba si senzibila " - pielea fina alba si sensibila
" costumuri " - costume
" Stie ca viata nu este dreapta, stie foarte bine astea, dar nu stie incotro se indreapta, stie ca sunt singuri, doi copii intr-un joc, stie ca vor ramane cu amintirile ce nu-si mai au rost ... " - stie , stie - repetitie care deranjeaza . Se aude bine atunci cand citesti cu voce tare insa intr-o lucrare scrisa nu prea e bine sa pui asa si acolo cred ca vroiai sa pui " rostul "
" A ramas fara trecut intr-un prezent viitor fara iubire. " - e o fraza frumoasa si imi place mult dar e putin ambigua , ai grija .
Dupa iar se pune virgulitsa ...

Cam asta e tot . Ador pur si simplu stilul tau de a descrie , imi plac foarte mult acele figuri de stil si imagini artistice . Imi place ca esti ambitioasa si alegi cele mai pretentioase modalitati de a infrumuseta lucrarea si de a captiva cititorul ...
Narezi foarte frumos si ai dexteritate in controlul timpurilor verbelor , treci usor de la una la alta , abia se observa diferenta .
Actiunea nu e tocmai grabita si se vede ca pui accent pe detali , esti foarte atenta la personaje ...
Greseli de exprimare mai sus la fel si celelalte ... mai era una de tastare dar am pierdut-o din vedere si ... nah ;))

Oricum imi place tare mult stilul tau ... sper sa ma anunti cand pui Nextul imi va face placere sa iti las parerea mea . Sper ca te-a ajutat tot ce ti-am spus pentru ca ai mari sanse sa te perfectionezi .

Ai grija de tine si succes in continuaree !! >:D<
* h.u.g.s * >:D<

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#5
Bună Larisa! Îmi pare rău că vin atât de târziu dar ştii cum e cu lenea asta. Doamne Dumnezeule cum poţi să scrii atât de mult? Eu n-aş putea face asta in veci... Cum a zis şi Biscuitsel e un început promiţător. Chiar foarte. Până acum ideea mi se pare destul de originală. O să văd cât de originală e în următoarele capitole corect?

Descrierea este prezentă în cantităţi mari ceea ce îmi place la nebunie. Ai descris frumos sentimentele personajelor. Deci la capitolul acesta nu am ce comenta. Naraţiunea a fost şi ea la fel de bună. Încă o data No comment. Dialogul... inexistent. Acţiunea nu este grabită ceea ce este bine. Sasuke are o surioară? Ce cute. Mă aşteptam să îl bagi pe Itachi dar e bine şi aşa.


(01-02-2011, 05:05 PM)Larisa :x A scris: Vantul geme jalnic intr-un univers pustiu, glasul sau soptindu-ti la ureche o povestea sacra.

Ahh cât de mult îmi place fraza asta :X E superbă!



(01-02-2011, 05:05 PM)Larisa :x A scris: Micuta copila cu pielea moale si firava, cu ochii verzi asemeni smaraldelor, echidistant intre albastrul ceresc si rosul infernal, doua culori inaccesibile, mediator intre rece si cald, intre sus si jos....

Omule e vacanţă :)) Şi aici mă iei cu matematica? Glumesc aşa că stai liniştită.

Well. Nu înţeleg ceva. La inceput ai zis că este incă iarna iar după ai zis că din cireş cădeau florile acestuia ceva de genul. E iarnă sau primavară până la urmă? Well poate nu am înţeles eu bine. Sper să îmi explici.

Şi incă ceva. Ai zis că moştenirea părinţilor lor a rămas copiilor. Poi copii nu au peste 18 ani, nu? Din câte ştiu eu abia atunci moştenirea le rămâne lor cum ar veni. Dar cum am văzut că Tsunade si Kakashi au apărut prin peisaj probabil ei vor răspunde de moştenire până cei doi împlinesc 18 ani.

Cam atât am avut de spus. Oricum îmi place foarte mult capitolul acesta şi de abia aştept nextul. Dacă s-ar putea ca urmatorul capitol să îmi fie dedicat nu m-aş supăra :-". Glumeesc. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#6
sigur ca daaa my sweet Rose :X bineinteles ca iti dedic si tie un capitol doar esti my sweet Rose. si ca sa iti explic ceva
Este iarna iar acest copac este inflorit ..doar el atat , nu face niciodata fructe , nu-si pierde coroana (nu inaparleste *o glumita* este la fel ca in "Reflexia iubirii "copacul care este inflorit desii afara e iarna si frig .Deci my sweet Rose sper ca ti-am eliminat micuta ta nedumerire
te iubesc ,sa nu uiti
paaa*te pup*
P.S uraaasc matematicaaaaa!

#7
Vad ca ai adus un nou fic. Multumesc ca m-ai anuntat si acum am citit si mi-a placut. Ideea e originala. Ai avut naratiune si descrierea. Mi-a placut cum le-ai combinat. Insa a lipsit dialogul sau am fost eu mult prea chioara. Am vazut acolo o mica amintire, insa eu tot nu am vazut liniutele de dialog ... poate trebuia sa imi sterg ochelarii ... Ma rog totul a fost dragut, insa nu ma pot pronunta din primul capitol. Asa ca astept si next-ul si sper sa fie si mai frumos. Ai grija ca ai avut vreo doua greseli pe acolo si repetitie ... incearca sa scapi de ea pe viitor. In rest totul a fost dragut. Sa vad si next-ul:>
Spor la scris si imaginatie.

Capu' Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#8
Bună. Am venit pe aici cum m-ai rugat ^^

Este foarte frumos, descrii cu multe detalii şi asta este bine, dar încearcă să foloseşti şi celelalte moduri de expunere, să le îmbini mai mult. Ştiu că acum este greu, dar dacă încerci să faci asta poveştile vor fi mult mai uşor de citit.
Acum câteva lucruri pe care le poţi îmbunătăţi.
Un peisaj mirif -> Mirific vroiai să spui ?
Creind un decor -> Am verificat în DEX (prietenul meu) şi gerunziul verbului a crea este creând.
"Ne pare rau, sincere condoleante!" -> Cam mult pentru niÅŸte cuvinte spuse de copii de 5 ani.
Şi am văzut o frază de 8 rânduri. Este foarte, foarte lungă şi obositor de citit, plus că sigur există nişte dezacorduri, chiar dacă nu le văd eu sau nu le vede altcineva, e imposibil să nu fie.
Opreşte-te uneori şi pune punct, apoi continuă să spui ce vroiai să spui.

Cam asta ar fi. Să dau un quote din ce a spus DeDal. Am pus eu ş la leşin.
Citat:Nici umpic de dialog, leÅŸin din nou.

Dialogul face o carte sau o poveste uşor de citit şi asta este clar un plus în toate cărţile pe care le citesc.
Îmi place mult povestea, abia aştept să văd cum evoluează.
Succes în continuare şi multă inspiraţie.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#9
Hi! Pai am ajuns si eu pe aici :D

Ai inceput foarte bine. Ii o poveste foarte trista. Felul in care parintii i-au parasit pe cei patru este foarte trist. Ideea ficului este originala, descriere ai din belsug, ceea ce imi place la nebunie. Imi place ca imi dai detalii, ceea ce parca imi da impresia ca sunt langa ei. Naratiune ai si se imbina foarte frumos cu descrieea. Dialogul... pai nu ai avut deci... nu am ce sa spun aici. Mie nu mi se pare ca ar fi fost necesar in acest capitol. Ai greseli de tastare, dar cine nu are? Doar ca la unele cuvinte mai mananci cate o litera, doua. Deci cam asta este tot...
P.S. anunta-ma si pe mine cand pui next
Bye Bye
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#10
Buna!
Pai am venit si eu pe aici..imi place foarte mult fic'ul tau si ideea este originala..este foarte lung capitolul si este si cam trist ..acum descrierea nu stiu ce sa spun la ea..naratiunea e buna..dialog nu ai avut actiunea nu mi sa parut grabita..greseli ehh cu totii gresim..a si spor la postat urmatorul capitol..See ya!>:d<
ps:anunta'ma si pe mine cand pui urmatorul capitol..thanks
[Imagine: tumblrlfhtfleu7k1qbgr4n.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
[Imagine: 5314917591afc54b2dac.jpg]

Uploaded with ImageShack.us



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Masca Destinului Thomas 1 2.502 13-07-2012, 12:29 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Masca sufletului Small_pink_dragon 10 6.092 19-06-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: Small_pink_dragon


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)