Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alpha Boy

#11
Hei ubirika, cmf? la-s k jtiu oricum cum te simti :(( sunt langa tine...:*

Un nou fik pe care din nefericire nu l-am prins de la inceput :| incep aku' .Aja...draguuut si foarte interesant subiectul...pare atat de captivant si pervers in anumite puncte daca t gandesti bine:> Dragut titlul, mi-ai amintit de ceva, cineva :">
Din punc de vedere gramatical cred ca niki nu mai are rost sa comentez, as irosii timpul degeaba..la ce-mi foloseste sa scriu d fiecare data "un capitol excelent si fara greseli" ? Deci adoooor skaterii, sunt aja draguri si au un stil super-stii u la ce ma refer :D Pacat insa ca nu sunt pozeee :| Am sa incerc eu sa-mi imaginez un super exemplar, pardon, super exemplare de super baieti atragatori si ku o putere ucigasa de munca :> :))) Stii uh ce am eu in cap aku..nu mai este nevoie sa destainui pe aici :"> Din cate mi s-au explicat (nu t dau de gol iubire) si ce am citit, acest fic promite multe..si sper sa se posteze repedeeee, da? :P Aaaaa...concluzia o sti si o mai stiu si cititorii..:-?
Deci e bineee! :))

Aja si inca ceva, LUMEeee..."Gabytsswh" este numai a meaaaa...iubirea mea, frumoasa mea, creata mea, talentata mea, perversa mea, nebunna mea draguuuta, si lista poate continua.. Va umplu 10 foi daca nu si mai mult..Nu o impart cu nimeni, N.I.M.E.N.I. Punct! E doar a mea si imi apartine, am drepturile mele :)))))
Skuze pentru aceasta mica-mare paranteza de incheiere ku care v-am spart...atat aveam de zis si ca, Trix, iti ador munca si spor la lucru in continuare ubirika MEA. A mea, a mea, a mea...:)))
Bye! :*
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

#12
Gabi aş putea spune multe, cred. Dar sincer nu cred că sunt în stare, oricum capitolul are doar una, două idei de bază ce formează scheletul.
Acum poate îmi poti da una peste faţă, pentru că zic asta, dar aşa eu ştiu că sunt multe idei(fragmente din ideile principale). Bla, bla... te-ai descurcat, ce vreau să îngroş ar fi faptul că ar trebui să combini mai multe lucruri, idei pentru a face un capitol mai lung şi mai plin de actiune.(şi când mă refer la actiune mă refer la tot ce ţine de ea, nu neaparat la hentai)

Şi chiar că a fost un capitol mai îndrazneti, mai precis personajele(unul din ei) a fost aşa. XD
Mi-a placut chiar abia aştept să citesc capitolele cu hentai, fiindcă nu am mai citit de mult asemenea şcene descrise de tine. Şi îmi este dor. : x

#13
Uuuu, lucrurile se incing. Chiar daca Tommy e mai dur, eu il plac. Ce pot sa fac? Imi plac baietii rai:X si cei buni :X si daca sunt impreuna si dezbracati intr-un spatiu ingust e si mai bine...si uite asa visez la cai verzi pe pereti la ora asta. Oare de ce nu mai mai mir?
Stiai ca lecturile tale ma fac sa visez cu ochii deschisi, nu? :))
Daca nu stiai, iti spun acum. De cele mai multe ori, bagi doar scene micute de yaoi care incita privirea, gandirea si libidoul (mama lui de libidou ca am probleme cu el zilele astea...ar cam trebui sa le rezolv) In fine, revenind...
Nu vreau ca Tommy sa-i faca ceva lui Zack. Imi place de Zack...si stiu ca si lui Frankie ii place de el...deci sa ai grija de micutul ala inocent si naiv, ok? :*:* poop si bafta in continuare la scris

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#14
Va multumesc enorm pentur comentarii, scumpele meele prietene >:D< Apreeciez enorm incurajarile :o3


* * *

Zack se gandea cu groaza ca fratele sau se bagase in niste treburi necurate, din care nu avea sa iasa usor, fiindca incepusera deja sa aiba comportament agresiv prietenii lui. Cu toate astea, lui Zack i se parea ca acel baiat, Frankie, era chiar de treaba, spre deosebire de cel cu care plecase fratele sau si al carui nume nu-l mai retinea.
Ofta usor, ridicandu-se din pat. Era fericit ca mama sa nu ii facuse nimic cand se intorsese aseara acasa. Cel putin deocamdata nu ii facuse nimic. Din cauza faptului ca ii era teribil de foame, cobori din camera sa in bucatarie, unde mama si tatal sau stateau de vorba.
- 'Neata, spuse cascand, iar mama lui se intoarse spre el, privindu-l mustrator.
Sperase ca nu avea sa se intample acest lucru, insa se parea ca nu avae norocul sa fie lasat in pace nici acum si nu credea ca avea sa fie lasat in pace vreodata. Ofta usor si se uita la ea, privind-o intrebator. Se aseza in acelasi timp pe scaunul de langa tatal sau.
- Zack, aseara... incepuse, dar Zack o intrerupse:
- Sunt teafar, nevatamat, nu vad de ce te mai iei de mine!
Era disperat, isi dorea s-o faca pe mama lui sa inteleaga ca nu mai e un copil pe care ea-l putea dirija dupa modul cum isi doreste. Voia sa ma iasa cu Kyle , fratele lui, insa avea sumbra presimtire ca asta nu avea sa se mai intample vreodata.
- Oi fi tu, spuse mama sa, insa stiu ca vei ajunge sa faci ce face si el daca nu am grija de tine! Fratele tau, Zack, e un drogat!
Vocea ii rasuna in toata casa, iar Zack tresari. Nu-i venea sa creada. Se astepta sa afle asta, insa impactul asupra sa fusese prea mare. Ofta prelung, apoi isi musca buzele.
- Mi-e foame, spuse incet, lasandu-si capul pe umarul tatalui sau, care il privea si el, insa cu ochi blanzi. El nu era asa de dur ca mama sa si ii parea rau de faptul ca baiatul lor era nevoit sa fie inchis in casa si i se luau toate privilegiile.
- Haide, Michelle, e tanar, n-a facut nimic rau! Daca iese si el cu alti baieti asta nu inseamna ca are sa ajunga un drogat, precum fratele sau! spuse in incercarea de a-i lua apararea, insa era, din pacate, zadarnic, deoarece femeia il privi urat si Zack se ridica.
- Bine, mama! Nu mai ies cu Kyle! Insa ar trebui sa te interesezi si tu, ca e fiul tau, si ar fi indicat sa aflii ca nu se mai drogheaza si face tratament!
Ceea ce spusese nu era deloc o minciuna. Intr-adevar, Kyle nu se mai droga de ceva timp si facea un tratament, mergea la psiholog, insa el nu stia inca acele lucruri.
- Oh! Bine, iesi cu cine vrei tu, dar sa nu mi te plangi mie cand o sa iti pierzi orice dram de omenie din tine si o sa ajungi un zombi!
Era nervoasa in acel moment, ceea ce o facu sa spuna totul rapid, fara sa se gandeasca la faptul ca isi va rani fiul. Acesta zambi acru, iar tatal sau schimba rapid subiectul:
- Vei sta cu un prieten de-al meu, Zack. De fapt, vei sta cu fiul sau, spuse barbatul zambind. Eu si mama ta plecam intr-o delegatie, nu stim cand ne intoarcem. In aceasta seara te vei muta la Frankie. Asa se numeste baiatul. Tatal sau e un avocat vestit.
Zack zambi audcandu-si aminte de Frankie de aseara, dar era sigur ca nu e aceeasi persoana, fiindca era imposibil.
- Te rog, spuse mama sa, asezandu-se in fata lui pe un scaun, te rog, nu incerca sa-l vezi pe Kyle! Baiatul ala e un pericol pentru tine!
Fericit ca scapa de parintii sai, Zack dadu afirmativ din cap.

- Salut, spuse o voce prietenoasa din spatele sau, iar Zack se intoarse brusc. Ramasese masca, insa alese sa nu arate acest lucru. Cel din fata lui, de asemenea, il recunoscuse, dar isi daduse seama dupa atitudinea celuilalt ca e mai prudent sa taca din gura. Eu sunt Frankie si cu mine vei locui o buna bucata de timp.
- Salut, rosti si Zack zambind. Imi pare bine de cunostinta, eu sunt Zack.
Cei doi dadura mana si, dupa ce Frankie ii saluta politicos parintii tanarului de langa el, se urca la volanul masinii in care erau bagajele baiatului. Zack isi lua la revedere si, pe ultima suta de metri, tatal sau ii spuse ca aceea este o locuint provizorie pentru el, fiindca se transferase la liceul din apropierea casei lui Frankie, in partea opusa orasului.
Aproape jubiland, intra in masina si statu cuminte doar pana ce cotira la coltul strazii, dupa aceea Frankie dadu muzica mai tare si isi scosese o tigara, iar Zack incepu sa vorbeasca:
- Nu ma asteptam sa fii chiar tu! Pentru un moment, chiar ma gandisem la tine, dar mi se parea ca ar fi prea frumos sa fie adevarat!
Frankie, zambind, ii ciufuli freza tanarului de langa el, apoi calca mai tare pedala de acceleratie si, in nu mai putin de patruzeci si cinci de minute, ajunsera in fata casei acestuia.
"As putea jura ca drumul a fost mai scurt aseara! " isi spuse in minte cu un suras discret pe chipul inocent Zack. Satenul se uita la el cu atentie, zambindu-i calduros. Spre deosebire de cel de-aseara, care-l luase pe fratele lui, Kyle, afara, el era foarte de treaba, sau cel putin asa parea la prima vedere. Tanarul avea senzatia ca se simte foarte bine in compania celuilalt.
- Buna bucata de timp... Cat inseamna, Frankie? intrebase Zack privind fix in ochii albastri ai celuilalt.
Acesta, ignorand momentan intrebarea, lua rapid bagajele avute in masina si le duse in casa, punandu-le in camera sa.
- Nu stiu, micutule, nu stiu cat inseamna. Auzi? Te deranjeaza daca dormi cu mine in camera? Celalat dormitor e al tatei, iar cel pentru oaspeti este plin cu draciile mele, pe care nici acum nu le-am aruncat. Zack se uita la el zambind si accepta sa doarma cu el.
Cei doi se privira pret de cateva momente, dupa care Zack intreba:
- Imi pot pune lucrurile care pe unde?
Frankie se aseza in pat, inclinand in acelasi timp din cap si incepand sa se uite atent la Zack, care deja incepuse sa despacheteze si, tacut, isi punea ordonat toate lucrurile in sifonier. Se gandea ca Frankie e un baiat ordonat, fiindca era curatenie mai peste tot. Nu indrazni insa sa dea curs acestor vorbe, fiindca se gandea ca ar putea fi indiscret intr-un fel sau altul.
Se auzi o bataie in usa, apoi aceasta cum se deschise si, dupa putin timp, Tommy aparu in usa, foarte vesel. Nu-l vazuse pe Zack. Se arunca in pat, peste Frakie, incercand sa-l pupe, in timp ce acesta ii puse ambele maini pe piept, sperand sa-l indeparteze cumva, cumva.
- Nu ma pupi? intrebase pe un ton copilaros Tommy, in timp ce Zack ramasese cu gura cascata, privind "tabloul" ce ii era infatisat.
Frankie dadu negativ din cap, tragandu-i o palma ce-l dadu jos de pe el pe Tommy. Acesta isi atinti privirea catre Zack intr-un sfarsit, ramanand de-a dreptul cu gura cascata. Era, in acelasi timp, ingrijorat teribil de ceea ce s-ar putea intampla daca baiatul avea sa stea prin preajma mai tot timpul. Nu intelegea ce cauta el acolo.
- Sta cu mine, spuse Frankie zambind sfidator. Era clar ca-i placea sa-l enerveze pe Tommy. Nu dadu niciun fel de explicatie, ci doar continua sa zambeasca, uitandu-se la Zack.
Tommy vru sa protesteze, sa spuna ceva, insa ii intalni privirea dezaprobatoare a lui Frankie si tacu din gura.
- Sunt Zack... spuse brunetul sovaind. Ii venea greu sa ii vorbeasca direct, fiindca Tommy ii aratase direct ca nu-l place.
- Tommy, rosti fara prea mare tragere de inima. Era rece cu tanarul care deja isi continua munca. Tommy,in schimb, i se adresa lui Frankie: Diseara te vreau!
Frankie se uita la el, se intinse, casca, dupa care dadu afirmativ din cap, inchizandu-si ochii. Tommy avea treaba, astfel ca, in scurt timp, isi lua la revedere si pleca din casa bunului sau prieten, lasandu-i pe cei doi singuri, sa-si vorbeasca.
Terminand treaba, Zack veni si el in patul in care era Frankie, asezandu-se acolo. Se intoarse lenes spre satenul ce tocmai casca si facu acelasi lucru si el, incepand apoi amandoi sa rada.
- Te pot intreba ceva? soptise incercand sa isi pastreze calmul. Frankie stia deja ce avea sa intrebe, asa ca dadu afirmativ din cap, zambind. Tu esti... gay?
Desi se asteptase la asta, nu se putuse abtine sa nu inceapa sa rada.
- Nu, Zacky, nu sunt, dar sunt zapacit, deci imi permit sa ma pup cu Tommy sau diferite astfel de lucruri, explica baiatul. Banuiesc ca tu nu esti, nu? intrebase si Zack dadu energic din cap in mod negativ. Frankie ii ciufuli parul cu un zambet binevoitor pe chip, apoi se intoarse pe spate, privind tavanul.
- Mersi ca stau aici, spuse Zack inchizandu-si obosit ochii si, desi era dupa-amiaza, adormi si el, si Frankie.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#15
Nu ştiu de ce dar mă aşteptam la mai multe din partea ta.
Îmi place că ai descris într-o manieră uşoară, placută, relaxantă chiar şi ai reuşit să transmiti acea stare de destindere bine şi asta este ok.
Cu toate că în anumite locuri mai mergea să descrii, fiindcă unele propozitii par simple şi nu transmit acea complexitate de gânduri, sentimente sau fantezii sau mai ştiu eu ce.
Au fost foarte putine idei care au contituit scheletul acestui capitol... nu ştiu dece, cum am mai spus şi sus, mă aşteptam la mai multe de la tine. Pentru că tu mereu vii cu idei multe şi dezvolti mai spontan, mai cu substanţă... mai amplu pe scurt.
Greşeli de tastare nu ai avut, ca deobicei. Nu prea mai am ce spune, oricum te înteleg pe de o parte, fiindcă şi tu eşti ocupată cu şcoala şi na, îţi manâncă zilele, deci nu ai ce face.
Te sfatuiesc să scrii atunci când ai cu adevarat inspiratie mai multă şi eşti într-o dispozitie placută.
Asta este tot pentru un moment, aştept nextul.

Zby Zby! :3

#16
Heii!^^
Mi`a placut cum ai descris tot capitolul dar stii tu, vroiam niste yaoi:o3.
So...Zacky sta cu Frankie o perioada, hmm suna foarte bine:> cred ca voi avea parte de "actiunea" care o doream, dar mai incolo;)).
Desi cei doi zic ca nu sunt gay presimt ca isi vor schimba treptat orientarea:)). Ahh si Tommy e cam gelos pe Zack, dar si Frankie pune paie pe foc ceea ce imi place:>!
In rest nu vad ce as mai putea comenta..

Well...spor la scris in continuare si sa aduci next`ul cat mai repede!
Si daca poti sa ma anunti :pls:!

Bbye :bye:.
[Imagine: 963134_o.gif]

#17
Buna!>:D<
In primul rand vreau sa-ti multumesc ca m-ai anuntat, iar.:D
Acum fic-ul... Ceva nou:>, vor locui impreuna, vor invata in acelasi liceu, vor imparti aceiasi camera, ba char si patul?!:-o Asta-i de bine, de foarte bine!>:)
Totusi, Frankie chiar a acceptat acea propunere a lui Tommy?? Mie asa mi sa parut si prima si a doua oara cand am citit capitolul. :-? Cu toate ca vreau sa 'vad' o scena yaoi cat mai curand [chiar si in urmatorul capitol:D] nu as vrea sa fie intre ei doi, ci intre Frankie si Zacky, ei se inteleg bine, ba chiar perfect [pana acum...:|] si chiar daca si-au marturisit unul altuia ca nu sunt gay, nici unul nu a spus ceva de bi, deci si prin urmare... sti cum e vorba aia 'in dragoste si in razboi, totul e permis!', aici s-ar potrivi de minune.:))
Multa bafta in continuare, anunta-ma cand postezi urmatorul capitol, te rog!:*


*hugzz!*

#18
Hello Trixy! Yeah, yeah, I know, nu am mai comentat fic-ul asta pana acum, defapt nici nu l-am citit, azi m-am apucat de el caci ma cam plictiseam. Pana la urma cred ca o sa ma mai apuc si de altele daca nexturile de la capitole nu vin repede :))
Prima data cand l-ai pus am dat cu ochii peste el dar nu stiu de ce nu m-am apucat sa citesc, iar acum regret ca nu am facut-o mai dinainte. Defapt, e bine intr-un fel, caci am citit toate cele 4 capitole pe nerasuflate fara sa stau in suspans... insa aucm e alta poveste.
Well, deja am vazut ca Zack are fani, acum ma adaug si eu lui, si lui Frankie. Plotul este frumos, nu am mai citit ceva de genul pana acum si ma tot surprinzi cu ideile tale. Ai multa imaginatie, nu gluma. ^w^
Timpul nu-mi prea permite sa iau fiecare personaj in parte sa vorbesc despre el, dar imi plac toate, de la Zack pana la Tommy... ah, mai putin parintii micutului ce sunt chiar... pff... enervanti o.o

So... Astept urmatorul capitol si sper sa ajung la timp sa il comentez ^w^ Good Job!
:smart:

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#19
Ufff, am ajuns si pe aici. In sfarsit :X te rog sa nu ma bati ca am intarziat atat
Revenind...pana si eu cred ca parintii lui Zack sunt foarte stricti. Poate kyle a facut cateva greseli, dar asta nu inseamna ca si Zack le va face. Chiar daca sunt frati, au caractere cat se poate de diferite.
Frankie...imi place de el. Poate va iesi ceva intre le si Zack sau poate va iesi ceva intre el si Tommy. Nush...cunoscandu-te pe tine orice e posibil.
Oricum imi plac personajele tale. Mult spor la scris :*:*

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#20
Thanks for the commz :*:* Love all of you! :*



* * *

Frankie fu primul care se trezise. Se intinse ca o pisica, dupa care realiza ca Zack dormea cu capul pe mana sa. Zambi din nou, de data asta din tot sufletul. Se vedea pe el intr-o alta varianta in acest baiat. Cu grija, il dadu la o parte, iar acesta mormai ceva de neinteles, care-l facu pe Frankie sa chicoteasca usor.
Isi lua un prosop si se indrepta catre baie, intrand acolo. Daduse drumul la apa fierbinte, ce cadea acum in valuri pe umerii sai. Isi mangaia usor corpul, dezmierdandu-l cu blandete. Casca si o buna gura de apa ii intra in gura, dar o scuipa usor nemultumit. Lua gelul de dus si, punandu-l pe burete, incepu sa-si mangaie usor abdomenul, continuand apoi cu fiecare parte a trupului.
Lenes, iesi cand terminase doar cu prosopul alb infasurat in jurul taliei. Cand ajunse in camera, realiza ca Zack se trezise, fiindca acum statea in fund si se freca la ochi. Il privi pe Frankie in ochi, apoi se rusina.
- De ce m-ai lasat sa dorm? Frankie, e seara! spuse grabit, dar satenul ridica din umeri nepasator.
- Abia m-am trezit si eu, micutule, spuse apropiindu-se si ii ciufuli parul tanarului, zambind. Nu e nimic ca ai dormit, nu vad de ce te alarmezi atat. Du-te sa faci un dus, diseara petrecem... Din nou. Ca de obicei, bineinteles, spuse zambind si incepu sa rada.
Isi dadu jos prosopul, aruncandu-l pe jos si, sub ochii lui Zack, isi lua un slip negru.
- Auzi? Stii sa-noti? intrebase si Zack se facu galben la fata, clatinand din cap in mod negativ. Oh, nicio problema, te voi invata! Slip ai? intrebase iar, iar de aceasta data, Zack dadu afirmativ din cap. Bine, ca diseara s-ar putea sa facem baie. Nu sunt sigur, dar e mai bine sa fim precauti, nu?
Isi lua o pereche de pantaloni trei sferturi si un maieu negru mulat pe el, apoi incepu sa faca breakdance prin casa, fara niciun pic de muzica. Zack observa si incepu sa aplaude entuziasmat, apoi, condus de Frankie, merse in dus, incepand sa-si rasfete trupul cu gelul parfumat de dus.
Terminat la randul sau, iesi din baie, dar imbracat deja in boxeri, fiindca se jena sa se schimbe in fata lui Frankie sau a altcuiva. Aparu asa in fata satenului, care se uita cu atentie la televizor si rontaia niste ciocolata amaruie.
- Ai terminat? inrebase zambind, uitandu-se la o miscare a unui skater. Zack zambi si dadu afirmativ din cap, intelegand ca se acomodeaza foarte repede cu noua lui casa. Satenul realiza ca manca si intinse ciocolata catre Zack.
Fiindca ii placea la nebunie ciocolata, acesta musca din bucata intinsa de Frankie, multumindu-i. Satenul inca tinea de bucata de ciocolata pe care el o muscase pe jumatate si, zambind, incepuse sa traga de ea spre el, in timp ce tanarul incepuse sa maraie in gluma. Incepura sa rada amandoi cand bucata se rupse.
Frankie o manca pe cea ramasa, iar Zack se uita la el zambind.
Brunetul se ridica apoi, cautand in sifonierul cu haine si lua de-acolo o pereche de pantaloni si o camasa, aratand ca un elev. Frankie se uita lung, pufni dezaprobator si intreba calm:
- Ma lasi sa te imbrac eu?
Spre marea sa multumire, Zack acceptase si Frankie, cu inca o bucata de ciocolata in mana, merse la Zack si i-o infipse in gura. Acesta musca dintr-o jumate, iar cealalta o manca Frankie, la fel de zambitor ca si pana atunci. Ii desfacu slitul tanarului, apoi nasturele si ii trase pantalonii jos. Acesta se rosise usor, dar nu spuse absolut nimic. Frankie ii desfacu si nasturii camasii, dezbracandu-l brusc.
- Un sfat prietensc, micutule: acum, ca ai scapat de parinti, imbraca-te cum iti doresti, nu cum ar trebui de gura lor.
Zack dadu din cap si Frankie incepu sa se uita prin hainele lui, in timp ce tanarul astepta aproape gol.
- Pot sa mai mananc din ciocolata? intreba privindu-l pe Frankie, care scormonea atent, se uita la toate lucrurile, analiza si le arunca daca nu-i conveneau. Auzind intrebarea, acesta chicoti usor, apoi se intoarse catre Zack zambindu-i.
- Normal ca poti, mai! Dar mai adu-mi si mie, spuse zambind, apoi scoase o pereche de pantaloni kaki, genul celor avuti de militari, si un maieu kaki, simplu. Zack se apropie de el cu bucata de ciocolata in mana si i-o baga in gura, acesta incepand sa manance. Uite, ia-le pe-astea, spuse zambind si Zack se imbraca ascultator.
- E ok? intrebase privindu-l pe Frankie usor ingrjiorat, dar si multumit de faptul ca se comporta asa cu el. Dupa cum isi spusese si nu se inselase, satenul era o persoana foarte de treaba, binevoitoare si amuzanta.
- Aproape. Zacky, incearca sa-ti lasi pantalonii mai jos, spuse si Zack asculta de el, insa nu destul de jos, fiindca Frankie se apropie de el si incepu sa traga el de pantaloni. Le desfacu siretul. De departe, imaginea parea una foarte intima, care pe Tommy sigur l-ar fi innebunit, dar lui nu ii pasa.
Zack, constientizand si el cum pare asta, se rosise usor. Cu toate astea, continua sa se uite la Frankie, care acum, lasandu-i pantalonii in jos, astfel incat ii veneau mult sub linia boxerilor, lega siretul atent. Maieul pe care brunetul si-l bagase in pantaloni il scoase, lasandu-l sa cada usor lalau peste pantaloni.
- Mersi, spuse usor rusinat Zack, apoi, incercand sa se scuze, incepu: Stii, parintii mei vor sa fiu "la patru ace" si sa arat bine, rosti rosind. Zambise si el, la fel ca si Frankie, si acesta spuse:
- Nu-ti face griji, ai timp sa inveti.
Frankie rupse o bucata de ciocolata ce era deja muscata de Zack, aratandu-i acestuia ca nu are scrupulele avute de majoritatea persoanelor. Brunetul incepuse sa se simta din ce in ce mai bine si se bucura de soarta avuta, sa se mute cu insusi dusmanul fratelui sau.
- Frankie, tu ce ai cu Kyle? intrebase tanarul zambind usor ingrijorat. Spera sa nu deranjeze cu nimic ceea ce intrebase, dar Frankie ii ciufuli parul.
- Nimic. Tommy are. El e seful gastii, iar fratele tau... Pai... Nu stiu daca stii, Zacky, dar cumpara droguri si are sa ii dea nu stiu cati bani lui Tommy, de-asta are ceva cu el. Eu, personal, nu-s curios. Scuze c-o spun, dar mie nu-mi pasa de ceea ce se intampla intre ei doi.
Lui Zack ii veni sa spuna ceva, insa se opri, realizand ca nu are de ce sa se certe cu Frankie pe cine stie ce motive, avand in vedere ca erau lucruri neimportante. Pana la urma, stia si el cum e Kyle si ca se drogheaza, multe alte lucruri.
- Frankie, tu te droghezi? intreba pe un ton inocent Zack, curios in acelasi timp. Se aseza pe pat, privindu-l fix pe baiatul care se apropie de el si se arunca si el pe suprafata moale a cearsafului imaculat.
- Da, fumez marijuana, dar nimic in rest. Mai beau din cand in cand, fumez si tigari-tigari si, daca se numeste drog, am fost nevoit sa iau Viagra. Nu ca as avea nevoie de "sculatoare", mi se scoala rapid si usor, treaba insa a fost ca ne jucam toti si, daca nu indeplineam porunca, dadeam nu stiu cati bani, spuse incepand sa rada. Parea deschis, ceea ce pe Zack il facu sa se rusineze usor.
- Viagra? Si ce ai facut pana la urma? intreba curios tanarul, privind amuzat ochii albastri ai lui Frankie.
- Am dat o laba, mi-am dat drumu' si nu mi-a trecut, i-am tras-o uneia si tot n-am scapat, asa ca i-am mai tras-o inca o data, spuse incepand sa rada. Doamne, ce jalnica e amintirea asta! rosti punandu-se pe ras. Hei, ce-ai patit? intreba privindu-l pe Zack, care era rosu pana peste masura. Zacky, esti ok? Brunetul dadu afirmativ din cap, simtind cum tot sangele ii invadase obrajii. Frankie se apropie de el si ii puse mana pe obraz, redevenind in scurt timp serios: Te-ai inrosit? Hm, nu esti obisnuit cu limbajul? intreba si Zack dadu afirmativ din cap, zambind retinut. Isi ceru scuze, dar Frankie continua: Nu trebuie sa-mi ceri scuze, sunt lucruri normale daca nu esti obisnuit. Si eu o pateam inainte. Ai grjia sa nu te vada cineva rosindu-te, e posibil sa te ia in ras, bine? Si gandeste-te, astea sunt lucruri pe care toti le patim la un moment dat, astfel ca nu trebuie sa le arati celorlalti ca nu esti asa deschis in materie de lucruri intime. Te pricepi la astea? intrebase si Zack daduse negativ din cap, desi nu stia la ce se referea. Un sfat: nu le arata ca nu esti experimentat. Pur si simplu, micutule, spune-le ca stii si roaga-te sa nu te puna la incercare!
Frankie zambi binevoitor.
- Tu de ce esti de treaba? intrebase Zack si satenul surase.
- Pentru ca esti un simpatic. Si pentru ca si eu am fost asa. Toti au fost, sunt si vor fi, la un moment dat, incepatori in tot .Totul are un inceput si un sfarsit, intelegi? Deci nu vad de ce ar conta. Sa speram ca nu vor avea chef de misto asta seara. Si inca ceva: facem baie la piscina, deci stai langa mine.
Zack inclina din cap, usor ingrijorat.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)