Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alpha Boy

#41
Scuze, scuze, scuze, n-am mai trecut de mult pe aici..
Desi ultimele doua capitole au fost mai in actiune, astept yaoiul!=p~
Dragut din partea celor doi sa recunoasca, ca n-au fost la fel de bine satisfacuti ca in seara precedenta, sau, ma rog... Frankie mai mult ca Zack n-a apucat sa faca mai nimic si mai bine asa. El trebuie sa fie atins doar de Frankie si invers!
Si ca tot veni vorba de asta, Zack injurase in gand pentru ca fusese intrerupt sau...? Ca nu inteleg.
Abia astept sa vina momentul de practica, sa vad daca Zack a invatat ceva dar mai ales vreau sa aflu reactiile lui Frankie! Mai mult ca sigur il va satisface mai bine ca orice tipa de pana acum, sunt sigura!
Nici nu vreau sa ma gandesc ca intr-o fractiune de secunda s-ar putea ajunge atat de departe! Nu vreau sa ma amagesc gandindu-ma la asta, prefer sa fie surpriza.
Multa bafta in continuare si anunta-ma cand postezi nextul, te rog!

#42
Prea pervers, da, Frank e prea pervers, dar imi place. In ciuda comportamentului sau, Zack e exact opusul: inocent si drasgut. Cuplul perfect in ficurile yaoi.
Citat: - Allison si sora ei vor veni ceva mai tarziu pe aici. Zacky, daca se da la tine vreuna dintre ele, nu refuza! replica hotarat. Te-am invatat cateva lucruri si sunt sigur ca te vei descurca perfect!
Da, de parca Frankie nu l-ar vrea pe Zack doar pentru el. xD
Ultima replica data de Zack l-a facut si mai innocent pe acest tip, exceptand faptul ca incerca sa o ignore pe Dianne a fost asa amuzanta. Yeah, ofc, doar Frank e cel ce-l face sa se simta bine. *in love*
Bu-bye! I’ll waiting for the next.

#43
Scuze că am ajuns aşa târziu. Şcoala asta. >.<" whatever..

Mi-a placut foarte mult acest capitol, deşi m-aş fi aşteptat ca Zack şi Frankie să continue " lectia". Dar se pare că nu a mai continuat, deşi am o vagă presimtire că Frankie nu a uitat că Zack trebuie să-i arate ce a învăţat.
Nu-mi vine să cred că acele tipe au venit la ei şi că s-au culcat cu ei, iar după au plecat aşa ca nişte bitches platite. Wow, deci asta m-a lasat foarte uimită. Adică ţi-o tragi practic cu cineva după care o tuleşti ? Asta a fost foarte bună. Mi-a placut
Nu-mi spune.... Vine yaoi ? :3 Hai te roggg, că de 2 capitole aştept acest YAOI, care nu apare.. Oricum să ştii că mie încă îmi place ficul tau, cum de altfel le citesc pe toate ( nu las com )
Frumos nextul, nu am fost atentă la greşeli, dar nu cred că ai avut. Asta am observat eu. ^^" Deci abia aştept nextul şi când îl aduci să mă anunti şi pe mine. Te rogu-te frumos. :3

EDIT Daria: 8. Nu e permisa utilizare de smiley-uri sau michimausi de orice fel pe aceasta sectiune. Aceasta regula se extinde si pentru folosirea de imagini cu personajele gasite pe internet, exceptia facand momentul in care este realizat un fanart special pentru ficul in cauza. Sa nu fim totusi profitori de talentul altora.

NEW S-a decis asupra unui numar maxim de 5 emoticoane (O.O, :0, :)), =]] etc, vi le stiti voi mai bine ca oricine).

Ok, nu o sa stau sa va numar la toti numarul de ''emoticoane'' pentru ca este oarecum absurd, asa ca va fi dupa cine are noroc, adica ok, nu puneti cinci, puneti sase, sapte, dar sa puneti 9-10 este aiurea, serios, chiar va este lene sa cititi regulamentul? Ti-am sters eu din ele si am lasat doar cateva. Sper sa nu se mai intample >.<.

#44
Nu e corect! Frankie a primit ce vroia sau ce avea nevoie si zack e lasat pe dianafara. Allinson e un pic cam egoista, nu-i asa? Are parte de sex, dar nu ofera si surorii ei aceeasi sansa...egoista si egocentrica...poate un pic nimfomana, dar ce mai conteaza.
Zack a fost foarte simpatic: la inceput ii era rusine si nu stia ce sa faca, apoi cand lucrurile au evoluat putin si era pe punctul de a trece la urmatorul nivel( poate), i s-a taiat craca de sub picioare si a ramas cu buza umflata (si poate si cu altceva)
Oricum, ar putea Frankie sa-l ajute putin...pt ca e un prieten foarte bun care tine sa-l educe asa cum trebuie si sa-l initieze in tainele actului sexual si a placerii carnale. (ok o iau ranza)
Frumos, frumos, frumos, dar vreau sa fie si mai frumos...vreau sa-l vad pe Frankie cum ii face lui zack beep si cum zack atinge beep, apoi frankie baga beep si zack...aaa ai prins idea.
Cei doi vor face un cuplu grazav pe parcusul povestii, sunt sigura. Deci, felicitari pentru un nou capitol incitanta si astept cu nerabdate nextul. Poop si spor la scris

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#45
@Kt.Kat, faza cu prea putine idei... Mereu o spui. De ce nu vrei sa pricepi ca asta e stilul meu? Asa o sa scriu mereu, asa imi place. Prin aceste prea putine idei, reusesc sa fac o caracterizare buna personajelor mele. Intelegi?
Pot sa bag zece mii de idei intr-un capitol, dar de ce s-o fac, daca mie imi place sa scriu in asa fel, incat sa li se contureze personalitatea fiecaruia.

Va multumesc de comentarii tuturor!!!


Iata, deci, next :

* * *

- Nu s-a intamplat, nu-i asa? intreba Frankie incet, iar Zack dadu negativ din cap, cu tristete. Satenul ii ciufuli parul, apoi isi cobori privirea intre picioarele lui. Dar te-a excitat nitel. Ce-a facut?
Zack il privi piezis, parca implorandu-l sa nu-l faca sa povesteasca acele lucruri, insa realiza in scurt timp ca nu avea niciun motiv pentru care s-ar fi ferit de Frankie. Ii zambi, apoi isi inchise ochii,dandu-si capul pe spate.
- Pai...A facut ce-ai facut tu aseara, la fel apraope, apoi a vrut sa ma sarute si... Si mi-am intors capul din instinct, spuse in soapta, scancind fara voia lui. Isi lasa capul usor sa-i cada pe umarul lui Frankie, zambind cu tristete. Apoi, continua in soapta, a inceput sa... Sa ma mangaie acolo, jos... Si acum nu-mi place, simt o presiune...
Frankie rase usor, apoi ii ridica privirea spre el.
- De ce nu v-ati sarutat? intrebase scurt ,analizandu-i fiecare particica a fetei. Zambi cu bunvaointa, ceea ce ii dadu incredere lui Zack.
- Nu stiu sa sarut, spuse senin, apoi se ridicase. Pot merge sa fac o baie in piscina? intrebase si Frankie inclinase din cap, punandu-la curent ca vine si el.
Cei doi isi luara slipurile pe ei, dupa care se indreptara impreuna spre piscina si sarira acolo, incepand sa inoate usor. Zack, care inca nu stapanea apa, statea mai mult pe margine, zambind cu tristete. Frankie se apropie de el inceet, asezandu-si mainile pe trupul lui. Isi duse mainile incet pe pieptul lui, mangaindu-l usor. In acel moment, lui Zack ii revenira in minte toate miscarile facute de Franke in urma cu o seara. Ofta prelung, inchizandu-si ochii.
- Stii ca nu e capat de lume daca nu stii, nu? Te pot invata, sa stii, daca vrei.
Auzindu-i vorbele, Zack se intoarse rapid spre el, uimit si fara sa isi paota ascunde rusinea. Incepuse sa se obisnuiaca cu modul bland de a fi al lui Frankie si stia ca nu avea sa fie luat in ras. Nu stia ce sa spuna, astfel ca se lasa usor in jos, inchizandu-si ochii. Era ingrijorat cu privire la faptul ca s-ar putea sa se faca de ras. Plus de-asta, Frankie era baiat..
- Dar nuu e normal sa fiu sarutat de o fata? intrebase scurt, iar Frankie ridica din umeri.
- Eu asa am facut, primul si primul sarut l-am avut cu o fata. Dar cine zice ca am priceput ceva? spuse incepand sa rada amintindu-si acele lucruri. Nu pricepusem nimic, asa ca m-am sarutat cu Tommy atunci pana am priceput si am prins curajul de a o face din nou si din nou.
Rase din nou, lasandu-se sa faca pluta pe spate. Chicoti usor, fara a se putea controla pe sine insusi si isi linse buzele incet.
- Deci nu te superi? intrebase Zack, iar Frankie dadu negativ din cap.
In mintea sa revenira momentele cand cei doi se sarutasera, el si Tommy. Rosise usor, pentru prima data in fata lui Zack. Tommy se purtase atunci cu el divin, ceea ce il facea sa ii bata inima mai tare. Isi amintea cat de dulce fusese Tommy cand ii ceruse sa-l sarute, sa exerseze amandoi. Si ii ajutase, astfel ca amandoi erau experti acum, doar ca Frankie nu profita de asta, cum facea fostul sau amic.
- Nu ma supar, spuse intr-un final, intarind negarea din cap. Nu am de ce. Dar esti sigur ca vrei?
Frankie il privea fix, apropiindu-se de el din ce in ce mai mult. Se cobori usor in apa, lipindu-se de Zack, si incepu sa-i sarute usor abdomenul, facandu-l pe acesta sa se agate de scari, gemand incantat. Frankie isi indrepta buzele usor spre locul umfat din pantalonii lui Zack si incepu sa mangaie usor cu mana, ridicandu-se in acelasi timp la suprafata.
- Termina, te rog...
Zack ceruse acest lucru din cauza faptului ca era prea placut. Se arcuise gemand prelung si nu-si putu abtine reactia de a-l apuca si trage pe Frankie sus, privindu-l fix in ochii sai albastri, mari si plini de dragoste si simpatie pentru el.
- Bine, termin. Dar esti excitat, voiam doar sa te ajut. Raspunde-mi, esti sigur? Zack se uita piezis la el, incercand sa se linisteasca. Ofta prelung, apoi ridica din umeri. Frankie isi continua in acel moment ideea: Micutule, eu te pot invata si mi-ar face placere. Treaba este ca, fiind primul sarut, tu nu-l vei uita niciodata. Asta poate avea, pe langa un efect pozitiv, si unul cat se poate de negativ: avand in vedere ca te vei atasa, e posibil sa te indragostesti de mine. Iti asumi riscul?
- Da, spuse Zack scurt.
Ii placuse la nebunie ca Frankie fusese direct cu el si-i spusese toate riscurile pe care le-ar putea avea acest lucru. Era hotarat sa incerce, pana la urma nu ar fi avut sansa sa invete vreodata. Incepuse sa aiba foarte multa incredere in Frankie si se temea sa nu care cumva sa se insele.
- Te deranjeaza daca se intampla sa ma indragostesc de tine? intrebase Zack scurt, iar Frankie daduse negativ din cap.
- Nu m-ar deranja atata timp cat tu n-ai suferi, intelegi? Doar ca tu nu esti gay sau bi si nu stii cum vei reactiona daca iti vei da seama ca iti place un baiat. Eu, cand m-am culcat prima data cu tipul ala, am fost distrus. El nu a fost virgin sau ceva de genu', sa zici ca i-am facut cine stie ce, insa doar faptul m-a ingrijorat. Stii, orice are un inceput... Dar nu stiu daca se va repeta a doua oara...
Zack se apropie de Frankie si il lua in brate, sarutandu-l usor pe frunte. Era primul gest de acest gen pe care-l facea el, fiindca il vazuse pe Frankie ingrijorat. Il pupa usor, dar el isi dadu capul pe spate.
- Micutule, te voi invata sa saruti, dar diseara, nu acum. Nu e bine pentru tine sa te vada cineva sarutandu-te cu alt baiat.
Brunetul chicoti usor, privindu-l fix pe Frankie.
- Nu voiam sa ma inveti sa sarut acum, ci doar am simtit nevoia sa te sarut eu pe tine pe frunte. Stii, tu nu esti ca alte persoane. Esti mult mai bun, in ciuda anturajului din care faci parte, rosti Zack, apoi se lasa in jos, in apa. Incepu sa inoate spre mijlocul piscinei, cu Frankie dupa el.
La un moment dat, acesta il prinse de picior pe Zack, pe sub apa, si, urcandu-se in sus,pana ce ajunse deasupra liniei slipului brunetului. Saruta cu tandrete locul, muscand pielea fina, apoi cobori usor, mai jos, muscand prin boxeri pielea din apropierea sexului tare.
Zack se inrosi tot si intra sub apa, in incercarea de a-l face pe Frankie sa il lase in pace. Se privira in ochi, iar satenul, neputand rezista il impinse in zidul piscinei pe Zack si se lipi de el, incepand sa-l sarute pe gat cu pasiune si dorinta. Musca locul si,cand niciunul dintre ei nu mai putu reizsta, se ridicara la suprafata.
- Iarta-ma... spuse Frankie rosu in obraji. Isi inchise ochii, respirand sacadat, si iesi din piscina. Vrei sa mergem prin parc? Stii sa te dai cu placa?
- Vreau,dar nu stiu, spuse Zack zambind. Si nu e nimic, micutule, spuse folosindu apelativul destinat lui insusi de catre Frankie. Isi zambira unul celuilalt si iesira impreuna din piscina, gata sa se indrepte spre parc.
Dupa un dus bine meritat, atat Zack, cat si Frankie erau imbracati sport, gata sa se plimbe. Avand inca un skate, Frankie i-l dadu lui Zack pe cel de-al doilea si incepura sa mearga unul in spatele celuilalt, atenti la miscari.
Pana la urma, Zack prinse esentialul, in ciuda faptului ca nu se mai daduse niciodata. Si Frankie, care era sincer de felul sau, fu de acord ca brunetul se pricepe. Petrecura o dupa-amiaza fara inciednte, placuta si interesanta.




"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#46
Kawaii! Cand vine noaptea? Cand? :-O
Deci esti uimitoare! Zack in sfarsit a prin o tara de curaj si acum vrea sa invete sa sarute. Frankie in schimb e atat de pervers si de...Ce conteaza? EU pe el il ador! E pervers si numai bun de Teodorizat. Hahahah...aba astetp sa vad cum va proceda Frankie cand va veni noapte si cum il va invata sa sarute. La ce perversa esti ma pot astepta si la un yaoi! :*
Faza din piscina de sub apa cum i-a sarutat zona intima si apoi l-a lipit de perete a fost RARRR! Ca o gazele. ( nu intreba ce am, defapt pot sa intrebi, dar cred ca o sa-ti raspuna ceva in genu: TEME!)
Imi place ca Zack e mult mai curajos si parca vrea sa i se daruiasca intr-un fel lui Frankie. A prins curaj si sa atasat de el foarte mult. Ce sa-i fie frica sa se indragosteasca? E deja indragostit! SE vede, se citeste, dar eh, el inca nu stie asta!
Mai trebuie sa zic altecava? My idol, nu e nevoie de cuvinte ca sa imi exprim o parere buna despre capitol! A fost incantator cu o doza calculata de pervesitate si amuzament. Stilurile tale se combina si creeaza ceva ce nu poti s-o comentezi cu cuvinte. Doar inima mea stie cum se simte acum si nu vreau sa-i zica si creierului ca sa pot sa scriua aici.
Vreau sa vad cu ce va continua ficul. Trebuie sa citesc, neaparat!!!!! Astept noaptea si daca poti sa ma anunti! I love you!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#47
De cand l-ai postat pana acum a trecut mult timp, stiu, dar am putut lasa doar acum un comentariu. Nu stiu daca am precizat in comentariile anterioare, dar imi e frica ca Frankie se preface cu caracterul lui prietenos pe care-l adopta in preajma lui Zack. Sper ca nu s-a intamplat ceva "in spate" ce numai tu stii. In fine, sper si nu sper, nu prea stiu cum sa explic, dar pana la urma trebuie sa se intample ceva, nu? Atat Zack cat si Frank au devenit niste draguti. Cum sa se inroseasca in fata lui? So cuuute owo...
Anyway, ma bucur ca ai mai adus aminte de datul cu placa... pana la urma ficul se numeste "Alpha Boy".
Scuze din nou ca ajung tarziu cu commul si ca e scurt, dar sper ca nu-i mare problema. ^^ Succes!

#48
Dragi cititoare, m-am intors cu nextul. Va multumesc pentru comentarii!

* * *


- Cred ca e gay, spuse calm Dianne, privindu-si sora.
- Frankie?! intreba Allison uimita, fumand cu sete din tigara. Sora sa dadu negativ din cap, iar Allison intelese ca era vorba nu de saten, ci de celalalt. Zack? intreba, iar Dianne inclina afirmativ din cap. De ce crezi asta?Personal, mie mi se pare chiar simpatic si de treaba! As vrea sa-l incerc odata ! Dar de ce spui despre el ca ar fi... ? se interesase aceasta uimita in mare parte, deoarece sora sa facea o afirmatie grava.
- De ce spun? Nu m-a lasat sa-l sarut... Si... Si, pur si simplu, cred ca nu-i plac fetele. De fapt... trebuie sa recunosc ca era excitat in momentul in care l-am atins acolo, jos. Nu stiu insa, poate ca era asa din cauza faptului ca l-am sarutat pe gat si... In fine! spuse tanara, realizand ca nu are niciun motiv intemeiat pentru care sa spuna toate aceste lucruri.
Intr-un final, cele doua, luandu-se cu alte activitati, uitara de toate lucrurile despre care vorbisera pana atunci....

Se lasase seara peste oras, iar in casa lui Frankie, acesta se afla pe canapea, fumand o tigara. Zack isi facea un dus in acel moment si nu vazuse cand o aprinsese in acel moment. Pana la urma, brunetul aparu doar cu un prosop in jurul taliei, asa cum aparea si Frankie de obicei. Isi aseza mainile pe umerii acestuia, aplecandu-se pana ce ajunse cu buzele pe urechea sa.
Asa cum fusese invatat, il musca usor de ureche, apoi incepu sa linga pavilionul incet, cu tactica. Frankie isi dadu capul pe spate, gemand usor. Il prinse de gat pe Zack, tragandu-l in bratele sale. Feri tigara de el, apoi mai lua un fum pe care-l sufla in aer usor.
- Fumezi? intreba in soapta, iar Zack dadu negativ din cap, incercand sa se fereasca de panza deasa de fum ce se indrepta spre el. Isi inchise ochii, agatandu-se de gatul lui Frankie.
Amandoi erau constienti de faptul ca linia prieteniei dintre ei doi se subtia pe zi ce trece. Trecusera foarte rapid printe etapele prieteniei si se apropiasera unul de celalalt mai mult decat era normal. Zack, care era la primele sale incercaari de acest gen, nu se temea de nimic. Incepuse sa fie entuziasmat de aceste lucruri cate se intamplau intre ei.
Invatase destul de multe lucruri in ultimul timp, astfel ca i se parea totul in regula. Nu mai tinea cont de faptul ca Frankie era baiat sau orice alte lucruri, il interesa doar faptul ca incepuse sa invete, iar el il ajuta.
- Cum ma descurc? intreba continuand sa ii muste lobul urechii incet, cu tandrete, exact cum se intamplase si cu el in urma cu putin timp.
Acum, ca era seara, tanarul prinsese curaj, stiind ca avea, intr-un final, sa invete si el sa sarute. Isi inchise ochii, oftand prelung din cauza faptului ca nu se simtea tocmai in regula. Era ingrijorat cu privire la Dianne si la ce spunea ea despre el.
- Te descurci bine. Hai sa te invat, rosti calm, pupandu-l usor pe frunte pe Zack. Il intinse pe acesta pe canapea si se lasa deasupra lui, presandu-si pieptul pe cel al sau. Acesta respira usor, incercand sa se linisteasca. Ii era rusine de ceea ce s-ar putea inampla. Frankie spuse senin: Hai mai bine sa mergem in pat. Aici nu e destul loc. Poate-ti arat si altceva.
Intr-un final, Zack fu de acord si satenul nu accepta ca el sa se ridice, ci pur si simplu il lua pe sus si il duse iin pat cu blandete. Nu astepta prea mult, fiindca Frankie se puse deasupra lui, pupandu-l din nou pe frunte. Se uita fix in ochii sai negri, apoi ii ciufuli parul.
- Ce-ai facut cu Allison aia? intreba Zack incet, asunzandu-si roseata din obraji. Avea nevoie sa vorbeasca pentru a nu se gandi la toate cele.
- I-am tras-o., spuse Frankie calm, ca si cand si pentru Zack ar fi fost un lucru normal. Zambi siret si, inainte sa poata face o miscare, telefonul incepu sa sune. Vocea sa se auzi imediat: Baga-mi-as... Ceva-n ma-ta!
Bineinteles, el se referea la telefon, doar ca telefonul care suna era cel al lui Zack si apelantul era... Chia rmama lui. Satenul incepu sa rada, neparand afectat in niciun fel, astfel ca ii duse telefonul lui Zack si, zambind, se arunca langa el.
- Da? intreba brunetul, raspunzandu-i mamei lui. Aceasta incepu din start sa-i puna cateva zeci de intrebari, ceea ce pe Frankie incepuse sa-l irite deja. Asculta fara sa vrea convorbirea, chair si faptul ca mama lui ii spusese sa aiba grjia, sa nu care cumva sa faca sex cu vreo fata pe-acolo sau ceva de genul.
Satenul nu se putu abtine sa nu pufneasca dezaprobator. Isi inchise ochii, intinzandu-se pe abdomenul lui Zack, si isi cobori mana intre picioarele lui, strangand usor, cu blandete. Acesta scoase un scancet usor, dar care pentru mama lui fu aproape imperceptibil.
Frankie continua sa se joace usor in acel loc prin boxerii si blugii avuti pe el, purtandu-se chiar normal. Rosu in obraji, Zack ii ceru din priviri sa inceteze cu toate acele jocuri, iar satenul o facu doar pentru ca ii fusese cerut de catre Zack. Ii zambi incet, siret, si apoi incepu sa se joace cu degetele usor pe abdomenul brunetului, gadilandu-l. Acesta isi inchise ochii, continuand totusi convorbirea cu mama lui.
Cand, intr-un final, aceasta se incheie, Zack intreba gatuit de emotie:
- Ce imi faceai... ?
Era rusinat din cale-afara si excitat in acelasi timp, astfel ca Frankie zambi multumit. Indreptandu-se spre el, ajunse in patru labe acolo si il pupa pe frunte.
- Nu ai mai facut asta? intreba curios, iar Zack dadu negativ din cap, facandu-l sa zambeasca si mai amuzat. Pur si simplu, nu am facut nimic rau. Ceva care sa te ajute cand esti prea tensionat. Chiar nu ai mai facut asta... ? intreba inca o data, uimit din cale-afara. Asta am facut eu in baie cand nu mai puteam! spuse izbucnind in ras.
Ii facu siret cu ochiul, apoi zambi incantat si se apropie de Zack tot mai mult. Acesta se lasa pe perna, tremurand usor. Ii era teama de ce s-ar putea intampla. Frankie insa il facea sa prina incredere in el, asa ca accepta sa ramana nemiscat. Isi tinu ochii fix in cei ai lui Frankie, dar acesta ii sopti:
- Inchide-i. E mai bine sa te concentrezi.
Il asculta si isi inchise ochii, apoi simti cum buzele fine si moi ale lui Frankie ii sunt presate asupra obrazului rosu din cauza sangelui. Nu se grabea nici Frankie, nici el, doarece stiau amandoi ca e nevoie de rabdare .Frankie ii musca incetisor lobul urechii la care urcase, facandu-l pe Zack sa se agate de el.
- Pe tine cine te-a invatat? interbase Zack ,neputand sa ma suporte tensiunea stransa in trupul sau si linistea din jur. Se auzeau doar buzele lui Frakie cum ii saruta acum gatul, musand din cand in cand. Era un sunet pe care pe brunet il incanta, dar, in acelasi timp, ii era teama.
- Tot un baiat, spuse incepand sa rada. Direct de felul sau, Frankie se ridica in fund, uitandu-se cu atentie la Zack. Micutule, priveste-ma, ii ceru si brunetul isi deschise ochii ascultator. Realizezi ca ne-am apropait din ce in ce mai mult? intrebase scurt, brusc, facandu-i inima lui Zack s-o ia de-a dreptul la galop.
Isi inchise ochii, plin de ingrijorare. Dadu afirmativ din cap, neputand a fi in stare de orice altceva.
- E ceva rau? intrebase cu vocea astupata in mare parte de gemete din cauza placerii, fiindca Frankie revenise acum la a-i saruta gatul. Acesta isi ridica pentur o doua oara privirea spre el si il stranse in brate, mangaindu-l incet pe piept.
- Nu chiar... Ti-am spus, fiind prima oara pentru tine, vei reactiona altfel... Zack, ti-am zis, nu stiu daca as putea.... As putea da curs anumitor lucruri, explica oftand.
- Dar nu as cere nimic, Frankie. Singurul lucru pe care as indrazni sa ti-l cer e sa ma inveti cateva lucruri in rest nu cer niciun sentiment din partea ta sau orice altceva. Tu ai viata ta si amandoi stim asta. Nu te legi de mine astfel, explica incet. Doar ma inveti lucruri pe care nu le stiu. Daca ma indragostesc, asta e! spuse Zack zambind. Se ridica in sus, in sezut, privindu-i ochii albastri ai lui Frankie. Nu inteleg de ce esti asa ingrijorat, rosti ridicand din umeri.
Franie realiza si el motivul ingrijorarii... Care, de altfel, tragea dupa sine o alta suita de motive de ingrijorari.
- Partea proasta e ca... Uneori, nu pot rezista. Ai vazut... In piscina si... SI nici acum. Ar trebui sa ma indeletnicesc doar cu a te invata... Dar nu pot, pur si simplu, mi-e imposibil sa nu te ating si... Si multe alte lucruri, da... rosti in soapta.




"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#49
Am citit ambele capitole, yey! Ca deobicei imi plac foarte mult, faci o treaba minunata si nu am ce sa iti mai reprosez. Scrii frumos si chiar daca se mai ivesc cateva greseli minore de tastare, totul este foarte bine intr-o armonie melodica.
Ultimul dialog a lui Frankie daca ar fi sa-l restrang in doar doua cuvinte ar fi: "Te iubesc!" desigur i s-ar adresa lui Zack. Am impresia ca deja si Frankie e cam 'in love' dupa mititel. Owww, ceea ce mi se pare prea minunat, atat de dulce poate fi Zake, nici nu ma mira de ce reactioneaza asa Frankie, care pot spune ca este un personaj de milioane, l-ai construit foarte bine.
Ma intreb unde vor ajunge cei doi... ma intreb. *giggle*
Abia astept nextul, Gabi, succes. *hug*

#50
Hello!
Awch, Frank asta ce siret e asa deodata. Defapt asa a fost din totdeuana, dar parca acum mi s-a deschis si mie mintea... Si un pervers din calea afara. Un capitol bun, si totusi voiam si mai mult. De abia sunt la inceput, dar cand o sa il invete pe brunet toate celelalte lucruri perverse? Miamy! Cred ca asta face ficul atat de picant, modul cum il invata si cum Zack, ca un inocent ce e, repeta lectiile pe el. Uhm, chiar cred ca o sa se indragosteasca mai devreme sau mai tarziu si cred ca-mi va parea asa mila de el daca Frank nu i-ar arata niciun sentiment de dragoste inapoi... Dar asta e, defapt aici cred ca vrei si tu sa ajungi. Nu stiu exact ce ganduri ai cu ficul asta.
Mi-a placut faza de la telefon. Asta dovedeste cat de pervers poate fi F. Stiam, da, stiam ca nu se poate abtine sa nu-i faca ceva brunetului... dar, c'mon, Frankie, i know you still want him. :> And you'll have him if u really want. *perv smile*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)