Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar sau provocare

buna
"Next: Te provoc sa povestesti cum te-ai simti daca ai calatori in viitor sau mai bine zis ce ai face? "
Raspuns : Pai .... nu e greu de spus, dar poate ma crezi sau nu, eu chiar am visat asta noaptea trecuta, de aceea imi e usor sa iti raspund. Cand am caltorit, am simtit furnicaturi si emotii foarte foarte mari (cam patetic dar asta am simtit). Cand am ajuns in viitor am aterizat direct in casa iubitului meu si mare mi-a fost surpriza sa-l vad cu alta 21. se presupune ca eu am murit (cica murisem in anul in care eu am plecat adica 2010, ciudat dar asta a fost visul)
eu as .... nu stiu ... m-as plimba pe malul lacului, deoarece asta ma calmeaza si mai ales dupa o calatorie in timp :d

Next : Te provoc sa ..... zici ce crezi despre ficul meu :d (pana de idei si nu am primit inca com, app ficul e la semnatura :d)
bye bye si spor la joc tuturor
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

Ce cred eu despre fic-ul tau... 65
Pai e un fic foarte bun,are tot ce ii trebuie unui fic bun,naratiune,dialog si descriere,iar ideea este originala intr-un cuvant il ador.:chuu:.Tine-o tot asa :bv:
Next: Te provoc sa povestesti cea mai amuzanta intamplare de la scoala
[Imagine: j5atg3.png]


"Te provoc sa povestesti cea mai amuzanta intamplare de la scoala"
hmm...cea mai amuzanta intamplare a fost atunci cand jucau cativa colegi "cate oua are baba" in spatele clasei si tot faceau galagie si nu se mai opreau din ras(noi nu avem voie sa sarim in clasa apropo) si deodata vine diriginta cu fata aia a ei asa de amuzanta, se opreste deodata in mijlocul clasei si se uita la ei insistent asteptand sa fie bagata in seama. numai ca aia nu au vazut-o si tot continuau sa joace dar pana la urma s-au cam prins ca e cam liniste in clasa(noi ceilalti stateam si ranjeam ca prostii asteptand sa se intample ceva) si cand au vazut-o pe diriginta ca statea in mijlocul clasei s-au risipit toti pe la bancile lor...faza tare e ca printre aia erau si doua fete care se cred cele mai tari din clasa si mi-a placut sa le vad cum incearca sa scape basma-curata.
anyway, in pauza, dupa ce pleaca diriga, sar toti in capul unui coleg care trebuia sa stea de 6 la usa, iar una dintre colege(o fata-baiat) chiar incepe sa il loveasca. saracul...cateva colege tot incercau sa le zica ca el a zis ca vine diriginta, insa ele nu ne credeau...si eu stateam in banca si radeam cu lacrimi(imi mai lipsea popcorn-ul si vizionam o comedie) de toti prostii care n-au ce face in pauze decat sa joace jocuri stupide care atrag sanctiuni.

sper ca a fost cat de cat amuzant si nu prea banal...
next=>te provoc sa imi zici ce parere ai despre monstrii de sub pat sau din dulap si sa imi povestesti o intamplare in care au fost implicati.
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

Hi !

"next=>te provoc sa imi zici ce parere ai despre monstrii de sub pat sau din dulap si sa imi povestesti o intamplare in care au fost implicati. "

Eh....Acest "monstri" au fost implicati in atatea intamplari, cand eram mai mica...De si acu' ,seara, mi'e frica sa ma uit sub pat . Stiu ca acum sunt si eu fata mare si n'ar trebui sa'mi fie frica da' nah....N'am ce face 33
Sa revenim : Mi'a duc aminte ca aveam vreo 4 sau 5 ani cam mi s'a intamplat asta. Mama si cu soru'mea plecasera la nu stiu ce petrecere si ma lasasera singura acasa, cu bunica. Eu, fiind copil mic plin de energie(presupun ca asa am fost cu toti ) m'am dus la mama in camera. Am inceput sa alerg p'acolo si sa tip si dintr'o data s'a auzit ceva miscandu'se in dulap. Am ramas inmarmurita si m'am asezat pe pat....Cu frica in mine17
Si de sub pat s'a miscat geva si atunci am inceput sa plang si sa tip ca o descreierata. Bunica'mea dormea si n'am putut s'o trezesc asa ca am inceput sa ma urc pe masa ca nu cumva sa ma prinda "Bau-Bau" ....20
Cand a venit mama acasa m'a gasit adormita pe masa cu bata de basboll in mana21 A ramas geva de genu' 2213
Sper ca nu v'am plictisit cu mica mea intamplare. Si nici acu' nu stiu de unde veneau suntele alea stranii17

Next-> Provocare: Te provoc sa povesteti o intamplare ciudata, cand erai in oras.

Next-> Provocare: Te provoc sa povesteti o intamplare ciudata, cand erai in oras.

Păăi, să vedem . Este o întâmplare super ciudată, dar totodată şi amuzantă. Eram în oraş cu nişte prieteni, şi trebuie să mergem la o scară nu ştiu pe cine să aşteptăm. Iar acolo, era un tip care părea să aibe vreo 25 de ani. Acest individ era îmbrăcat într-o fustă fooooarte scurtă ( ţin să precizez că doar asta purta ), şi se agăţa de nişte bare, în timp ce ţipa ca Tarzan. Când ne-a văzut că ne holbam ca nişte idioţi cu gurile căscate, a început să facă striptease la o bară. Noi eram în adevăratul sens al cuvântului pe jos, tăvălindu-ne de râs. Tipul continua să facă striptease, şi nu înţeleg ce îi lua aşa mult când avea doar o fustă. Mă rog .Apoi începuse să scoată Ahh- uri şi Ohh-uri. Noi atunci, stricaţi de râs am plecat, pentru că nu am fi rezistat să auzim tot, cu siguranţă.

Next : Te provoc să ne povesteşti cea mai dezastruoasă întâlnire la care ai fost.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




Te provoc să ne povesteşti cea mai dezastruoasă întâlnire la care ai fost.

Eu nu merg la întâlniri fată băiat, dar o să povestesc o întâlnire cu nişte prieteni în skatepark.
Stăteam împreună cu prietenii mei pe asfalt şi trăncăneam diferite tâmpenii, ca de obicei. Seara, am rămas cu nişte tipe că ăialalţi au plecat şi ele au început să facă trickuri în faţa mea ca să mă uimească [ cică ]. Începuseră să mă tragă de tricou şi păr, să se dea pe lângă mine şi se prefăceau că nu le iese un trick şi cădeau pe jos numai ca eu să le ajut să se ridice. Stăteau ca nişte ţaţe în jurul meu şi tot timpul mă întrebau şi mă sâcâiau pe o temă. A fost oribilă ziua aia în parc, mai ales că toţi amicii mei plecaseră şi eu aveam chef să mai rămân.

Next: Te provoc să spui doi useri simpatici de pe zup [ fată şi băiat ] şi să zici de ce-i simpatizezi.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



Next: Te provoc să spui doi useri simpatici de pe zup [ fată şi băiat ] şi să zici de ce-i simpatizezi.

Să vedem:
Crăci C., chair dacă astăzi am vorbit pentru perima dată cu ea, am avut pe tot timpul conversatiilor un zâmbet tâmpit pe faţă. Şi am aflat că e taică'miu, şi eu care nu ştiam 21, plus că mi se pare o tipă foarte amuzantă :]]
Aici e mai grau, adică singurul băiat pe care îl ştiu de pe site e Metal, dar nu am vorbit până acum cu el 39 Deci din lipsă de alţi participanţi, trebuie acum să-mi storc creierii şi să găsesc ceva despre el... păi, ştiu că are câteva ficuri şi că îmi place mult semnătura lui 21

Next: Te provoc să spui cea mai penibilă chestie pe care ai făcut-o vreodată.
[Imagine: teru.png]


Cea mai penibila chestie facuta odata. . . Eram in Mall , cu 2 prietene , incercand sa bem niste sucuri . Cum noi nu putem sta linistite niciodata , cand am terminat sucurile am scos cuburile de gheata si ne-am jucat cu ele pe masa . Bineinteles ca gheata se topea si zbura peste tot , inclusiv la picioarele unor doamne . Ne-am ridicat fiecare pe rand si am luat cuburile de jos . Cand a venit randul meu , m-am dus la cealalta masa [unde erau 3 doamne ] si le-am zis ca mi-a picat ceva . Bineinteles ca gheata se topise si . . . ce sa mai iau eu de acolo ? Nu am mai gasit gheata si cele 3 doamne se uitau ciudat la mine 21 . Am fugit cu fetele de acolo imediat 21.

Next : Te provoc sa zici cum arata primul tau telefon .

Hmm.....Era un Sony Ericson....Nu mai stiu de care 4 ....arata bine , chiar !
Mi-aduc aminte ca l-am primit cand aveam vreo 10 ani si l-am tinut pana la ....11 cred :d Desigur ca la 11 ani arata de parca jucasem fotbal cu el...si chiar asta facusem :d Bine...nu chiar asta ...Doar imi cazuse pe jos, pe cscari si eu pana sa-l prind .....A cazut intr-o gaura mare....Nu mai stiu ce era cu aia.....4

Next: Te provoc sa-mi spui cea mai naoala petrecere la care ai fost !

Te provoc sa-mi spui cea mai naoala petrecere la care ai fost !

Ah, ştiu una perfectă 21 Iniţial mă gândeam la rateurile alea unde mă duc părinţii după ei, da' mi-am amintit de 'splendida' petrecere aniversară a unei colege. Ce să zic, toată seara am ascultata Lady Gaga [vai de mine, credeam că o să îmi tai venele] şi principala distracţie au fost nişte baloane cu heliu *yeeeey -.-*. Băieţii se băteau ca disperaţii, fetelor le era ruşine să danseze şi am ajuns să vorbim despre tema la mate' şi lecţiile de la chimie, deci m-am distrat, pauză.

Next: Provoc următorul user să ne povestească prima beţie :3
KyuMin.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)