Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#61
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#62
Actualul: I am still watching SAO, don't blame me. >.< Sunt la episodul 11 si sper ca pana la sfarsitul saptamanii, daca nu o sa imi dispara cheful, sa il termin (mereu ma iau cu alt anime). Deja nu imi mai place romance-ul bagat intre astia doi.
Ultimul: Angel Beats.
Un anime bun, caruia i-as da nota 8, deoarece a avut cateva lucruri ce m-au lasat in ceata.
Viitorul: Poate K-ON. Nu sunt sigura... sau poate reiau vreun anime vechi. Oricum, Shingeki no Kyojin se afla pe lista mea de vizionari.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#63
Actualul-Deltora Quest- Un anime facut dupa seria mea preferata de carti. M-am apucat de el, pentru ca vreau sa vad sfarsitul, care inca nu a fost tradus in romana din 2008, asa ca m-am saturat sa astept si m-am apucat de anime. Inca un motiv este ca am vrut sa imi improspatez cunostiintele despre pietre, combinate cu mitologii si dictionare, pentru a ii ajuta si pe altii.

Ultimul- Haru wo Daiteita- Printre primele mele animeuri yaoi vazute in clasa a6a. Nu l-am inteles atunci, fiindca eram prea mica si mi s-a parut ceva fortat, dar acum chiar am inceput sa plang fiindca m-a impresionat.

Viitorul- Antique Bakery- Un anime satisfacator pentru o dependenta de prajituri si dulciuri ca mine, care contine si un strop de yaoi, mai multa drama, conflicte interioare si exterioare
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#64
(08-04-2013, 11:12 PM)Stormrage A scris: Viitorul: Attack on Titan clar. M-a atras foarte tare numele si am vazut cateva secvente + plotul care chiar mi-au placut. Ramane de vazut dupa ce-l termin/ incep macar.



Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) pare de departe cea mai buna serie a acestui sezon (m-as hazarda sa zic a anului,dar mai sunt chestii de aparut)

Production I.G at it's best, sper sa o tina tot asa.


Ginga Kikoutai: Majestic Prince si Suisei no Gargantia merita urmarite cu atentie de asemenea (funny cum ambele sunt mecha,dar m-au captivat de la primele secvente, iar eu detest mecha in general)



@ "yaoi maniac" : nu cred ca te intereseaza ce am vazut eu ultima oara. am vrut pur si simplu sa pun accentul pe niste serii ce ar trebuii vizionate. Din moment ce lumea posteaza pe aici despre serii ce urmeaza sa fie vizionata m-am gandit sa fac cateva sugestii. Las-o mai moale cu excesul de zel. Si daca esti asa curios/curioasa ce vizionez eu, poti oricand sa imi trimiti un pm. Bueno?
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#65
Ultimul: Kara no Kyoukai 1,2,3 si 4 dintre care al 3-lea film mii s-a parut cel mai bun pana acum, am de gand sa vad si restul filmelor.
K-on! Movie care a fost chiar misto. Si pe langa filme am mai terminat si Ergo Proxy.

Actualul: D.Gray Man la care ma uit pe telefon si pe care simt ca nu o sa il mai termin, sunt la episodul 94/103. Si am mai inceput si Hagure Yuusha no Estetica care nu imi place, desi ma mai uit la el cand imi aduc aminte sa-l termin odata si sa-l sterg din calculator, in aceasi situatie pot spune ca este si Angel Beats. 21
Aaa, si Naruto, cum sa uit de el, nici primul sezon nu l-am terminat, ce sa mai zic de Shippuden... sunt pe undeva pe la 170/220.

Viitorul:Ma gandeam la Neon Genesis Evangelion sau poate Strawberry Panic, ca tot n-am vazut vreun yuri pana acum... sau poate Shakugan no Shana sezonul 3 sau Natsume Yuujinchou sezonul 4, am de unde sa aleg, timp sa am...
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#66


Actualul: Inca ma mai uit la Chihayafuru (mai am un episod si il termin. A fost o pauza lunga intre episodul sapte si celelalte pe care le-am devorat pur si simplu pana mai acum o saptamana, dar pot sa zic ca a meritat), Mawaru Penguindrum, Toradora! si Gosick, cum nu le-am terminat nici pana acum si culmea! la toate am ramas pe la episodul 20, de Hyou-ka am uitat si nu imi prea vine a crede avand in vedere cat de fascinata am fost de el, Sword Art Online la care, la fel, am uitat sa ma mai uit din decembrie - no, ca eu am o problema, zau asa... Totusi, cel care merita sa fie intr-adevar incadrat la currently watching si de care chiar m-am tinut este MAGI: The labyrinth of Magic.

Ultimul: K aka K Project. Nici acum nu reusesc sa imi dau seama de ce m-am apucat de el sau cel putin... cum de l-am terminat? A fost un haos total.

Viitorul: Chihayafuru 2, Fate Stay Zero, Hakkenden, Karneval si mai vad eu.

#67
Ultimul: 0-7 ghost pe care l-am revazut si pur si simplu nu ma pot satura de el.

Actualul: Naruto,evident.Ar mai fi : SAO,Toriko (ma uit cand am chef de ras si mancare) si yu yu hakusho

Viitorul: Habar n-am.Poate yu gi oh ca l-am vazut acum un secol
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#68
Ultimul: Kamisama no Memochou - Mai a fost dragut , a incercat ceva drama aruncata acolo pe la sfarsit dar mi se pare ca nu le iesit. Personaje cat de cat clasice, ceva de vazut cand nai ce face si nai chef de ceva complicat.

Actualul: Hataraku Maou-sama! - Asta ar trebui sa fie ceva comedie. Nu mia scos decat ceva zambete plictisite. Un satanel cuminte si ceva erou care se aliaza cu satanel uhuhhu. Original.

Viitorul: Shingeki no Kyojin- am auzit destul despre el, dar astept sa se termine mai intai.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#69
Actualele anime-uri care le urmaresc: [K] Project, Naruto Shippuuden
Ultimele anime-uri urmarite: Sukitte Iinayo, Kaleido Star (pentru a mia oara)
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Shiki, Hakuouki - Shinsengumi Kitan... ugh, as urmari mai multe, dar n-am nici o idee la ce sa ma mai uit.
[Imagine: Utsuki2_zpsac650da8.png]

this one time a roman emperor
loved a man so much
he raised him up into a god

#70
Ultimul : Tocmai ce l-am inceput azi ca l-am si terminat, prea frumos sa ma pot opri din el ... mai ales finalul minunat, il incepusem cand abia aparuse primul episod dar l-am lasat crezand e o pierdere de timp, well i was wrong(am inceput sa il vad pentru ca am ramas fara animeuri de vazut) ... superb animeul ->Chuunibyou Demo Koi ga Shitai

Actualele* : Date A Live/Suisei No Gargantia/Aku No Hana/Yondemasu Yo! Azazel San Z/Shingeki no Kyojin/One Piece/Hentai Ouji to Warawanai Neko/Namiuchigiwa No Muromi-san/Ore no imouto 2nd season/Red Data Girl/Dansai Bunri No Crime Edge/Ginga Kyoutai Majestic Prince/Hataraku Maou Sama/Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigateiru/Uchuu Senkan Yamato 2199/Mushibugyou/Arata Kangatari/Valvrave the Liberator - Am ce vedea ... tinand cont ca sunt inca on going majoritatea de aici si apar zilnic

Viitoarele presupun ca o sa astept sa apara 21 sa se termine cu astea care sunt on going automat o sa apara altele dupa.
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.344 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.237 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)