Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#51
@Fiction, don't bother too much with Elfen Lied. Incearca Serial Experiments Lain, Paprika sau Akira daca vrei ceva mai "detasat" psihologic.

@MajinCloud, ti-am zis ca incurc mereu denumirile 21.

@Syryus, ce tare e faza cu tag-ul, ca pe facebook, it stimulates conversations.

Actualul: Ma uit la NGE, am vazut 4 episoade si imi place.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#52
Ultimul: Tonari no Kaibutsu-kun , da romance thing, nici eu nu m-am crezut in stare ca as putea urmari ceva de genu,dar deh plictiseala mare

Acum urmaresc: Psycho Pass, si ala care cu copacii care sa bat ,imi scapa numele asta pe langa Gilgamesh pe care abia lam inceput

Viitorul: Habar nam sa vad ce gasesc interesant pana atunci,momentan am ce urmari
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#53
Ultimele: Cred ca ultimele anime-uri vazute au fost Gosick, Another, Nabari no Ou, Shiki si Sukitte ii na yo (de care m-am lasat dupa al treilea episod pentru ca ma enerva), dintre care nu m-am uitat cu placere decat la primul.

Actualul: Angel Beats, din care n-am vazut decat doua episoade momentan, dar imi place. E simpatic si sunt curioasa ce se va intampla in continuare.

Viitoarele: Planuiesc sa vizionez Baccano, Tigery & Bunny si Evanghelion (pe care le tot aman de nu stiu cand) pana in vara, iar cand iau vacanta sa revad Blood+, Clannad & Clannad After Story, Full Metal Alchemist (+Brotherhood) si Trinity Blood. As vrea sa vizionez ceva aparut de curand, numai ca nu prea am incredere in productiile noi... >.<
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#54
Actualul: Kimi ni Todoke.
Am citit inainte manga-ul (doar primele 7-10 capitole sau poate 12) si m-am gandit sa vad si anime-ul in unul din momentele mele unice si destul de rare (desi am impresia ca m-am uitat si peste anime sau poate doar ma insel).
Ultimul: Nu mai tin minte, ceva netereminat, oricum.
Viitorul: cateva anime-uri horror recomandate de un prieten.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#55
Actualul este Fairy Tail, but I already dropped the manga.
Ultimul este Paradise Kiss.
Viitorul - animeurile incep sa devina plictisitoare pentru mine, deci nu cred ca o sa ma uit la ceva prea curand.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#56
Actualul: Am inceput sa ma uit la Sword Art Online la insistentele unui prieten care pupa acest anime in sus si in jos de cateva saptamani (nu ca m-ar deranja, asa imi mai misc si eu fundul la anime-uri noi). Din primele secunde mi se pare ca o sa aiba un viitor promitator.
Ultimul: Am terminat acum cateva minute "Another" (tot la recomandarea acelui prieten). Ii dau nota 8.
Viitorul: Higurashi no Naku Koro Ni.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#57
"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

#58
Currently watching Shiki 5/22. Planuiesc sa il vad pe tot. In sfasit un anime care mi-a atras atentia.
Last watched Kuroko no Basket care daca nu ma insel I rated it with a 9 cea ce inseamna ca mi-a placut destul de mult.
Next watching Psycho-Pass or Mirai Nikki. Ramane de vazut ce impresie imi lasa manga-ul Mirai Nikki si poate asa ma apuc si de anime.
" I see humans but no humanity "

#59
Ultimele: K-project - meh, grafica l-a salvat -; Litchi DE Hikari Club - speram sa fie un anime serios, dar era doar o parodie cu niste chibi (?), pacat. Vassalord (OVA) un shonen-ai cu vampiri care parea okay la prima vedere. Mi-a placut coloana sonora mai mult decat anime-ul in sine.
Actualul: Meh, cele mai importante. Texhnolyze, Serial Experiments Lain, Genius Party - am vazut jumatate acum un an si vreau sa ma reapuc -. Si... Monster, desi am vazut doar primul episod. Ah si Pandora Hearts & Karneval. M-am prelungit pana le-am spus pe majoritatea.
Viitoarele: Boogiepop Phantom. Nu prea mi-am facut planuri mari, in afara de asta si Angel's Egg.

Psycho XD

#60
Actualul: Greu de spus, dar cred ca aceste este Steins Gate pe care-l ador din o mie si una de motive, pe langa faptul ca-i mister + psihological + sexy redhead. Povestea mi s-a parut captivanta, chiar foarte pe gustul meu. E posibil sa-l bag si intr-un top 20 awesome sfs I've seen my life.

Ultimul: Un-Go care si acesta a fost foarte tare, gandindu-ma ca nu sunt fana animeurilor cu detectivi. Ideea de postwar crimes, propaganda si manipularea oamenilor, grafica buna si soundtracks -endingul cel putin mi s-a parut genial-, inceputul destul de neclar + sexy whitehead Igna. M-a lasat rece sfarsitul insa sper la un nou sezon, poate.

Viitorul: Attack on Titan clar. M-a atras foarte tare numele si am vazut cateva secvente + plotul care chiar mi-au placut. Ramane de vazut dupa ce-l termin/ incep macar.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.369 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.251 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)