Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A picture of you

#91
Capitolul 22

Ramasesem masca in momentul in care il vazusem pe insusi idiotul acela care se numea Emmet, persoana care il facuse pe Sky sa sufere intr-atat incat sa ajunga asa de rau. Nu-mi prea pasa de tipul asta, insa de Sky imi pasa si nu voiam sa sufere iar. Continuam sa-i strang mana, iar el o facea la fel. Se apropiase usor de mine, sprijinindu-se de trupul meu, si isi tinea mana la inima, ceea ce ma ingrijora. Sa fi avut probleme cu inima de care eu sa nu stiu si sa se agraveze la vederea astuia.
Simtisem o oarecare gelozie cand aparuse. Era ciudat si nu-mi prea venea a crede ceea ce se intampla, insa se parea ca baiatul asta inseamna destul de mult pentru mine, nu doar o persoana careia i-o trasesem. ERa mult mai mult, ma invatase sa simt si... Sa-l vreau. Cand ii sarutasem buzele acolo, pe pajiste, stiam ca, de mi-ar fi aratat ca vrea ceva mai mult, l-as fi facut al meu din nou. Putin imi mai pasa mie de oamenii care ne-au fi putut vedea, doream sa il am, sa il simt din nou cum tremura si cum pulseaza si se misca atunci cand sunt in interiorul meu sau tot ceea ce imi facuse el mie dupa partida de aseara.
- Emmet... am marait nervos si l-am tras pe Sky mai aproape, incepand sa devin usor posesiv. Voiam sa ii arat ca e al meu acum, nu mai are voie sa puna mana pe el si sa il faca sa sufere. Baiatul insa nu se sinchisea de prezenta mea si se apropie de brunetul de langa mine pentru a-l saruta. Am marait vazandu-l si l-am tras pe Sky in spatele meu.
- Mai, mai, avem cumva un iubit gelos aici?
Deja incepea sa ma enerveze prostul asta si voiam doar sa ii dau una, insa Michelle aparuse uimita, cascand si ea ochii cand il vazuse pe baiat. Nu se astepta nici ea, nici tatal ei, care aparuse din spatele ei. Ne uitam atenti la Emmet cu totii, iar Sky statea ascuns in spatele meu nu pentru ca ar fi vrut, insa nu voiam sa-l las sa iasa din '' ascunzatoare '' pentru simplul fapt ca nu voiam ca Emmet sa-l vada. Ma gandeam ca pana si imaginea acelui cretin il face sa-l doara si voiam sa-l protejez de acele lucruri.
- Iubit gelos pe ma-ta... mormai intorcandu-ma cu fata spre Sky si l-am luat in brate. Era la fel de confuz ca si mine, asa ca l-am tras dupa mine spre producator, lasandu-l pe fostul sau iubit in spate, sa se cete cu tatal brunetului.
ERam nervos si gelos pe ceea ce se intampla.Dece trebuise sa apara el? Nu-mi convenea acest lucru. Si, pana la urma, carui fapt ii datoram prezenta neplacuta a acestuia?
- Unde mergem, Axel? ma intreba in soapta Sky si eu m-am infaptisat rapid in fata producatorului nostru, aproape maraind ca o felina salbatica gata de atac in orice moment. Ranjeam ca un drac impielitat ce eram, aproape neputandu-mi ocntrola furia. M-as fi putut intoarce si sa-l iau la palme pe cacatul ala, insa nu aveam in minte acest lucru, trebuia sa iasa bine sedinta ce urma sa inceapa. Pe deasupra faptului ca aveam multe modele novice, mai aveam si un fost al fotografului care ma enerva din cale-afara.
- Aici... am rostit in soapta.
Nu-mi puteam scoate din minte faptul ca nenorocitul ala de Emmet il ranise pe Sky si ca, datorita lui, el era asa acum. Dar avea dreptate brunetul, de nu s-ar fi despartit de Emmet, acum noi doi nu am fi ajuns sa impartim... lacul. Si patul, insa nu in modul acela placut, spre marea mea dezamagire. Eram insa hotarat sa il am si prin pat si peste tot mi se mai nazarea mie sau lui, desi aveam o vaga impresie ca prezenta fostului iubit avea sa ne cam strice amandurora planurile.
- Axel, de ce nu pozezi? intreba producatorul intr-un mod care ma scotea din sarite. Imi venea sa-l iau si pe el la palme, insa ma abtineam, trebuia s-o fac, era spre binele meu sa ma abtin, altfel riscam sa zbor.
- Ce cauta cretinul ala aici? am strigat nervos, aratand cu mana spre Emmet, care acum se parea ca se certa cu tatal lui Sky si cu sora sa, Michelle. Se parea ca fetita ma placuse din prima clipa, spre deosebire de celalalt, pe care il dispretuia. Nu stiam in trecut cum fusese, insa acum de aici se simtea dispretul pentru ex-ul fratelui sau.
- A castigat un concurs si va trebui sa pozele alaturi de voi, ok? Alaturi de tine, mai precis. Nu stiu carui fapt il dispretuiesti, insa pare un baiat bun si ar trebui sa te adaptezi. Munca-i munca, baiete. Hai, la treaba acum! Nu e timp de pieridut!
Nu aveam timp sa mai protestez, fiindca Sky ma trase dupa el unde Jones deja organizase decorul, spre deliciul meu. Daca Emmet credea ca poate veni aici, sa imi strice mie ziua, '' concediul '' si sa pozeze pentur revista la care eram eu modelul numarul unu nu mi se parea cea mai buna idee.
M-am apropiat de el nervos, vazandu-l cum ii face avansuri unui pusti nou de care habar aveam cum il cheama, si i-am spus pe un ton raspicat:
- Sa fie clar, daca nu te supui regulilor mele, poti sa te duci dracului de pe-acum! Asta e teritoriul meu, familia mea, prietenii mei, pozele mele, revista mea iubita, Sky e al meu!
Fara sa-mi dau seama, o spusesem si pe asta. Sky ramasese cu gura cascata, dar Emmet ma privea in continuare degajat, de parca nu eu as fi vorbit si l-as fi amentintat, ci o cu totul alta persoana. Brunetul incercase sa ma calmeze, impingandu-ma usor mai departe de el. Se simtea clar tensiunea dintre mine si boul acela.
- Axel, te rog, comporta-te ca atare, nu e locul unde sa-ti faci de cap, baiete! Suntem la munca, nu la...
- Du-te dracu`! am urlat nervos si Emmet se intoarse catre Sky, incercand sa vorbeasca cu el. M-am pus intre ei privindu-l in continuare cu ochii mari si sclipitori in lumina puternica a soarelui de pranz. Sa iti fie clar, nu te apropii de el!
Toti cei prezenti la taraboi ramasesera cu gura cascata, inclusiv familia lui Sky. Nici macar eu nu stiu de ce reactionam asa, insa trebuia fara doar si poate sa-mi protejez prietenul, persoana speciala din viata mea acum. Imi placea sa simt si eu afectiune pentru un om, prietenie, nu sa fiu de gheata, arogant ca intotdeauna.
Emmet dadu afirmativ din cap, intimidat de ceea ce spusesem si felul cum ma purtasem. Era clar ca ma crede un salbatic, insa ma durea in cot pe mine de ceea ce simtea el si ce gandea. Ma bucuram insa de sprijinul lui Michelle si, mai important, a tatalui sau, care era vizibil multumit de cum ma comportam eu cu fiul sau.
Si batranul se crispase cand auzise ca Sky e al meu, dar putin imi pasa mie si de ce credea el si de ce credeau toti. Abia acum, cand ma calmasem un pic si bausem o gura de apa, realizam ca s-ar putea ca ceea spusesem eu il ranise pe Sky. M-am uitat cu atentie la el, care isi pregatea echipamentul, incercand sa obtin din partea sa o expresie, ceva, dar in zadar insa, nu era nimic de spus, nimic absolut. Ma uitam cu atentie la el, analizandu-l calm si tacticos. Era delicat, insa nu parea fragil. Era sigur pe el si se misca in voie, stiind ca ala e teritoriul sau. Atitudinea sa era degajata, iar eu eram multumit de asta.
M-am apropiat usor, aplecandu-ma cu grija peste aparate.
- Esti suparat pe mine? intrebasem si el isi ridicase privirea, zambind bine dispus.
- Nu, de ce as fi? Ai facut ceva de care sa fiu suparat?
Zambetul sau dulce ma binedispunea, ceea ce imi placea acum. Ma bucuram ca nu e vizibil afectat de prezenta lui Emmet aici. Din ochi, tanarul imi prounci sa merg unde trebuie, la locul nostru, niste stanci, si Emmet se apropie de mine. Nu intelegeam si deja incepusem sa ma enervez. Se pare ca si el era tensionat. Familia lui Sky eliberase rapid in jur, la fel si celelalte modele. Sky incepuse sa ne dea indicatii cum sa stam, sa ne luam usor in brate, insa nu ca si cum am fi iubiti, ci pur si simplu barbati, prieteni, care s-au reintalnit dupa ceva timp.
Nu mergea insa. Eu eram iritat, Emmet era iritat si Sky era de-a dreptul nervos, spumega.
- Frate, la dracu`, nu puteti si voi sa stati cum trebuie?! Axel, esti profesionist, pentru Dumnezeu! Vreau sa te vad cum imi zambesti, nu stai incruntat, si vreau sa te apropii de el ca si cum ti-ar fi prieten. Pune-i mana pe umar. Asa! Emmet, asaza-i mana pe talie si da-te cu un pas in spate, te rog! Un pas! repeta mai apasat acum, incepand sa se enerveze iarasi. La dracu` si in p*** mea! mormai ca pentru sine, iar eu si fostul sau iubit ne uitam unul la altul mai mult decat uimiti, neasteptandu-ne sa auzim din partea lui asa ceva. Era atat de dulce incat nu-ti puteai lua ochii de la el, plus ca asa nervos arata foarte sexy, numai bun de devorat.
Incepusem sa ma gandesc la ceea ce se intamplase intre noi iazul acela si nu voiam ca acele lucruri sa fie influentate de prezenta lui Emmet pe aici.
Incepusem sa ii fac pe plac lui Sky, fiindca deja se enervase, insa nu ne iesea, eram prea distrasi.
- Eu ma dau batut! striga intr-un final si lasa aparatul pe masa, indeaprtandu-se. Instinctiv, m-am luat dupa el, continuand sa ma gandesc cum sa ii pun bete in roate fostului sau ca sa zboare din '' tabara '' noastra.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#92
Pur si simplu imi place ficul tau! Stiu! Sunt noua pe zup, dar ti l-am urmarit de cand la-i inceput chiar daca nu aveam cont. De exemplu: Ficul tau este unul din motivele care m-am hotarat sa-mi fac cont. Animezup nu-mi mai dadea voie sa urmaresc ficurile magnifice de pe sait. Repet inca o data! Ficul tau este superb. Imi place yaoi-ul si-mi place cum impletesti totul. Dialogul nu este exagerat si-mi place cum descrii sentimentele si locurile. Ai personajele bine definite, foarte bine puncatate pe parcurs nu in graba. Nu grabesti deloc actiunea si imi place asta.Tema fiicului este completa, nu am ce reprosa. Abia astept nextul! Kiss you :D ^^
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#93
Well, i must say i love this chapter! *heart-beat*
Nu am cuvinte cum sa imi exprim bucuria din suflet. Gabi ai facut o treaba minunata, desigur am regasit pe alocuri cateva greseli de tastare, trei sau patru, insa asta nu ma impiedicat sa savurez cu patos fiecare propozitie in parte.
Nu stiu, mi se pare mie sau reusiti din ce in ce mai bine sa desfasurati povestea precum un film, mintea mea asa face cel putin. Finalul, bine nici chiar punctul de ending al capitolului, aproape, asa, a fost frumos - zambetul si buna dispozitie emanata de Sky s-a putut oglindi in ochii mei genial, m-au trecut fiorii, sirea spinarii a tremurat in vibratii de bucurie.
La fel ca Axel, am impresia ca o sa cam intre in peisaj Emmet, ce ma enerveaza.
Replicile lui Axel sunt bune si m-au facut sa rad.
Pe scurt i love this chapter! Sopr si multa inspiratie in continuare, fetelor. *hug*

#94
Capitolul 23

-Jones, o iau razna! Nu mai suport! Daca nu faci ceva o sa-i strang pe aia doi de gat! Jur!
M-am asezat sau mai bine zis m-am aruncat pe scaunul de langa profesorul meu care era atent la modelele pe care le fotografia. Baietii lui se comportau mult mai frumos decat ai mei, dupa cate vedeam. Stateau cum trebuie, se atingeau, nu se incruntau si cel mai important: il ascultau. Desigur, nu puteam sa spun acelasi lucru despre Axel si Emmet. Intre ei plutea energie negativa, iar asta se vedea in poze. Aratau de parca mai aveau un pic si-si sareau unul altuia in gat.
Ma auzi? Fa ceva!!
-Cum ti se pare? intreba barbatul pe un ton degajat, fiind inca atent la modelele ce asteptau linistite instructiunile lui.
-Ce? Nu intelegeam ce vroiam sa spuna si capul ma durea ingrozitor. Am inceput sa-mi frec tamplele incercand sa evit o migrena.
-Sa simti din nou. Nu cred ca te-am vazut atat de nervos din primul tau an de facultate cand mai aveai un pic si imi aruncai echipamentele pe geam. Mai ti minte, Sky? Asa erai tu inainte...
Cand i-am auzit cuvintele m-am blocat...asa eram eu? asa fusesem eu? Nici macar nu-mi mai aminteam. Parca trecusera secole de atunci, nu trei amarati de ani. Parca imi vorbea de cu totul si cu totul alta persoana, nu de mine.
-Serios? Nu mai tin minte. Dar nu asta conteaza acum, i-am zis ridicandu-ma de pe scaun si incepand sa fac ture inainte si inapoi, gesticuland nervos. Manie e prima noapte cu luna plina. Totul trebuie sa iasa perfect. PERFECT! Sau intreaga sedinta va fi ruinata. Astai doi vor trebui sa se inteleaga. Sunt doar niste poze in care se prefac ca sunt prieteni, nimic mai mult! De ce nu se descurca?!
Barbatul incepu sa rada. Lasa aparatul jos si veni langa mine. Ma batu pe umeri in semn de parere de rau, apoi imi puse in brate niste foi.
Ce sunt astea? il intreb dupa ce mi-am aruncat o privire fugitiva peste ele.
-Scenariul pentru maine seara.
M-am incruntat si am inceput din nou sa rasfoiec paginile pana ce am citit ceva ce sigur imi va cauza cosmaruri.
-Saruuut?! Astia doi vor trebui sa se sarute? Si sa fie dezbracati pe deasupra?! Ati innebunit cu totii?
Am aruncat foile si m-am asezat pe scaun, dar cum nu aveam stare m-am ridicat iar si am inceput sa ma plimb mai agitat ca inainte.
-De ce reactionezi asa? E un simplu sarut...Sau nu vrei ca cei doi sa o faca? Profesorul meu zambi intr-un mod ce mie imi dadea fiori.
-Ce naiba vrei sa zici cu asta?
-Pai, intre tine si Axel e ceva, nu-i asa? Nu cred ca iti convine ca se saruta cu fostul tau iubit. Sau iti convine?
-Nu ma lua cu psihologia inversa, profesore. Nu am chef. Cum ai zis si tu e un simplu sarut si asta e munca. Daca ar fi in stare sa o faca, nu as avea acum dureri de cap, dar ei nu pot nici macar sa stea unul langa altul. Ce sa mai zic de un sarut si atingeri pasionale...
-Nu a zis nimeni nimic de atingeri pasionale, Sky. Cred ca tie iti fuge mintea la mai mult decat e scris acolo. Barbatul dadu cateva indicatii baietilor apoi continua sa faca poze. Recunoaste ca iti pasa, zise intr-un final.
Isi batea joc de mine, nu-i asa? Normal ca imi pasa! NU era bine, nu era deloc bine.
-La dracu', DA. Imi pasa. Bine? Imi pasa si cu asta basta! Am urlat facandu-i pe toti sa se intoarca spre mine si sa ma privesca surprinsi. Doar Jones chicotea usor.
-Asta e Sky pe care l-am cunoscut in urma cu 3 ani. De ce iti pasa? ma intreba dupa aceea.
-Habar n-am, am mormait pentru mine. Chiar nu stiu. Probabil pentru ca e vorba de sedinta si suntem contra cronometru...am zis ezitand, dar stiam ca mint. Nu de aceea imi pasa...Imaginea cu ei doi imbratisati, sarutandu-se...nu-mi placea deloc. Nu vroiam sa-l vad pe Emmet in bratele altcuiva. Inca ma durea, dar, pe partea cealalta, daca cel ce il va imbratisa era Axel durere devenea de zece ori mai mare. Ma simteam...tradat. Tradat? De ce? pana la urma e vorba doar de munca, nimic mai mult. Iar Axel putea sa fie cu oricine. Nu ma interesa...dar nu vroiam ca acel oricine sa fie Emmet. Da, asta era. Doar asta.
-Da, cum zici tu. Se vedea ca nu ma crede, dar ma alsa in pace. Am oftat, i-am urat noroc in continuare, cu toate ca eu eram cel ce va avea nevoie de el asezonat cu niste nervi de otel, apoi am facut cale intoarsa si m-am indreptat spre locul unde ma astepta Axel. Probabil venise dupa mine cand am plecat.
-Esti foarte amuzant cand te enevezi, imi sopti la ureche, dupa care imi musca pavilionul usor, facandu-mi pielea sa se infioare.
-Axel, nu acum. Trebuie sa terminam aici. Ofta cu parere de rau, dar aproba din cap si merse inaintea mea spre locul unde aveam pregatit noul decor: o mica punte ce lega hanul de lac si ducea mult spre interiorul apei. Imi palcea privelistea. In spatele lor se vor vedea copacii, apa lacului ce stralucea si animite pasari ce inotau pe suprafata ei. Daca vor sta ca lumea pozele vor iesi spectaculos.
Axel se indeparta, mergand langa Michelle, care ii facea cu mana. Am zambit cand am vazut cat de bine se intelege cu ea. Pareau cufundati intr-o conversatie importanta, banuiam eu, cand in spatele meu i-am auzit lui vocea:
-Ce mai faci, Sky?
M-am intors surpins si l-am masurat din priviri. De ce tinusem atat de mult la el? Acum nu-mi mai dadeam seama.
-Bine, acelasi lucru pe care ar trebui sa-l faceti si voi: muncesc.
-Imi pare rau, zise intr-un final. Nu trebuia sa plec asa. Nu trebuia sa te las aici.
Uneori, dupa ce el a plecat, mi-am imaginat scenarii ca acesta cand el venea si-mi cerea scuze, iar eu il iertam si ne impacam. Dar acum...pur si simplu nu imi pasa.
-Bine, i-am zis indiferent. Daca te faca sa te simti mai bine, te iert. Acum hai sa ne pregatim de sedinta ca suntem in intarziere.
-Stai, zise si a prinse de mana cand eu am dat sa ma indepartez. Vreau...vreau sa ne impacam. Vreau sa fim din nou impreuna. Nici n-ai idee cat de gelos sunt cand ala, zise aratand spre Axel, te atinge sau te priveste ca si cum i-ai apartine.
Inima nu-mi batea mai tare, palmele nu-mi transpirara din cauza emotilor. Eram...gol. Am inceput sa zambesc, iar zambetul s-a transformat in ranjet, apoi intr-un ras sinistru ce rasuna tare in linistea din jurul meu. Toti isi intoarsera privirile curioase spre mine, inclusiv Axel.
-Sky pe care tu il vrei nu mai este! Vocea mea era indiferent, dar dura. Auzindu-ma facu un pas in spate. Sky care te-a iubit si a facut orice pentru tine, care a fost in stare sa-si infrunte familia, care a vrut sa te faca fericit, a disparut. A murit! Nu mai sunt decat eu aici. Iar eu nu te vreau. Nu esti destul de bun pentru a ma satisface. Cand aveam sentimente era simplu, dar acum cand nu mai simt absolut nimic, sexul cu tine ar deveni anost. Tu nu ma poti face sa simt din nou.
Se blocase. Nu stia ce sa zica. Am ridicat din umeri si m-am intors cu spatele dorind sa-mi ajustez aparatul foto cand i-am auzit pasii repezi, dupa care m-am simtit impins de o forta mare in mijlocul lacului. Am lovit apa cu putere, si, din instinct si frica am inceput sa bat din mani si picioare a sa ma mentin la suprafata.
Emmet ma impinsese in lac, chiar daca stia ca nu pot sa inot. Apa era adanca, nu ajungeam cu picioarele la fund si simteam cu ma scufund. Apoi l-am vazut cum vine spre mine. Prima mea impresie a fost ca vrea sa ma ajute, dar in loc de asta ma pocni cu putere peste fata, impingandu-ma mai in largul apei.
Mi-a pierdut si putinul echilibru pe care il aveam si m-am dus la fund. Nu vedeam decat apa in toate partile. Nu stiam care e iesirea. M-am mai zbatut o vreme, dar in curand plamanii mei au inceput sa protesteze violent din nevoie de aer. Mi-am inclestat maxilarul, dar degeaba. Am inspirat, lasand apa sa-mi intre pe caile nazale, provocandu-mi arsuri groaznice...Ma voi inecat. Voi muri inecat de mana personei pentru care as fi fost in stare sa-mi dau si viata.
Pieptul mi se stranse din cauza durerii sufletesti. Stia ca nu pot inota si totusi...imi facuse asta.
Nu-mi mai pasa, am renuntat sa mai lupt, lasandu-ma in voia apei...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#95
Si cu tarie cred ca Axel are sa-l salveze. :]]
Deci, am uitat - ceau ,fetelor! Inca un capitol minunat, observ. Mira mereu ma dai pe spate cu felul tau de a scrie, e putin si nu ma mai satur, tanjesc dupa next, mai ales dupa ce Emmet la impins pe Sky... Nu imi vine sa cred, cum sa faca asa ceva, deci ideea asta e geniala. O iubesc! Totusi parca putea fi ceva mai mult dezvoltata, eu una asa cred, insa in continuare ma fascinati, asta ramane batut in cuie.
Sper ca dupa ce asta, toti au sa-si dea seama cat de rau e fostul lui Sky, nu ca familia lui Sky nu l-ar detesta pe tip, mai ales sora lui care e o bombonica, asa de tare imi place cum ati conturat-o.
Uite asa se incheie totul, ma lasati suspendata de ceva si curioasa. :))
Succes in continuare si multa imaginatie!

#96
Nu pot sa cred cat de las poate fi Emmet asta... Si bietul meu ingeras se inneaca, iar eu, cel putin, nu-i mai dau sanse de supravietuire. Dar sper si cred ca Axel va interveni si il va salva pe micutul si adorabilul nostru protagonist de la o moarte ce ne va devasta complet.
Crede-ma ca nu stiu ce comentarii sa mai las la ficuri, vreau doar sa intelegi ca imi place enorm si ca imi doresc sa il citesc pana la capat. Chiar vreau sa descopar cum decurg lucrurile intre Sexy Axel si Adorable Sky.
Bafta multa si succes in continuare!! Cu scrisul ficului, duh~...
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#97
Ne-ati lasat in suspans...din nou. Mi-a placut capitolul. Totusi , Emmet e o persoana ingrozitoare , orgolioasa si posesiva. A fost ceva de genu' "Daca nu esti al meu , nu o sa fi al nimanui". Dar cum sa omori o persoana?:-o. Stiu insa ca Axel va veni sa-l salveze:->.
Sa trecem si la greseli>:). Au fost greseli de tastare , dar se mai intampla. As vrea sa le mentionez pe alea mai grave , care nu's multe...si nu atat de grave:D:
-"Mai ti minte"(tii)
-"Nu vroiam"(voiam)
-"din cauza emotilor"(emotiilor)
Faceti o echipa buna , fetelor , si sper ca o sa mai colaborati , dar sa termianti ficurile incepute deja. Kiss si ceau!

#98
A fost ...a foarte...interesant? Da a fost si mia placut la nebunie capitolul mi-sa parut asa scurt. Dar nu a fost bun, dar trece repede cand iti place. Pai nu am cuvinte cum sa descriu :)). Emmet este un nenorocit mizerabil, care l-a aruncat pe adorabiliciosul meu de Sky in apa si l-a mai si lovit. Cum a putut asa ceva?! A gandit intr-un fel sau altul la aceasta cale: Daca nu merge smecheria cu intoarcerea, macar sa ma descarc si sa nu-l las pe prostu' de Axel cu el. Cam asa ceva era gandirea lui. Inteleg ca-l uraste , dar sa incerce sa-l omoare pe Sky de fata cu toti? Adica erau toti de fata, ce avea de gand? Si unde Dumnezeul mare era Axel de nu s-a dus din prima in apa dupa ingerasul meu de Sky? Oh God, ne-ai lasat intr-un suspans dureros, cel putin, deci cel putin pe mine.
Bafta in continuare, va descurcati de minune. ~.~
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#99
hmm , destul de interesant ficul .. felicitari fetelor !! de-abia astept sa iasa cu bataie ( pana Emmet iese in culorile curcubeului si cu cateva oase rupte :D ) vreau sa-l vad pe tanatalaul de Axel ca isi misca odata fundu ala si cat de nervos va fi ... de-abia astept continuarea ... tineti-o tot asa ;)

M-a atras mult titlul si am zis sa vad despre ce e vorba, mai ales cand am vazut ca are ceva capitole, si trebuie sa zic ca imi place enorm. Fetelor faceti o treaba foarte buna impreuna, ficul are de toate, mi-au placut la nebunie scenele yaoi.
Imi place cum descrieti, foarte frumoasa atitudinea lui Sky, l-ati facut atat de...de...visator, iertor dar si pervers :))
Este foarte bine ca ati povestit din perspectiva ambelor personaje, deci felicitari, v-a iesit in fic grozav. Eu va incurajez sa-l duceti pana la capat si astept cu nerabdare nextul sa vad ce se mai intampla.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.403 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)