Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

5 lucruri ce iti plac si 5 care nu

#71
Ce imi place :
1.Sa ii fac pe cei din jurul meu sa se simta bine . Este o senzatie minunata sa ii vezi pe ceilalti fericiti .
2.Sa cant la pian si sa compun cantece . E linistitor , si te face sa te simti bine ...
3.Scoala , unul dintre lucrurile importante din viata mea ...
4.Sa calatoresc ... Ce este mai frumos decat asta ? Cunosti lumea si inveti lucruri noi .
5.Sa desenez si sa scriu . Imi dedic aproape tot timpul meu scrisului , iar cand vine vorba de desenat , desenez din placere .

Ce nu imi place :
1.Persoanele increzute care nu stiu decat sa minta si sa ii raneasca pe ceilalti ( in toate modurile posibile ) .
2.Minciuna ... Nu imi place sa fiu mintita si nici sa mint oamenii , in ciuda faptului ca atunci cand am mintit a fost doar din prostie ...
3.Nu imi plac persoanele care nu suporta animalele si nu imi place nici cruzimea fata de animale .
4. O anumita persoana care se potriveste descrierii de la punctul 1 , si am motivele mele sa o urasc .
5.Reclamele de la tv . Unele ba te sperie , altele ba te enerveaza si sunt pur si simplu prea multe .

#72
Lucrurile care'mi plac:
Matematica - nu multora le place,insa pe mine ma face sa uit de nervi si neplaceri,desi la cerc stau cam prost din pricina ca n-am invatat bine formulele.
Romana- sunt cea mai buna din clasa la aceasta materie,si pot spune ca ador sa analizez propozitiile,bine la fraze stau cam prost.Imi place sa scriu si povesti
Desenul - in timpul liber nu strica.
Sa vorbesc in modul meu care adesea ii face pe ceilalti sa rada,sa fiu inconjurata de lume care sa ma asculte.
Sa fiu eu insumi,sa rad,sa spun bancuri,sa ascult muzica si sa ma bucur de viata.

Lucrurile care'mi displac:
Sa mi se spuna cu mar trebui sa ma maschez pentru a atrage lumea in jurul meu.
Persoanele pesimiste si infumurate care odata inervadu-se isi varsa nervii pe prima persoana iesita in cale.
Idiotenia,limbajul de messenger,Yaoi,Yuri,J-rock,J-pop,muzica comerciala,filmele horror.
Sa fiu ignorata doar pentru simplul fapt ca urasc sa ma imbrac dupa ultima moda,ca ma comport matur,ca ascult metal si uneori rock,faptul ca nu ascult manele.
Sa vorbesc ore in sir pe messenger,de la un timp incoace ma enerveaza.
Fardurile si ceiceii cand cana de cafea din,incultura,lipsa unui vocabular adecvat atunci cand creezi o opera litarara.

#73
let me see.Sunt mai multe(adica o gramada) de lucrui care imi plac, but in fine.
Ce imi place.
*Sa desenez, sa scriu si sa dansez. E un sport dansul, pe mine una ma relaxeaza atunci cand am nervi, macar stiu ca trebuie sa fiu disciplinata ca sa imi reuseasca coregrafia. Skaterii
*Sa stau ca calculator, oricum nu am ce face asa ca stau acolo si citesc ceva interesant.
*Sa inot.
*Culorile/curcubeul/ploaia.
*Metal/Rock/Punk ( in general rock si punk si pop-punk )

ce nu imi place:
*Manelele/Cocalarii/Manelistii/Pitzipoancele
*Tipele imbracate in roz, cu 80 de kg de fard pe pleoape si 3 kg de rimel.
*Oamenii reci/indiferenti care nu rad, doar pentru ca au o problema. Sun enervanti. Dar razi frate ca nu mori, in plus am prieteni asa si pot sa zic ca nu ma simt bine cand su schiteaza nici un sentiment.
*Sa nu rad o zi. Eu neaparat trewbuie sa rad o zi deoarece mpur si simplu imi place sa rad.
*Soarele. Prea mult strica ( la mine da >< )
-

#74
Poi ...sa nu am credeti ciudata21
Ce imi place2st molt mai nolte de atat)
Noaptea(ziua ma enerveaza caldura si soarele T.T) si ador sa stau noaprea afara
Muzica...st dependenta de aja cva
Desenatu'...
Calculatorul(netul)
Sa stau il ploaie...sau sa o privesc...mai ales cand fulgera sau tuna

Ce nu imi place2mai sont molte)

Muzica proasta...cum st manelelele...(fratimio e 50% manelist si va dati seama ce chin e pe mine)20
Scoala
Temele
Durerea de cap21
Varamio >.<(ala mik...desi ma enerveaza si ala mare)

Da stiu..st o ciudata :-J
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#75
Imi plac :
povestile de dragoste cu final nefericit
internetul
linistea si singuratatea
echitatia
apa
nu imi plac:
cand oamenii nu imi inteleg accentul
copii mai mici cu 2 ani decat mine(exceptie verisoara mea)
matematica(de fapt doar geometria)
sa pierd ceva
sa rosesc
[Imagine: gfxd.png]


#76
Lucruri care-mi plac :

1. Sa desenez
2. Sa fac wallpapere
3. Sa fiu glumet si sarcastic
4. Sa joc jocuri Point'n'Click
5. PESTII!! (de privit, nu de mancat)

Lucruri care nu-mi plac :

1. Manelele (offishal)
2. Cand 2 persoane au cate o varianta a 'adevarului' si nu stii pe cine sa crezi... (make it stooop 2)
3. Insistenta... Cum vi se pare cand cineva va zice : Hai teeeeee roooooooooog, haideeeeeeeee, dar de ceeeee??? haiiiiiiiiiii te rooooooooooog haide ma ce ai haaaaaaaaaaaaaaaaaaai !$()!EUIAJDKLHR*$&)!*U4u8sf0*# .......
4. Pitipoancele... Exemple stiti, asa ca nu va mai zic de care. Hai ca va zic : fetele care-si fac poze cu buzele tuguiate sau gen bot-de-catel, 'puoze' in oglinda, care se fotografiaza de sus ca sa vedem cat de dotata e, sau cele care-si scot funduletul in evidenta 24)))))))))))
5. Persoanele care au mai multe fetze... Gen cu o persoana e altfel, cu alta persoana altfel, etc...

Nu e un top, dar lista continua oricum. 10
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#77
Lucruri care imi plac:
(hmm)
1. Sa desenez 43
2. Ploaia, frigul 8
3. Sa rad, daca ar fi dupa mine as rade tot timpul.
4. Clatitele, cartofii prajiti sau mancarea in general.
5. Michael Jackson 4

Lucruri care nu imi plac:

1. Caldura. Urasc caldura. Ma sufoca.
2. Tunetele. Mi-e frica de tunete.
3. Oamenii care te judeca inainte sa te cunoasca.
4. Durerea, de orice fel, dar mai ales aia de burta 22
5. Hmm. Nemtii si tiganii si orice dobitoc din lume care compara romanii.. cu tiganii.

#78
Sa vedem.

Ce imi place?
- Iarna
- Cerul noptii
- Fulgerele... sunt pur si simplu ,minunate
- Cartile filozofice
- Apa si inghetata

Ce nu-mi place?
- Maneaua lu cocalaru si-a lu pitzi.
- caldura torida
- Copii razgaiati,pustoaicele rasfatate ce se cred de neatins.
- Urasc cand o persoana se crede atat de buna incat nu isi poate da seama cat de patetica este.
- Prostia! Cred ca ar trebui bagata la "Pacat CAPITAL", s-a inmultit prea mult.

#79
Imi place:
1) Ploaia
2) Calculatorul
3) Pizza 21
4) Sa stau cu prietenii mei
5) Sa ascult puya ;x

Nu imi place:
1) Scoala
2) Manelele
3) Injectiile
4) Spitalele
5) Sa ma trezesc la 7 dimineata...

#80
Sa vedem...lucrurile care-mi plac: ciresele [fructele mele preferate:X:X], prietenii adevarati [cui nu-i plac?] anime & manga [in special yaoi...si mai mult anime-urile desi in ultimul timp nu am prea vazut], Strify [ma' love...forever or never dance] Craciunul [care se apropie si care e cea mai frumoasa zi, dupa ziua mea de nastere21...cadouri, decoratii, brad, colinde ador totul la el:X]
Acum lucrurile care nu-mi plac: manelele [le urasc din toata inima], minciunile, fitele, certurile cu ai mei, expresia "ti-am spus eu" si nu sunt chiar ingamfata, dar nu-mi place sa aud cu asa o satisfactie deosebita ca a avut dreptate si-mi scoate si ochii cu asta21
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  10 Lucruri de facut in casa atunci cand ploua afara Dufresne 24 25.541 10-01-2012, 01:52 AM
Ultimul răspuns: Luzer
  Lucruri amuzante de zi de zi Ayuka 11 8.320 18-12-2010, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Vero
  Lucruri întâmplătoare Flash 3 2.235 07-03-2010, 12:32 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)