Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#81
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
,,COpii libertatii'' de Marc Levy
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nu stiu.Conteaza cantitatea sau calitatea?
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
,,Copii libertatii'', ,,Si daca e adevarat'', ,,PRima zi'', ,,La MEdeleni''
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu stiu :l
6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Hobbitul
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Depinde de an Smile anul asta cam....40 Smile
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Si biblioteca mea personala dar si lbrarie Smile *unele carti se reediteaza si ne trebuie la scoala variantele noi*
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
i don[t know

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
[Imagine: wqymg0.jpg]

#82
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Gena Showalter- seria Lords of the Underworld!! E pur si simplu magnific cum scrie, mai ales ca deste vorba despre legende *^* nu am cuvinte prin care sa desriu cat ador cartile ei.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Poi dap... ar fi Diarul Vampirului [sau cum se chiama] primele 4 carti merg, dar dupa... nu am mai inteles nimic. Am citi cele 8 carti dar chiar nu mi-au placut ultimele.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca 800, erau trei carti lipite (o serie intreaga) ce formau cam 1500 de pagini. Statusem pana la 5 dimineata ca sa citesc.


4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Nu am citit aceeasi carte niciodata si nu vreau sa o fac prea curand.


5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Twilight si toata seria aia, hai sa fim seriosi, mie mi se pare o prostie si cand am vazut filmul n-am ami citit nici o carte.


6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Mmh, nu stiu >w<


7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Seria Dark Hunters- Sherrilyn Kenyon/ True Blood si When twilight burns-Colleen Gleason (forse)


8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Eu citesc doar in vara, cam 20 de carti


9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca, dar cum am venit in Romania aici nu stiu nici o biblioteca nici librarie, nimic ç.ç


10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu tin minte xD


11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
dap x33

#83
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?
Oricat de ciudat ar parea pe mine ma pasioneaza in mod special evenimentele istorice (asa se explica faptul ca am ajuns la stiinte sociale)..."Alexandru Macedon" de Arthur Weigall e preferata mea.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sincera sa fiu sunt mai mult genul care intra in librarie/biblioteca trece cu degetul peste titluri si spune "-O iau pe asta si pe asta si...pe cea de sus" chiar nu ma uit la autor.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca 300 si...mai exact primul volum din "Vampiratii" de Justin Somper si cand eram mai mica "Cei trei muschetari " de Alexander Dumas...cam jumatate din primul volum
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
Nu cred a as rezista,de sase ori aceeasi carte e prea mult pentru mine...de trei ori MAXIM
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
"Baltagul"...a fost un dezastru,citeam 4-5 pagini dupa care urma o pauza de jumatate de ora...o detest.
6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Maitreyi"...pentru ca nu mi-a placut sfarsitul X_X
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As prefera sa ard odata cu ele...le pot citi pe toate in rai 21pacat ca n-am fost acolo cand a ars biblioteca din Alexandria 39 Si daca totusi ar trebui sa salvez anumite carti probabil ar fi cele cu continut istoric...evident 21
8) Cate carti cititi in medie, pe an?
Cam 15-20...depinde de continutul lor.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
Librarie...de obicei merg cu fratele meu care isi ia carti (specifice celor de la real 21 )si harti si eu sunt tocmai in partea cealalta a librariei dar pot striga dupa el linistita daca-l pierd pentru ca tata lumea ne cunoaste acolo.
10) Primul roman citit ? SI, in cat timp l-ati citit?
"Cei trei muschetari " de Alexander Dumas...pe la 9-10 ani..nu mai stiu sigur >_<
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns...
24
[Imagine: tumblr_llf1dfvyEZ1qg9bp2o1_500.gif]" Un mormânt îl satisface pe cel pentru care întreaga lume nu a fost de ajuns!"(referitor la bravura lui Alexandru Macedon)

#84
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?
Multe carti m-au impresionat, dar cred ca cel mai tare m-a captivat Cantec de gheata si foc - Festinul ciorilor de George RR Martin . E o carte foarte interesanta , o sugerez .

2. Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Pai, nu imi vine nimeni in minte. Cred ca m-a dezamagit James Clavell . O fi fost din cauza ca eu am citit Shogun inainte de Changi . Changi mi s-a parut foarte scarboasa si ... ma rog .

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte / carti?
Am citit intr-o zi Harry Potter si Talismanele Mortii . Si am terminat intr-o saptamana cele doua volume Urzeala Tronurilor .

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit (bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori (daca sunt)?
Pai , sunt multe carti . Toata seria Cantec de Gheata si foc sau Harry Potter , cred .

5. Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
Nu stiu , cred ca Mara de Slavici sau Baltagul de Sadoveanu . Nu ca le urasc dar nu le ... am la suflet xD

6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Agatha Cristie . Crima din Orient Express . E naspa cand stii ce e la sfarsit !

7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As salva multe , nu pot sa le enumar asa , pe degete .

8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Nu numar cate carti citesc , ar fi o tampenie . Nici macar nu pot spune ca citesc dintodeauna . Citesc din clasa a 4a sau a 5a . Nu am cine stie ce .

9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
Si si . Nu am pretentii , citesc repede, deci nu ma deranjeaza termenul bibliotecii .

10. Primul roman citit? Si in cat timp l-ati citit.
Fetita celei de-a sasea luni , dar nu mai stiu in cat timp am citit-o .

#85
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Harry Potter pe primul loc, in mod sigur Harry Potter! Apoi urmeaza indeaproape Invocarea, Revelatia si Rafuiala de Kelley Armstrong.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sincer? Nu. Daca imi place stilul unui scriitor e putin probabil sa ma dezamageasca.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
In Invocarea, am citit din start vreo 20-40 de pagini.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter pentru ca vreau sa simt ca imi am personajele preferate aproape ( nu cred ca trebuia sa scriu si motivul, totusi..). Cu timpul putin pe care il am e putin probabil si sa termin Rafuiala...

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Ar fi una...dar prefer sa nu o numesc.

6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Memoriile unei gheishe.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cele care mi-au ajuns la inima, cred ca stiti deja care sunt, nu trebuie sa le mai repet.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Citesc destul de multe, nu chiar foarte multe pentru ca timpul nu imi permite dar de fiecare data cand am ocazia..:].

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca bunicii? Are you...Are you serious?Am incercat sa incep una dar dupa 10 minute a zburat inapoi la locul ei! 24. Deci libraria dar si biblioteca atunci cand nu am bani sa imi cumpar cartea sau nu se mai gaseste in librarii.

10) Primul roman citit ? Si , in cat timp l-ati citit ^.^...
Sincer nu imi mai amintesc, mi se pare ca Memoriile unei gheishe dar stiu ca mi-a luat ceva sa il termin.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Eh..Oke. Mi-a placut sa raspund la intrebari 8.

#86
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Imparatul mustelor. La inceput nu mi-a placut, nu stiu de ce.. o incepuse prea brusc si mi s-a parut o prostie, dar mai apoi a devenit din ce in ce mai interesanta; si nu mai vroiam sa o las din mana. E socanta povestea si ii multumesc profesoarei de romana ca ne-a zis de ea. Probabil nu as fi dat de ea, daca nu ne spunea dumneaei.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Pai.. nu. o_o
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Daca stau bine sa ma gandesc vreo 250 din Revelatia sau ceva de genul asta. Seria se numea: Fortele raului absolut.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
As putea sa citesc seria - da 6 carti - Academia Vampirilor de o mie de ori si nu m-as plictisi. Ador seria asta si, ah am citit-o de doua ori, doar. Nu am citit nimic de sase ori.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Pai.. Rem de Mircea Cartarescu. Defapt nu e o carte, ci o poveste din volumul "Nostalgia", are 100 de pagini, dar o urasc. A pus atat de multa descriere, doamne -_-.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Ä‚a... cred ca o sa aleg "Noua si scurta viata a lui Bree Tanner".

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Academia Vampirilor, Jurnalele vampirilor, Harry Potter si cam atat.. i guess. o.o

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Habar n-am.. Cate am timp si chef. ( mai mult chef decat timp )

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Diverta... se pune, nu? xD

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ?
Ä‚a.. din seria aia de mai sus: " Fortele raului absolut "; prima carte.. in doua zile, parca.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#87
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
In momentul de fata cartea care m-a impresionat cel mai tare a fost, este si va ramane Kafka me Malul Marii de Haruki Murakami.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu pot sa zic asta, de obicei imi plac majoritatea cartilor de la un anumit autor.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
In jur de 400 de pagini.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Kafka pe malul Marii de Haruki Murakami, In noapte de Haruki Murakami, In cautarea oii fantastice de Haruki Murakami, 1Q84 de Haruki Murakami, Vampirul Armand de Anne Rice, Vampirul Vittorio de Anne Rice, Memoriile unei Geishe de Arthur Golden, Faust de Johann Wolfgang von Goethe si inca cateva ale caror nume imi scapa momentan.
Le-am citit cam de vreo 4-5 ori si inca o mai fac din cand in cand.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
La Medeleni de Ionel Teodoreanu. Este o carte care mi-a mancat copilaria. Oricat am incercat sa o citesc si oricat de mult am incercat sa fac sa imi placa, nu am reusit.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Enigma Otiliei. Mi-a placut dar a doua oara nu cred ca as mai vrea sa o cites.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Hmm cat mai multe. Printre cele pe care le-as salva s-ar numara operele lui: Haruki Murakami, Yukio Mishima, Ryu Murakami, Johann Wolfgang Goethe, Frantz Kafka, Anne Rice,Dante Alighieri, William Shakespeare si inca cativa. Sper totusi ca asa ceva sa nu se intample niciodata

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Pai depinde. In general citesc in medie cam 2-3 carti pe saptamana. Oricum nu imi pasa de asa ceva si nici nu consider ca daca citesti nu stiu cat de multe carti esti mai grozav. Nu am facut niciodata un calcul. Eu nu citesc ca sa obtin vreun record , eu citesc din proprie placere.


9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Am si eu o biblioteca cu destul de multe carti (chiar multe). Mai am si biblioteca bunicii care este si ea plina de carti si imi sta mereu la dispozitie. Cand vreau o carte anume si nu o am atunci apelez la librarie.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Aveam in jur de sase ani cred , era o carte cu povesti japoneze pentru copii.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
ok.
[center][Imagine: ax.png]

“The most important thing we learn at school is the fact that the most
important things can't be learned at school.”

[/center]

#88
Sincer nu prea imi plac intrebarile astea 21.

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
"Veronika se hotaraste sa moara" de Paulo Coelho, cred?! Desigur, nu m-a impersionat intr-un mod positiv. Banuiesc ca nu e prea recomandata persoanelor de 12 ani 21.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
nu

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit "Harry Potter si Pocalul de Foc" intr-o zi. Cand eram mai mica.. So hardcore.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Imi place cum am citit "Robinson Crusoe" chiar de sase ori, ce conincidenta stranie. De "Harry Potter si piatra filozofala" m-am plictisit dupa ce-am citit-o de vreo cinci ori, "camera secretelor","piatra filozofala" mai mult, si atat. tot mai demult. momentan, nu cred ca voi mai repeta vreodata experienta de a reciti o carte. ce dragut era cand aveam timp de citit.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
n-am asa ceva. intr-o vreme as fi zis ca "alchimistul" de Paulo Coelho, dar sunt destul de sigura acuma ca pe vremea cand am citit-o am fost prea mica sa o inteleg

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
toate cartile care mi-au placut 21

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Dostoievski~ I know, I'm so mainstream.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
25 21 adica, anul asta am citit 23, stiu pentru ca mi-am facut o lista ca sa ma motiveze sa citesc mai mult, de fapt, a fost un New Years Resolution, sa citesc anul asta 36 de carti, dar cred ca pana la urma nu a fost sa fie. Tin sa precizez ca nu am mai citit atatea carti intr-un an in viata mea, deci e foarte bine si 25 21.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca, adica, ce poti sa faci cu o carte dupa ce o citesti o.O? Ma depaseste.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
uh, ce amuzant, dintr-o coincidenta stranie stiu care a fost primul meu roman citit, si mai stiu si in cate zile, si nu vreau deloc sa ma laud cu asta 21. "Fram, ursul polar", in trei zile. Take note ca e vorba de primul roman, nu de prima carte?! Cu povesti adica, aia chiar ca m-ar depasi...

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
mda... si eu as fi spus in locul tau acelasi lucru... :]]
[Imagine: iK6og.jpg]

#89
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?
„Mastile" - Fumiko Enchi. Si „Singur pe lume" - Hector Malot.
Da, au fost 2-a. =D

2. Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Ä‚h, nu. De obicei imi plac si celelalte opere.


3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte / carti?
Orasul Borcanelor, de Arnaldur Indridason. Am citit-o jumatate din ea intr'o zi, avea vreo 250 - 256 , daca nu ma insel.
Si Romanul adolescentului miop - de care m'am apucat acum 2-a zile si am terminat-o azi - 200-300 pagini/miercuri spre joi.


4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit (bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori (daca sunt)?
Ä‚ah; Diary of a Wimpy Kid sau Harry Potter.


5. Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
f**k, La Medeleni.


6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Mhm, sa zicem - Gazda de Stephanie Meyer.


7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cat mai multe posibil, dar nu stiu care.


8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Nu am nici cea mai vaga idee. Multe, oricum.

9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
Biblioteca , un sfert librarie si jumatate biblioteca bunicii.


10. Primul roman citit? Si in cat timp l-ati citit.

Nu prea stiu, cred ca a fost Invitatie la Vals al lui Drumes in 2-a zile. :- ? Sau altul, have no idea.

If I could give you one key, and one key only to more abundant life, I would give you a sense of your own worth, an unshakeable sense of your own dignity as one grounded in the source of the cosmic dance, as one who plays a unique part in the unfolding of the story of the world...

#90
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?
1984 de George Orwell. A fost prima carte de genul respectiv citita si am ramas marcata. Si de asemenea si Lord of the Rings de Tolkien. Am ramas impresionata la dedicatia care a avut-o pentru acest univers nou creat.

2. Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Anne Rice, dar mi-au placut mai multe carti. In schimb, Vittorio, Merrick, The Mummy si Violin m-au cam lasat rece.


3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte / carti?
Undeva pe la 400 de pagini, daca nu mai mult. Cand eram mai mica, am citit Harry Potter and the Half Blood Prince intr-o zi iar mai recent, Chirs Wooding - The Fade, terminat intr-o zi jumate.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit (bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori (daca sunt)?
Lord of the Rings de Tolkien si seria Tales of the Ketty Jay de Chris Wooding.


5. Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
Twilight. Pe langa acea carte, pana si Clive Barker suna interesant ( and I freaking hate Barker )


6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Vampirul Armand de Anne Rice.


7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cartile mele preferate presupun...dar sunt cam multe sa le iau intr-o singura tura.


8. Cate carti cititi in medie, pe an?
30-40...daca am timp anul respectiv chiar 50.

9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
Librarie, ca la biblioteca am impresia ca poti doar sa imprumuti carti. I like to own them. Apoi, biblioteca bunicii si apoi biblioteca.


10. Primul roman citit? Si in cat timp l-ati citit.
Colt Alb. Cred ca in 2 zile sincer. Mi-a placut foarte mult cand eram copil ( inca imi place )



[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.541 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.627 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)