Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#91
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
~~Uhu, dunno. Sunt destul de multe cartii.. Mai recent, as zice "Shift" de Em Bailey. I likez za trillar!

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
~~Stephanie Meyer cu "The Host". Trebuie sa 'admit', cartea e foarte buna. Ideaa origniala si cartea, dupa parerea me, scrisa bine. Cel putin in engleza. Cartea care m-a lasat rece e "Eclipse", care chiar mi s-a parut "waste of paper".

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
~~Uh, din Twilight, Fallen si The Mortal Instuments cred ca am citit in jur de poate 300 de pagini pe zi?

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
~~Niciuna. Nu pot citi o carte de doua ori.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
~~Aaaa, "Chinese Cinderella" de Adeline Yen Mah. Stupid English homework.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
~~Toate cartile citite. Ha.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
~~The Mortal Instuments. Because I will never leave Marcus and Alec's future shadow-warlock babies. Never.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
~~Sa vedem.. multe - putine = ya think I count
x D?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
~~Librarie pentru ca o carte buna trebuie sa fie a mea si DOAR a mea. : )

10) Ceva cu Witch parca.

11) Bananas in pyjamas.
[center][Imagine: 66924239.jpg]

If I turn into another, dig me up from under what is covering the better part of me.
Remind me that we'll always have each other
When everything else is gone.
[/center]

#92
1. ''Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare? '' Este ;''Invitatia la vals de Mihail Drumes. 2.'' Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult,dar celelalte carti de-lui te-au lasat rece?'' Nu, deocamdata. 3. ''Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?'' Din ''Zece negrii mititei'' la inceput vreo 20 de pagini. 4. '' Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit [ bine nu chiar ,hai sa zicem cel putin de sase ori] fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori [ daca sunt]? Cand eram mica am citit ;Fram ursul polar [bine ,nu chiar de sase ori , dar de doua ori la rand tot am citit-o.] Acum as reciti cartiile; ''Invitatia la vals'' si ''O supradoza de moarte.''
5. ''Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?'' Doamne, ajuta ! n-am dat peste o astfel de carte si nici nu vreau sa dau vreodata. 6. ''Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?'' ''Zece Negrii mititei'' pt. ca ma inspaimantat aproape de final felul in care sunt omorati ultimii 4 ramasi in casa. 7.'' Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume si acestea ar lua foc, ce carti ati salva ?'' Pe toate!. 8.'' Cate carti cititi in medie, pe an?'' din cauza programului incarcat din pacate o carte pe an. 9.'' Bibloteca sau librarie? Care mai mult si car mai putin? Saau bibloteca bunicii??'' 50% librarie 50 bibloteca nu pot sa dau un raspuns exact. Dar in niciun caz biblioteca bunicii. 10.'' Primul roman citit si inca timp l-ati citit?'' N-am citit pana acum niciun roman poate pe viitor. Hugs and kisses. Bye!
Daca cei dragi nu sunt langa tine... Inima iti devine pustie!

#93
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen. Mi-a placut atat de mult incat reciteam unele scene de 3-4 ori ca sa-mi mai potolesc incantarea.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da, Jules Verne. Mi-a placut "Cele 500 de milioane ale Begumei", dar celelalte carti nu mi-au atras deloc simpatia.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca intre 500 si 600 de pagini a fost recordul, din "Harry Potter si talismanele mortii".
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Din nou apare "Mandrie si prejudecata". In plus, pot citi la nesfarsit cartile din seria "Tunele". Momentan n-am repetat citirea vreunei carti pentru ca n-am avut timp si nici vreun motiv.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Inca n-am intalnit cartea asta si sper ca nici n-am sa am de a face cu ea.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Cartea minciunilor", de James Moloney.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Sunt muuulte, nu pot sa le insir pe toate.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
10 pana la 20 de carti.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Prefer libraria, pentru ca acele carti raman ale mele si pot reveni oricand la ele.
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ?
"Cismigiu & Comp." de Grigore Bajenaru. Am citit-o in 2 sau 3 zile.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#94
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Greu, greu, greu. Sunt multe carti care m-au impresionat intr-un fel sau altul, printre care Nord si Sud a lui Elizabeth Gaskell, Scandalul lui Shusaku Endo, Apa pentru elefanti a Sarei Gruen, Shogun a lui Clavell, etc.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da, Taichi Yamada. Mi-a placut Straini, restul mi s-au parut absurde.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Daca nu fac nimic altceva, pot citi si-o carte pe zi (in vacante, mai ales), in rest depinde, 100-200, cam asa.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter, Shogun si orice scris de Haruki Murakami.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu urasc nicio carte; nici macar lectura obligatorie pentru orele de romana sau Twilight. Sunt carti care imi displac, dar nu le urasc. xD

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Vraciul. Profesorul Wilczur.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Mi-e imposibil sa-mi imaginez unde le-as depozita pe toate in primul rand. As salva cartile pe care le am acum in biblioteca si care-s multicele; de restul as putea face eu rost eventual.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Peste 50? Da, cam asa. Desi nu citesc de foarte multi ani...

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Toate. Daca imprumut carti de la biblioteca si imi plac le cumpar fie de la librarie fie de la anticariat. Iar la biblioteca bunicii ma abonez mereu, numai ca ea nu-si mai primeste cartile inapoi.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Singur pe lume, in 5 zile daca nu ma insel. Eram micuta.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#95
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Panza de paianjen, Cella Serghi
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nope, nu cred.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
800+, cand am citit Harry Potter si Talismanele Mortii intr-o zi, cand aveam vreo 10 ani. (19 h, cred) I'm not kidding. Belive or not.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter. E epic. De fiecare data cand citesc toata seria descopar chestii noi, pe care nu le-am sesizat inainte. O citesc in fiecare vara, toata seria si vad si filmele dupa ce termin cartea respectiva. Si Aventurile lui Sherlock Holmes. Memorile lui Sherlock Holmes. Nu se demodeaza niciodata.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Twilight. La inceput mi-a placut, dar am mai crescut, am mai citit si mi-am dat seama ca e cliseica si ieftina.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Coliba unchiului Tom. E trista. Plus ca urasc scavia. M-as tortura singura.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Dan Brown si Edgar Allan Poe. Poate si Sir Arthur Conan Doyle
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
20...30 poate. Nu am numarat niciodata. Nu cantitatea conteaza, ci calitatea.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Ambele. Am o librarie la care merg constant si o torturez pe vanzatoare cerandu-i carti peste care ma uit, si dupa aia le las, fara sa le cumpar. Si am un fisier la biblioteca destul de mare...
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Harry Potter si Prizonierul din Azkaban, la 8 ani. Primele doua carti din HP mi-le citise mama, dar pe asta am vrut eu sa o citesc. Probabil in doua saptamani, mai putin chiar, doar seara la culcare, o ora sau doua. Citesc foarte repede inca de mica.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
...Okeeeiii...
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#96
1. Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare? - Nu prea stiu ce sa spun. Vezi tu, sunt inca o multime de carti pe care vreau sa le achizitionez (personal nu-mi place sa le citesc pe net/tableta - e mult mai frumos sa ti o carte in brate, sa simti ca citesti), biblioteca scolara fiind sursa mea, apoi libraria, insa rar apuc sa-mi cumpar catile singura (mai mult le primesc cadou). Asadar, nu as putea sa ma pronunt sigur. Totusi, din tot ce am citit pana acum, cel mai mult mi-a placut "Memoriile unei Gheise" - de Arthur Golden, o carte intr-adevar superba.
2. Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece? - Nu, nu cred, cel putin nu inca.
3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti? - Am terminat primele doua volume din "Junalele Vampirilor" intr-o singura zi.
4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Pana acum am citit "Jurnalele Vampirolor" de doua ori, "Memoriile unei gheise" la fel. As mai vrea sa recitesc "Invitatie la vals", pentru ca mi-a placut foarte mult.
5. Care este cartea pe care o urasti din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
N-am dat peste asa ceva, inca.
6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Crima si pedeapsa" a fost un roman superb, dar la inceput putin plictisitor. De aceea, nu as mai vrea sa recitesc cartea. Totusi, as reciti unele pasaje.
7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cele Fantasy, S.F, Historical.
8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Pe anul asta am citit 12 carti, pana acum (unele serii cu mai multe volume, dar nu conteaza), asa incat, sper ca pana la sfarsitul lui sa ajung la performanta de 30 carti citite.
9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
La biblioteca merg saptamanal/2sapt. In schimb, la librarie mai putin. Cartile pe care vreau sa le iau sunt in mare parte destul de costisitoare, dar nici nu vreau sa le iau de la anticariat. Ce merita cu adevarat le cumparr noi, si le pun in mica mea biblioteca personala.
10. Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Romanul adolescentului miop - cateva zile, nu mai retin, e ceva vreme de atunci. L-am recitit anul acesta.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#97
1. Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?

Sunt destul de multe. Daca ar fi sa fac un top ar fi ceva de genu: 1. Vampiratii- Demonii oceanelor[toate volumele]
2. Atherton: Casa puterii
3. Punte spre Terabithia
4. Tatuaj cu sange de monstru
.
.
.

2.Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Hmm. ar fi cam invers, am un autor care mi-a placut tot ce a scris mai putin o carte, si anume: 20.000 leghe sub mari de Jules Verne.

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Depasesc 1000. Am citit intr-o zi trei carti: Tatuaj cu sange de monstru- 600 si ceva de pagini/ Urme in timp-300 si ceva/ Punte spre Terabithia-vreo 200.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Vampiratii[de vreo 4-5 ori]/ Tatuaj cu sange de monstru[2 ori], Aterthon: Casa Puterii[3 ori].... si ar mai fi.


5. Care este cartea pe care o urasti din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Baltagul, urasc acest roman.

6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Cele doua volume: Magie de-a dreptul ucigatoare si Viclesuguri de-a dreptul ucigatoare. Nu le-as mai citit din cauza faptului ca stiu actiunile intrigante din aceste carti si nu mai are farmec,


7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Cele 69 de carti ale mele fantasy si cartile din literatura universala.

8. Cate carti cititi in medie, pe an?

Depinde, poate peste 30 de carti.


9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Citesc mult de la biblioteca, dar parca am satisfactia ca acele carti sa fie ale mele, deci ar veni cam 70% librarie/ 30% biblioteca./ Hm.. biblioteca bunicii doar 0,5 %.

10. Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Nu mai stiu, cred ca a fost: Aventurile lui Tom Sawer, chiar nu mai stiu. O carte banala oricum
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#98
1) Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare ?
Presupun că Cei patru mari(The big four) - Agatha Christie. Nu am putut-o lasa din mână nici o secundă de când am luat-o, subiectul, personajele acestei carți m-au impresionat nespus, mai ales rasturnarile de situație și ideile geniale ale lui Poirot, gen moartea înscenată.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Danielle Steel - Misterele dragostei. Și nu mi-a placut foarte mult, a fost o carte simpatică, pentru că trata cazul unui sociopat. Deși mi-ar fi placut mai mult să vorbească despre el, tot Hope era personajul principal so... iar cât despre celelalte carți ale ei, din câte am citit/auzit nu m-au impresionat. Nu sunt adepta romanelor siropoase deloc, de asta din biblioteca mamei plină cu genul acesta de carți nu am oferit atenție decât romanului precizat mai sus. Și poate voi citi Valea papușilor, sunt curioasă de ce a fost bestseller.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred că în jur de 200, din carțile Agathei Christie. Sunt foarte pasionată de romanele ei.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Niciuna, cred că nici dacă mi s-a parut o bijuterie a literaturii. Pur și simplu nu pot, am încercat întradevar, dar nu reușeșc să o citesc așa cum am facut-o prima dată. Poate doar așa, aș revedea pasaje care m-au impresionat profund, sau aș citi-o în lipsă de altceva, dar nu așa cum insinuezi în întrebarea ta.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Momentan nu am dat de genul ăsta de carte.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Întrebarea 4.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Le-aș salva pe toate cele care întradevar vreau să le citesc, gen cele ale lui Paulo Coelho, o parte din cele ale Agathei Christie, vreau să termin Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de razboi deci și pe aia și cu siguranță ar mai fi, revin când mai citesc.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Să zicem 20, depinde.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca tatalui și deisgur, biblioteca publică. More vintage.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu-mi amintesc.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#99
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?

Imparatul Zeu al Dunei de Frank Herbert, superba carte de la un capat la altul. Filozofia lui Herbert se vede aici, mai mult decat in toate celelalte carti, un apogeu al maturizarii s-a intamplat impreuna cu aceasta carte.Unul dintre cele mai interesante personaje ale lumii SF (cel putin, din punctul meu de vedere), Leto II este un deliciu.


2.Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nenea Murakami, daca Padurea Norvegiana a fost o carte buna, restul cartilor au fost pur si simplu pe langa.

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Probabil ca in jur de 700, am terminat Urzeala Tronurilor intr-o zi.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Seria Dune,sunt un obsedat.

5. Care este cartea pe care o urasti din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu stiu. As zice ca ar fii Scaunul singuratatii de Fanus Neagu.
6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
In cautarea timpului pierdut de Marcel Proust
7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
A se vedea raspunsul de la intrebarea 1.
8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Cate pot.
9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Anticariat.
10. Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu am o memorie de elefant, nu inteleg ce relevanta are asta ...


Papa.

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Nu e o decizie usoara. De fiecare data cand ma opresc din gandit si aleg o carte, imi trece prin cap alta. o sa spun totusi "Memoriile unei gheise" de Arthur Golden, "Marile sperante" de Charles Dickens si "Dragostea in vremea holerei" de Gabriel Garcia Marquez.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Exista cativa autori carora le-am citit o singura carte, dar nu pot spune ca pe celelalte am incercat sa le citesc si m-au lasat rece. Nu stiam ca respectivii au mai scris altceva, am cartile dar nu am apucat sa le citesc, sau le-am descoperit cand deja nu mai eram in categoria de cititori vizata.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cam 600, din "Harry Potter si Talismanele Mortii"
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Am citit de 9 sau 10 ori toata seria "Harry Potter". Cred ca as putea sa citesc de atatea ori toate cartile cu Sherlock Holmes, "Jocurile Foamei" si "Memoriile unei gheise".
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
"La Medeleni" de Ionel Teodoreanu. Am incercat s-o citesc, n-am mai suportat dupa cateva pagini si din clasa a 5-a pana acum nu cred ca am avut o carte sau culegere de limba romana in care sa nu fie un fragment din chestia asta.
6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Twilight"&sequels, de Stephenie Meyer. Ok, eram mica, am citit, mi-a placut. Toate bune si frumoase, pana mi-a venit ideea s-o recitesc. Atunci mi-am dat seama cat de plictisitoare poate fi.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Probabil as lua cartile care ar fi cel mai aproape de mine, pe baza ideii ca sunt acolo tocmai pentru ca le-am citit si recitit. Daca imi ia totusi foc biblioteca, va spun exact ce am salvat.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Cam 50. <- Edit: Nu stiu, nu le-am numarat niciodata, m-am cam dat mare aici, dar facand o medie a numarului de carti din lista mea de pe Goodreads, ies totusi vreo 50.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Librarie. Sunt un dezastru cu cartile. Imi plac, dar le pierd, le murdaresc de ceai, ciocolata, suc sau altceva, se rup pagini, imi iau notite. In plus, imi vine cheful sa le recitesc in cele mai abstracte momente, si pentru asta trebuie sa le fi cumparat.
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
"Harry Potter si piatra filozofala", in clasa I, cam intr-o zi.
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.543 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.628 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)