Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

• Ðaηgerσus Ł๏√ξ •

#21
Buna ! Un nou fic (poate pentru mine ). Am citit toate capitolele si pot sa spun ca ai progresat muuult. Imi place cum decurge actiunea si abia astept sa vad ce se va mai intampla.Dialog ,descriere si naratiune ai avut (dar nu ma prea pricep sa comentez asemenea lucruri ).Ai avut parti ceva mai siropoase (O_O),dar ai avut si multa actiune.Sper sa fie si ceva drama,ca atunci mie mi se pare perfect.
Cel mai mult mi-a placut intalnirea Sakurei cu Zetsu.Foarte funny !!!Si "lupta" ei cu Madara a fost crazy ... Am murit de ras.
Anunta-ma cand apare nextul , este un ordin !!! (gluma ) Spor la scris.BYE!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#22
Bai soro... Esti cu capu' rau :))) =))))) [ intr-un sens bun, evident].
Ma stric de ras cand iti citesc capitolele :)).
Sunt absolut geniale! Mi-a placut faza cu Zetsu "alias" aloe vera :)). Nici nu am ce comenta. Imi place. Chiar nu-mi pasa ca e dialog mult. E totul atat de funny incat o las asa. Ai un stil de a scrie super amuzant si imi place nespus.
Se leaga ceva pe acolo, ah :>?
Deabi' astept next'ul
:x Hugs!
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#23
Numai eu mai lipsesc , da' am venit , stai linistita . Doamne cat de funny e ! Ficul asta e pe jumatate parodie , pe bune . Capitolul asta a fost foarte bun , si ca marime , si ca continut . N-am vazut aproape nici o gresala iar naratiunea , descrierea si dialogul s-au impletit perfect . Bravo ! De acum tot asa sa continui . Pain a fost tare pervers dar habar n-am ce are Madara cu ea . Hm , poate ne ascunzi ceva in legatura cu Madara...In fine , super !


[Imagine: bloody62.jpg]

#24
O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir
Chapter 8



Sasori iese din camera apoi ma pregatesc sa-mi fac siesta . Ies din camera si caut baia , asa ca iau din nou la rand fiecare usa . Aici …. nu , aici …. nu . Unde poate fii baia sau nu au nici baie ?! in fine . Mi-a mai ramas doar o usa . Ma indrept sfioasa spre ea , in reluare imi duc mana la cleanta si parca simt momentul …. Dar totul dispare cand linistea imi e spulberata de Pein care ma intreaba ce fac . Raspunsul , sec , vine si el , un simplu “dramatizam “ iese din gura mea . Apoi , deschid usa si nici asta nu-i baia .
-Ai idée pe unde e baia ? da ‘ serios , chiar nu-mi dau seama .
-Da ! Cobori scarile si prima la dreapta . Ai inteles ? da normal , ca doar nu sunt extraterestru .
Cobor scarile si bingo ! Baia , imi dau seama ca e baie deoarece scrie mare si frumos “ BAIE “ . Mda , deschid usa crem si pasesc pe gresia alba . Chipul meu se reflecta in oglinda de pe perete si am niste ochi umflati de zici ca am avut o noapte albastra . Parca era alba ? Da , da noapte alba . Am gresit . Ma apropi de chiuveta care e pozitionata sub oglinda si caut pasta de dinti si o periuta . Dar nu e pe nicaieri . Incep sa caut prin dulapul de langa cabina de dus si sunt doar medicamente . Au zis ca nu au medicamente ! Mincinosii ! Si totusi , unde e pasta aia de dinti cu tot cu periuta ? Oare … nu se spala pe dinti ?! Ochiul drept incepe sa mi se bata si nervi deja clocotesc iar parul probabil va fii smuls din radacini daca mai trag mult . Cum sa nu aiba pasta de dinti ! Ce fel de nespalati mai sunt si astia , macar fata aia , e fata si fetele sunt mai simtite , se spala , dar cred ca nici ea nu are periuta . Navalesc pe usa mai sa o sparg si incep sa urlu ca nu am periuta . Toti se strang in fata baii si ma intreaba ce am de tip ca descreierata .
-Tu stii ca nespalatul e discriminare ! trebuie sa gasesc un magazin ca altfel o sa am dintii mai galbeni decat o lamiae .
-Ce e asa mare branza , o simpla nespalare ….
Fug repede in camera si-mi pun hainele pe mine , caut ceva maruntisi si trag o fuga pana la un magazin . Dau buzna pe scari si ajung jos . In aceeasi graba vreau sa deschid usa dar Pein ma opreste . Ma intreaba unde vreau sa merg si ii arat dinti . Zambeste si-mi deschide usa . Acum , nu ma mai grabesc asa , pentru ca mi se afiseaza un peisaj minunat care trebuie privit . Seara ca seara , dar ziua zici ca esti in rai . Curtea asta e pur si simplu splendida . Totul pare un vis , zici ca e luata dintr-un basm . Dar acum dinti au prioritate . Deci trec de piatra aia imensa si ajung in mijlocul padurii . Incep sa merg si vad o poteca ascunsa printre copaci . Alerg spre ea si un mic satulet , sau un clan era locul la care ducea poteca . Intru in zona cu omenire si intreb o doamna unde as putea gasi un magazin . Da din cap orientativ si vad magazinul . Ma indrept spre el si vad o persoana cunoscuta dar nu-mi pot da seama cine este . Cauta ceva , merge inainte si este Sasuke ? oare ce cauta , probabil si-a pierdut “cateaua” de companie . Idioata Karin , nu pot sa o inghit pe fata asta . E asa o lipitoare , scorpie in devenire , nici nu o pot suporta . Daca sta in fata mea simt cum explodez , atat de insuportabila e .

Sasuke , nu cred ca ma observat , la cat de “mica” sunt …. As parea ca o furnicuta pe langa maretia lui . E asa de puternic si frumos , o vai cred ca am avut o gramada de fantezi cu el . Ce momente siropoase , eu le-am facut asa . Mi-ar place ca macar unul sa fie real . Sa-i simt buzele carnoase cum le saruta pe ale mele , sa-i simt mainile cutreierandu-mi fiecare particica a corpului , sa-l simt langa mine , sa-i simt iubirea , sa stiu ca sunt iubita ! Ce frumos , nu , e putin spus , ce minunat ar fii . Insa , doar visele sunt de mine . Tot cauta ceva , se pare ca e o persoana , pentru ca e atent la fiecare om . Of ! Ce naiva sunt , pe mine ma cauta . Ma duc cu zambetul pana urechi spre el si vreau sa-l imbratisez dar in fata mi se pune Madara . Pein apare langa mine ma ia de mana si disparem . Asta e singura sansa a mea sa scap de natarai . Sasuke e salvarea mea si trebuie sa profit de ea . Mai intai trebuie sa scap de cap de portocala si dupa tre’ sa fac un fel de strategie .
-Pein , stii …. Inca nu mi-am luat periuta si imi trebuie , dute tu si cumpara-mi .
M-am matait si am facut pe victima iar planul functioneaza . Pein sare din copac in timp ce ofteaza de parca ar avea si multe probleme . Acum trebuie doar sa-l ajut pe Sasuke , cumva sa disparem de aici . Sar si eu din copac si aung in spatele brunetului . Il intreb ce ar trebuii sa facem dar nici raspunsul nu-l pot auzi deoarece Pein asta ne-a teleportat din nou .
-Hei ce crezi ca faci . Mi-ai luat periuta ? mai bine nu intrebam .
Pentru ca a desfacut-o si mi-a bagat-o in gura zicandu-mi sa tac . Da , pai nu-mi trebuia ajutor ca stiu sa ma spal singura . Spre deosebire de ei , care nu stiu ce e ala sapun . Imi spune ca vom merge acasa in timp ce ceilalti incheie aceasta lupta . Nu prea vreau dar nu cred ca exista variante . Intr-o secunda ajungem acasa si ma duc direct la baie . Imi spal fata apoi pun pasta de dinti pe periuta si incep sa-i lustruiesc . Freaca , freaca , freaca pana cand dispare senzatie asta de nespalare . Imi clatesc gura si-mi periuta intr-un paharel . Sper ca maine sa fie tot acolo . Ma sterg pe fata si ies din baie .

Imi aud matele cum ghiortaie infometate si nesatule niciodata de mancare . Daca le-as asculta si le-as hrani cu atata mancare cata-mi cer , as fii obeza . Dar nu ma iau dupa niste mate . Insa , acum chiar imi e foame . Ma duc in bucatarie si deschis usa frigiderului . Mai nimic , de fapt e plin cu prostii , astea sunt nimicuri . Intr-un final imi iau o bara de salam si cam atat , ca legume , nici nu se stie ce inseamna cuvantul asta . Inchid usa si Pein reuseste sa ma sperie putin . Asa , nu stii pe unde e si apare dintr-o data dupa frigider . Pun salamul pe masa si caut un cutit . Cap de portocala ma intreaba daca asta caut aratandu-mi un cutit . Ma duc la el si vreau sa-l iau dar imi zice ca vrea un sarut . Mai bine musc din salam ca un caine decat sa-i simt gustul nespalat .
-Daca vrei asta , va trebui sa te speli pe dinti ! doar il ametesc , niciodata nu o sa-l sarut .
Imi da cutitul si se duce la baie . Tipul e cumva obsedat ? hm , face progrese , pentru mine , ce dragut . Ce tot vorbesc ! Pein nu ar fii dragut nici daca ar purta o rochie roz . Tot ar prezenta o persoana sadica , cand de fapt e foarte pervers . Dar se leaga totul . Jiraya i-a fost sensei deci l-a molipsit si acum Pein e si el pervers . Cum de nu mi-am dat seama , doar e singurul mos pervers din toate regiunile . De Violeta , nu stiu daca e perversa dar sigur e o nesimtita din cale afara . Sincer imi placea culoarea violet dar acum o urasc . Parca reprezinta nesimtirea sau indiferenta . Rosul simbolizeaza caldura, foc, pasiune, entuziasm si agresiune. El poate mari presiunea sangelui si ritmul respiratiei. Are efectul de a stimula oamenii sa ia decizii in mod rapid si creste sperantele. Albastrul este o culoare liniştitoare, fiind culoarea intelectualului. Este dealtfel şi simbolul unei iubiri ascunse. Negrul este o culoare care sugerează confuzie, nehotărâre, durere, despărţire. Această culoare are o vibraţie negativă. Ea are efecte psihologice de nelinişte, reţinere, depresie, introversie, impresie de adâncime, greutate; are o semnificaţie psihoa-fectiva de tristeţe, sfarşit, singurătate, despărţire, doliu. Poate fi utilizată ca element de delimitare, contrast sau fond pentru celelalte culori. Albul semnifică vindecare, purificare, nou, neatins, calm. Albul este culoare purităţii. Totodată, albul sugerează şi sinceritatea. Mie imi plac toate culorile , mai putin cele inchise .

Dar , acum , lasand la o parte culorile , trebuie sa vad cum scap de Pain . S-a spalat pe dinti , sper ca nu mi-a folosit periuta . Da’ nu are rost sa-l intreb , raspunsul e logic . Asteapta sarutul iar eu nu dau nici un semn . Vine spre mine si ma prinde de talie .
-Stii , nu cred ca am chef ….
Il dau la o parte si incep sa tai salamul . Pun feliutele pe o bucata de paine si incep sa mananc . Sincer nu-mi prea place dar nu gateste nimeni iar eu nu ma ofer . Sa gatesc pentru astia ar fii ingrozitor . Probabil as fii injurata si huiduita . “ ce-i porcaria asta ?! “ , “nu-mi place , gatesti pentru porci “ ar fii ingrozitor . Termin de mancat si pun tot ce am luat la locul lui apoi Pein iar se da la mine si incerca sa ma sarute . Ma strange la pieptul lui plin de cercei si incepe sa-mi sarute gatul . Incepe sa mearga si se arunca pe canapea facandu-ma sa cad peste el . Ma ridic imediat pentru ca m-a intepat un cercel si ii zic ca nu cred ca vreau . Ma duc si iau telecomanda apoi aprind televizorul . Era un film “x” la puterea trei , asa zic eu filmelor pentru adulti . Imi inchid ochii si cap de portocala incepe sa rada iar eu opresc imediat televizorul . Parca se deruleaza seara nu ziua . Toate sunt pe dos incat imi vine sa ma omor de nervi . Ma ridic de pe canapea si Pein face acelasi lucru . Sigur pune el ceva la cale . Se tine dupa mine si-mi zambeste pervers . Intr-un moment de neatentie ma prinde de maini si mi le pune deasupra capului iar corpul mi-l tranteste de un zid . Iar incepe sa ma sarute si se joaca cu fustita mea . Mi-o da jos si raman doar in colantii care-mi sunt peste genunghi . Nu dureaza mult si incepe sa se joace si cu ei dar pare plictisit de atmosfera si ma ia pe sus ultima oprire fiind in dormitor . Ma arunca in pat si-si da jos pelerina si bluza . Se pune peste mine dar ma dau repede la o parte si ii zic ca nu cred ca pot . Ma prinde de maini si mi le strange tare .
-Stii ce crezi ?! Crezi ca ma poti fraierii la nesfasfarsit cu aceeasi fraza idioata ! Nu te mai vaicarii si iti zic ca din clipa asta nu mai crezi nimic , asa ca dezbraca-te si fa-ma sa ma simt barbat ! asta sa o creada Veta !
Ii dau un picior sub centura si incerc sa scap de el . Sar din pat si ma duc la usa . Pun mana pe cleanta dar Pein ma prinde de mijloc si ma trage inapoi . Ma arunca brutal in pat si incepe sa ma sarute la fel de brutal cum ma aruncat . Imi saruta gatul si urca in sus si ajunge la buzele mele . Se opreste si se uita in ochii mei apoi ma saruta apasat . Chiar trebuia sa mi se intample tocmai mie asta ? Ei bine daca se intampla prefer sa lupt ca sa scap nu sa ma pun pe plans cum faceam de obocei . Am crescut mare , nu mai sunt copila aia mica si inofensiva si eu trebuie sa accept asta . Daca eram mica nu mi se intampla nimic , puteam fi inofensiva dar acum sunt mai mare , se intampla mai multe , trebuie sa fiu altfel .

Imi da jos bluza si sutienul care candva imi acoperea sanii de ochii curiosilor . Pein a fost prea curios , atat de curios incat devenise prada curiozitatii si asa uite in ce ipostaza am ajuns . Incerc sa ma misc cumva si sa gasesc un mod de a-l lovi dar creierul imi e inutil . Se gandeste la altceva si parca i-am pierdut controlul . E ca si cum mi-ar fi somn si m-as pierde in intuneric apoi as adormi in nestiire , doar ca acum sunt treaza si traiesc momente siropoase . Eu mi-am dorit , adevarat , dar asta nu-i persoana potrivita . Probabil cineva a incurcat oalele si a indeplinit dorinte persoanelor gresite . Eu mi l-am dorit pe Sasuke si cineva si l-a dorit pe Pein . Canan ! Sigur asta e dorinta ei . Trebue sa vorbesc cu ea si sa facem schimb de identitati . Of , m-am tampit de tot . Insa , chiar cand vrea sa-mi dea jos chiloteii usa este izbita de perete si nu pot vedea cine e acel nemrnic care ne vede si poate ar vrea sa fie in locul lui Pein . Se da jos de pe mine si-mi spune sa nu plec nicaieri . Tipul ala era Deidara si vai ce mai saliva . Imi pun repede sutienul pe mine , imi iau colanti , fustita si bluza . Le arunc pe mine si vreau sa ma duc la geam dar , fuirar sa fie , nu are geam . Ma asez pe pat si ma gandesc la inca o strategie care sigur va fii o epava . Ma duc la usa si ascult sa vad daca sunt prin preajma si nu sunt . O deschid putin cat sa vad daca e cineva si vreau sa ies dar baietii intra si ma ia de maini apoi ma pun in pat . Ce ? E cumva s*x in grup . O , vai ma simt flatata , creste miza . Oare cine urmeaza ? Itachi in costum de baie apoi Madara pe tocuri . Sau mai misto Hidan in bickini si Sasori in chiloti tanga . Ar fii cel mai tare serial de filme pentru adulti , doar ca eu nu sunt actor si nu joc in filme asa ca trebuie sa parasesc scena . Deidara imi da jos fustita in timp ce Pein imi da jos bluza , apoi desface sutienul si-mi pun mainile pe sani . Chiar nu mai vreau , nu vreau sa ma arat acestor netrebnici , profitor fara pic de creier .
-Sakura , nu fii timida , de ce esti rea si nu ne arati si noua cu ce te-a inzestrat mama natura ? A ? I-a zi pisicuta mica ce esti .
Of , ce jegos . E asa de lingusitor . Imi saruta gatul si parul lui blond mai sa-mi intre ochi ma face sa stranut . Pein ma intoarce cu fata la el si ma saruta iar Deidara imi pipaie fundul si-mi da jos colanti . dar astia nu au minte . Cum sa faci s*x in grup , chiar asa , oare asta fac des ? E un obicei de-al lor ? Da , in fine trebuie sa vad cum scap , pentru ca singura sansa e sa fug . In continuare imi saruta fiecare parte a corpului si ultima piesa de mine va trebui si ea data jos , dar nu vreau . Chiar nu vreau sa-mi pierd ce am cel mai de prêt aici , acum in pat cu niste criminali . E o dezvirginare menita unei c***e nu mie .

Lacrimile proptite de ochii mei mici , incep sa valseze in timp ce curg pe obajii mei fierbinti . Baietii observa asta si se opresc . Inca nu pot sa cred ca m-au atins . Nu trebuia sa se intample asta , nu mie . Eu sunt o simpla fata , cu o viata simpla , de ce a trbuit sa mi-o complice ei ? Iau cearceaful si-l pun pe mine apoi ies pe usa neagra si ajung direct in pieptul cuiva . Acest “cuiva” e Sasoei si ma bucur sa-l vad , Il strang in brate si ma intreaba ce am patit dar cred ca isi da seama imediat ce Deidara si Pein se afiseaza goi in incapere . Ii intreaba ce mi-au facut si spun ca daca vrea poate sa intre si el in grup . Ce oameni de nimic , am incredere in Sasori si sper sa nu accepte oferta . Da din cap negativ si Pein se incrunta apoi imi zice ca vroiam ceva de mancare ,gatit , apoi spune o sa-l faca tocana pe Sasori . Intr-adevar , Pein este puternic , l-ar bate pe Sasoei intr-o clipita dar aici probabil tot eu trebuie sa intervin . Azi au fost multe intreruperi si continusa fie . Cand am vrut eu sa fac pe viteaza mi s-a pus in fata Madara si astfel eu am fost omul ascuns in umbra mortii . Uneori trebuie sa dai lumina oamenilor ascunsi in umbra mortii , dar eu , nu am vazut nici macar un mic licar . Brunetul intreaba ce se intampla si Sasori spune tot . Nu sunt sigura ca trebuia sa o zica dar ii pun repede mana la gura si ii zic sefului ca nu s-a intamplat nimic grav si poate sa stea calm . Nu prea ma pricep la mintit asa ca se indreapta spre mine si ma miroase ? da si eu ma mir . Dupa asta le zice baietilor sa lase la o parte indeplinirea fanteziilor si sa treaca la treaba . Baietii incearca sa zica ca nu e ceea ce pare dar sunt intrerupti de Madara .
-Atunci ce e ?! Stiu ca am zis o data pentru toata lumea ca nu aveti voie sa faceti peosti in organizatie …..
-Atunci , putem sa o facem altundeva ? a , mai traieste si violeta, c***a suprema .
-Se pare ca nu m-am facut inteles ! Nici unde ! Cine fce parte din organizatie nu are voie sa o faca sau cum ziceti voi sa si-o traga ! Inteles ?! toti spunem “da, sa traiti !” si se incheie actiunea asta idioada in trio .
Baietii se incrunta putin din cauza ca nu mai au voie sa faca prostii si vin la mine si-mi multumesc ca nu am spus ce au facut cu adevarat . Da , probabil am fii terminat cu capetele puse in niste carlige sau atarnate de o bara . Si nu as fi riscat a doua oara .
-Stii , Saku , a zis ca nu avem voie s*x , dar pipaiturile nu cred ca intrra in categorie ! zice Pein i-mi zambeste pervers apoi pleaca .
Sasori imi pune mana pe umar si ma bucur ca e langa mine . Ma consoleaza . Il imbratisez si-mi zice ca ar trebuii sa-i multumesc lui Madara . Suna infricosator , probabil o sa ma dea cu capul de toti peretii . Dar are dreptate , daca el nu aparea Sasori era mort si eu dezvirginata . Ma duc in camera si-mi iau hainele . Apoi ma duc in camera mea , pentru ca actiunea s-a petrecut in camera lui Pein , si imi pun hainele pe mine . Deschid usa si caut camera lui Madara . O gasesc si bat politicos la usa . Imi spune ca pot intra si acum pot sa-i vad furia de pe fata . Ma intreaba ce doresc si ii cer scuze pentru cele intamplate apoi ma duc langa el si-l sarut usor pe obraz in semn de multumire . Ies din camera dar simt o mana care imi opreste iesirea . Ma intorc si Madara imi spune ca ma iarta dar trebuie sa respect regulile daca vreau sa-mi fie bine . Dau afirmativ din cap si plec in camera mea .

[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#25
Hey !! Capitolul acesta a fost mai special , mai ciudat ...mi-a placut cel mai mult faza cu periutza de dinti.Ce nerusinati ! Chiar n-au auzit de apa si sapun?
Oricum, ce face Sasuke? Inca mai traieste in lumea lui si se joaca de-a razbunatorul ? Probabil are nevoie de niste papusi pentru a-si face strategia. Sa-i imprumute Sasori cateva ... :)) Acum, unde am ramas ????
Da...dar capitolul acesta a fost siropos de-a dreptul.Noroc ca l-ai bagat pe Madara , singurul care e cu capul pe pamant ( nu ca ar fi decapitat, e doar o expresie ...) Nu-mi prea place comportamentul lui Pein( e ca un al doilea Jiraya) sau a lui Deidara (WTF?). Credeam ca erau mai seriosi, mai misteriosi.....si mai amuzanti ! Apropo, cand apare Tobi ??? Am chef sa rad :chuu: Dar cine stie cum continua povestea? Anunta-ma si data viitoare ! Ja ne !
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#26
Sorry, am uitat de fic. ( Stiu , stiu , am promis dar am fost plecata intr-o mini vacanta) .Ia sa vedem cat am retinut eu de atunci. Imi place marimea capitolului, dar nu-mi place continutul. Serios acum, pasta de dinti, sapun? Ce legatura are? Ii faci sa para niste nespalati si perversi, nu o organizatie de criminali. O sa-ti spun acum tot ceea ce ma deranjeaza. In primul rand comportamentul. Pain pervers si guraliv? De cand? Sex in grup? Nu prea cred! Deidara sa faca asa ceva? In nici un caz! Sakura asa tupeista? Ha, am trait s-o citesc si pe asta!
Comportamentul nu-mi place de loc, iar pe langa asta ai bagat si faza aia cum ca-s niste nespalati si n-au periute de dinti si de-astea. Si apoi, ei merg la magazin? Din cate stiam eu, nu vor sa fie prinsi dar, ma rog . Macar Madara e normal, sper sa nu o ia razna si el.
Ma asteptam la cu totul altceva si am fost surprinsa cand am citit...asta. Cine stie, poate data viitoare ma surprinzi intr-un mod mai placut, nu sa-mi spui ca nu se spala.


[Imagine: bloody62.jpg]

#27
[center]O inima zdrobita in caderea petalelor de trabdafir
Capitolul 9[/center]


Il sarut usor pe obraz apoi ies din camera sa . Sunt putin uimita ca mi-a acceptat scuzele asa de usor , dar eu chiar nu am avut nici o vina . Nici nu stiu de ce mi-am cerut scuze . Of , inca un lucru inutil . Ma intreb ce mai caut eu aici . Adica , l-am vindecat pe Itachi de prostia Violetei , asta mi-a fost “misiunea” . Ar trebui sa plec si sa revin la viata mea normala . Oare ma vor lasa sa plec ? Nu cred , voi fii un om in plus impotriva lor . Si mi-am facut cativa priteni . Nu o duc asa rau pe cum credeam . Am o masa , am un acoperis deasupra capului , prieteni care ma ajuta . Nu tampenii la care ma gandeam eu . Cand m-au oprit din adevarata mea misune am crezut ca o sa fiu batuta , legata in lanturile reci ale fricii , sechestrata , violata , jignita , numai lucruri rele .


Am crezut ca daca sunt criminali nu au inima deloc , insa , m-am inselat . Tot timpul eu eram acea fata care facea lucrurile dupa cum spuneau proverbele . Am incalcat unul important , l-am pierdut pe drum si am gresit . „Nu judeca o carte dupa coperta” . Asta era unul din preferatele mele , tocami pe el l-am uitat . El , care-ti spune ca trebuie sa vezi mai departe de trup si aspect , ca trebuie sa te uiti in adancul inimii si atunci poti stii cu ce persoana ai de-a face . Acum observ ca nu sunt inconjurata de rautate , ura si dispret , ci de niste simpli oameni care vor sa se rzbune pentru crudul lor trecut . Cum lor le-ai fost ucise persoane dragi , cum ei au simtit durerea profunda , adanc infipta in inima , cum ei nu au stiut ce este aia fericire , n-au avut parte de iubire si protectie , cum mereu simteau fiori pe sirea spinarii si tresareau si la cel mai mic zgomot ... acele sentimente ni le doresc si noua . Restul omenirii , noi , cei care luptam impotriva lor .


Poate pentru ei , noi suntem criminalii si ca sa nu fie ucisi si dispretuiti de noi isi pun acele masti masive care le acopera fata trista , plina de amintiri si experiente neplacute . Toti sunt la fel , nu-i de mirare ca sunt o organizatie . Insa , toate gandurile-mi aluneca pe topoganul uitarii cand urechile imi sunt azurzite de un sunet tipatator . Cred ca a fost un urlet de durere si, placere in acelasi timp . Din nou curiozitatea s-a trezit , o simt cum ma roade de pe interior . Asa ca involuntar fac stanga-n prejur si ma apropi de scari . Acel zgomot rasuna din nou in toata casa si ma incurajeaza sa pun piciorul pe prima treapta . Imi clation capul si ma uit peste tot , nimic , sunt singura . Eu si acel zgomot care pare ca se declanseaza din treizeci de secunde in treizeci de secunde .

Imi duc piciorul stang pe urmatoarea treapta si imi pun jumatatea corpului pe balustrada . Ma intind usor pe ea si ma uit in jos . Stanga`dreapta , nimeni . Imi pun picioarele in lateralele balustradei si-mi dau drumul in jos . Parca o briza trece alene pe langa mine in timp ce bara balustradei , facuta din lemn slefuit cu multa migala , imi sustine tot corpul parca manganidu-mi funduletul pompos . Ma opresc numaidecat cand observ ca „drumul” s-a terminat. Imi pun silentios picioarele pe podea si privesc inca o data in jur . Cu pasi fricosi inaintez si sunetul tipator ma face sa tresar brusc . S-a auzit dintr-o camera , o camera latularnica , pentru ca locul de unde sunetul a luat nastere , nu-mi este cunoscut . Totusi , sunt aproape de acea camera si am reusit sa aud mici trosnituri inaintea acelor tipete . Deci , mai intai , exista un faptas , care face victima sa tipe . Sunt doua persoane . Una chinuita de activitatea celuilat . Ma dezmeticesc dandu-mi usor o palma apoi ma concentrez asupra acelui sunet .
-Ahhhh ! se aude tipatul care parca-mi cere ajutorul .


L-am receptat si localizat . Venea dintr-o camera mai din coltul casei . Este cel mai intunecat colt si usa aia , se vede doar o parte din ea . Acea parte luminata de licarul becului care atarna de tavan printr-un mic firicel de cupru . Pe acest mic coltisor descoperit de lumina scrie foarte clar „Nu intra !” insa, curiozitatea devine tot mai flamanda . Ma aplec usor catre cleanta si caut gaura cheii . Imi inchid ochiul drept si incerc sa vad ceva dar , cheia e deja in broasca . Ma ridic in sus si oftez sonor apoi imi pun repede mainile la gura . Sunt in pana de curect , pur si simplu m-am blocat . Recapitulez repede tot ce am gasit si am aflat depre acest caz si fug repede de langa aceasta usa . Ma duc in sufragerie si ma pun dupa canapea .


Gafai in ritm alert si cred ca o sa mor de frica . Incep sa respir mai incet si-mi sprijin spatele de spatarul canapelei . Daca acel faptas era chiar Madara , si se revolta pe un alt membru , daca l-am deranjat cu acel „Of” si acum si eu voi fii batuta ? Nu ! Asta nu se va intampla . Imi ridic mana de pe podeaua asemanatoarea cu mierea si imi sterg sudoarea de pe frunte . Iau o gura mare de aer apoi expir si inspir . Repet procedeul pana cand imi revin . Imi indrept privirea catre acea usa si imi fac curaj dandu-ma de partea curiozitatii .

Ma ridic in picioare si iau o figura de om serios . Imi aranjez bluza si inaintez . Pas cu pas sunt tot mai aproape de adevar . Merg ce merg , inaintare cu inaintare si ajung in fata usii . Simt cum tensiunea imi creste , frica usor incolteste in mine , picaturile de sudoare nu ezita sa apara iar inima crapa de curiozitate . Ah ! Simt cum nu mai pot , explodez , parca-mi ies ochii din cap si inima din piept mai apoi capu-mi explodeaza si el si dupa ma evapor . Si gata , disparuta as fii .


Urletul tipator ma aduce cu piciorele pe pamant si inca o data ma incurajeaza sa intru si sa-l ajut . Acea mare gura de aer mi-ar fi inutila la cate emoti am , asa ca renunt la ea si-mi pun mana pe cleanta . In atingerea metalului am simtit un fior rece care mi-a strabatut sirea spinarii . Expir usor apoi lent apas pe cleata . Se duce usor in jos si usa se intredeschide . Ma uit pe mica crapatura si raman baiguita . Cine ar fii crezut ? Ce cauta el aici ? Cine l-a adus , oare a venit sa ma salveze ? Chiar nu inteleg ce cauta aici . Si in aceasta camera cu afurisita aia . Deci se distreaza ha , lasa ca le arat eu lor distractie .
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#28
Buuuna! Ce faci , dulceata? Era si timpul sa postezi, ai noroc ca am intrat azi pe Zup ca altfel nu-l citeam. Pai, sa stii ca mi-a placut, adica mult mai bun decat ala cu pasta de dinti. Actiunea, hm, mi se pare ca a decurs prea incet dar imi place. Marimea capitolului e foarte mica :)) . La partea cu tipetele chiar m-ai speriat , am crezut ca tortureaza sau omoara pe cineva si veizi ca ai avut cateva greseli. Si acum eu nu stiu ce sa mai scriu, cred ca se vede ce greu am scris si randurile astea. Bye-bye!


[Imagine: bloody62.jpg]

#29
[center]O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

Cine ar fii crezut ? Ce cauta el aici ? Cine l-a adus , oare a venit sa ma salveze ? Chiar nu inteleg ce cauta aici . Si in aceasta camera cu afurisita aia . Deci se distreaza ha , lasa ca le arat eu lor distractie .


Capitolul 10

Deschid usa la perete si intru in incapere . Cele doua persoane isi intorc privirea spre mine si cel mai socat este el . Sta legat in niste lanturi prinse de tavanul care sta sa cada . Acest metal ii atarna pe langa corp si-i da o stare de greutate . De aceea sta in genunchi cu , capul plecat spre sol . Bluza lui , candva alba , acum sfasiata , alocuri cu mici pete de murdarie , sta neclintita pe trupul lui binefacut . Acel cordon violet care-i sustinea pantaloni , este desfacut si lasat de voie , pe langa bazinul victimei . Parul lui , negru , usor lung si ciufulit , este ud si lipit de chipul alb ca zapada . Buzele rosi si carnoase ii dau putina culoare si ii invioreaza fata . Ochii lui ... ochii lui nu mai sunt asa negri . Stau deschisi privindu-ma , parca sunt lipstiti de acea nuanta abisala de mai demult . Sunt stersi , parca e intrat in transa , si nu mai exprima nici un fel de sentiment .


Fata , este imbracata intr-un costum de stripteuza . Din piele cu tente lucitoare de lac, multe bretele ii acopera zone ale corpului . Costumul este stramt pe corp , fapt ce te face sa crezi ca o sufoca. Ii sta bine in el , nu este grasa , are un corp foarte frumos . Sani mari voluptosi , mijlocel de viespe , picioare lungi si zvelte si maini foarte subtiri . Ochii ii are galbeni ca frunzele de toamna si parul precum florile de liliac .Acum observ ca are un cercel sub buza inferioara chiar la baza acesteia . Ploapele acesteia sunt acoperite de un fard asemeni parului ei , pe cand buzele au o stralucire orange iar chipul ii este alb precum inghetata de vanilie .


Se intoarce cu tot corpul spre mine si observ ca in mainile ei micute , albe si fine , cu niste degete lungi de pianist , care se termina cu niste unghii vopsite in rosu , tine un bici . Probabil acel obiect ii provoca durere brunetului . Inca o concluzie prost trasa . Nu se distrau , doar ea se distra , cand el , poate chiar suferea . A trecut prin multe si ma mir ca niste simple biciuituri sa-l doara . Ma opresc din oricare gand si o intreb pe Canan ce se intampla . Aceasta isi deschide buzele dar brusc incremeneste . Parca prin ochii ei se derula un film si era socata de ce se intampla . Ma apropi de ea si-mi trec mana prin fata ei . Se da cativa pasi inapoi apoi se indreapta spre mine si din mers imi da acel bici apoi ma depaseste si-mi spune ca are treaba asa ca eu trebuie sa ma joc cu „noul venit” . Iese pe usa apoi o tranteste si linistea ramane in urma ei .


Imi plec capul si ma uit la biciul pe care-l tin . Are mici firisoare de sange ici-colo si este un adevarat obiect de tortura . Ma apropi de Sasuke si il vad cum isi ridica capul si devine nelinistit . Incepe sa se zbata si incearca din rasputeri sa scape din stransoarea lanturilor dar , este zadarnic . Tot se zbate ca un peste pe uscat si acum imi dau seama ca nu vrea sa mai fie biciuit . Dar eu nu am o asa intentie . Dau drumul biciul si ma arunc in genunghi ajungand la nivelul brunetului care inca se teme . Ii cuprind chipul in mainile mele firave si incerc sa-l linistesc spunandu-i ca s-a terminat cu tortura. Se opreste din zbatut si ma priveste cu ura . Se uita adanc in ochii mei si parca ma intreaba de ce sunt aici . Vreau sa-l imbratisez dar se zbate din nou , fapt ce nu-mi da voie sa il strang la piept . Ma indepartez usor de el si il intreb ce se intampla . Inca o data ma sageteaza cu privirea si incepe sa-mi spuna ca dupa ce au dat semnalul de grupare eu nu am sosit asa ca au pornit sa ma caute .
-Eu am luat-o in partea asta a padurii si tu m-ai gasit. Atunci au aparut ce-i din Akatsuki si m-am luptat cu ei , insa , erau prea multi chiar si pentru mine . M-au adus aici apoi fata aceea a spus ca are ceva cu mine si am ramas singuri . Si-a dat jos pelerina si si-a dezvaluit trupul . Nu stiu de unde a scos biciul dar ma lovea cu atata lacomie incat am crezut ca o sa mor . spuse acesta dezmagit de toate cele intamplate .


Parca imi transmite durerea . Ma pun usor in genunghi si-i sar la gat . Il strang cu putere si ii spun ca o sa-l eliberez .
-Cine , pe cine sa elibereze ? se aude o voce din necunoscut asa ca tresarim amandoi iar eu ma ridic de langa brunet .
Usa se deschide si in cadrul ei din lemn de brad isi face prezenta Pain . Imi duc mainile la spate ca sa nu mi le vada cum mi le framant si il intreb ce mai face . Afizez un zambet cat fata mea de mare si ii fac si lui Sasuke semn ca sa nu mai fie asa molosit .Insa , portocaliul asta nu e usor dus de nas . Oftez si-mi las capul in jos iar acel zambet imi piere de pe chip . Era unul fals , doar asa , pentru pacaleala . Dar nu a fos o poanta buna . Trebuia sa ma grabesc sa-l scot de aici , nu sa il imbratisez .


pentru bautura alcoolica
[/center]
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#30
Ok iubirica....In primul rand incep cu ce nu mi-aplacut.

Cum naiba ti-ai ales titlul? Deci mi se pare asa melodramatic, nici macar telenovele nu au titluri de astea. Dar, daca tie ti-a placut e ok. Nu e un titlu gresit, doar ca mie nu imi place,oricum gusturile nu se discuta :) ( da de unde...cine a zis asta traia in pestera)

Asa...vreau sa te felicit pentru ca de la primul capitol la al doilea am observat o evolutie. La fel cu fiecare capitol care a urmat.

Naratiunea este buna insa la descrierea sentimentelor....nu stiu, pur si simplu nu pot sa iti intelg persoanjele, imi dai prea putine informatii in legatura cu acest lucru si asta face ca povestea sa decurga greoi.

Imi place asezarea in pagina, mai ales in ultimul capitol cand si fontul mi-a placut.

Te-ai gandit vreodata sa folosesti diacritice? Capitolele nu sunt foarte mari si nu ti-ar fi foarte greu sa folosesti.

Mie mi-ar placea daca ai da titlu capitolelor...nu e obligatoriu...pur si simplu imi place mie cand vad capitole cu titlu.

Ma doare capul de mor si cred ca ma duc sa dorm dar astept un nou capitol si o minte mai limpede ca sa pot sa dezvolt tot ce am de zis.

Ps.Anunta-ma si pe mine cand mai postezi. :)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)