Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

ÃŽn acest moment (2)

Mood: "I can't smile whithout you" - prea mult Abe (Hellboy). T________________T
Status: Inca putin si inca putin. *laughs* Fac referinta la liceu, dar si la vacanta. *tongue out*
Locaţie: Acasa. Hmmm, luni la scoala. *laughs, no cry -neveeer*
Mănânc: Niste gutui. Ma seaca pe inima si gat, dar n-am mai mancat de... cativa ani. *laughs* Imi aduc aminte de cum se catara fratele meu in copaci si impartea gutuile luate intre mine si Beatrice (trebuia s-o ia prin curtea ei ca sa poata sa se catare pe un zid, apoi sa dea de copac).
Beau: Nimic. Aproape am baut doi litrii de apa pana acum. *I don't know*
Sunt îmbrăcată în: Maieu, bluza pe deasupra (cea rosie, stil gogosar), pantaloni negri, lungi, de sport (imi arata picioarele frumoasa o.o), sosetele cu dungi de diferite culori (bleomaren, alb, gelben -talpa bleomaren-, rosu-visiuniu, bej, roz si tot asa).
Ascult: Barry Manilow - Can't smile whitout you. *laughs* What can I say... *I don't know* Aseara amuzandu-ma si clatinandu-ma pe melodia asta si salivand dupa Abe (am ceva, sunt sigura!). Yeah, me. *omo omo*
Privesc: In fata si la ultimele felii de gutui.
Status messenger: Offline. Dar daca era, scriam o replica din Hellboy (nu obsedata! dar mi-a placut replica *laughs*).
Vorbesc pe messenger cu: Offlineee~.
Citesc: Hmmmm, am mai multe carti, cum acum am ratie la calculator o sa-mi faca placere (o mare placere de sila) sa incep unele carti. ^^ Am profetiile lui Nostra Damus, viata lui Micheal Jackson, Teatru de cineva-cineva, La Medeleni (carte afurisita!) si... altele. *sucks*
Mă gândesc la: Acea fata/femeie [o cunostinta] care mi-a dat o suta de mii de lei. *laughs* Incetineste masina, iubitul ei/prietenul ei deja numara banii (ce teanc, dar nu se compara cu al cumnatamiului meu *rolling*) si ea imi punea intrebari, eu nu stiam daca sa-i vorbesc politicos sau mai informular, dar pana la urma masina a tulit-o si inafara de pachetul de biscuiti, viva cu capsuni -tocmai de ma intorceam de la magazin-, aveam si o suta de mii de lei. *proud of me* Laughs *yeah, yeah*. Plus, am ajutat o femeie cu cumparaturile. ;;] Nu ca ar fi prima data, dar vroiam sa mai ajut. o.o Ultima mea fata buna a fost acum vreo doua luni, cand mi-am impartit cornul cu ciocolata cu o femeie care matura strada (nu o cunosteam o.o).
Dating: Teza la romana luni, maine invat.
Doresc: Sa iau noua la teza la romana si macar un sase-sapte la matematica. Defapt, opt, dar... o sa ma straduiesc! Bietul Stefi... *puppy eyes* iar stau la poarta lui cu caietele in mana *ma intreb cine o sa mai treaca pe acolo -rolling*.
Iubesc pe: Familia mea. *of course* Ei sunt lumina mea si calauzii si tot ce vrei.
Nervoasă pe: Nimeni. Nimeni. *pe ritmul melodiei*
Urăsc pe: Nimeni. Nimeni. Si cand te gandesti ca eu credeam ca e de la Vivaldi melodia aia "Can't smile [...]" *me*.
ÃŽmi lipseÅŸte: Nimeni. Nimeni. Dar tot vreau sa ma duc la cimitir la mama, chiar daca ma inarmez cu mansuri si esarfa.
Abia aştept să: o.o' Habar n-am. Ma simt atat de linistita.
Cam ataaat~.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mood : Sick.
Status : Homeee.
Locaţie : În pătuţ.
Mănânc : Un biscuiţel.
Beau : Apică.
Sunt îmbrăcată în : Pijamale mov.
Ascult : Cum chirăie papagalul.
Privesc : Paperdoll`ul cu Liam şi a mea manichiură ce trebuie făcută.
Status messenger : invisible.
Vorbesc pe messenger cu : Teo.
Citesc : De ce fierbe copilul în mămăligă de Aglaja Veteranyi.
Mă gândesc la : Cât de patetici şi penibili pot fi unii oameni.
Dating : O pizza cu fructe de mare, mai pe seară.
Doresc : Să`l uit ; n`am nevoie de chestii din astea.
Iubesc pe : Liam, ofc. Åži Mr. Capricorn, da` nu mai vreau.
Nervoasă pe : Ang.
Urăsc pe : Nimeniii.
Îmi lipsește : Andreea.
Abia aÅŸtept : Nimic.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

Mood: Obosită.
Status: Trebuie să iau note de opt şi nouă mâine. *somn*
Locaţie: Acasă.
Mănânc: Nimic.
Beau: Nimic.
Sunt îmbrăcată în: Pantaloni de pijamale gri, maieu şi bluză pe deasupra.
Ascult: NANA - Starless night; acum am dat pe "Winter sleep".
Privesc: Pe aici.
Status messenger: "Fiecare cu supararile lui. Vacile au prioritate, sa-mi dai buzz cand intri (Sa dea Sfantul Soare sa mananci ramen fara mine ca nu stiu ce-ti fac!)."
Supărarea mea e că am luat opt la matematică. T______T M-am plâns şi lui frati-miu de acest cataclism internaţional. Mai ales că de lene de a le face i-am luat testul lui Dya/Aerith şi am copiat răspunsurile. *laughs* Era în toane prea bune ca să nu profit. xd And... vacă tot ea este. Sper să intre; vreau să vorbim [s]despre nimic[s].
Vorbesc pe messenger cu: Nimeni. Prea mulţi ocupaţi; Lynn nu îmi răspune, Sash' la fel, doi sunt pe busy şi cu Madi... Habar n-am. S-a găsit fleet să nu intre astăzi. *Holy Christmas sticks!* Damn.
Citesc: Mai nimic. Timpul trece repede şi la şcoală nu mai apuc, iar acasă n-am chef.
Mă gândesc la: OH, SERIOS?! Am de învăţat la trei materii, dăm două teste şi am o ascultare că m-a mâncat ca îmi ieşea saşe şi eu: BATMAN! BATMAN! Vreau notă mare! Mare! Anyway, mă descurc eu. Încă nu îmi pot ieşi din fericirea aia de la la nouăle de la limba latină. Nici nu mă pregătisem. *laugh*
Dating: Şcoala. Vroiam cu Dya, dar poate mâine, poimâine (mâine test din tot vocabularul).
Doresc: O ciocolatăăăăăă mare cu lapte şi alune + migdale.
Iubesc pe: Eh...
Nervoasă pe: Nimeni. Dar ar (fi) trebui(t) pe Lili!
Ea vrea să-mi zică ceva. Eu: Întârzii. Ea: Nu a venit profesoara. Eu: Nu? Ah, mai bine... Ce vroiai să-mi spui?
*intru în clasă după ce ciocăn* Profa la catedră, toţi copii in bancă.
În drumul băncii mele: Fir-ar tu să fii, Lili! *printre dinţi*
Urăsc pe: La, la, la, la.
ÃŽmi lipseÅŸte: *cra* *cra* *cra*
Abia aştept să: Puţină tragere de inimă. Ora de sport. Vinerea. *laughs*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mood: Stresată; nervoasă; agitată. o.o
Status: urăsc istoria -_-
Locaţie: Acasă, încă.
Mănânc: Nimic; mănânc peste câteva minute.
Beau: Nada.
Sunt îmbrăcată în: Pijamale. 108
Ascult: Bling feat Chriss ( JustUs ) - Magia ta
Privesc: Telefonul.
Status mess: -
Vorbesc pe mess cu: Mishu.
Citesc: Ce scriu.
Mă gândesc la: " Şi dacă-mi pune o întrebare pe care nu o ştiu!? f**k it -_- "
Dating: Liceu
Doresc: Să nu mă asculte la istorie .___.
Iubesc pe: Ei; se ÅŸtiu.
Nervoasă pe: Vicol.
Urăsc pe: No one.
Îmi lipseşte: Ăm.. o vacanţă.
Abia aştept să: Se termine semestrul ._.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Mood: Răcită
Status: Moartă,coaptă
Locaţie: În pat
Mănânc: Pâine prăjită
Beau: Apă plată
Ascult: Åžtirile
Îmbrăcată în: pijamale
Status mess: I'm dying ... -_-
Citesc: NiÅŸte versuri
Mă gândesc la: Ziua de mâine
Dating: Noone
Doresc: Net pe calculator TT.TT
Iubesc pe: Mika,Dulce,Nao-chan & Yume
Nervoasa pe: Viaţă
Urăsc: Să fiu răcită
Îmi lipseşte: Weekend ul/Vacanţa/Crăciunul
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

Mood: good
Status: -
Locaţie: prin bucătărie
Mănânc: jeleuri
Beau: Pepsi Lemon
Sunt îmbrăcată în: pijama
Ascult: Sound Horizon - Asa to Yoru no Monogatari
Privesc: display-ul de la laptop
Status mess: -
Vorbesc pe mess cu: nimeni
Citesc: -
Mă gândesc la: vacanța de iarna + tema la filosofie
Dating: -
Doresc: să scap maine de cititul grozavei mele teme la filosofie.
Iubesc pe: -
Nervoasă pe: nimeni (momentan)
Urăsc pe: nimeni
ÃŽmi lipseÅŸte: vara, C.C Lemon
Abia aştept să: beau C.C Lemon din nou și să mănânc macaron și Pocky.
[center][Imagine: ax.png]

“The most important thing we learn at school is the fact that the most
important things can't be learned at school.”

[/center]

Mood: Happy.
Status: Erm... Loveee.
Locaţie: La liceu, in ora de tic. x3
Mănânc: Nimic.
Beau: Nimic.
Sunt îmbrăcată în: Blugi albastrii si o bluza gri, peste fund. xD
Ascult: Ce susotesc colegii.
Privesc: Monitorul si pe geam ._____.
Status mess: N-am mess, just f**k it.
Vorbesc pe mess cu: idem ca mai sus.
Citesc: Ce scriu. :3
Mă gândesc la: Am chef sa ascult Big Bang siii vreau sa vorbesc cu Silviu :3
Dating: With no one. 106
Doresc: Aaa.. multe.
Iubesc pe: Se stiu ei.
Nervoasă pe: Well, putin pe Mishu.
Urăsc pe: Trebuie?
ÃŽmi lipseÅŸte: Silviu..
Abia aştept să: Vina vara, sa vina Alli si Kayla la Constanta, sa scap de teze. 8

[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Mood: Eram moartă de fericită, momentan sunt plictisită iar lumina de la bec mă oboseşte.

Status: OH, GOD! Vreau clătitele lui Ioana şi să ma trezesc cu doamna Nuţi (şi mamaia) dimineaţa! *love* Ce poate să fie mai PERFECT decât atât? *laughs*

Locaţie: Pe acasă. Luptându-se cu tema la fizică pe care încă nu a început-o (de lene).

Mănânc: Nimic. Dar o să mănânc nişte supă mai târziu, presupun.
Beau: Mmmm, nimic. Dar îmi doresc vin fiert. *drool* I-am zis lui Dya că băutura m-a făcut ce sunt astăzi. 45

Sunt îmbrăcată în: Şosete roşii, pantaloni albaştri, tricou bleomaren, hanoracul meu cu bleomaren şi dungi negre.

Ascult: Nimic. o . o Cred că o să ascult Gackt - Vanilla; a paişpea mia încercare e cu noroc.

Privesc: Titlul topicului.

Status messenger: "Nimic de adaugat."

Vorbesc pe messenger cu: Dya; încălzirea globală *oh, yeeeeeeeeeah, sure, B2ST rullz*.

Citesc: Am citit "Planeta celor doi sori" de nu-ştiu-cine Aramă. Mmmm, mi-a plăcut. Riluri e... o ninfomană noaptea. o . o GOŞ!

Mă gândesc la: Poezie poponarului din tomberon, poezia Gunoierului din groapa de gunoi de care îmi zicea Marius că le-a citit în vis. Şi ghiciti? Poponarul era un tip gol care trăia într-un tomberon. Încă n-am aflat de ce e poponar. Totul a rămas o enigmă. Mă mai gândesc şi la cum îi cântam manele (vastele versuri) lui Dya. M-a făcut manelistă, să-i arăt sângele meu de manelar! Pe felie, frăţioare! Vroiam să-i-l pun pe Guţă să-l asculte dar m-a ameninţat cu şoseta! X_________X It was so scaaaary! Tremuram pe mine de frică când mi-a pus piciorul pe piept, oprindu-mă. Aproape-mi băga şoseta în gură. GOOOOŞ!

Dating: With schoool tomorrow. Of course. Se putea altfel? Şi dăm al treilea test. Mdaaaaaaa. But... this is life. *laughs* Mă înjură Dya că nu-i răspund la mesaje. *după ce vrea să-i răspundă* A ieşit. Cred că Secret Garden (mai precis: afemeiatul) a chemat-o la datorie. >.>

Doresc: "Because I am stupid" de la Kim Hyun Joong. *lovely* Şiiiiiiiiii să vină mai repede vacanţa. Se răcesc clătitele ce finettiul alunei. *laughs*

Iubesc pe: Doamna Nuţiiiiiiiiiiiiii! *hugs* Îmi dăduse lacrimile când o văzusem. *sad face* A fost emoţionant... Chiar dacă brăţara de la ea îmi ciupeşte pielea şi firele de păr EU o s-o port! Să moară giubila (pe sistem). *mă pregătesc pentru când mă mai numeşte manelistă 45*

Nervoasă pe: Nimeni. ^^

Urăsc pe: Nimeni. ^^

ÃŽmi lipseÅŸte: Mmmmmm, am tot ceea ce am nevoie.

Abia aştept să: Mmmmmmmmm, să mă relaxez cu o carte în mână sau nişte Batman la orele matinale (stau până la doisprăzece cu foraşul lângă mine de cele mai multe ori când începe Batman *laughs*). Sunt câteva lucruri, dar nu pe care "Deabea le aştept". Just too... Mmmm, you understand.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mood: Somnoroasa;

Status: -;

Locatie: Acasa, in fata pc'ului;

Mananc: Toping de ciocolata;

Beau: Nimic;

Sunt imbracata in: Tricou larg, galben, cu mai multe inscripti pe el si o pereche de pantaloni largi, mov cu gri;

Ascult: Muzica de pe Youtube;

Privesc: Un site interesant;

Status mess: trebuia s'o spui de la inceput daca aveai chef de joaca 22;

Vb p mess cu: Nevasta'mea;

Citesc: Nimic;

Ma gandesc la: Un bou;

Dating: -;

Doresc: Sa dorm;

Iubesc : Un tip;

Nervoasa pe: Nimeni;

Urasc pe: Nimeni;

Imi lipseste: O persoana;

Abia astept sa: Vina ziua de maine.

Mood: 37.
Status: nu am.
Locaţie: facultate, aula 213.
Mănânc:nimic.
Beau: nimic.
Sunt îmbrăcată în: pantaloni+un pulover.
Ascult: nimic.
Privesc: Sala de calculatoare si monitorul.^^
Status mess: invizibile.
Vorbesc pe mess cu: Issa
Citesc: Algoritmuri de grafuri.
Mă gândesc la: noaptea trecuta.
Dating: o ora de mess acum o_O.
Doresc: sa vina mai repede vacanta ca sa ma pot duce la matusa mea [ peste hotare] si sa o cunosc in realitate pe Issa10.
Iubesc pe: e prea mult spus. Imi place de E.
Nervoasă pe: pe mine insusi.
Urăsc pe:nimeni.
ÃŽmi lipseÅŸte: nimeni.
Abia aştept să: sa termin cu bine semestrul106.
[Imagine: aaaakip.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cel mai trist moment...cel mai dureros nemo-chii 44 25.517 25-12-2010, 03:28 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)