Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation - o continuare care va taie respiratia

#2
multumesc pentru comment, iata urmatorul capitol(e plin de dialog, dar sper sa va placa):

capitolul 2

- Da, m-am intors! Nu am putut sta departe de tine. Cat am fost plecat am plans numai dupa tine, abia acum am realizat ce insemni pentru mine. M-ai putea ierta vreodata pentru ca te-am lasat balta fara nici un ramas bun macar?
- Sa te iert? Yuki... eu nu sunt suparat pe tine, asa ca nu vad de ce iti ceri iertare. Asteptam sa vii, asteptam momentul acesta cu nerabdare! Promite-mi ca nu mai pleci, ca nu ma mai lasi singur vreodata.
- Iti promit!
Si in sfarsit, momentul asteptat de amandoi, un dulce sarut ce avea sa ramana in inimile lor vesnic. Lacrimi de fericire curgeau pe obrajii lor rosii de emotie,fierbinti, topindu-le inainte sa cada de pamant.
A doua zi, Shuichi pleca la studioul de inregistrari. Era extrem de fericit, stia ca totul va fi bine, atata timp cat Eiri era cu el. Ajunse la studio.
- Haideti, baieti! Sa ne apucam de inregistrat.
Mr. K deja isi daduse seama de ce era asa fericit, defapt toti ceilalti gandeau la fel.
- Prietene, Yuki s-a intors la tine? intreba Hiro
- Da, si simt ca norii negri din inima mea au disparut imediat ce l-am vazut. De data asta, am citit in ochii lui: nu v-a mai pleca de langa mine, stiu asta.
- Shuichi, ochii lui fermecatori au inselat multi oameni, asa ca nu te lua dupa aparente, ci dupa comportamentul lui fata de tine.
- Asa am sa fac, Hiro.
Inregistrarile mergeau perfect, toti erau fericiti. Dar, dintr-o data, Shuichi incepu sa tuseasca sange.
- Shuichi! Shuichi! striga Hiro disperat, dar in zadar!
L-au dus la spital imediat. Doctorul, dupa ce i-a facut cateva analize, le-a zis:
- Imi pare rau sa va spun, dar starea lui este extrem de grava, in orice clipa poate... muri.
- Cum?? Era foarte sanatos si... fericit! zise Hiro
- Nu putem spune ce i-a cauzat acele pierderi de sange, dar stim sigur ca este un virus periculos. Nu va faceti griji, nu e contagios!
- Nu-mi pasa ce virus este, nici daca e contagios, nici daca ceva sau cineva i-a cauzat acele pierderi de sange, il vreau in afara oricarui pericol, spuse Hiro nervos
Vestile triste ajunsesera la presa, ziarele deja aveau prima pagina asigurata. La televizor, pe canalele de stiri se povestea despre Shuichi si cum a ajuns el in spital. Yuki, cand auzi, uita de tot ce trebuia sa faca si se grabi sa ajunga la Shuichi. Cand ajunse, un doctor il opri.
- Nu aveti voie sa...
- Nici nu incerca sa ma opresti! zise Eiri in timp ce deschise usa deja.
Cand ajunse la Shuichi, fuse socat de ce vazu.
- Raspunde-mi! Te rog,zi ceva. Tocmai acum cand totul mergea atat de bine... Nu ma poti parasi, nu aveai nimic ieri, ce s-a intamplat? Crede-ma, fara tine nu pot trai!
- Nici eu... far tine... Yuki...



Răspunsuri în acest subiect
Gravitation - o continuare care va taie respiratia - de blackcatme - 23-12-2007, 02:47 PM
RE: Gravitation - o continuare care va taie respiratia - de blackcatme - 23-12-2007, 03:50 PM
RE: Gravitation - o continuare care va taie respiratia - de blackcatme - 23-12-2007, 04:42 PM
RE: Gravitation - o continuare care va taie respiratia - de yukieiri - 04-07-2008, 11:56 AM
RE: Gravitation - o continuare care va taie respiratia - de Dark Shadow - 08-04-2008, 11:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gravitation-fik Flash 7 6.650 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Gravitation $w33ty 5 5.817 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.799 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)