Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shaman King

#1
imi place. prima data, m-am uitat uitat la el doar pt. k sora mea mai mica m-a batut la cap. dar apoi am ajuns sa fiu innebunita dupa el.
cel mai tare mi se pare morty. e mic, destept, adora engleza, fantomele, e exact pe gustul meu.in plus, e primul prieten al lui yoh, iar asta ii confera un statut superior fata de ceilalti shamani.il are ca fantoma protectoare pe mosuke, cel mai bun prieten al lui amidamaru.ajunge cel mai apropiat de anna(lucru rar intalnit),pe langa yoh, bineinteles.
anna e logodnica lui yoh si sincer, mis-a parut cea mai klumea personaj feminin dintr-un anime. e sefa, curajoasa, puternica, dar in acelasi timp foarte sensibila. il iubeste pe yoh, iar in manga e mama lui hana. de aceea mi se pare simbolul maternitatii(isi face mereu griji pt. familia sa, desi nu pare).

#2
Shaman King..e este un anime de milioane..Faptul ca se contureaza o lume a shamanilor unde anumiti oameni sunt nascuti si facuti sa vada spiritele si sa fuzioneze cu ele...este ceva inimaginabil..dar totusi mie mi s-a parut suuper...personajul meu preferat este...ei bine...Yoh..este amuzant si nu este genu de persoana care sa se ingrijoreze...este un tip 1..
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
oh da...si eu am vazut Shaman King si pe vremea aia eram innebunita dupa animeu asta...abia asteptam sa vina seara sa il pot vedea...la inceput cand am vazut reclama am zis ca ii o prostie si odata m-am uitat la el doar ca n-am avut la ce ma uita si asa si in seara viitoare si cealalta si a inceput sa devina animeu meu preferat din timpu ala... grafi a fost destul de buna (nu foarte buna)si stiu ca eram innebunita dupa Tao Len...pur si simplu il adoram :001_wub:

#4
Waah...nu stiu daca e chiar un anime...dar cand a aparut...a fost atat de interesant incat se uita si sora mea O.O
Si...acum daca l-ar mai da,si acum s-ar uita,care sora mea are 18 ani21
Mi-a placut mult...si pot vorbi la trecut pentru ca mi-am schumbat gusturile,asta nu il face un 'anime' rau...are actiune si tot ce ii trebuie..si are si defectele sale...cam trage de timp cu fiecare episod21 si personajele cam schiloade21 dar story-line-ul este OK...
Nu pot spune mai multe...caci ar fi in van sa vorbesc la trecut ^^'
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#5
MI-a placut acest anime totusi l-am avzut pe jetix pe vremea can nu stiam ce e ala , asa ca 2...
Grafica nu prea mi-a placut , asta e tot ce m-a cam deranjat .
IMi place ideea cu spiritele protectoare care te ajuta in lupta , si turneul shamanilor pentru a salva lumea de la dezastru . Cam ciudat , dar totusi e un anime .
Yoh mi-a amintit foarte mult de shikamaru din naruto . Lenes insa e pus mereu la munca de catre anna .
Ea era personajul meu preferat , anna , o tipa puternica , un medium bun , care stie sa isi impuna puctul de idee si daca se se ia de oricine care nu e deacord cu ea. Daca imi amintesc eu bine i-a dat o palma si lui hao , ceea ce era foarte ciudat pentru ca nimeni nu ia mai facut asta , desigut hao prima data ia prins mana ceilalti ramanand uimiti ca e singura persoana care a evitat palma lui hao insa a doua oara i-a dat .
CE pot sa spun , mi-a placut !
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#6
Era o vreme cand eram obsedata de Shaman king!Pe vremea aia nu stiam ca e anime!Am descoperit multe lucruri despre Yoh,ca de exemplu ca Yoh are o fata numita Hana Asakura!
A fost anime-ul meu preferat multa vreme,si mereu va avea un loc special in inima mea!
Mi s-a parut un anime foarte original!shaman king a fost al doilea anime pe care l-am vazut freodata (primul a fost pokemon4)
a fost un anime plin de actiune...desi in primele episoade era prea...monoton....mai incolo a devenit chiar interesant..Desi mi se pare ca au adaugat prea multe personaje inutile pe parcurs...personajele principale au caracterele bine conturate. Fiecare fiind diferit unul de altul...asta da farmecul personajelor!
pe vremea aia...cred ca aveam...freo 10-11 ani...eram complet obsedata de acest anime...stiam povestile tuturor peronajelor... vazusem seria de freo 5-6 ori....vroiam sa aflu mereu cat mai multe despre yoh...
imi pare rau ca nu il mai difuzeaza acum...mi-ar face placere sa imi amintesc de acele vremuri...
altceva nu stiu ce sa mai zic...a fost animeul copilariei mele!

#7
Cand eram mai mica eram obsedata de acest anime, dar mi-a trecut demult obsesia.
In orice caz este un anime de nota 10.Poti invata destul de multe din el...
In acest anime am observat cateva lucruri destul de importante,cum ar fi: ce inseamna cu adevarat prietenia; faptul ca majoritatea personajelor luptau pentrun vis,fiecare hotarat sa isi atinga visul; arata ce inseamna cu adevarat puterea,curajul...
In orice caz este un anime foarte bun, mi-a placut enorm.
Am avut mai multe personaje preferate,desi sunt de parere ca fiecare personaj avea rolul lui,si fiecare era deosebit in felul sau...Mi-a placut mult de Yoh pentru ca era un prieten foarte bun, un luptator bun, era un baiat vesel,avea curaj....
Insa toate personajele mi-au placut,fiecare cu felul lui...
So...cam asta este parerea mea....
Cine vrea sa vada un anime bun, s-ar putea uita la acesta :3:

#8
E printre fav`urile mele! :X
Mi-a placut coloana sonora de la varianta japoneza [mai ales melodia Northern Lights] dar trebuie sa recunosc ca am vazut doar varianta americana -_-"
Grafica nu cine stie ce impresionanta, destul de simplista dar draguta.
Anyway, am salivat dupa Len ceva timp 21 A fost personajul meu preferat dintre baieti, tipul dur dar cu inima de aur, foarte puternic, posesiv si protectiv. :X Awww... so awesome!
De la fete mi-a placut Jun. Feminina si foarte iubitoare, mai ales cu fratele ei, mereu gata sa se sacrifice pentru el.
Cel mai nepotrivit personaj din serial a fost Chokolove. Probabil ca a aparut si el de umplutura fiindca nu prea a avut un rost anume...
Ryu este cel mai comic, insa nu intrece perechea Len-Trey.
Pe Anna am urat-o din prima clipa. Rigida, deloc flexibila, ipocrita, as putea spune. Fiindca duritatea ei nu exista, practic si toata era invelita intr-o carapace ca sa isi ascunda sensibilitatea. E doar o lasa fiindca neaga ceea ce este ea cu adevarat si se ascunde de altii doar pentru a-si putea pastra reputatia. Urat...
In mare parte anime`ul e grozav si l-am urmarit de cel putin 5 ori. ^_^

#9
Hehe... Shaman King a fost primul anime pe care l-am vazut cap-coada!
Ce-as putea zice... coloana sonora a fost buna, cu o varietate mare de openig-uri si ending-uri [my fav sunt brave heart, northen lights si un pic oversoul], grafica bunicica, povestea a fost intr-adevar una originala si foarte simpatica [ cand l-am vazut prima data pe jetix, in cls. aIII-a parca, am inceput sa ma prefac ca vb. cu spiritele21 ].
Hehe... am fost obsedata de Trey(Horohoro) din prima secunda in care l-am vazut 21. My fav boy... un pic dus cu capu`, nemanierat si mancacios, dar protectiv cu prietenii [ce sa mai zic de sorsa Pilika] si serios in ceea ce priveste lupta si visul lui... hehehe un tip pe gustul meu si hiperkawaii :X!
Si Tao Len mi-a placut mult [incep sa regret c-am zis asta 22 ]21 si poate un pic Yoh... la Yoh mi-a placut mult amuzamentul lui si modul lui de a gandi.... simpatic baiatul... mi-ar place un frate ca el!
Dintre fete [desi mi-a fost greu sa aleg, fiecare era diferita si deobicei imi aleg un personaj preferat doar daca seamana cat de cat cu mine21] am ales-o pe Tamao. O tipa timida, imprastiata, uituca si se descurajeaza la orice greseala facuta, chiar si minora. Insa fecioara de fier Jeanne mi-a placut din prima, pacat ca gandea cu juma` de creier 21.
Ca si ni`chan, Katsumi o urasc pe Anna din aceleasi motive...[nu vreau sa-i jignesc fanii] defapt nu mi-am dat seama ce importanta are ea in anime.... aaa da... era medium.
In orice caz, anime-ul este grozav si-l recomanda cu placere celor care sunt pasionati de spiritism!^^

#10
Tiu minte ca eram MEGA-FANA LYSERG! XD
Da. Si inca imi place.
As vrea sa'l revad. Acum 2 ani stateam noapte de noapte pana la 1 sau 2 cand erau episoade duble =3
Vara asta am vazut un episod parca, randomly, pe Jetix.
[Imagine: 01op7.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spiritul preferat (Shaman King) white angel 7 11.374 21-11-2012, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Charlotte


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)