Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16]

#17
Multumesc mult pentru comuri
D@n@ -> da asta inseamna ( si saku nu a facut o doar cu Sasuke , Itachi , Kaname si Tobi )
Akasuma -> personalitatea pesonajelor va fi mai bine conturata si totusi daca ai descoperit toate astea inseamna ca tot am reusit ceva sa fac si eu pe acolo nu ? :))
Deborah- > sys ms de com
uchiha_blood_angel -> 1 . nu m-am hotarat exact pentru ca nu asta urmaresc in mod principal in acest Fic 2 . ACUM

Imi pare rau , dar o sa fiu plecata dn tara o saptamana incepand de vineri . pun nextu` cand ma intorc :*:*:*:* va rog sa-mi lasati commuri

Titlul de Marquiza

Dupa o luna , Itachi m-a sunat sa ne intalnim la o cafenea . Recunosc nu ne prea intalnisem in ultima vreme . M-am imbracat frumos si m-am dus lejera .
Ajunsa la cafenea , am intrat plina de incredere si m-am asezat la masa lui . M-a privit supa care mi-a comandat si mie o cafea . Dupa cinci minute de discuti prostesti , vocea lui s-a schimbat dintr-odata . Era mai serioasa , mai patrunzatoare .
-Sakura , vreau sa te muti cu mine !
-Poftim? spun eu socata . Cum asa ?
-Stiu suna ciudat , dar am vorbit cu parinti tai si am rezolvat . Si asta nu e tot . Avand in vedere ca se apropie sarbatorile de iarna si odata cu ele acel carnaval … Francez , stii la care participa parinti nostriI in fiecare an . Anul acesta mergem impreuna ca si cuplu . Ti-am comandat multe rochii din care o sa poti alege . Acum hai sa vezi apartamentul ! spune el achitand nota de plata si iesind cu mine din cafenea .
Eram atat de uimita , Itachi si eu la carnavalul de la Paris ? M-am asezat pe scaunul din dreapta soferului si am privit zona . Una din cele mai bune , aveam o priveliste atat de buna asupra orasului . Intata in apartament , care era la etajul sapte , am incremenit . Era perfect , avea un perete doar din sticla , culorile se imbinau intr-un mod atat de placut . Dizainul era atat de modern , de la intrare vedeai camera de zi si bucataria care erau separate printr-un bar . Acel apartament avea doua camera si un birou . Fiecare camera era diferita , una dintre ele era rosie si nu prea mobilata si avea o us ace ducea spre baie . Avea doar un pat mare si rotund frumos aranjat cu o lenjerie neagra foarte placuta la atingere . Cealalta era doar o camera pentru haine , fiecare avand coltisorul nostrum . Biroul era al lui Itachi , clar , nu eram o iubitoare de acte si hartoage . Dupa ce am inspectat terenul m-a intrebat daca imi doresc asta cu adevarat , am dat afirmativ din cap sarindu-I in brate . Mi-a spus sa ma duc sa-mi iau lucrurile de acasa pana vine el . Avea de gand sa isi gaseasa o slujba , una lejera cu un program cat mai “ aerisit “ . Am facut intocmai cum mi-a zis si i-am facut de mancare . Am asteptat cu sufletul la gura sa soseasca , dar a intarziat . Plictisita am sunat-o pe Hinata si am inceput sa vorbim . In unele privinte doream sa fiu la fel ca ea . Ea era inca virgina si nu numai . Mai avea si un iubit super , Naruto . Blondinul care zambeste tot timpul . Cand ma gandeam la trecut imi venea sa plang , trec prea usor dintr-o extrema in alta . Dar eram sufletista si aveam incredere in oameni . Sunt sociabila si cu toate acestea timida in multe privinte .Am o fire vulcanica si imperevizibila si totusi sunt calma si calculata . As putea spune ca sunt o persoana dificila si greu de inteles , dar imi deschid usor sufletul . Nu pot gasi o explicatie , dar asa sunt si nu ma poate schimba nimeni . Intr-un final in acea seara a sosit si Itachi , era foarte oboist singurul lucru pe care il vedea era patul . M-a salutat si a cazut pe pat intr-o stare somnolenta . Nu am mai spus nimic pentru ca ma distra modul in care dormea , era imbracat in costum cu fata in perna si cu mapa in mana care ii cadea din pat . Nu l-am bagat in seama si m-am dus sa-mi fac siesta , cand m-am intors Itachi nu mai era in pat . “ Oare unde s-a dus ? “ spun eu simtind o atingere usoara pe spate . M-am intors si l-am zarit pe el asa ca i-am zambit . L-am rugat sa se schimbe sis a se odihneasca maine urma sa fie ultima zi de scoala .
A doua zi a sosit repede , dar nu a venit singra ci insotita de minunati fulgi de mea ce dansau intr-un ritm atat de lent . M-am trezit devreme si observand ca ingerul nu s-a trezit mi-am facut siesta , iar lui o ceasca mare de cafea cu lapte . Cand brunetul a iesit din camera m-a sarutat scurt si s-a asezat la masa . A baut cu multa grija cafeaua , savurand fiecare picatura . Dupa cateva minute am iesit din bloc si ne-am dus la scoala . Cadourile fiind atat de grele nu le-am putut duce pe toate asa ca Itachi s-a oferit sa ma ajute si le-a dus el . Ajunsa in clasa am impartit cadourile dupa care dirigintele ne-a lasat acasa . Am mers la ingeri pentru a vedea daca mai stau la scoala . Acestia mi-au raspuns negative si ne-am indreptat toti la magazinul de unde comandase Itachi rochiile . Ajunsa acolo am inceput sa probez rochiile , iar ingeri au inceput sa le aprecieze dandu-le note de la unu la zece . Probeba principal a mea era ca toate rochiile trebuiau sa arate cat mai frantuzesti si sa se potriveasca in stilul secolului 18 . In final am ales 10 de rochi plus o camasa de noapte si un palton lung de lungimea unei rochi . Seara am plecat cu avionul la Paris . Acolo ne-am intalnit cu parinti mei si am plecat alaturi de ei la prima seara a festivalului . Fiecare am ajuns in posesia camerelor ajutati de major-domni dupa care am coborat jos in sala festiva . Acolo am fost intampinati de persoana care organiza festivalul . Era un barbat de o varsta cu tata imbracat foarte frumos .
- Duna seara doamnelor si domnilor si bine ati venit la Festivalul Francez editia a patra . Dupa cum bine stiti acest festival este conceput pentru donate caritabile , dumneavoastra fiind unii din cei mai instariti oameni din lume aveti onoarea de a participa la acest eveniment grandios . Bine inteles ca vom fi impartiti pe grupe sociale utilizate in secolul 18 . Avand in vedere ca eu organizez acest festival eu voi fi regale . “ Mi se pare destul de correct ! El da bani pe toate acestea . “Acum va rog sa dati ascultare spuselor acestui maiestru de ceremoni .
Acesta a inceput sa citeasca rangurile nobiliare , atentia toata ni-a fost captata cand am auzit : “ Domnisoara Sakura Rosy Haruno va fi deacum incolo Marquiza Michele Rosy Uchiha ! “ , nu puteam sa ma gandesc numai la un singur lucru “ De ce Uchiha ? ” atunci mi-am adus aminte de spusele brunetului : “Anul acesta mergem impreuna ca si cuplu .” . Si totusi nimic nu parea mai ciudat decat faptul ca numai numele meu se schimbase , Era al bunici mele care fusese frantuzoaica . Dupa minunata prezentare , lumea a inceput sa petreaca si sa se simta bine si sa petreaca . Eu si Itachi ne-am despartit fiecare cautad cea ce isi dorea . Eu si Itachi eram bine crescuti prin a ne imprieteni cu puterea . Nu eram materialisti , dar faceam tot cea ce ne sta in putinta pentru a ne atinge scopurile . M-am apropiat de niste domni care discutau alaturi de organizator si i-am salutat . Acestia m-au invitat sa stau cu ei , iar eu le-am acceptat oferta generoasa .
-Marquiza Michele Rosy Uchiha , ce frumusete . Rochia aceasta neagra , buzanta si cu un decolteu atat de bogat . Fiului meu i-ar placea sa va cunoasca . ma complimenta organizatorul .
-Atunci sa nu-l lasam sa astepte . spun eu lasandu-l sa ma conduca la fiul sau .
M-a condus pana intr-un birou , totul era alb si auriu si atat de … de imaculat . Parea atat de interesant , nu era nimeni . Organizatorul s-a scuzat si s-a dus sa-si cheme fiul . Am inspectat putin camera , imi placea atat de mult stilul francez in care era amenajata camera . Dupa cateva minute , usa s-a deschis si pe aceasta a intrat Kaname . Acesta s-a uitat la mine socat dupa care mi-a spus :
-Sakura ? Ce cauti tu aici ? Dar daca tot aI venit … Ce ai fi sa ne cunoastem mai bine ? spune el cu un ras pervers pe fata .
-As prefera sa respectam regulile sire si sa vorbin conform titlurilor , Sire . Si in plus consider ca ne cunoastem suficient de bine , nu-I asa ?
Da cred ca ii taiasem tupeul , deoarece statea si ma privea socat . M-am indepartat de el si intr-un final acesta a inceput sa vorbeasca :
-Marquiza , acest titlu nobiliar este atat de mic , dar poate creste . spune el incepand sa-mi mangaie mana .
-Nu sunt nici ultima , nici prima intre titluri deci ma multumesc . Si in plus daca asa se creste in grad , poate mai tarziu . Acum ma scuzati Sire , eu am sa ma alatur petreceri .
A dat afirmativ din cap , iar eu am parasit incaperea lasandu-l in birou nervos . “ Daca Sakura crede ca e doar un joc atunci , habar n-are ce pot sa-I fac . Mai ales aici . Dar din cate o cunosc pe Sakura nu ea e un pericol ci nemernicul ala de Inger al ei , Itachi . Voi avea eu grija de ei , de amandoi .“ gandea el in timp ce sorbea incet o bautura ametitoare . Intre timp eu ma intalnisem cu Itachi si ii spusesem noile vesti . Nu spunea nimic , de ce ? Dupa ce a golit paharul si-a intors privirea asupra mea si mi-a spus :
-Sakura , nu-I de bine . Ala o sa te vrea si o sa incerce sa ma elimine . Trebuie sa vina ingerii aici !
Zis si facut a doua zi la prima ora am auzit bataile in usa ale ingerilor . Acestia m-au trezit spunad ca e timpul sa-mi port noua rochita roza . Am zambit si m-am dus sa-mi fac siesta si sa ma imbrac . Am coborat jos incet si m-am asezat la masa salutandu-I pe toti .
-I-a uitati-o sip e somoroasa noastra . Marquiza locul ddumneavoastra a fost ocupat mai devreme . Va rog sa luati loc langa mine .
-Pourquoi ne pas ? Bon appétit ! spun eu asezandu-ma cu incredere .
Dupa masa m-am indreptat spre ingerii mei , doream sa aflu ce plan au impotriva lui Kaname . Ajunsa acolo Tobi mi-a spus :
-Am o veste proasta . Nu avem nici un plan !
-Oh baieti uitati de plan , am eu unul . Ne adaptam situatiei . Mereu spuneati ca trebuie sa imi ating telurile folosind orice fel de mijloace . Acum e timpul sa aplic ce m-ati invatat , nu credeti ?spun eu cu incredere .
-Sakura , adica Rosy . E bine daca gandesti asa , dar esti sigura ca te poti descurca singura cu el ? mas intreaba Itachi ingrijorat .
-Daca nu as fi , nu as fi spus toate astea . Acum scuzati-ma sunt invitata la un spectaculum . Care atrage atentia ,” Spectaculum “cum suna ! spun eu indepartandu-ma de ei .

~ FlashBack~

-Taci , ai vrut asta , nu ai cum sa dai inapoi . Sakura , nu te mai misca atat.
-Laissez-moi! Laissez-moi! Kaname , esti un bou ! Laissez-moi !
Dar nu se opera nici cum . Tot cea ce facea era sa ma agreseze mai mult . Imi tragea fusta din ce in ce mai jos . Ma tinea tot mai strans si ma plesnea .

~EndFlashBack~

“ Bine recunosc , imi este putin frica . Dar nu o s ail las sa vada asta . O sa-l infund in propria s-a mizerie . E un nenorocit si va plati pentru tot . Daca e nevoie na voi comporta la fel de josnic ca el , doar pentru al vedea distrus si bun de nimic .” . Dorinta de razbunare era atat de mare incat imi intuneca gandirea , fara sa vreau m-am izbit tocmai de acesta .
-Michele Rosy , va rog sa-mi permiteti sa va insotesc la plimbare .
-Desigur ! spun eu zambindu-I usor .
-De ce te compoti asa ? imi sopteste el . De ce ei asa in serios acest festival ?
-Pentru ca asa trebuie , Sire . Nu ma pot comporta cu dumneavoastra atat de necuvincios . Suntem la un festival pentru caritate , ar trebui sa uitam de trecut macar pana la final . Doar e pentru o cauza buna . O saptamana poate rezista oricine in asemenea conditi de gala . Acum daca ma scuzati Itachi este si el aici , ma va conduce acesta . spun eu indreptandu-ma spre ingeri.
Ajunsa la ingeri le-am povestit discutia mea cu Kaname dupa care am continuat sa ne plimbam . Totusi Kaname continua sa fie nervos , planuia ceva pentru al desgratia pe Ingerul meu si pentru a ma recuceri din nou .

Lectura placuta



Răspunsuri în acest subiect
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de Annya_Anna - 25-06-2009, 12:23 AM
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:44 AM
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de deborah-chan - 13-07-2009, 07:29 PM
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de nimeni - 14-07-2009, 10:22 AM
RE: [naruto]Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de ellamanu - 20-09-2009, 02:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.410 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.366 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.540 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.482 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)