Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fantasy of Love

#11
- Si tu ce vei face ? O sa ajungi pe strazi la fel ca ele. Cum o sa te descurci cu un frate care trebuie sa intre la un liceu si cu tine in ultimul an ? De unde o sa ai bani ? Nu fi proasta, Chidori, alaturi de mine o sa ai tot ce ti-ai dorit..Eu sunt printul pe care il asteptai sa te scoata din mocirla in care traiesti. Vrei o viata normala, eu ti-o pot oferi. Ce zici ?
- Banuiesc ca toate astea nu sunt pe gratis... Ce imi ceri in schimb ? intreba bruneta hotarata.
- Ha..esti desteapta. Pai, in schimbul a tot ce-ti ofer eu, ce imi poti da tu este clar insimnicativ. Nu trebuie decat sa-ti imparti viata cu mine. O sa te transform intr-o adevarata doamna.
- Sa-mi impart viata cu tine ? Nu esti cam increzator ?
- Chiar deloc, scumpo. Tu imi oferi ce vreau, eu iti pun lumea la picioare. Spuse Kai zambind smechereste.
Bruneta nu mai spuse nimic. Era clar ca diavolul din fata ei decisese deja pentru ea, si in plus, nu ii lasase nici o alta optiune..
� Oricum, e cel mai bine asa. Omi nu va mai duce lipsuri, eu o sa pot sa ma ocup cum trebuie de studiile mele. Stiu ca o sa-mi fie greu...dar o sa ma descurc. Omi, el va putea avea viitorul pe care mereu am visat sa i-l ofer ! �
- Uum, si fratele meu ? Daca eu ma mut cu tine, el unde o sa stea ? spuse aceasta panicandu-se. Eu nu vreau sa ma despart de fratele meu ! Sa fie clar !
- Daca nu ne va deranja noaptea poate sa vina cu tine...spuse tanarul aprinzandu-si o tigare.
Chidori inghiti in sec. Singurul inconvenient in toata treaba asta...era ce trebuia sa faca ea. Faptul ca va depinde intru totul de el, nu era de bine pentru bruneta, dat fiind temperamentul ei...Daca avea un acces de furie, ce-i va face Kai ? Daca o abandona, pe ea si pe fratele ei ?
- Uhm, Kai...
- Da ?
- Pot sa...lucrez in continuare la bar ?
Inghiti in sec. Acum regreta enorm ceea ce zisese. Aura din jurul brunetului se schimba brusc. Se enervase. Stinse tigarea pe jumatate fumata in scrumiera de portelan, si o lua pe bruneta pe sus. O duse in baia luxurianta, si o puse in fata oglinzii.
- Spune-mi ce vezi. Zise acesta incadrandu-i fata cu mainile sale, fortand-o sa se uite in oglinda. Adolescenta nu era in cea mai buna forma a sa..Parul ciufulit, in combinatie cu neglijeul indraznet pe care il purta, o facura sa inchida ochii...Pe picioare si in jurul gatului avea vanatai si semne din ziua precedenta..Nu vroia sa-si aminteasca !
- Hai, uita-te la tine. Si zi-mi ce vezi.
- Pe mine.
- Pe tine, panarama din bordel, sau pe tine, viitoarea doamna din societate ?
Chidori inghiti in sec.
- Pe tine, tipa care danseaza la bara in fiecare noapte pentru barbati, sau pe tine, logodnica marelui presedinte al Corporatiei x ?
Se intoarse cu fata la el. Logodnica ?! De cand ?!
Kai incepu sa rada de reactia fetei. Era clar ca nu se asteptase la aceasta replica din partea lui. In 24 de ore totul se schimbase pentru ea atat de mult...nu-i venea sa creada ! In ce se bagase ? Era oare visul ei devenit realitate, sau doar un cosmar ?
Il auzi pe Kai spunandu-i sa-l astepte, si il vazu intrand in baie cu o rochie pe brate. Era superba, alba cu danteluta gri. Dar isi taie avantul pe care il avusese la vederea cadoului. Era sceptica in privinta planurilor diavolului din fata ei. De ce ii oferea o rochie? Unde mergeau ? Se astepta la ceva in schimbul ei ?
- Pentru? Spuse aceasta ridicand o spranceana
- Ai de gand sa stai in neglijeul ala ? Pe mine nu ma deranjeaza, sa stii. Spuse acesta zambind pervers.
Fata ii smuci rochia din brate si dupa aceea ii facu semn sa se retraga de cealalta parte a usii, afara din baie, astfel incat sa poata sa se schimbe linistita. Isi trase rochia pe ea, si un zambet aparu pe fata ei. Ii placea !
Dupa cateva minute brunetul batu la usa.
� Frate, cat ii ia sa se schimbe ?! Femei... �
O zana ii deschise. Nu mai era Chidori. Isi pieptanase parul si isi reimprospatase fata. Iar rochia venea ca turnata pe ea ! Se mai duse o data la oglinda, sa confirme faptul ca ii venea bine, asezand-o in parti cu mainile.
Kai zambi la vederea trofeului sau fastacindu-se prin fata oglinzii incantata de cadoul primit. Era ca un copil care tocmai primise bomboane ! Surase si ii placu sentimetul care incoltise in el...un sentiment de satisfactie la vederea zambetului adolescentei.
Ii placea. Da.
Si isi propuse sa-i scoata cat mai des acel zambet de copila inocenta la iveala. Chiar din acel moment.
- Chidori, hai, iesim !
- Unde ? Mergem sa il luam pe Omi ? spuse aceasta incantata.
- Da...si asta. Spuse acesta surprins de gandurile fetei. Nu era tocmai ce avea el in minte, dar.. ii promisese.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Răspunsuri în acest subiect
Fantasy of Love - de Biscuite - 14-04-2009, 09:40 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 19-04-2009, 04:49 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 20-04-2009, 06:13 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 21-04-2009, 01:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Topaz - 02-05-2009, 03:18 PM
RE: Fantasy of Love - de Biscuite - 05-05-2009, 10:09 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 05-05-2009, 10:56 PM
RE: Fantasy of Love - de Shojo Queen - 06-05-2009, 02:05 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 13-05-2009, 06:42 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 15-05-2009, 12:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 19-06-2009, 07:29 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 20-06-2009, 01:30 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 10-03-2010, 09:06 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 14-03-2010, 10:00 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 18-05-2010, 11:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.798 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.365 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Fantasy sweet_zoey 1 2.862 01-11-2008, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect: