Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chaos!

#4
In primul capitol:
Ai repetat "jocuri video";
Ai repetat "ea";

Cu o noapte inainte sa vina ea el a avut un vis.Si a scris acest lucru si in jurnal.
Suna cam asa:->Cu o noapte inainte ca nou-venita sa apara, am avut un vis [scrii din perspectiva lui da?]. Asta s-a hotarat sa scrie si in jurnal. Se facea ca....

Deci el nu o vazuse niciodata, nu era clar-vazator, si totusi se "facea frumos pentru ea"...o ea pe care nici macar nu o cunostea.

In "Continuare":
Pana la urma cum o chema pe tipa??
Hasima, Hashima sau Hashina?
Cat despre partea cu razbunarea...nu crezi ca te-ai descris pe tine?
Adica...fii mai...fantasy...una e realitatea, una e fan-fiction....

In capitolul trei:
Nu inteleg despre ce tradare e vorba?
Daca doi oameni se iubesc, iar al treilea e gelos nu inseamna ca iubitul tipei e un tradator?:|...

In urmatorul ..capitol daca pot sa-i zic asa:

El vroia ca sa se duca la magazin ce ii trebuie pentru intalnire.->El vroia sa se duca la magazin sa isi ia ce ii trebuie pentru intalnire.-Intrebare:Ce putea sa isi ia de la magazin pentru intalnire??...E ilogic...nu crezi?
Era prima intalnire cu o fata dupa 4 ani[cred ca am cam exagerat],adica din scoala generala.->Era prima intalnire cu o fata dupa patru ani, adica din scoala generala.-E mai OK in litere; Nu mai iti scrie opinia in paranteza...asta faci la inceputul sau la sfarsitul capitolului.
-Stii,eu din prima zi,cand te-am vazut la scoala am inceput sa te plac!;)->Eu din prima zi te-am placut. -Fara iconite in mijlocul capitolului.

-E...eu...i...il...pla...plac...p...pe...Yuu...Yuumi!a spus ea pe un ton incet.->Eu il plac pe Yuumi!-Nu ar trebui sa se balbaie el?
In camera la el,s-a tot gandit la felul cum sa se razbune pe Yuumi,si cu atat mai mult pe Hashima pe care o considera acum o dusmanca.->In camera lui s-a tot gandit la felul cum sa se razbune pt Yuumi, dar mai ales pe Hashima, pe care acum o considera un dusman.- De ce era dusman?...ca iubea pe cineva??:-/:-?


Pay..am cam terminat cu gafele din capitole...acum sa iti zic ce ai gresit in general:-" :
Deci...titlul e...ei bine, imi pare rau ca spun asta dar e stupid!
Capitolele sunt exagerat de mici, dialogul este sec, descrierea e mai mult decat insuficienta!....
Hotaraste-te la ce timp scrii, sau din perseptiva cui!...
Ideea e...:-"...aiurea...si nu stiu de ce am impresia ca am mai auzit-o undeva!...
Ai mare grija la descriere, descrie mai mult felul cum arata personajele, tu dupa maxim doua randuri ai terminat de descris fata [de exemplu], descrie camerele, hainele, accesoriile [daca exista], freza [a baietilor, a profesorilor, a fetei...] ....de descris ai ce, dar fa-o!
Si ai grija la dialog, scrie-l pe tot pe un rand!
In rest, ii mai las si pe altii sa vorbeasca;))...
O sa-ti urmaresc ficul...bafta la scris...
Daca te deranjeaza postul meu trimite-mi un PM.
Astept nextul...:|...

P.S.:Am uitat sa iti zic sa lasi spatiu intre semnele de punctuatie:d:p...
A...si scuze pt comentarii...eu zic ca n-am fost chiar asa dura:D;))...
Bye!:*:)
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.



Răspunsuri în acest subiect
Chaos! - de Kristall - 06-04-2009, 11:19 PM
RE: Chaos!:(( - de Kristall - 07-04-2009, 01:48 AM
RE: Chaos!:(( - de Kristall - 07-04-2009, 09:26 PM
RE: Chaos!:(( - de Monica Wksv - 09-04-2009, 09:14 PM
RE: Chaos!:(( - de chiriro - 23-04-2009, 10:47 PM
RE: Chaos!:(( - de Bellatrix - 29-05-2009, 04:19 PM
RE: Chaos!:(( - de Obsession. - 29-05-2009, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)