Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce se intampla cand treci pragurile magiei?

#7
Well...ajung si eu putin cam tarziu.
Imi place,se vede ca te-ai mai imbunatatit de la primul cap si ac ai tinut cont de sfaturile noastre.
Descrierea a fost aproape perfecta.Dialogul nu este sec si chiar mi-a placut.
Totusi,inca mai ai cateva greseli(nu ma refer la cele de tastare)......
Sa incep cu inceputul.....
1. E putin ciudat ca Rose stie de chestia cu magia...dar as zicem ca se accepta fiind fic.Dar nu am inteles faza cu bibliotecara:
"As vrea sa iti spun doua lucruri: Unu, din aceste volume nu mai exista decat putine, care se gasesc numai la vrajitoarele de magie neagra, si in al doile rand, voi nu cumva sunteti vrajitoare?-Nu, nu suntem vrajitoare, dar cred ca avem niste cunostinte care practica aceasta meserie si ne-ar placea sa aflam cate ceva"
Nu mi se pare normal ca o bibliotecara sa creada in magie si sa mai intrebe :"nu cumva sunteti vrajitoare?"Plus ca e ciudat ca Sofi a zis ca "avem cateva rude care practica aceasta meserie",deoarece nu este o meserie,iar bibliotecara ar fi trebuit sa fie terifiata cand a azuit de asta......Stiu ac este un fic si este admis orice gen fantasy,dar nu ar fi stricat putin realism.
2. Cum vine dinrtr-o data Kevin si incearca sa o sarute??Nu ii stia decat numele de familie......
3. Apoi,cum pleaca dintr-o data si apoi,fata cade pe el......si se saruta....Puteai descrie mai mult sarutul,iar spre final ai cam grabit actiunea.
Oricum...te-ai mai imbunatatit si apreciez asta.Incearca sa descrii(cum ai si facut-o...pana aproape de sfarist).Stiu ca este mai greu sa faci descriere de durata(adik sa descrii pe parcursul intregului fic si nu doar un fragment),dar stiu ca tu vei putea face asta pt ca ai stofa de scriitoare.Incearca sa folosesti ami mult realism,chiar daca este un fic fantasy.....Incearca sa le imbini.
Sper ca nu te-a suparat com meu.Astept nextul.Trimite-mi un pm dak te deranjeaza comul meu



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Crynu. xD - 07-04-2009, 03:45 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de starnight - 07-04-2009, 08:31 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Isis-Zeita iubirii - 14-04-2009, 12:27 AM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Crynu. xD - 14-04-2009, 10:03 AM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de chiriro - 18-04-2009, 07:09 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Crynu. xD - 20-04-2009, 10:46 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de chiriro - 22-04-2009, 09:16 AM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Crynu. xD - 26-04-2009, 09:41 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de chiriro - 27-04-2009, 09:52 AM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de Crynu. xD - 09-05-2009, 08:01 PM
RE: Ce se intampla cand treci pragurile magiei? - de chiriro - 13-05-2009, 09:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vinerea se intampla multe Cookiesor 1 2.226 15-03-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)