Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#33
Buna! Am venit si eu cu o continuare, caci vreau sa scriu cat mai mult pana sa plec la tara... :D

SasuSaku , merci mult pentru incujarari...

***candy bar***, nu sunt deloc perfecta , nici eu si nici ficul asta, care mai are nevoie de multe pentru a fi macar bun. Multumesc frumos pentru incurajari si sper sa ma citesti in continuare si sa nu te dezamagesc...

shantell@ , Sakura l-a iertat pe Sasuke pentru ca acesta nu a inselat-o... Ma bucur enorm ca-ti place cum scriu .

Dark_Memory [ce-mi place numele tau ] , nu trebuie sa-ti fie frica sa lasi replyuri pentru ca , atat timp cat nu jignesti pe nimeni, userii nu au dreptul sa se ia de tine, chiar daca critici pe cineva. Tocmai asta este scopul pentru care scriem, ca ceilalti sa ne spuna unde gresim si ceea ce le place.
Cred ca dupa ce o sa citesti noul capitol ai s-o urasti si mai mult pe Karin...
Si, da, scriu la trecut. Nu e tocmai un jurnal, sunt gandurile Sakurei mai mult.
:)

Annya_Anna , Sasuke si Sakura au sa se mai intalneasca... de asta poti fi sigura. :X

mada_sasuke , ti-am adus capitolul nou , asa cum m-ai rugat. pupic

Vreau sa-mi cer scuze pentru greselile de tastare [daca exista], caci nu mi-am corectat textul.



16. Indoielile au fost pedepse... Despartirea

Urmatoarele saptamani ne-au redresat cat de cat relatia, dar increderea mea inca se subtiase considerabil. Karin plecase din Tokio, dar asta nu o impiedica sa-mi faca rau si de la distanta. Chiar daca trecusera saptamani de cand avusese loc acel mic incident , ea continua sa-l sune pe Sasuke pe motiv ca a fost un concert prea bun pentru a nu-l repeta. Normal ca brunetul meu era incantat de faptul ca ea il suna pentru a-i propune un concert nou si nu avea nicio indoiala in ceea ce ea spunea. In schimb, eu eram din ce in ce mai stresata si mai geloasa, mai complexata si lipsita de stralucire, fara sa mai am niciun pic de incredere in mine sau in relatia mea.

Sakura, calmeaza-te ! Ti-am zis, Karin si-a cerut scuze... Era emotionata si nu a vrut sa ma sarute. A fost o greseala. .
Dumnezeule... Nici nu stiu daca Sasuke chiar gandea asta sau o facea doar pentru a ma calma, dar mereu ma enerva ca ii lua apararea si ma silea sa incerc si eu s-o privesc ca pe o victima. Uneori ma gandesc ca intre el si ea a existat inca din acel moment ceva, dar mi-e cu mult prea greu sa ma gandesc ca singura mea iluzie a fost o simpla minciuna, iar dragostea mea nu a contat.

Totusi, am decis sa las gelozia la o parte , caci deja incepuse sa ne degradeze relatia, dar supriza vietii mele nu a refuzat sa apara chiar in momentul in care Karin s-a decis ca e mult mai bine sa se intoarca in Tokio pentru un concert surpriza, care, din pacate, s-a terminat tragic.
Nu pot sa neg farmecul sau profesionalismul "colegei mele", care aproape ma convinsese si pe mine de bunele sale intentii , cum ca vrea doar sa ne ajute, atat pe mine , cat si pe colegii mei, sa avem cat mai mult succes... Doar ca ea a uitat sa mentioneze ca succesul de care ea vorbea se afla in Anglia, si nu in Tokio.

Show-ul a fost impresionant. Luminile orbitoare ale reflectoarelor, bliturile aparatelor foto, sala arhi-plina, si ultimele zambete ale iubitului meu... Sarutul de la final, care mi-a ramas intiparit pe buze ani de-a randul, si nervii lui Karin, ce fierbea vazandu-ne. Am fost fericita , atat de fericita incat nici nu mi-am trecut prin minte ca idila noastra urma sa se sfarseasca atat de curand , cu atatea lacrimi...

Surpriza neplacuta a venit abia a doua zi, cand Sasuke m-a chemat in sala de repetitii pentru a vorbi. Tin minte si acum fata palida si zambetul sters de pe fata lui, ce-mi dadea o stare intensa de nervozitate. Mi-a prins mainile intr-ale sale si a inceput sa-mi sarute palmele. Ii simteam buzele moi , iar caldura lor se topea pe pielea mea. Tremura, nu era deloc in apele lui, iar asta m-a facut sa ma gandesc la ce era mai rau.
Am ramas asa, nemiscati, minute-n sir, pana cand el si-a gasit puterea de a-mi spune ceea ce dorea...Si-a dres glasul exagerat de mult , apoi a soptit stins :
Sakura... Iubita mea, vreau sa te rog ceva.
Orice. M-am grabit eu sa ii raspund, cu un ton ridicat , exagerat de pitigaiat.
Ai putea sa pleci din Tokio ... cu mine ?
M-am uitat adanc in ochii sai negri, atat de expresivi, si am inceput sa tremur. As fi fost in stare sa plec cu el oriunde, dar nu mi-as fi putut lasa viata de-o parte asa, dintr-o data.
Karin ne-a facut o oferta ce nu poate fi refuzata. Nu numai mie, intregului band, si vrea sa mergem pentru cativa ani in Europa, sa ne lansam si acolo... Deci, Sakura, vi cu noi in Anglia ?
M-a intrebat pe un ton nervos, cu o tenta usoar rugatoare. L-am privit adanc, pentru a-mi intipari chipul sau in minte, apoi lacrimile m-au subjugat. Trebuia sa fie ea, nu ? Trebuia sa vina si sa strice tot ? De ce a reusit sa-l ia de langa mine? Stia si ea, la fel de bine ca si mine, ca oricat de tare l-as fi iubit pe Sasuke, care era mai mult decat iubirea mea, sangele ce-mi pulsa in vene, nu as fi putut pleca cu el.
I-am mangaiat pielea alba, apoi am plecat , am alergat spre nicaieri, gata sa-mi dau sufletul, sa-l incredintez cerului. As fi vrut sa vina dupa mine, sa-mi stearga lacrimile si sa ma imploare sa-l urmez , dar n-a facut-o. Am ramas singura, pana ce m-a gasit Hinata, toata plansa si cu palmele pline de sange. Mi-a tras manecile de la bluza si a vazut ranile ce-mi acopereau mainile, din care sangele se scurgea in valuri, contopindu-se cu apa sarata varsata de ochii mei. Eram inconstienta, intr-o stare demna de mila, si singurul lucru pe care am putut sa-l spun a fost : "S-a terminat ... [/i]
Atunci a fost primul si singurul moment in care m-am ranit intentionat, dar ranile acelea mi-au ramas impregnate pe piele, dar si in suflet.
M-a tras in bratele sale si m-a ingrijit, apoi m-a asezat pe patul moale. Un somn linistitor m-a cuprins indata, gol, fara niciun vis, care m-a lasat sa-mi odihnesc mintea indurerata. Pentru prima oara m-a durut totul... M-a durut inima gandindu-ma ca l-am pierdut, m-a durut sufletul sfasiat, trupul ce nu ii mai putea simti mangaierea, buzele nesarutate de prea mult timp.

Am ramas asa zile de-a randul, fara sa ma pot ridica din pat, bolnava de la prea multa iubire, iar cand Hinata mi-a marturisit, dupa nenumarate insistente din partea mea, ca Sasuke a plecat in Europa, situatia s-a inrautatit, iar viata mea si-a pierdut definitiv stralucirea pe care mi-o adusese el.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 13-06-2009, 11:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.897 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.589 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.786 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)