Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#28
15 . Rani adanci

Sasuke !
Am strigat cat am putut de tare, plangand ca o nebuna. Vazandu-l asa, tinut in brate de catre bruneta si cu buzele captate, am simtit cum ceva s-a rupt in mine. Toate visele mele, sperantele ca iubirea noastra va dainui vesnic si increderea ca el ma iubea s-au spulberat in mai putin de o secunda. Cerul meu plin de vise a fost cuprins de furtuna, iar pasarile negre ce zburau in orizont s-au oprit pentru a-mi ciuguli sufletul...
Durea ca naiba... Niciodata nu-mi putusem inchipui ca totul avea sa se sfarseasca asa, atat de dramatic, nicicand nu as fi putut crede ca Sasuke al meu ar saruta o alta fata, iar acea incredere spulberata ma durea mai mult decat orice altceva.

Auzindu-ma, Karin s-a indepartat de langa el, privindu-ma sfidatoare, cu un zambet rautacios pe fata. Ciudat, dar parea satisfacuta de ceea ce facuse. Era fericita ca gustase din buzele iubitului meu, ca se comportase ca o usuratica si incercasa sa fure ceea ce imi apartinea.
Pe de alta parte, Sasuke ma privea pierdut. Atunci, pentru prima oara , i-am vazut ochii tulburati, gata sa inceapa sa planga odata cu mine. S-a albit brusc la fata, parand mai mult mort decat viu, iar buzele rosii au devenit vinetii. Pot sa jur ca in acel moment tremura, poate la fel de tare ca si mine, dar ma durea prea tare pentru a-l primi la loc in bratele mele.

Sakura ... A rostit pe un glas stins, ca si cum ar fi fost la mile departare. Asta era si adevarul, cu fiecare secunda care se scurgea, il simteam mai departe, tot mai departe, din ce in ce mai departe de sufletul si trupul meu. Pare ciudat, dar , in acel moment, am simtit ca viata mea nu mai avea niciun rost fara el.

Se apropia de mine incet, fara sa aibe puterea de a-si ridica privirea din pamant. Il priveam apropiindu-se printre lacrimile ce-mi curgeau haotic pe chip, inrosindu-mi fata alba. Tremuram ca o nebuna, fara sa ma pot controla, iar vocea-mi era estompata de sughituri. Dintr-o data, mi s-a facut frig, am inceput sa inghet, incepand cu buzele, mainile, apoi intregul corp. Mi-era dor de atingerea lui calduroasa, ce-mi lasa urme de foc impregnate in piele, dar nu aveam puterea de a ierta.
M-a imbratisat, iar intreaga mea forta de a spune "NU" a disparut. Mi-am lasat , pentru a mia oara, trupul sa asimileze caldura minunata ce o raspandea si mi-am impins nasul in parul lui ce mirosea a flori de liliac. I-am cuprins cu bratele mijlocul si m-am lasat sa cad ...

M-am trezit cateva ore mai tarziu, intr-o camera straina, dar vag cunoscuta. Initial nu stiam unde ma aflam ,dar mi-am dat seama in scurt timp. Tavanul albastru inchis facea parte din amintirea mea, la fel ca si peretii plini cu postere rock . Patul mare, cu lenjerie neagra , purta impregnat un miros puternic de liliac...Privind in dreapta, l-am vazut pe Sasuke dormind cu capul pe mana mea, tinandu-mi palma in dreptul buzelor si sarutand-o usor. Parul negru ravasit, pielea atat de alba, buzele rosii ce pareau ca le cersesc pe ale mele, pozitia vulnerabila in care se afla... Parea atat de inocent, incat am uitat de sarutul dintre el si Karin si m-am apropiat de el, presandu-i buzele cu ale mele.
Chiar daca a trecut atata timp, inca mai tin minte reactia brunetului meu. A deschis buiacit ochii si , vazandu-ma langa el, m-a strans puternic la piept, fara sa-mi dea ocazia de a ma departa de el. Imi saruta buzele, jucandu-se cu ele, apoi pleaoapele, obrajii , mainile, gatul, fruntea , barbia... Parea mai fericit ca niciodata, iar o nuanta usor rozalie , necaracteristica lui, a prins contur in obraji.

Sakura... Sunt atat de fericit. Te rog, iubita mea, te implor sa ma ierti ! Nu am vrut, nu am sarutat-o, doar ca nu am putut reactiona la timp...
I-am pus un deget pe buze, incapabila de a rosti vreun cuvant, privindu-l fascinata. Il creadeam, stiam ca nu ma mintea... Nu el, cel pe care il iubeam mai mult ca propria viata. Stiam ca, daca nu l-as fi iertat, as fi murit.
L-am imbratisat ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, desi indoiala prindea radacini ca o buruiana in sufletul meu. Credeam ca viata va fi mai blanda cu noi, dar m-am inselat amarnic. Nimic nu a mai fost ca inainte, iar asta ma doare cel mai tare.



Vreau sa-i rog pe tori userii care-mi citesc ficul sa lase reply, atat pozitive, cat si negative, in care sa-mi spuna greselile, ceea ce le-a placut si nu le-a placut pentru ca am observat ca toti citesc dar nimeni nu lasa reply din prea mare comoditate. Atata timp cat vad ca ficul meu este din ce in ce mai citit si nimeni nu lasa reply , nu mai postez nimic.Cat timp eu las la toate ficurile citite, astept ca si mie sa mi se intample la fel. Nu mi se pare corect sa postez numai eu, pentru ca nimeni nu pare interesat.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 11-06-2009, 03:45 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.897 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.591 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.786 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)