Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#4
Salutare! Merci mult pentru sfaturi! Am sa incerc sa tin cont de ele. :) Imi pare rau pentru greseli...
Pachirisu, stiu ca am inceput destul de aiurea, dar asa am simtit eu ca trebuia s-o fac. Sincer, incerc sa-mi fac autobiografia (ca fiind Sakura, desigur) si am dorit sa o incep cu "Ok... Sa o luam de la inceput..." pentru a ii integra si pe cei care citesc in povestea mea).Cat despre ideea de la care am plecat, nu cred ca aceasta conteaza prea mult, ci felul in care decurge povestea.
Astept sfaturile voastre & va rog sa-mi spuneti unde am gresit. :)



3. Razele de soare de pe strada mea intunecata

Inca de cand am intrat in noua mea clasa am simtit o energie pozitiva, ce-mi inunda sufletul, punand stapanire pe simturile mele. Am simtit o dorinta disperata de a zambi, fiind sigura ca de data asta totul urma sa fie altfel... Si nu m-am inselat.Spre deosebire de anii trecuti, inca din prima zi mi-am facut prieteni. Desi majoritatea erau copii de bani gata,spre deosebire de fostii mei colegi, nu erau deloc cu nasul pe sus si m-au respectat pentru ceea ce eram.
Norocul mi-a suras inca din primul minut, cand dirigintele nostru, Hatake Kakashi, un barbat frumos in toata puterea cuvantului,cu un par scurt ,argintiu, si ochi negri, ce avea in jur de 25 de ani, mi-a daruit-o colega de banca pe Hinata, cea mai dulce fiinta pe care am intalnit-o in toata viata mea. Hinata era o fata timida, cu trasaturi fine si o frumusete iesita din comun. Avea un par de un albastru inchis, lung pana la umeri, si doi ochii de un gri deschis, care emanau o caldura linistitoare. M-am inteles cu ea inca din primul moment. De fapt, nici nu aveai cum sa nu te intelegi cu cineva ca ea, care era la fel ca un inger, atenta mereu sa nu supere pe cineva. Mereu avea o prezenta subtila, iar hainele ei erau aranjate cu bun gust, lucru mostenit de la parintii ei ,celebrii creatori de moda Hyuuga.
Deoarece ea invatase in Tokio si fusese colega si in generala cu majoritatea noilor mei colegi, a fost mai mult ca incantata sa ma prezinte tuturor. Intai m-a prezentat prietenelor sale, TenTen si Temari, de care m-am atasat imediat. Dupa aceea , m-a dus la un grup de baieti, unde i-am cunoscut pe Neji, varul sau, pe Naruto, un blond extrem de energic, pe Kiba , Gaara si Shikamaru.
Am cunoscut-o chiar si pe Ino, blonda superficiala a clasei, care se considera cea mai draguta. Bine... Nu mi-e prea usor sa recunosc, dar era cu adevarat frumoasa. Avea pielea la fel de alba ca si zapada, iar paru-i blond ca razele timpurii ale soarelui ii dadea o stralucire iesita din comun. Cu ochii aceaia de un albastru curat ca valurile inspumate ale marii parea un inger picat din cer, astfel incat ti-era greu sa crezi ca putea sa fie o fiinta atat de aroganta si superficiala. Shikamaru mi-a zis ca era asa deoarece lua cursuri de modeling si participase la cateva prezentari de moda, iar faima i se urcase la cap.
- Hinata... Vreau... Adica, i-ai prezentat pe toti, dar... Uh... Sasuke... Sasuke Uchiha... Cine e? imi intreb prietena , facand pauze dupa fiecare cuvant. Nu-mi statea in fire sa fiu curioasa, dar numele lui imi amintea de ceva anume, facandu-ma sa imi doresc cu tot sufletul sa-l cunosc pe acesta.
- Sakura... Nu-mi spune ca te-ai indragostit si tu de vedeta clasei?
- Poftim...?! Vedeta clasei?
- Daaaaa. Sasuke, impreuna cu fratele sau Itachi dintr-a unspea' si colegii lui, Pein si Konan, face parte din NewLife, una dintre cele mai indragite trupe rock ale Japoniei. Acum e plecat intr-un turneu si am auzit la radio ca vine abia maine.
Vocea Hinatei se afla intre mirare si seriozitate, de parca a-l cunosti pe Sasuke era ceva normal. Tocmai atunci mi-am amintit de ce numele lui imi era cunoscut... Sasuke era idolul uneia dintre fostele mele colege, o blonda superficiala , copie fidela de-a lui Ino.Dupa marturisirea prietenei mele, desi misterul mi-era elucidat, eram cu mult mai curioasa sa-l cunosc pe acest star al Japoniei, care imi facea imensa 'onoare' de a-mi fi coleg de clasa.
Trebuie sa mentionez ca la scurt timp dupa aceasta mica discutie cu Hinata, am uitat complet de interesul meu pentru Sasuke. Cum? Well , Naruto, blondul zapacit din clasa mea, cu care ajunsesem sa ma inteleg perfect inca de cand facuseram cunostinta, ne-a chemat, pe mine si pe Hinata, sa-l sustinem la antrenamentul de la fotbal imediat dupa ore.
M-am distrat copios pe seama lui, deoarece, desi era foarte priceput, incerca mereu sa faca scheme mai grele, reusind sa cada de cateva ori in cap. Cu toate ca era un mascarici, era extrem de frumos, fiind privit atent de majoritatea fetelor care urmareau jocul lor... chiar si de Hinata, care oricat ai fi incercat sa-i explici ca il soarbe din priviri pe blond, tot n-ar fi recunoscut-o. Ii era cu mult prea rusine pentru a recunoaste ca il place pe Naruto, dar eu reuseam cu usurinta sa observ tenta vaga de roz ce-i acapara obrajii palizi ori de cate ori zapacitul o privea cu ochii aceia albastri ca cerul calm al unei zile de mai.
Nu stiu exact cat am ramas cu Naruto si Hinata deoarece ma distram cu mult prea mult pentru a mai tine cont ca timpul zboara, dar am ajuns acasa destul de tarziu,rupta de oboseala, iar singurul lucru pe care mi-l mai doream era sa dorm. Mi-am dat drumul la radio si am plecat sa fac dus. Cand m-am intors , anuntul de la radio m-a lasat fara cuvinte :
" Acum, noua melodie de la NewLife, 'Funeral of hearts'.Enjoy! "
Eram incantata. NewLife... Band-ul lui Sasuke?! Waw! In sfarsit urma sa aflu cat de talentati erau acestia. Ma asteptam sa cante ceva slab, dar, spre surprinderea mea, muzica era ceea ce imi dorisem toata viata sa ascult... ritmul batailor tobelor, acordurile chitarei, dar si o voce frumoasa, ce-mi facea inima sa bata mai tare.
Am adormit fredonand cu mintea acel cantec, incarcandu-ma cu energia lui pentru a doua zi.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 30-03-2009, 03:01 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.897 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.591 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.789 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)