Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stay with me!(a SasuSaku story)

#4
Deci muream de plictiseala si m-am gandit sa citesc si eu un fic. Am vazut numele si am zis : well numele pare captivant. Sa citesc..
Pacat ca nu a fost ceea ce mi-am imaginat eu. Ai axat totul pe descriere si.. ai grabit actiunea extraordinar de mult ceea ce face ficul neplacut. Ai multe greseli neplacute de exprimare.
Am observat insa doar doua greseli de tastare :
maiou -> ai vrut sa spui maieu ?
inaitea -> inaintea probabil.
Oricum .. ce pot spune despre acest fic?
De ce ai axat intreaga actiune pe dialog si ai grabit asa de tare actiunea? Face ficul sa para neindemnatatic si chiar neinspirat. Ideea nu este chiar atat de originala insa cu ceva lucru poti face ficul sa para destul de dragut.
Pentru inceput te sfatuiesc sa descrii,cat poti de mult si cat poti de frumos.Pentru ca un fic fara descriere este ca un cantaret fara voce. Trebuia sa incepi ficul cu ceva detaliat asupra lucrurilor ce se intamplau in jur, tu ai inceput cu acel dialog care a fost destul de .. scurt si la obiect. S-au inteles ideeile tale insa nu au parut atat de splendide.
Imi pare mie sau ai pus accent exact pe detaliile care nu erau importante? Eh nu cred ca imi pare.
Deci eu astept urmatorul capitol sa cuprinda : descriere in primul rand, apoi personajele mai amanuntite, o actiune mai lenta si usor detaliata,punandu-se accent pe detaliile importante ( care conteaza cu adevarat) , mai putine greseli de exprimare ( pe care cred ca le-ai facut din greseala, neatentie pentru ca se puteau observa usor cu ochiul liber).
Sper ca acest fic sa evolueze si de aceea vreau sa vad cum va fi continuarea ficului.
Sper de asemenea ca nu te-au suparat cuvintele mele.
Succes la scris, si te rog sa iti imbunatatesti modul de a scrie.
Ganbatte kudasai
:bye:



Răspunsuri în acest subiect
Stay with me!(a SasuSaku story) - de Just a lovely girl - 22-02-2009, 06:55 PM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de Annya - 28-02-2009, 09:01 AM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de ::.Feicary::. - 28-02-2009, 01:17 PM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de Teh - 01-03-2009, 03:05 AM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de Ryuu - 05-03-2009, 08:51 PM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de Annya - 06-03-2009, 02:18 PM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de Flash - 06-03-2009, 07:36 PM
RE: Stay with me!(a SasuSaku story) - de ***candy bar*** - 17-05-2009, 12:17 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.535 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  my sasusaku story black_kriminell@ 9 5.994 17-06-2009, 10:38 PM
Ultimul răspuns: black_kriminell@
  Stay with me!(a sasusaku story) Just a lovely girl 6 4.754 23-02-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Stay by my side!(sakura&sasuke) by Naraku no hana si Lisistrata Corina. 41 55.119 13-02-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Annya


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)