Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my sasusaku story

#1
1.Ea este Sakura....

Era o seara friguroasa a lunii ianuarie. Mii de cristale argintii se desprindeau de norii plumburii ce acopereau cerul negru ca pacura, dansand prin aerul rece, aterizand , intr-un final, pe pamantul inghetat si gol. Putinii oameni care se incumetasera sa-si paraseasca caminul primitor pentru cateva minute treceau grabiti prin negura.
Intr-o casa din Konoha , o fata ce avea in jur de 15 ani statea pe pervazul unei camere de la primul etaj , privind absenta jocul magnific al fulgilor de nea. Parul sau roz contrasta perfect cu fata alba si fina, impodobita de doi ochi verzi ca iarba proaspat rasarita, facando-o sa arate ca un inger cazut pe pamant. Era atat de frumoasa in incercarea ei de a privi cristalele de gheata... Putea ramane asa o vesnicie , dar o voce de femeie o facu sa se trezeasca din visare, spunandu-i :
- Sakura, inca nu te-ai culcat? Maine este prima ta zi la scoala cea noua, si nu vreau sa intarzii.
-Bine , mama. Ma culc imediat, doar ca nu vroiam sa mai privesc jocul fulgilor de nea. spuse Sakura plictisita.
-Stiu ca ai emotii pentru maine, ca este prima ta zi, dar totul va fi bine, crede-ma... Ai sa-ti faci noi prieteni. Uite, imi pare rau ca te-am luat de la fosta ta scoala, dar nu puteam sa refuz oferta de lucru pe care am primit-o. Sti bine ca asta am asteptat toata viata... Are sa ne fie mai bine aici. Acum, culca-te! mai adauga mama Sakurei inainte sa iasa din camera acesteia.
Sakura se indrepta spre patul mare, acoperit cu de lenjerie violet, si incerca sa se culce. Ii era greu, intr-adevar. Nu stia cum aveau s-o primeasca noii colegi. Ii era putin frica, dar stia ca nu avea alta obtiune. Mama sa isi dorise toata viata sa capete acel post, care ii aducea un venit substantial, dar ii si rapea putinul timp pe care si-l mai petrecea cu fiica ei. Trebuia s-o sustina, deoarece de cand tatal ei le parasise pe amandoua, nu mai aveau pe nimeni. Nu vroia sa-si mai supere mama, deoarece ii daduse deja multe greutati, fiind un copil extrem de rebel.
Oricum, camera ei cea noua arata aproape la fel ca cea veche... Era mare, vopsita intr-un albastru pal. Fereastra mare avea draperii violet ca si lenjeria patului, sub el aflandu-se un birou mare, pe care erau cateva pixuri viu colorate si calculatorul aesteia, care era plin de abtibilde. Langa birou se afla patul si o noptiera, iar rezemat de peretele alaturat se afla un dulap imens, in care Sakura isi tinea vasa sa garderoba. Zeci de postere "impodobeau" camera fetei; unele erau cu trupele sale preferate, pe cand , pe altele erau scrise diferite mesaje.
Un somn adanc se lasa pe ploapele rozaliei, intrerupandu-i sirul gandurilor.
Dimineata se asterne cu greu peste Konoha, alungand intunericul greu. In camera Sakurei , linistea noptii a fost intrerupta de un ticait strident. Fata opri ceasul ce ii perturbase somnul atat de dulce. Se ridica din pat, indreptandu-se catre baie pentru a-si face toaleta, dupa care se indrepta catre dulapul sau, de unde isi alese o pereche de dressuri negre si groase, o fusta scurta de blugi, o camasa alba, ce ii punea in evidenta corpul bine facut, iar in picioare isi puse o pereche de cizme cu toc, pana la genunchi, peste care isi puse paltonul negru si fularul alb, de lana.Isi indrepta parul,prinzandu-si-l in fata pe o parte cu o clama sclipicioasa,isi dadu cu fard negru pe ploape, isi puse putina mascara pe gene si gloss roz pe buze, dupa care a coborat la parter.
Deoarece mama sa plecase deja la serviciu, Sakura a mancat ceva in graba,si-a luat ghiozdanul negru, plin de insigne, dupa care a iesit in strada,indreptandu-se grabita spre scoala.

#2
2 Liceul
Intr-un final , Sakura ajunse la intrarea in liceu, o cladire pe cinci nivele, destul de draguta. A pasit timid in interiorul acelei cladiri, uitandu-se in pamant. Deoarece era putin distrata, gandindu-se la cum urma sa o primeasca noii sai colegi, fata se ciocni de cineva si cazu la pamant. Suparata, se ridica si zise :
- Hey !!! Uita-te pe unde mergi! Puteai macar sa ma ajuti sa ma ridic... Esti......
Dar nu-ti putu continua ideea, deoarece , imediat ce a ridicat ochii sa-l priveasca pe cel ce o lovise a amutit... In fata ei se afla un baiat putin mai inalt ca ea, cu pielea alba ca zapada de afara si cu un par negru ca taciunele.Ochii ii erau la fel de intunecati ca si parul, dar aveau ceva aparte , ce parea ca o hipnotiza pe fata, lasand-o fara cuvinte. Nu putea sa-si ia ochii de la baiat, i se parea ca cel din fata ei este un inger, un vis frumos.
- Ai grija pe unde mergi!!! ii spuse baiatul rece, uitandu-se cu indiferenta in ochii ei verzi ca doua smaralde.
- Imi.....imi.....imi pare rau. spuse fata incet, pierzandu-se usor in ochii goi si intunecati ai baiatului.
~ Ce m-a apucat. Eu nu m-am intimidat niciodata in fata cuiva , nu am mai ramas fara replica vreodata. Dar, ochii lui. Au ceva ce ma atrag. Si, Doamne, e atat de frumos.~ gandea fata in timp ce se rosea usor in obraji.
Dar nici nu avusese timp sa se dezmeticeasca bine , ca baiatul din fata ei disparuse, la fel de linistit ca si cand aparuse. Fata clipi de cateva ori, apoi se indrepta catre clasa ei. Inca nu putea uita privirea rece a baiatului, ce o ingheta,cu toate ca dupa disparitia lui, acei ochi negri ca noaptea pareau un vis.
Ingandurata , nu observase ca se afla chiar in fata noii sale clase, clasa a 9-a B. A batut linistita in usa, iar o voce de barbat spuse sa intre. Cand a deschis usa, a putut observa o clasa destul de mare, vopsita intr-un galben pal, ce avea banci de cate doua persoane, dispuse pe trei randuri de cate patru banci. La catedra se afla dirigintele sau, un tanar in jur de 27 de ani. Acesta ii puse mainile pe umeri si ii zise:
- Buna! Eu sunt Kakashi, iar acestia sunt noii tai colegi. Te rugam sa te prezinti, apoi sa iei loc intr-o banca, deoarece am sa va mut mai tarziu.Astazi, deoarece este prima zi dupa vacanta de iarna, nu o sa faceti ore, asa ca ziua de azi o vom petrece impreuna.
- Bine. Salutare la toata lumea. Eu sunt Hurano Sakura, am 15 ani si m-am mutat aici impreuna cu mama mea. Sunt o fire vesela, ma agit mult si sper sa ne intelegem bine. spuse Sakura , dupa care se aseza in ultima banca de la fereastra, asteptand ca dirigintele sa o mute.
Fata statea in ultima banca, analizandu-si colegii in liniste. O fata blonda, cu parul lung si ochii albastrii incerca sa atraga atentia celorlalti, era asezata in prima banca de la usa. In fata Sakurei era o fata cu parul pana la umeri, negru, si cu ochii lila , ce parea destul de timida in comparatie cu ceilalti.Aceasta fata privea spre un baiat blond,cu ochii albastrii precum cerul unei zile de mai, ce nu statea de loc la locul lui, rosindu-se usor in obraji. Cu toti pareau draguti, se bucura ca apucase intr-o clasa destul de buna.
Dintr-o data, usa se deschise, facand-o pe fata sa isi intrerupa sirul gandurilor. In clasa intra un baiat. La vederea lui, Sakura tresari, fixandu-si privirea pe el....
se pare ca am avut timp sa pun si capitolul acesta :) astept comentari

#3
Daca tot ma rogi sa comentez....
Rautatea mea iti sta la dispozitie:))
Pentru ca nu am chef sa critic si sa purichez, nu te voi lua tare (nici nu-mi sta in caracter)
Deci faza cu noua scoala o stiu.E veche!sasuke baiatul indiferent si Sakura o dulceata.Frumos dar citit. >.<
Pai ce-mi palce (si este extraoridinar de bine) este faptul ca ai descriere, dialogul nu este sec si naratiunea e la locul ei.
Pai este un fic bunicel si imi place:D
Pune continuarea.
Pana atunci, Gambatte
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#4
am ajuns si eu pe aici...ce pot sa zic...ideea nu-i chiar asa de originala, (cred ca am citit o multime de fic-uri cu Sakura fiind noua in scoala) insa imi place. Ai avut si naratiune buna, descriere buna si sa nu mai vorbim de dialogul care nu a fost sec. Nici eu nu am vazut greseli si sunt sigura ca ficul va deveni mai grozav pe parcurs ( deja e bun dar mereu e loc de mai bine!!). Astept continuarea!
Bye si spor la scris!

#5
deci am venit ji eo ...incep so:

"Sakura ajunse la intrarea in liceu, o cladire pe cinci nivele"-> dupa ce k mai era scoala imensa se mai afla ji pe 5 nivele?...aja se intelege k scoala era pe 5 nivele >.< so nu e bine....

"interiorul acelei cladiri"-> -> interiorul cladirii respective suna mai binisor -_|||

"Deoarece era putin distrata"-> acum mai era ji distrata>nu era timida?...deci puteai spune k "Deoarece era cu capul in norii gandinduse la primirea colegilor ei" chiar dak e mai lung nu te doare mana deci poti scrie >.<

"fata se ciocni de cineva si cazu la pamant."-> fata se ciocni de o persoana de pe hol si cazu la pamant...suna mai bine [-(


"zapada de afara "-> WTF? exista zapada ji inauntru?eh?..zapada de afara :|....logic k zapada e afara doar nu e in casa :|


"i se parea ca cel din fata ei este un inger, un vis frumos.
- Ai grija pe unde mergi!!! "-> deci uite qm strici tuh o propozitie frumoasa in loc sa o continui pe deasupra mai e ji fumata chestia q "ai grija pe unde mergi!" puteai zice"dar visele ii sunt intrerupte de vocea baiatului care o atentiona pe fata sa vada pe unde merge"
Pe deasupra ai pus multe semne de exclamare..doar nu o fi tipat aja de rau la ea nu? deci ne ajunce unu okay?


" Imi.....imi.....imi pare rau. spuse fata incet, pierzandu-se usor in ochii goi si intunecati ai baiatului." ->dha gata miam dat seama k se balbaia...incearca sa nu mai zici intruna "ochii intunecati" si "se pierdea in ei" okay? e cam fumata chestia asta


"Ce m-a apucat."-> semnul intrebarii....se intreaba ce a apucato nu?


"Dar, ochii lui. Au ceva ce ma atrag." -> fara punct puteai zice "dar ochii lui au ceva special..ce ma atrag intr-un mod ciudat" dar tuh in loc sa pastrezi o propozitie frumoasa ai stricato >.<


"dezmeticeasca bine , ca baiatul din fata ei disparuse"-> dc ai pus virgula? (:|..deja incep sa ma plictisesc (:|


In fine...tot capitolul de unde am ramas e plagiat..aceiasi chestie...sakura eleva noua..se prezinta in fata clasei...dupaia profesorul o aseaza in banca :-@....oameni buni ceva originalitate? :|



Mdea...ai fortat ceva propozitii pa'ci ..al thau e mai bun decat ce am criticat eo azi @.@ imi venea rau :-&

Ai stricat nijte propozitii aja frumoase in loc sa le dezvolti [-(
capitolul e mic...no cemment >.<

originalitatea iti lipseste...vreau ceva nou..mam plictisit ca toate fiqrile sa fie lafel (:|
Bye ji sper sa asculti de sfaturile mele

PS: dak e ceva tr un PM sau iam idul de la profil...injurama fami ce vrei nu ma int dar sa jti k tot ce fac e spre binele thau
bye^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#6
buna.....am picat si yo p-aici....sa incepem....ideea ca Sakura este nou-venita...este veche....sau cu liceul..la fel...este veche...sa zicem ca esti noua si ca n-ai vazut....dar totusi..da imi place..dar depinde cum pui continuarea...descrierea...mda...exista...cum a spus si doamna Bianca(Annya)Sasuke baiatul indiferent si Sakura o dulceata.este frumos...dar din pacate citit...cred ca de toti...greselile...n-am stat sa ma uit dupa ele....cuma spus si Blue.Bird^^ ai stricat niste propozitii care puteau fi unele extraordinare....capitolul este mic..>_<ceva mai mare+originalitate..'o aseaza in banca'cum am spuuus...ceva originalitate..
cam atat am avut de spus
nu te descuraja....si daca te-am suparat(toti)scuze....
Chuu & Kissu':*:*
P.S.daca te-am suparat cu ceva...id-ul meu iti sta la dispozitie...mi-l iei de la profil si poti sa-mi spui pe mess ce te-a deranjat.

#7
la sfarsit o sa ma mai gandesc si o sa astept si parerile voastre. Deci, acum, pun si urmatorul capitol. So...enjoi!

3 . Sasuke, idolul clasei

.... Baiatul care pasea cu indiferenta in clasa era chiar cel care daduse peste Sakura la inceputul orelor. Fata il privea inmarmurita, studiindu-i atenta fiecare miscare. Cu toate ca privirile intregii clase erau atintite asupra lui, acesta pasea dezinvolt, parand ca nu-i pasa de nimic, cu toate ca , odata cu aparitia lui, majoritatea fetelor din clasa incercau sa se faca remarcate. Dintre toate acestea, fata cea blonda le intrecea pe toate, ducandu-se langa brunet pentru a-l lua de mana...
~IA MANA DE PE EL!!!! ACUM!!! gandea Sakura furioasa, nestiind nici ea ce e cu izbucnirea aceasta. Nici macar nu-l cunostea pe baiat, ce-i pasa de cine il ia de mana?!.....
Spre bucuria ei, brunetul o respinse, ramanand indiferent dulcegariilor acesteia. A mers mai departe, mutandu-se chiar in banca de langa rozalie.
Usa se deschise din nou, acum aparand Kakashi, care facu prezenta. Astfel, Sakura afla ca pe fata cea blonda o cheama Ino, pe fata cea timida, Hinata, pe baiatul cel blond si energic, Naruto, iar, cel mai important, pe brunet il chema Sasuke.
Mai avea si alti colegi precum : Neji, un baiat inalt, slab, cu parul negru, lung si ochii lila, exact ca ai Hinatei, TenTen, o bruneta draguta, cu ochii caprui, Shikamaru, un brunet cu ochii negrii si parul putin mai lung ca media, prins intr-o coada, Gaara, un roscat dragut cu ochii verzi si Temari, sora acestuia, o blonda simpatica...
-Acum sa ma gandesc cum sa va mut....spuse Kakashi . Mda... Sakura si Hinata, a doua banca de la fereastra, si Naruto si Gaara in fata acestora . Restul puteti sa va pastrati vechiul loc de banca. Dupa ce va gasiti bancile, puteti pleca acasa, deoarece azi nu faceti ore.
Rozalia fu placut surprinsa cand a vazut ca in spatele ei se asezase, nimeni altul decat Sasuke, impreuna cu Kiba, un baiat cu parul castaniu, facut tepi,si ochii mici, negri. Era atat de fericita simtind prezenta brunetului in spatele ei, incat si ea se mira. Privea pe fereastra jocul fulgilor de nea, uitandu-se din cand in cand la baiatul care parea sa nici n-o observe. Dar, totusi ea fericita ca-l simtea aproape.....
- Buna! Eu sunt Hinata. spuse fata de langa ea, reusind intr-un mod destul de placut sa-i intrerupa sirul gandurilor.
- Aaaaaaaaaaaa....... Buna, Hinata. Eu sunt Sakura. Ma bucur sa te cunosc.
- Da. Si eu. Ma bucur mult ca am apucat in aceiasi banca cu tine. E mult mai bine ca anul trecut, cand trebuia sa-i suport fitele lui Ino. mai spuse bruneta.
- Si eu ma bucur..... Esti o persoana draguta. zise rozalia schitand un zambet larg, ce-i dezvaluia sinceritatea.
- Merci! Deci, prietene???
-Da, prietene. rosti Sakura cu entuziasm, intinzand mana spre Hinata, care zambea. Deci, ai vrea sa vi azi pe la mine sa ne cunoastem mai bine? Eu sunt singura de dimineata pana seara, asa ca mi-ar prinde bine compania ta? mai spuse aceasta.
- Da, desigur. Pe la 16 :00 e bine? ii raspunse Hinata.
- Da. La 16 : 00 e perfect. Daca nu te deranjeaza, poti veni acum sa-ti arat unde locuiesc, deoarece e destul de aproape de scoala... mai zise Sakura , in timp ce se pregatea de plecare.
- Perfect. Sa mergem, deci. aproba Hinata.
Elevii iesira din clasa , indreptandu-se fiecare spre casele lor. Sakura il observa pe Sasuke , ce se grabea in directia in care locuia si ea.De fapt, majoritatea elevilor, chiar si Hinata locuia in acea parte a satului, dar ea nu-l putea remarca doar pe brunet , ce parea ca-i pusese stapanire pe inima.
Cu toate ca fetele grabeau pasul , brunetul a disparut din raza lor vizuala. Rozalia se gandea la el , in timp ce Hinata vorbea despre cine stie ce... Ambele erau atat de distrase, incat nici nu au observat ca au ajuns in fata casei Sakurei. Aceasta ii arata Hinatei locuia, dupa care intra in casa, stabilind sa se intalneasca la 16:00 la Sakura acasa. Hinata nu statea prea departe de Sakura, asa ca isi continua drumul spre casa, cand o voce cunoscuta o striga...
- Hinata!!! Hinata!!! Asteapta-ma!!! striga Naruto, colegul ei de clasa.
La auzul acestor vorbe, fata alba a Hinatei se inbujora brusc. Nu-i venea sa creada. Oare chiar fusese blondul viselor ei cel care o strigase...? Se intoarse brusc si, odata ce il vazu se inrosi si mai tare. Ochii sai lila ii priveau pe cei ai baiatului, parand ca inoata in albastrul lor infinit. Era atat de frumos.... Parul lui era stralucitor ca soarele unei zile de vara, iar zambetul sau cald reusea mereu sa ii insenineze zilele. Il iubise din prima clipa... Il privea ca pe cavalerul ei in armura...
- Naruto... Buna! Scuze, nu te-am vazut.zise Hinata timida.
-Oh, Hinata, nu-i nimic. ii raspunse blondul, zambind fermecator, dupa care plecara spre casa.
Naruto nu statea aproape de Hinata, dar vazand-o singura s-a decis s-o conduca pana acasa.Ii placea compania brunetei, simtindu-se totodata ciudat in prezenta ei.

Orele trecura pe nesimtite, facandu-se in sfarsit ora 16 : 00. In acel moment, soneria Sakurei suna, semn ca Hinata venise la ea... Rozalia se grabi spre usa, zambind usor spre prietena ei:
- Salut, Hinata!
- Buna, Saku. Ce faci?
- Poi, bine, te asteptam. Hai sa mergem la mine in camera.
- OK... Si eu abia asteptam sa vin sa vorbim.
-Hinata, vroiam sa te intreb ceva... Sti si tu, tipul acela, Sasuke , are prietena? zise Sakura, nevenindu-i sa creada ceea ce tocmai rostise. Isi daduse glas singurului gand pe care-l avea de cand venise de la scoala.
Hinata rase subtil, dupa care-i zise, cu toata naturaletea de care era in stare:
- SAKURA... Si tu??? Tot Sasuke??? Ca majoritatea fetelor... Nu, Sasuke nu are o relatie oficiala, daca la asta te refereai. El nu e genul ala de tip caruia sa-i pese de o fata. A avut aproape toate fetele din liceu, chiar si pe cele mai mari ca el. Cu toate astea, el nu s-a apropiat de niciuna. Le-a parasit imediat dupa ce a obtinut ceea ce si-a dorit de la ele... De fapt, la noi in liceu, majoritatea fetelor au fost ori cu Sasuke, ori cu Itachi, fratele sau mai mare.
- Ahhhhhhhhh!!!! Inteleg. spuse trista rozalia. Dar, Itachi in ce clasa e?
- Itachi e in clasa a XI-a C... Seamana mult cu Sasuke, doar ca are parul putin mai lung, iar ochii ii sunt rosii. Este cel mai cool tip din scoala... De fapt, asta spun celalalte fete. Mie nu mi se pare nimic cool la el. Este la fel ca Sasuke, poate doar putin mai deschis. La el au acces toate fetele, dar doar pentru putin timp, pe cand Sasuke pare scarbit cand o fata firteaza cu el. Cred ca amandurora le e frica sa se implice intr-o relatie, cu toate ca toate fetele ar cadea la picioarele lor. zise bruneta, cu regret pentru prietena ei.
-Inteleg... Nu-i nimic... Oricum, nu-mi pasa de el, daca la asta te gandeai, am fost doar curioasa, nimic mai mult. adauga rozalia, stapanindu-si cu greu o lacrima.

~ CE DRACU M-A APUCAT???!!! DE CAND IMI PASA MIE DE UN BAIAT ??? DE CE SUFAR DIN CAUZA TIPULUI ALA , CARE E... CARE E... CARE E..... UN INGANFAT..... NU POT SA MA INDRAGOSTESC DE EL... NU!!!!!!!! NICI NU MA GANDESC!!!!~ gandea Sakura, revoltata pe propriile sentimente.
- Stai linistita... Stiu cum e sa placi pe cineva... Vezi, mie-mi place Naruto, baiatul cel blond, dar nu stiu daca si el ma place. Mi-e prea rusine sa-i zic, cu toate ca imi place de atat de mult timp. Ne intelegem bine si nu as vrea sa ma evite dupa aceea... sopti Hinata.
Sakura zambi... Isi intelegea prietena si vroia sa o ajute sa fie fericita. Cu toate ca se cunosteau doar de cateva ore, erau cele mai bune prietene...
Cele doua fete continuara sa vorbeasca, pana seara tarziu, cand Hinata a trebuit sa se duca acasa.

Noaptea se lasa linistita peste Konoha , invaluind satul in liniste. In camera ei, Sakura se gandeste la ceea ce i se intamplase intreaga zi, gandindu-se la doi ochii la fel de intunecati ca si noaptea , gandindu-se la Sasuke... Cu toate ca era cufundata in ganduri , inevitabilul se produse, si ochii verzi ai fetei se inchisera, aceasta cufundandu-se intr-un somn adanc...

capitolul urmator nu stiu cand o sa il pun

#8
In regula ti-am citit ficul si imi place, dar se poate si mai bine:D
Sfatul nr. 1:Nu mai pune atatea semne de punctuatie...unul e de ajuns.:D
Sfatul nr. 2:Nu mai repeta literele ca in cazul:"Ahhhhhhhhh!!!! Inteleg. spuse trista rozalia. Dar, Itachi in ce clasa e?" sau "Aaaaaaaaaaaa....... Buna, Hinata. Eu sunt Sakura. Ma bucur sa te cunosc.".E de ajuns sa o repeti de doua-trei ori dar numai mult.
Sfatul nr. 3:Dialogul mi se pare cam sec si cam mult.Transforma-l in vorbire indirecta.:D
(Si stiu ca asta nu are legatura cu ficul dar enjoy se scrie cu "y")
Sfatul nr. 4:Mai multa descriere de sentimente:D:D
Cam asta e pledoaria mea....astept nextu:X
Kiss si Gambate:X:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#9
in ultimul timp am fost cam adormita si nu stiu de ce nu am mai scris. asa ca de data asta am pus doua capitole.
4. Clubul

A doua zi de dimineata, Sakura, observa ca are un mesaj. Il citi iar in el scria:

„Sakura, mi-a zis domnul profesor ca astazi si maine nu mai facem scoala pentru ca toti profesorii sunt in consiliu. Ma intrebam daca nu vrei sa vi cu mine la club astazi seara. Astept SMS”

Dupa ce il citii, incepu sa scrie:

„Da, desigur. Vin cu tine la club. Vin eu sa te iau la 20:30.”

Ii trimise mesajul si incepu sa se imbrace pentru a iesi sa se plimbe. Isi lua niste blugi trei sferturi si un tricou roz cu un bolero alb. Iesi afara si se indrepta spre parc. Statu acolo vreo 2 ore gandindu-se la Sasuke. Vazand ca e ora 10 se duse spre casa. Intra in camera ei si isi lua laptopul si puse muzica. Intre timp mama Sakurei ajunsese acasa.
-Sakura, sunt acasa.
-Mama, mi-e cam foame. Imi faci si mie niste spaghetti.
-Bine.
Dupa ce pregatit masa, Sakura a coborat.
-Mama, astazi pot sa ma duc si eu in club cu Hinata?
-Bine. Dar sa ai grija de tine.
-Da, mama.
Termina de mancat si urca sus sa intre pe mess(erau modernizati;)). Cand vazu ca se facu ora 19:00 incepu sa se pregateasca ca la 20:15 sa fie gata. Isi facu un dus iar apoi se imbraca si se machia. Cobori si se duse sa o ia pe Hinata de acasa. Ajunse la ea acasa si vazu ca ea era gata de cateva minute. Se indreptau spre club si il vazura si pe Sasuke, Naruto, Neji si Shikamaru ca tot acolo se duceau. Cand au ajuns s-au intalnit cu Ten-Ten si Temari. Naruto a invitat-o pe Hinata sa danseze impreuna, Neji pe Ten-Ten iar Shikamaru pe Temari. Sakura si Sasuke se uitau cum danseaza cele trei cupluri.~Ce frumoasa e Sakura in seara asta! Sasuke, nu te gandi la ea. Poate ar trebui sa ma duc pana la baie sa ma spal pe fata.~ Sasuke se indrepta spre baie cu pasi inceti. Dupa o noapte lunga, Sakura se duse acasa.
Cantecele pe care au dansat:
http://www.youtube.com/watch?v=SwJm-i3_O5s
http://www.youtube.com/watch?v=vKnM6QxlEHI
http://www.youtube.com/watch?v=0dRhhxSE-30
http://www.youtube.com/watch?v=3NDZnbnCLJg

5.Inceputul unei noi relatii

O noua zi este in Konoha. Soarele ii lumina fata angelica a Sakurei. Un sunet o trezi pe Sakura. Acel sunet era facut de telefon. Sakura raspunde la el:
-Alo? zise somnoroasa Sakura.
-Ce faci? zise o voce de fata.
-Hinata, tu esti?
-Nu, mama lui Stefan cel Mare. Normal ca eu sunt.
-Dar de ce ma suni asa de devreme?
-Nu e devreme. E 12:30.
-Cum?
-Vroiam sa te intreb daca vi astazi la ora 13:00 la mine ca jucam adevar si provocare. O sa vina mai multi. Vi?
-Da. Vine si Sasuke?
-Nu stiu...poate. In orice caz, vine Naruto.
-Ok. Hai ca vin repede. Pa!
-Pa!
Ea s-a imbracat si s-a indreptat spre casa Hinatei.Cand a ajuns acolo ei incepusera deja jocul. Atunci cand Sasuke a vazut-o pe Sakura s-a inrosit putin. Atunci, Naruto, si-a dat seama ce se intampla. Acesta zise:
-Sasuke, pot sa vi putin cu mine la baie sa-ti zic ceva?
-Ce vrei, ratatule?
-O sa afli daca vi cu mine.
Cei doi se indreptau spre baie. Ea(baia) era in culoarea albastra cu modele in forma de romb. Cei doi se mai uitara unul la altul vreun minut apoi Naruto zise:
-Tie iti place de Sakura, nu?
-Nu. De unde ti-a venit ideea asta?
-Am vazut cum te uitai la ea.
-Nu ma uitam in niciun fel la ea. Ti s-a parut.
-Ai terminat cu minciunelele.
-Mai scuteste-ma.
-Iti dau un sfat, mai bine i-ai zice ca poate ai sanse cu ea. zise Naruto facandu-i cu ochiul
-O sa ma mai gandesc la asta.
-Cum zici tu.
Dupa ce au venit cei doi, urma randul hinatei sa il intrebe pe Sasuke.
-Adevar, provocare, sarut sau procent?
-Procent.
-Bine. Deci...cat la suta o placi pe Sakura?
Sasuke a stat putin cu ochii pe geam si a zis:
-100%
Cand a auzit asta, Sakura s-a inrosit.
-Oooo...devine interesant, zise Hinata amuzata de ceea ce a spus Sasuke.
Dupa cateva minute urma randul lui Sasuke sa ii puna o porunca Sakurei. Sasuke se gandi putin iar apoi zise:
-Sa fii iubita mea.
-Bine, zise Sakura cu un zambet stralucitor pe fata.
Noaptea se lasa usor pe orasul in care rozalia traia. Cand se facu 19 Sakura trebuia sa se duca spre casa. Isi lua la revedere de la toti dar inainte sa plece Sasuke o intreba:
-Vrei sa te duc acasa?
-Doar daca vrei tu.
-Bine, haide. Pa! Ma duc cu Sakura.
-Pa! Ai grija de Sakura.
-Normal ca am grija.
Cei doi se indreptau cu pasi marunti spre casa Sakurei. Drumul linistit il facu pe Sasuke sa se sperie deoarece Sakura era foarte tacuta.
-Sakura, ai patit ceva?
-Nu. De ce?
-Esti foarte tacuta.
-Da’ ce pot sa zic?
-Nu stiu...orice.
-Vi maine sa ma iei de dimineata?
-Da.
-Bine. Hai ca ma descurc si eu singura de-aici.
-Bine. Pa!
-Nu crezi ca ai uitat ceva?
-Ce?
-Uite asta, zise ea si ii dadu un sarut.
-Aa, da. Poti sa imi mai dai unu? zise el dupa ce rupsera sarutul
-Pe ala il pastrez pentru maine.
-Bine. Hai ca ma duc acasa. Pa Saku!
-Pa Sasu!
Sakura se duse acasa si se culca cu zambetul pe buze deoaraece e inceputul unei noi relatii.

astept comm. PwP!

#10
6.Cearta
Sakura era foarte aproape de casa dar cineva o prinse de maini. Sakura nervoasa spuse:
-Acum cine dracu mai esti si ce mai vrei?
-Da-mi toti banii pe care ii ai...
-Eh...doamne toti criminalii din ziua de azi sunt vai de mama lor...
-Hai mai repede ca nu am timp.
-Iti dau ceva si mai bun...zice ea lovindu-l cu un picior la punctul slab...cum am zis...sunteti vai de mama voastra. Hai ca acum tre sa plec...pe mai tarziu, zise ea si fugi intr-o directie unde nu mai fusese niciodata.
Dupa un timp ajunse in padure. Se uita in jur daca e vreo casa pe-acolo dar nici urma de vreuna. Nu stia ce sa faca.
-Perfect! Mai rau de atat nu se poate, zise ea si vazu ca incepe sa ploua, ba uite ca se poate.
Se mai uita putin in jur iar apoi, dintr-o data ameti si cazu. Intre timp Sasuke o cauta stiind ca a intrat intr-un necaz. Cand o vazu o lua in brate si se indrepta spre casa cu ea. Sakura se trezi, atinse bandajul de la cap si gemu de durere.
-Rana asta unde am mai facut-o?Dar in primul rand ce caut eu la tine?
-Te-am gasit pe jos in padure si te-am adus aici...si in legatura cu rana nu stiu nimic. De ce nu m-ai lasat sa te duc pana in fata casei?
-Pentru ca nu stiam ca o sa ma atace un idiot...
-Dar macar trebuia sa presupui asta.
-Nu sunt fata supra-naturala. Si de ce nu m-ai lasat acolo? Nu mai aveam cearta asta daca ma lasai acolo.
-Vroiai sa te las acolo?
-Mai bine decat sa ma cert cu tine....Da' mai bine plec acum.
-La revedere dominsoara car nu stie sa multumeasca.
Fata iesi pe usa trantind-o.

stiu ca am scris foarte putin dar nu mai stiuce sa scriu in continuare...accept idei



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.161 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Stay with me!(a SasuSaku story) Just a lovely girl 9 6.661 17-05-2009, 12:17 AM
Ultimul răspuns: ***candy bar***
  Stay with me!(a sasusaku story) Just a lovely girl 6 4.670 23-02-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)