Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne despartim...

#5
Well, nu ma deranjeaza xD . Here's next.

III.


Dupa ce am baut, Greg nu putea conducea asa ca am cazut de acord sa ramana acasa la noi si sa doarma in dormitorul de oaspeti. L-am dus destul de greu in pat, mai ales ca adormise deja. Marzia se dusese sa spele paharele si apoi sa se culce, deci probabil era deja in pat si ma astepta. I-am dat parul de pe frunte lui Greg si am dat sa ma ridic, cu toate ca nu prea o puteam face fara sa-l deranjez pe tip. Am oftat si mi-am scos mana de sub corpul lui, dar, oricat de usor am incercat sa fie, l-am trezit. S-a uitat ciudat la mine si a zambit, mai bine zis ranjit. La naiba, Greg beat, intuneric... m-am grabit sa ma ridic, dat fiind ca eram aplecat si exact cand sa plec, m-a prins de incheietura si m-a trantit pe pat. S-a urcat deasupra mea in cateva secunde.
- Greg, esti beat, da-te! am spus panicat
- Dar Nate... nu am mai facut-o de trei saptamani...
Stai, cine e Nate? Am continuat sa-l privesc la fel de confuz. S-a aplecat si si-a lipit buzele de ale mele, fara sa imi dea voie sa zic ceva. Serios, la naiba, f**k...! mi-am pus mainile pe pieptul sau si am inceput sa-l imping, dar nu aveam puterea necesara sa-l dau jos de pe mine, doar l-am miscat putin. Vazand ca ripostez, mi-a prins mainile fiecare cu a lui, si-a pozitionat piciorul intre ale mele si m-a sarutat iar. Practic, teoretic si logic eram imobilizat la pat de cineva care ma placuse acum hat ani si semtimentele lui pareau a fi aceleasi. Dar... nu eram eu cel pe care il vedea, ci un anume Nate.Poate era iubitul sau... nu doream sa stric relatia lui, nicidecum a mea. Am continuat sa ma zbat, chiar si fara efect asupra lui.
- Inceteaza, m-am plans si am intors privirea spre usa. Speram doar sa nu vina Marzia . Mi-am muscat buza imediat dupa, simtind cum Greg chiar e serios. Incepuse sa imi mangaie zona intima fara sa arate ca-i pasa de cuvintele mele. A apasat iar, facandu-ma sa scot un sunet rusinos. La dracu. M-am uitat la el si i-am vazut ranjetul e pe buze. Ce se mai distra. Am mai spus o data stop, dar nimic. A inceput sa-mi deschida cureaua incet, mainile mi le tinea acum numai cu una. Ma abtineam sa nu plang, ca doar eram adult ce dracu.
Brusc aud o melodie, cred ca era telefonul lui. S-a oprit brusc si si l-a scos din buzunar, dar nu avea de gand sa-mi dea drumul. Am clipit des observand cat de clar vorbea la telefon, nu se vedea pic de betie in comportamentul lui. Eram confuz... s-a uitat la mine si a inchis. S-a ridicat si mi-a dat drumul.
- Ai noroc acum, ma cheama Blaine, mi-a facut cu ochiul si si-a aranjat bluza si imediat dupa pantalonii. Nemerniciul, se prefacuse. Am inceput sa respir greu, de nervi si l-am plesnit cu putere. Obrazul lui s-a inrosit instant. Realizam ca ma comportasem ca o fata, dar asta e. S-a intors spre mine si m-a prins in brate, si-a pus ambele maini pe fesele mele si a strans cu putere, facandu-ma sa scancesc. Imediat cum a avut ocazia m-a muscat de buza cu putere, pana am simtit gustul de fier al sangelui. A plecat imediat dupa.
Am cazut pe pat, mai mirat de mine decat de el. Cum de nu-mi dadusem seama ca se preface?! O fi ales un nume la nimereala si basta. Ah, in viata mea de tampit. Am dat sa ma ridic, dar ceva ma deranja in pantaloni. Cretinul ala chiar reusise sa ma faca sa ma excit numai cu cateva atingeri? Mi-am muscat buza si m-am lasat pe spate pe pat. Nu-mi venea sa cred ca faceam acest lucru... si din cauza lui Greg. Mi-am pus ambele maini peste pantaloni pe mandria mea si am inceput sa mangai incet, incercand sa imi opresc gemetele muscand din cearceaful care ar trebui folosit atunci cand te invelesti. Nu mergea, dar cel putin nu riscam sa ma auda Marzia. Cureaua era deschisa deja, asa ca mi-am deschis incet prohapul si am continuat. Imi intrase in reflex, adica...
Mi-am auzit telefonul. Grozav! Nu ma simteam in stare sa ma ridic asa ca m-am intins dupa el. Am apasat butonul verde si l-am dus la ureche.
- Yuu? am auzit o voce cunoscuta care m-a facut sa inghet. In astfel de momente?! mi-am inabusit un geamat.
- B-Blaine? am intrebat respirand greu. Am auzit un ras pervers si apoi am inchis ochii. Normal ca si-a dat seama cretinule, te cunoaste mai bine decat te cunosti tu! Mi-am muscat buza incercand sa par normal, dar Blaine mi-a spus ca ma va suna dupa ce termin. Am lovit cu pumnul patul si si-am dus din nou mainile pe zona intima, si am incput sa mangai. M-am grabit sa scap, doream sa vorbesc cu EL. Ce prost sunt.. Blaine, adica. f**k! Am continuat sa imi misc mainile in sus si in jos pana cand am simtit o placere imensa si un lichid lipicios pe maini. Uh..
M-am ridicat repede si am cautat orbeste niste servetele pe care din fericire le-am gasit repede. Am inceput sa sterg pe-acolo urmele si apoi mi-am dus mana la inima. Aveam noroc ca Marzia dormea. Nu doream sa o bag in prostiile mele de copil idiot. Da, pana si la douazeci si cinci aveam aceleasi probleme ca un adolescent. Nu ma puteam concentra, inca ma uitam la dramele coreene dupa care eram indragostit la saispe si nu stiu care-mi sunt sentimentele. Am oftat si am indesat servetele in cosul de gunoi. Ce am facut?Sunt prost, stiu... dar nu trebuie sa fiu si mai si.
Iar se auzi telefonul. Uram cat de bine ma cunostea... dar uram csi mai mult ca nu uitase deja asta. Parca ne despartisem, trebuia sa ne vedem fiecare de viata lui, corect? Am stat putin si m-am uitat la ecran, nu aveam numarul asa ca am stat putin sa-l analizez si abia dupa am raspuns.
- Ce vrei? am intrebat incercand sa par calm.
- Doream sa felicit noul tatic, nu te panica! mi-a spus si parca mi-l imaginam zambind.
- Oh... Greg? am intrebat si am strans patul.
- Da, m-a intrebat daca m-as supara daca ar face-o cu tine, inima mi-a stat locului pentru cateva secunde. Idiotul ala chiar l-a intrebat asta? Am inspirat adanc si l-am intrebat care i-a fost raspunsul. Atunci m-am abtinut cu greu sa nu incep sa plang la telefon, si sa u tip la nesimtitul de Blaine : Normal ca nu. Doar nu stie " Blaine" pe fundul tau. I-am inchis in fata. Nu scrie pe fund, scrie pe mana! Ce idiot! am indesat nervos cearceaful in cosul de rufe si m-am dus in living unde m-am intins pe canapea, inca cu telefonul in mana.Mi ede ce mai imi pasa? Au trecut atatia ani! Am inchis ochii si am incercat sa ma culc. Nu a trebuit sa ma chinui prea mult, dar tot frecat in pat vreo zece minute.
***
Era weekend, in sfarsit. Puteam sta acasa. M-am trezit lenes, eram inca imbracat in partea de sus a costului. Marzia inca dormea, ca un om normal in pat, nu ca mine, pe canapeaua incomoda. M-am ridicat in fund si am stat putin asa, aducandu-mi aminte de convorbirea la telefon. Ah... mi-am pus chipul in maini si am oftat. M-am uitat la telefonul pentru a vedea ceasul si m-am ridicat. Am inceput sa-mi desfacut nasturii pe rand, macar sa raman in maiou. Mi-am aruncat hainele pe fotoliu si m-am uitat in jur.
Ma intrebam ce sa fac. Am oftat trist si m-am dus la baie si am dat drumul la apa in cada. Doream sa fac o baie lunga, sa-mi spal gandurile. Mi-am dat jos ce mai ramasese pe mine si am pasit in apa. Am stat acolo in jur de o ora, pana la vreo zece jumatate. Cand m-am ridicat nu mi-au trebuit decat mai putin de douazeci de minute sa ma imbrac si sa ma usuc. Parul il lasam sa se usuce natural, nu am folosit niciodata uscatorul pentru ca imi parea ca mai rau ii face.
M-am pus in maieu negru, un medalion simplu, fara pandantiv si niste blugi rosii. Cand m-am privit in oglinda, nu am vazut un om de douazeci si cinci care lucreaza la birou, ci un tip de nouasprezece ani. Personalitatea mi se vedea perfect : imatur si plangacios. Am oftat si m-am uitat in jos. Ar trebui sa ma schimb, pentru Marzia! Pentru copil... mi-am spus si am luat cheile si portofelul.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Răspunsuri în acest subiect
Sa ne despartim... - de Natsuru - 11-07-2013, 10:57 PM
RE: Sa ne despartim... - de Kira's Scarlet - 13-07-2013, 10:14 AM
RE: Sa ne despartim... - de Natsuru - 22-07-2013, 02:22 AM
RE: Sa ne despartim... - de ArtieS - 06-08-2013, 12:52 AM
RE: Sa ne despartim... - de Natsuru - 06-08-2013, 02:40 AM
RE: Sa ne despartim... - de ArtieS - 09-08-2013, 12:10 AM
RE: Sa ne despartim... - de Kira's Scarlet - 10-08-2013, 08:11 PM
RE: Sa ne despartim... - de Natsuru - 15-08-2013, 10:03 PM
RE: Sa ne despartim... - de Kira's Scarlet - 18-08-2013, 01:09 PM
RE: Sa ne despartim... - de Natsuru - 27-08-2013, 05:17 PM
RE: Sa ne despartim... - de Alii - 27-08-2013, 09:16 PM
RE: Sa ne despartim... - de kalona - 03-09-2013, 11:07 AM
RE: Sa ne despartim... - de Natsuru - 20-10-2013, 06:17 PM
RE: Sa ne despartim... - de kalona - 22-10-2013, 05:50 PM
RE: Sa ne despartim... - de Kira's Scarlet - 01-03-2014, 01:44 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)