Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Simbolul iubirii (SasuSaku)

#4
Hei :3.

Mi-era dor sa citesc un fic Naruto si cum in ultima vreme am redevenit un fan SasuSaku, l-am ales pe-al tau. Am citit acum cateva zile primul capitol si ma bucur ca l-ai postat si pe-al doilea ca sa-ti las un comentariu mai lung.
Buun. De ce-am ales fic-ul tau? Well, mi-a placut acel mic prolog cu descriere de la inceput, in loc de "Buna! Numele meu e Sasuke Uchiha, am x ani, sunt cel mai tare din parcare, toate fetele ma vor, dar eu sunt rau si rebel, oh daa!" :)). Se vede ca ai mai scris, ai deja experienta si incepi sa-ti conturezi un anume stil.
Descrierea e buna, dar mereu e loc de mai bine! Cum zicea si uchiha_blood_angel, du-o pana la capat! Nu exagera cu descrierea, dar cateva pasaje bine puse la punct sunt binevenite oricarui fic.
Ideea inca nu mi se pare originala, dar sper ca peste cateva capitole sa ma surprinda in mod placut. Personajele la liceu, Sakura eleva noua... e deja ceva foarte intalnit, asa ca nu strica sa ne suprinzi cu niste idei proprii. Si mi se pare ca Sasuke s-a indragostit prea devreme de Sakura, dar e doar parerea mea.
De apreciat si cum inchei capitolele, pe mine cel putin m-ai lasat in suspans.
Cateva greseli de ortografie/punctuatie:
* "-[space]...[space]dar[,]iubitule, mai bine veneai la mine."
* "in interioru-mi distrus" Nu-mi place cum suna acel "-mi", parca te "zgaltaie" la creier. Suna mai bine "interiorul meu" sau chiar simplu "interiorul".
* cateva propozitii incepute fara Caps Lock.
Nu stiu daca mai sunt si altele, pe astea le-am remarcat. Nu uita ca e foarte important cum asezi textul in pagina si incearca sa eviti greselile de punctuatie, asa lasi o prima impresie mai buna pentru un potential cititor. La tine nu sunt probleme grave, dar e bine sa ai mai multa grija pe viitor.
Citat:Din nou. Acum mai mult ca niciodata imi doream sa-l ucid pe fraierul de la parter. Cuceritorul Uchiha!
Ja, ja, ja, ja <3!! Itachi-kun e cel mai tare! In your face, Sasuke!
Dar de-ajuns cu supe-mega-obsesia mea pentru Itachi-kun, eu iti urez bafta si astept urmatorul capitol :3.
Ada.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU



Răspunsuri în acest subiect
Simbolul iubirii (SasuSaku) - de Lexxu - 02-01-2013, 08:43 PM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de Lexxu - 12-01-2013, 04:39 PM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de Ada - 13-01-2013, 01:03 AM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de RalucaGabor - 14-01-2013, 10:04 PM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de Lexxu - 25-01-2013, 06:30 PM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de RalucaGabor - 25-01-2013, 08:07 PM
RE: Simbolul iubirii (SasuSaku) - de Lexxu - 21-02-2013, 03:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Sub domnia iubirii(SasuSaku) aidam98 6 4.116 01-01-2013, 02:01 AM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 5 5.429 27-01-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)