Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de importante sunt soundtrack-urile din animeuri?

#2
Soundtrack-ul e important. Mie una mi se pare. Muzica face si ea parte din lucrurile importante la un film. Desi nu intotdeauna trebuie neaparat sa fie muzica pe fundal ca sa iti impuna o stare sau senzatie mai lacrimogena; ex: Ai no Kusabi (eu plangeam doar cand cadea tavanul T.T).
Nu sunt sigura ce nota i-as da, vreun 9? Nu sunt buna la note sau poate subiectul nu l-am dezbatut/intalnit foarte mult.
Sunt de acord cu tine la cele fara versuri, cat am scris post-ul aceasta scurt m-am gandit la inceput la "Hachiko: povestea unui caine" (plans de mai multe ori la el) si apoi la Ai no Kusabi (cand am pomenit de senzatii). O melodie de vioara sau o voce angelica. Merge, spun eu.
Ati putea reusi sa priviti un anime fara ele?
Se poate sau poate nu. Ending-ul, opening-ul, soundrack-ul sunt importante. Ex: Uta no Prince-sama. Daca nu ar mai fi fost acel ending nu m-as mai fi zbatait pe scaun (scuzati ca vorbesc de alte lucruri). Dar in Ai no Kusabi au fost putine parti, cred ca poate una? -nici eu nu mai stiu-, dar mie una mi-a placut ce a putut transmite.
Ati simti acelesi sentimente?
Nu as dori sa spun exact un raspuns. Cand o sa experimentez o sa intreb, desi sunt sigura ca nu o sa fie la fel. O data nu mi-au mai mers boxele si sa stau degeaba parea sa durezeeeeeee asa mult; era cam chinuitor (macar putin). Dar cand am muzica... mult mai bine. La fel cred ca este si cu anime-ul/soundtrack-ul.

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cat de importante sunt soundtrack-urile din animeuri? - de yaoi maniac - 05-05-2012, 04:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)