Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#43
Warning: Limbaj vulgar


Capitolul 18
Seth P.O.V


- Da! M-am culcat cu ea doar ca sa ma distrez!
Am reactionat din instinct si m-am repezit la baiat. A impins-o pe verisoara mea de langa el, dar nu a avut timp sa opreasca pumnul care l-a lovit in stomac. In timp ce isi indoia corpul i-a dat un pumn in barbie si l-am aruncat pe podea.
- Seth, nu vreau sa ma bat cu tine!
L-am apucat de tricou si m-am lasat in genunchi. Mi-am strans pumnii pe materialul tricoului sau, iar Alice m-a prins de umeri si a incercat sa ma indeparteze de el. Mi-am ridicat mana si am impins-o din spatele meu, reusind sa cada pe canapea.
- Esti un nenorocit!
Mi-am indreptat un pumn spre fata lui, dar mi-a prins incheietura si m-a impins. Am cazut in fund langa canapea, in timp ce brunetul se ridica de jos. Mi-am strans dintii si am facut acelasi lucru. Inainte sa fac un pas inainte am fost prins de bratul drept. Mi-am intors capul si am vazut ca Emma era cea care ma tinea si dezaproba din cap.
- Hai sa discutam ca oamenii civilizati, Seth!
Mi-am intors capul si l-am privit nervos pe prietenul meu.
- Ha! Nu o sa scapi cu asta, Jake! Ai noroc ca Emma e aici ca sa ma opreasca, altfel ai fi fost de mult la urgente.
- Si tu la fel! Si dupa ce as fi iesit de acolo tot m-as fi culcat cu Alice!
- Nenoro…
Bruneta m-a tras din nou de brat cand am vrut sa ma apropii de fratele ei. Simteam o furie cumplita, iar muschii corpului erau incordati. Respiratia mea era scurta si daca nu erau fetele aici probabil l-as fi omorat pe asa zisul meu prieten.
- Din cauza ta Alice sufera, nu e asa? Tu esti nenorocitul care o face sa planga, nu Nathan!
Brunetul ma privea incercand sa ma convinga , cu ochii lui, ca regreta ca a transformat-o pe ’ sora ’ mea intr-o usuratica. Mi-am strans mai puternic pumnii si am inceput sa rad ironic.
- Totul o sa fie bine, Seth! O sa o protejam impreuna pe Alice! Nathan nu o sa o atinga! Nu o sa mai sufere! Mai mintit tot timpul! Te prefaceai ca iti pasa de starea ei, dar nu faceai altceva decat sa o faci sa cada in ea si mai mult.
A oftat si si-a bagat mainile in buzunar si a oftat. A privit-o pe roscata, apoi m-a privit din nou pe mine.
- Nu o sa iti spun ca imi pare rau ca m-am culcat cu ea! Nu o sa o fac!
Am zambit si am dezaprobat dezgustat din cap. Mi-am eliberat bratul si m-am dus la frigider. Am deschis usa si mi-am scos o bere. Am deschis-o si m-am intors din nou in living. Emma s-a asezat pe canapea langa roscata si a luat-o in brate, in timp ce aceasta plangea.
- V-ati protejat?
- Nu!
Brunetul mi-a raspuns fara sa se gandeasca si m-a facut sa il privesc fix pentru cateva clipe, apoi am baut din bere. Dupa ce am inghitit bautura am aruncat sticla dupa baiat, dar s-a ferit, iar sticla s-a spart in perete, cazand pe podea doar cioburile.
- Cat de nemernic poti sa fii?
- Nu sunt prost, Seth! Nu mi-am dat drumul in ea! Crezi ca vreau sa am copii cand abea am terminat liceul? Sa am copii cu ea? Nici mort!
Mi-am stapanit impulsul de a sari din nou pe el. Pur si simplu nu merita. Nu imi pot da seama cum poate Alice sa iubeasca o astfel de persoana. Pe care nu o intereseaza nimic. Care nu pune nici un sentiment intr-o relatie.
Am apucat-o pe roscata de brat si am ridicat-o de pe canapea. Brunetul si-a scos mainile din buzunar si a facut un pas in fata.
- Am venit pentru ca voiam sa o oblig sa nu plece la Londra. Dar acum o sa o urc eu insumi in avionul ala blestemat si o sa ma asigur ca nu o sa se mai intoarca niciodata.
Si-a marit ochii si a deschis gura, dar nici un sunet nu iesea din ea. Am privit-o pe fata. Ochii ei erau impanziti de lacrimi si era putin rosie la fata. Inima mi s-a strans in acel moment si nu voiam sa ii fac ce o sa urmeze, dar are nevoie si ea de o lectie.
- Acum noi doi o sa vorbim!
M-am apropiat de usa apartamentului, tragandu-mi verisoara dupa mine. Emma imi striga numele, dar nu puteam sa ma opresc. Am deschis usa si am iesit din apartamentul fetelor, indreptandu-ma spre al meu.
Am bagat cartela si am asteptat ca beculetul sa se faca verde si am apasat pe clanta. Am impins-o pe fata in incapere si am intrat dupa ea, trantind usa. S-a intors speriata la mine si noi lacrimi au aparut pe obrajii ei.
- Seth…
- De ce ai facut-o? Stii foarte bine ce simte Jake pentru tine. Stii foarte bine ca nu ar da doi bani pe tine! De ce te-ai culcat cu el?
- Pentru ca il iubesc!
- Si eu te iubesc pe tine! Asta nu imi da nici un drept sa ma culc cu tine!
- Seth, te rog sa te calmezi! Hai sa discutam linistiti! Cum am facut-o de atatea ori.
- Crezi ca pot sa ma calmez? Te-ai culcat cu un barbat care nu te respecta si il doare fix in fund de ce simti tu pentru el. M-ai dezamagit, Alice!
Si-a dus o mana in dreptul inimii si si-a strans pumnul pe camasa. Si-a lasat capul in jos si a suspinat.
- Imi pare rau, Seth! Imi pare atat de rau!
A cazut in genunchi pe podea si a inceput sa planga si sa suspine. Mi-am dat capul pe spate si am privit tavanul. Mi-am inchis ochii si am oftat, strangand din pumn. Mi-am inghitit toate acele cuvinte dure pe care voiam sa i le spun. Cum naiba pot sa ii fac asta dupa ce nenorocitul acela s-a jucat cu ea?
M-am apropiat de ea si am luat-o in brate. Tremura din toate incheieturile. Mi-am pus un brat sub genunchii ei, iar cu cel liber i-am inconjurat umerii. Am ridicat-o de pe podea si m-am apropiat cu ea de canapea. M-am asezat jos si am continuat sa o tin in brate. Roscata si-a pus capul pe umarul meu si mi-a inconjurat gatul cu bratele ei.
Am oftat si am inceput sa o mangai pe spate. Am sarutat-o pe frunte.
- Alice, te-a violat?
A dezaprobat din cap, iar nasul ei ma gadila pe gat.
- Nu, Seth! M-am culcat cu el de buna voie! Am facut-o pentru ca il iubesc, Seth. Si am crezut ca asta o sa schimbe ceva intre noi. De asta Nathan ma uraste.
Am tras aer in piept si mi-am trecut o mana prin parul ei.
- Am crezut ca ce s-a intamplat de ziua lui e o minciuna. Jake a spus ca a vrut doar sa il enerveze pe Nathan. Nemernicul! Daca as fi stiut atunci i-as fi sters zambetul acela tampit cu un…
Am tacut in momentul in care fata si-a strans bratele in jurul meu. Am strans-o in bratele mele si mi-am lasat capul pe al ei.
- Te iubesc atat de mult! Imi pare rau ca te-am lasat sa ajungi in starea asta. Imi pare rau, Alice! Imi pare rau!
Roscata mi-a luat fata intre mainile ei si mi-a zambit. Ochii ei erau rosii si lacrimile incepeau sa se usuce.
- Nu ai nici o vina, Seth! Mie mi-a fost prea frica sa iti spun despre asta. Mie trebuie sa imi para rau! Nu tie!
Am privit-o in ochi si i-am pus din nou capul pe umarul meu si am strans-o in brate.
- Nici Nathan, nici Jake nu o sa iti mai faca nimic. O sa fii in siguranta cu tata in Londra. Si Andrew te asteapta acolo!
Fata si-a luat capul de pe umarul meu si m-a privit uimita. Si-a sters lacrimile cu dosul palmei si mi-a zambit.
- Prietenul tau Andrew?
- Ihm! Stii foarte bine ca are o pasiune pentru tine si a spus ca o sa te astepte de fiecare data cand o sa te intorci. Cu siguranta o sa fie in culmea fericirii cand o sa afle ca te muti acolo.
- Mi-ar placea sa il revad, dar o sa stau acolo putin timp. Nu ma mut definitiv, Seth!
Am privit-o incruntat , iar aceasta a inceput sa rada. M-a sarutat usor pe obraz si si-a trecut mainile prin parul meu.
- O sa imi fie prea dor de casa mea, Seth! Si i-am promis Emmei ca voi fi aici atunci cand incepe pregatirile pentru nunta. Si in plus sunt absolut sigura ca Jake o sa ma uite. O sa se duca in bratele Sarei sau a altei fufe si intr-o saptamana o sa uite de mine.
- Nu te-as lasa sa pleci daca nu as fi obligat!
Tanara a chicotit si m-a sarutat din nou pe obraz.
- Nici nu stii cat de mult te iubesc, Seth! Crede-ma ca mi se rupe inima ca trebuie sa ma indepartez de tine si de Emma pentru un timp. Dar toti avem nevoie de schimbarea asta. Mai ales eu si Jake.
- Jake are nevoie de un sut in fund si…
- Seth!
- Scuze!
Mi-a ciufulit din nou parul si a ras. Imi placea atat de mult sa o vad cu zambetul pe buze. Era sora pe care nu am avut-o niciodata. Nu imi vine sa cred ca trebuie sa o pierd din cauza prietenului meu cel mai bun. Nu imi vine sa cred ca Jake m-a mintit si s-a culcat cu ea. Stia foarte bine ca Alice e punctul meu sensibil. Stiam ca nu mai era virgina, dar nu am crezut niciodata ca el o sa fie primul ei barbat. Doamne! Prefer sa ignor viata sexuala a lui Alice si sa ma gandeasc la alta Alice. Care e perfecta, fara viata sexuala si fara sa sufere.
- Seth, vreau sa te impaci cu Jake!
Am clipit de mai multe ori ca sa ma trezesc din visare si mi-am deschis gura, dar nu puteam sa scot nici un sunet. Exact cum facuse Jake cateva momente in urma.
M-am ridicat de pe canapea si am asezat-o pe roscata in locul meu. M-am apropiat de fereastra si mi-am bagat mainile in buzunare.
- Seth!
Am oftat in timp ce priveam cerul. Soarele stralucea pe cer, iar pasarile zburau.
- Nu o sa o fac! Nu pot! Nu am cum!
Am auzit un fosnet, iar in urmatoarele clipe, roscata a ajuns langa mine si si-a pus mana pe umarul meu.
- Jake e cel mai bun prieten al tau! Amandoi sunteti apropiati si tineti unul la altul. Practic sunteti ca doi frati. Va petreceti timpul impreuna, impartiti multe lucruri.
- Printre care si pe tine!
- Lasa-ma pe mine la o parte! O sa iti spun si tie ce i-am spus Emmei! Nu distruge relatia dintre tine si el pentru mine. O sa fiu plecata si probabil o sa devin ca mama si ca Sonia. Ele au noroc ca tata si Will le pot insoti fara sa se ingrijoreze de nimic.
- Alice…
- O sa ma simt mult mai bine. Jake m-a acuzat mereu ca i-am luat sora si acum o sa fie fericit ca o eliberez.
- E un egoist!
- L-am intrebat acum cateva zile daca are de gand sa iti spuna ca se culca cu mine. Mi-a spus ca nu are de gand sa isi strice prietenia cu tine pentru mine.
- Ce fel de fiu de catea e tipul asta?
- Nu uita ca acea catea o sa fie soacra ta! Seth, nu mai are nici o importanta ce s-a intamplat pana acum intre mine si Jake!
Mi-a luat chipul intre maini si mi-a apropiat chipul de al ei.
- O sa suferi daca o sa il indepartezi de tine. E fratele Emmei! Crezi ca nu o sa o doara faptul ca tu si fratele ei o sa va certati de fiecare data cand va intalniti?
Am oftat si mi-am pus mainile peste ale ei si i-am sarutat palmele.
- O sa iti para rau mai tarziu daca te comporti asa acum. Promitem ca totul o sa fie ca la inceput! Ca sa pot pleca cu zambetul pe buze de aici si sa nu ma gandesc mereu la ceea ce se poate intampla acasa in timp ce eu sunt plecata.
Am privit-o in ochi si am tras aer in piept. I-am luat mainile in ale mele si i le-am strans.
- Iti promit ca o sa refac lucrurile! Dar nu te astepta ca eu si Jake sa fim la fel ca inainte. De fiecare data cand o sa il vad o sa imi amintesc faptul ca din cauza lui ai plecat.
- Macar incerci si asta e tot ce conteaza pentru mine!
Am tras-o in bratele mele si am sarutat-o pe frunte. O sa imi fie al naibii de greu sa nu o mai vad in fiecare zi. Dar are dreptate. Jake o sa ramana mereu prietenul meu cu toate ca e un ticalos. O sa tin mereu la el, dar Alice o sa fie mereu mai importanta. Si o sa am o retinere in ceea ce il priveste pe Jake. Si poate o sa fie nevoie de mult timp ca sa revenim la aceeasi legatura. Nu o sa ma las pana nu o sa descopar ce simte cu adevarat pentru Alice. Trebuie sa aflu daca o iubeste! Trebuie!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Do you love me? - de Alexi - 07-02-2012, 04:18 PM
RE: Do you love me? - de Death Rose - 07-02-2012, 04:42 PM
RE: Do you love me? - de Katniss - 07-02-2012, 07:37 PM
RE: Do you love me? - de CyBeR - 07-02-2012, 11:56 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-02-2012, 08:59 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-02-2012, 09:03 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-02-2012, 05:27 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 07-03-2012, 08:07 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-03-2012, 04:49 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 15-03-2012, 10:44 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 15-03-2012, 11:48 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-03-2012, 08:08 AM
RE: Do you love me? - de Erdna - 16-03-2012, 12:55 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 16-03-2012, 09:14 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 29-03-2012, 12:45 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 30-03-2012, 10:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 07-04-2012, 11:16 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 12-04-2012, 06:40 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 12-04-2012, 09:11 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-04-2012, 05:32 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 18-04-2012, 10:27 PM
RE: Do you love me? - de Sushi - 19-04-2012, 01:40 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-04-2012, 04:21 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-04-2012, 05:16 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 19-04-2012, 07:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-04-2012, 05:17 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 30-04-2012, 10:50 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 01-05-2012, 06:57 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 01-05-2012, 09:04 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-05-2012, 09:53 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 04-05-2012, 01:36 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 04-05-2012, 09:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 11-05-2012, 08:02 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 11-05-2012, 08:56 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 11-05-2012, 09:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-05-2012, 07:03 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-05-2012, 04:09 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-05-2012, 06:06 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-05-2012, 10:21 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 26-05-2012, 12:04 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 26-05-2012, 12:32 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 26-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 27-05-2012, 07:38 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 27-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-06-2012, 07:59 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 24-06-2012, 01:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 25-06-2012, 09:10 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 03-07-2012, 09:23 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-07-2012, 07:34 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 04-07-2012, 12:13 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-07-2012, 09:46 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 16-07-2012, 05:11 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-07-2012, 10:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-08-2012, 11:56 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 09-08-2012, 05:26 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-08-2012, 09:06 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 16-08-2012, 12:49 PM
RE: Do you love me? - de Abbeh. - 19-08-2012, 03:25 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 22-08-2012, 07:43 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 22-08-2012, 09:50 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 08-09-2012, 12:28 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-09-2012, 05:30 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 14-10-2012, 03:39 PM
RE: Do you love me? - de leoaica - 19-10-2012, 06:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 08-11-2012, 08:28 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 18-11-2012, 08:14 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-12-2012, 06:41 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 21-02-2013, 07:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)