Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#33
Capitolul 14
Emma P.O.V


- Rahat!
- Serios Em! Sunt bine!
Da sigur si eu sunt o politista care are nevoie de gogosi. Cum putea sa fie in regula cand a stat inchisa in camera asta, 12 ore ,fara sa manance? Si mai avea si ochii rosii pe deasupra.
M-am enervat si i-am tras cearsaful de pe cap si l-am aruncat jos. M-am urcat in pat si am tras-oin bratele mele. Am oftat si am inceput sa o mangai pe cap, in timp ce roscata imi inconjura talia cu bratele si isi tinea capul pe abdomenul meu.
- Vorbeste cu mine, A! Ce s-a intamplat aseara?
- Sunt o idioata, Em! O proasta!
Vocea ei era ragusita. Cu siguranta o sa planga din nou. Mai mult ca sigur.
- Ce s-a intamplat?
- Am crezut ca a venit aici pentru ca simtea ceva pentru mine. Dar m-am inselat. Ieri dupa ce am plecat de la piscina, a venit dupa mine, m-a trantit pe podea si am facut sex. Apoi m-a dus in camera si m-a tinut in bratele lui. Si eram fericita. Pana l-am intrebat daca are de gand sa ii spuna lui Seth ca se culca cu mine. Si…
Probabil lacrimile au inceput sa se prelinga pe obrajii ei, pentru ca vocea ei era din ce in ce mai slaba si isi tragea nasul.
Doamne, cat uram cand plangea! Mi s-a strans inima cand mi-am dat seama ca plange. Acei ochi frumosi inconjurati de lacrimi.
Mi-am sprijinit barbia de capul ei si am continuat sa o strang in brate si sa o mangai pe cap.
- Si ce s-a intamplat in continuare?
Si-a strans mai tare bratele în jurul taliei mele.
- Mi-a spus ca nu are de gand sa isi distruga prietenia cu Seth pentru mine.
Mi-am muscat buza de jos si mi-am strans un pumn in parul fetei. Nu merita sa o trag de cap dar am facut-o dintr-un impuls. Am sarutat-o usor pe crestetul capului incercand sa imi stapanesc furia care crestea in mine.
- Sunt o proasta! Sunt o idioata pentru ca am crezut ca simte ceva pentru mine.
- Nu, iubito! El e idiotul! Si o sa plateasca pentru asta, te asigur!
Si-a ridicat repede capul si m-a privit cu ochii plini de lacrimi. Am inghitit greu cand i-am vazut expresia fetei si mi-am pus mainile pe obrajii ei, incepand sa ii sterg lacrimile.
Mi-a prins mainile si le-a tinut intre ale ei, in timp ce noi lacrimi izvorau din ochii ei.
- Te rog, Emma, nu fa nimic! Daca te duci la el si ii ceri socoteala o sa ma urasca si mai tare si nu vreau asta. Nu vreau asta!
- Dar, Alice…
- Nu! Te rog, Emma! Chiar nu vreau sa il supar si mai tare. Te rog!
Am oftat si am intins-o in pat. M-am dat jos si am luat cearsaful si am invelit-o. Am sarutat-o pe frunte si am mangaiat-o pe par.
- Odihneste-te! Maine mergem la Luvru!
Am vrut sa ma indepartez de ea, dar m-a prins de tricou. Am privit-o peste umar si i-am zambit.
- Promitem ca nu o sa ii reprosezi nimic!
Mi-am inchis ochii pentru cateva clipe, apoi i-am deschis si am privit-o. M-am asezat pe pat si m-am intors cu fata la ea. Mi-am pus o mana pe obrazul ei si cealalta pe marginea patului. Mi-am incrucisat degetele de la mana de langa pat si i-am zambit.
- Iti promit!
Pe dracu’! O sa am o discutie cu fratele meu. Am sarutat-o din nou pe frunte si am iesit din camera inainte sa mai apuc sa ii mai fac promisiuni pe care nu am de gand sa le respect.
Am inchis usa in spatele meu si am tras aer in piept, apoi m-am indreptat spre living-ul apartamentului. Fratele meu statea intins pe canapea si rasfoia o revista.
- Unde e Seth?
- S-a dus sa inoate! Mai dureaza o ora sau doua pana vine! A spus ca poti sa il gasesti la piscina acoperita a hotelului.
Nici macar nu s-a uitat la mine cand a vorbit. Sa imi aminteasca cineva de ce nu sar la gatul lui si nu il strang de el?
Am oftat si m-am apropiat incet de el si m-am asezat pe masuta din fata canapelei pe care era el asezat. S-a uitat pentru cateva clipe la mine si a dat o pagina din revista.
- Care e problema printesei? Prea mult soare?
Unde era o scrumiera buna ca sa ii sparg capul cu ea? De ce am un frate geaman atat de tampit, idiot, atragator si sexy si de care prietena mea e indragostita nebuneste?
Mi-am dat ochii peste cap si m-am uitat pe fereastra din spatele brunetului.
- Chiar esti un ticalos si nu imi vine sa cred ca poti sa te comporti in felul acesta.
L-am fixat cu privirea asteptand reactia lui. Si-a scos capul din revista si m-a privit surprins. Ne-am uitat in ochi pentru cateva secunde, apoi fratele meu a inchis revista si s-a asezat in fund. A pus revista langa mine si si-a pus mainile pe genunchii mei.
- Huh?
Am ras pentru cateva clipe si i-am dat o palma usoara peste cap.
- Cat o sa o mai ranesti pe Alice?
Zambetul de pe buzele lui a disparut, iar privirea lui a devenit serioasa. S-a ridicat de pe canapea si si-a scos pachetul de tigari din buzunar. A aprins una si a deschis usa balconului, iesind afara.
Evita discutia! Nu o sa ai sansa fratioare! M-am ridicat de pe masa si l-am urmat. Statea cu mainile sprijinite de bara de inox, iar tigara era intre buzele lui.
M-am sprijinit cu spatele de bara si l-am privit. Fumul cenusiu se ridica in aer. Era nervos! De fiecare data cand vorbeam serios de el incerca sa fumeze o tigara. Acum probabil se gandea la ce i-am spus de vreme ce tigara se consuma singura.
- Jake, m-am saturat sa o vad cu lacrimi in ochi. M-am saturat sa ii dau sperante si sa o fac sa creada ca poate intr-o zi te vei schimba si i-ai impartasi sentimentele.
Si-a luat tigara de la gura, lasand fumul cenusiu sa se ridice in aer. A oftat si si-a dat capul pe spate si a privit cerul.
- Nu o iubesc!
- Rahat!
A inceput sa rada si a mai tras o data din tigara. A aruncat-o pe balcon si a expirat fumul. Si-a prins ambele maini de balustrada si si-a intors capul sa ma priveasca.
- Stii ca tata ar face criza daca te-ar aude vorbind asa, nu?
- Stii ca mama si Alex o sa iti rupa oasele daca afla ca te culci cu Alice, nu?
A oftat, iar zambetul de pe buzele lui a disparut din nou. Si-a lasat capul in jos si a privit podeaua.
- Jake, ce vrei de fapt de la ea? Scoti fum pe nari de fiecare data cand e in preajma altui baiat. Aproape il iei la pumni pe Nathan de fiecare data cand e aproape de ea sau cand o atinge. Daca imi spui că nu simti nimic pentru ea te arunc şi suntem la etajul treizeci, iar piscina e in cealalta parte.
- Intotdeauna ma pui la inghesuiala, Em, si urasc asta!
Am zambit si mi-am dat capul pe spate, privind cerul.
- Deci simti ceva pentru ea!
- Habar nu am ce sentimente am pentru ea. O doresc! La dracu’ mi-as petrece toata viata in pat cu ea si tot nu m-as satura de trupul ei. Dar o urasc pentru ca tu stai cu ea si ii acorzi ei mai multa atentie decat imi acorzi mie. Nu ai fost niciodata alaturi de mine cand am avut nevoie de tine. Mereu ai fost cu ea. Si asta ma zgarie pe creier, Em! Daca nu ar fi fost prietena ta cea mai buna, poate ar fi fost altfel.
Mi-am intors capul si l-am privit. Era putin trist si parca se lupta cu sentimentele lui. Am oftat si m-am strecurat in bratele lui. Brunetul m-a strans in bratele lui si m-a sarutat pe frunte. Mi-am lasat capul pe pieptul lui si mi-am pus mainile pe spatele lui.
- Jake, esti fratele meu! Geaman! Pe noi ne uneste mai mult decat sangele. Alice e ca sora mea. Am crescut impreuna si as muri daca nu ar mai fi langa mine sau daca ar disparea. Ma doare sufletul de fiecare data cand o vad ca sufera. Mai ales pentru ca stiu ca tu esti cel care o raneste. De ce trebuie sa fii atat de incapatanat si sa o tachinezi?
- Pentru ca am temperamentul mamei. Si ea il tachineaza pe Sasha.
- Nu ii baga in discutia noastra. Mama si Alex tin unul la altul si se tachineaza pentru ca se iubesc. Si in plus insultele nu ajung la inimile lor. Cuvintele tale trec prin inima lui Alice.
- Emma…
- Crezi ca Seth o sa fie bucuros cand o sa afle ca cel care o raneste pe verisoara lui esti tu? Alice arata ca dracu’ dupa fiecare confruntare cu tine. Seth crede ca e vina lui Nathan si a amenintarilor lui. Ce o sa faci daca reuseste sa faca ce si-a propus?
- Nu o sa permit asta niciodata! Mai degraba o omor decat sa o vad in bratele acelui bastard.
- Aha!
Mi-am ridicat degetul aratator si l-am sprijinit de pieptul lui.
- Vezi? O iubesti! Si pe mine nu ma pacalesti ticalosule! Du-te la ea, ia-o in brate, sarut-o, spune-i ca o iubesti si eventual poti sa faci sex cu ea. Pot sa il tin pe Seth departe.
Brunetul a oftat si m-a indepartat din bratele lui. S-a asezat pe un scaun de langa usa si si-a trecut mana prin par.
M-am apropiat de el si m-am asezat pe podea. Mi-am pus o mana pe genunchiul lui si l-am privit.
Mi-a zambit si mi-a luat o suvita de par intre degete.
- Nu pot, Em! Ma cunosti foarte bine! Sunt prea mandru si i-am spus ca nu o sa o pot iubi niciodata. Ca vreau doar sa ma culc cu ea. Si acum nici nu vrea sa ma mai ating de ea.
M-am ridicat brusc in picioare si l-am privit. Alice nu mi-a spus totul. Nu mi-a spus niciodata cuvintele pe care i le-a spus fratele meu.
- Chiar esti un ticalos!
Si-a ridicat capul si m-a privit surprins. S-a ridicat in picioare si m-a facut sa imi dau capul pe spate ca sa il pot privi.
- Cum poate o persoana ca Alice sa te iubeasca pe tine?
- Emma, te rog! Nu vreau sa ma cert cu tine! Nu pentru o persoana ca ea!
L-am privit dezgustata si mi-am intors capul.
- Stii care e problema ta, fratioare? Nu stii sa apreciezi oamenii! Crezi ca Alice reprezinta foarte putin pentru unul ca tine. Ei bine o sa o ajut pe prietena mea si o sa ma asigur ca nu o sa iti mai pui labele pe ea. Prefer de o mie de ori sa o vad in bratele unui barbat care o iubeste, cum e Nathan, decat in bratele unui playboy ca tine.
Inainte sa spuna ceva un tipat ne-a atras atentia amandurora.
- Emma! Seth! Emma!
Inainte sa fac un pas, Jake mi-a luat-o inainte si deja se indrepta spre camera lui Alice. Inima mea a inceput sa bata ca o nebuna si un sentiment de panica a pus stapanire pe corpul meu. Am iesit de pe balcon si m-am apropiat cu pasi repezi de camera prietenii mele.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Do you love me? - de Alexi - 07-02-2012, 04:18 PM
RE: Do you love me? - de Death Rose - 07-02-2012, 04:42 PM
RE: Do you love me? - de Katniss - 07-02-2012, 07:37 PM
RE: Do you love me? - de CyBeR - 07-02-2012, 11:56 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-02-2012, 08:59 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-02-2012, 09:03 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-02-2012, 05:27 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 07-03-2012, 08:07 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-03-2012, 04:49 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 15-03-2012, 10:44 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 15-03-2012, 11:48 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-03-2012, 08:08 AM
RE: Do you love me? - de Erdna - 16-03-2012, 12:55 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 16-03-2012, 09:14 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 29-03-2012, 12:45 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 30-03-2012, 10:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 07-04-2012, 11:16 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 12-04-2012, 06:40 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 12-04-2012, 09:11 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-04-2012, 05:32 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 18-04-2012, 10:27 PM
RE: Do you love me? - de Sushi - 19-04-2012, 01:40 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-04-2012, 04:21 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-04-2012, 05:16 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 19-04-2012, 07:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-04-2012, 05:17 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 30-04-2012, 10:50 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 01-05-2012, 06:57 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 01-05-2012, 09:04 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-05-2012, 09:53 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 04-05-2012, 01:36 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 04-05-2012, 09:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 11-05-2012, 08:02 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 11-05-2012, 08:56 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 11-05-2012, 09:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-05-2012, 07:03 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-05-2012, 04:09 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-05-2012, 06:06 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-05-2012, 10:21 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 26-05-2012, 12:04 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 26-05-2012, 12:32 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 26-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 27-05-2012, 07:38 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 27-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-06-2012, 07:59 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 24-06-2012, 01:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 25-06-2012, 09:10 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 03-07-2012, 09:23 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-07-2012, 07:34 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 04-07-2012, 12:13 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-07-2012, 09:46 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 16-07-2012, 05:11 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-07-2012, 10:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-08-2012, 11:56 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 09-08-2012, 05:26 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-08-2012, 09:06 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 16-08-2012, 12:49 PM
RE: Do you love me? - de Abbeh. - 19-08-2012, 03:25 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 22-08-2012, 07:43 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 22-08-2012, 09:50 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 08-09-2012, 12:28 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-09-2012, 05:30 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 14-10-2012, 03:39 PM
RE: Do you love me? - de leoaica - 19-10-2012, 06:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 08-11-2012, 08:28 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 18-11-2012, 08:14 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-12-2012, 06:41 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 21-02-2013, 07:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)