Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#23
Capitolul 10


- E perfect A! Nu e prea strident, nici prea obscur. Pur si simplu perfect!
Bruneta si-a trecut din nou mana prin parul meu si si-a lasat barbia pe umarul meu. Priveam amandoua oglinda din fata noastra. Parul meu si-a pierdut blondul plictisitor si a capatat un roscat uimitor. Pana la urma nu e atat de rau sa fii o D’Alessandro si sa te alegi cu tot ce vrei tu.
- O sa arati fantastic pe coperta din august! Bunicul o sa ma rasfete pentru totdeauna, iar Jose o sa ma urasca! Sunt prima care i-am facut fotografii noii Alice D’Alessandro.
Am inceput sa rad in timp ce prietena mea incepea o noua sedinta de fotografii. Imi treceam degetele prin par, uitandu-ma mai atent in oglinda. Mi-am schimbat putin aspectul, dar acum trebuie sa incerc sa imi schimb si atitudinea. Sa incerc sa fiu diferita. Sa las in spate timiditatea si slabiciunile. Nu mai am de gand sa le permit lui Jake si Nathan sa faca din mine carpa lor de sters pe jos.
- Stii ce , Em? Cred ca o sa accept in sfarsit oferta bunicului tau!
- Adica… o sa… O Doamne! E fantastic! Iubesc noua Alice! Ma duc sa il sun pe bunicul!
Bruneta m-a sarutat pe obraz, apoi a iesit glont din baie, impreuna cu aparatul ei. Am oftat si mi-am sprijinit mainile pe chiuveta.
- O sa iti doresti sa ma iubesti, Jake! O sa doresti asta!
M-am dat cativa pasi in spate din fata oglinzii si am iesit din baie. Emma mi-a pus pe pat ceea ce ar vrea ea sa port. Am zambit si m-am apropiat. Cand am vazut hainele am inceput sa zambesc si sa dezaprob din cap. Fata asta e dusa cu capul rau de tot. Dar o sa ma imbrac cum vrea ea. Fara sa imi fie frica de consecinte.
- Bunicul ne asteapta maine la firma. Si am vorbit si cu bunicul Eric! A spus ca ne face cadou o saptamana in Paris. In Paris!
Bruneta a sarit in spatele meu si am cazut amandoua pe pat. Am inceput sa radem, iar sub mana mea dreapta se afla unul dintre pantofii cu toc. I-am studiat cateva clipe, iar prietena mea era cu zambetul pe buze.
- Sa nu te aud ca nu o sa te imbraci cu ce am ales. E perfect pentru noua ta personalitate.
- Oricand pot conta pe tine, Em! Si abea astept sa golim magazinele din Paris!
Am inceput sa tipam amandoua ’Paris’ prin incapere si sa radem. E perfect! O sa dau lovitura la petrecere si o sa ma relaxez intr-un hotel scump din Paris, cu o sticla de Dom Perignon langa mine si cu cartile de credit goale.
- Ce ar trebui sa facem mai intai? Sa ne pregatim de petrecere sau sa ne facem bagajele?
- Hai sa ne pregatim de petrecere! Seth o sa ne omoare daca ii stricam petrecerea!
- Sunt iubita lui, nu o sa ma omoare!
Bruneta s-a ridicat de pe mine si a inceput sa rada. M-a luat de mana si m-a asezat in fund, apoi a iesit din incapere. Am oftat si mi-am intors capul, privind hainele de langa mine. Am tras aer in piept si m-am ridicat in picioare, incepand sa imi dau hainele jos de pe mine.
M-am imbracat cu o pereche de jeansi negri si mi-am inlocuit sutienul inflorat cu unul gri, simplu. Mi-am pus o vesta maronie peste sutien fara sa o leg. M-am incaltat cu o pereche de pantofi negri din catifea. La naiba cu Emma! Mereu se alege cu ceva cand se duce la studio.
M-am dus in baie si mi-am scos trusa de machiaj din dulap. Cu toate ca imi schimb comportamentul si putin aspectul nu o sa ajung sa ma machiez strident in toate culorile curcubeului. Ramaneam cu acelasi machiaj discret care spunea mai multe decat unul strident.
Dupa ce am terminat mi-am aranjat parul si l-am lasat sa cada pe umeri. Ajungea sub sani si imi placea faptul ca parul meu imi atingea pielea. Telefonul meu a vibrat de doua ori si cu un sunet mai strident. L-am luat de langa trusa si am vazut ca am primit un mesaj.

Lumea a inceput sa vina! Iar Jake e deja aici cu Sara in bratele lui. Are din nou extensiile de prost gust. Si acea fusta jalnica pe care o poarta la fiecare petrecere. Vino jos!

Em.


Am zambit si m-am mai privit o clipa in oglinda. Doamne! Orice s-ar intampla nu ma lasa sa imi pierd cumpatul si sa ma mentin pe pozitie. Am mare nevoie de asta.
Am strans telefonul in mana si l-am pus in buzunarul pantalonilor, apoi am iesit din baie. M-am apropiat de dulapul de langa fereastra si mi-am scos parfumul din sertar. Dupa ce am terminat si cu el l-am pus la locul lui si am iesit din incapere. Am incuiat usa cu cheia din broasca si am pus-o langa telefon. Cine vrea sex sa stea departe de camera mea! Probabil Emma a facut acelasi lucru cu camera ei.
Muzica se auzea din ce in ce mai tare cu cat ma apropiam de curtea din spate. La fel si vocile persoanelor care se perindau prin casa. Pe cativa nici macar nu ii cunosc. Seth si cu ideile lui ’ Adu-ti prietenii! O sa fie tare!’. Nu e de mirare ca acum casa mea e plina de mai multi straini.
Am iesit pe usa din spate si m-am oprit pe peluza. Unii dintre invitati deja au atacat piscina. Mirosul de tutun plutea in aer, iar bauturile alcoolice erau imprastiate peste tot. M-am uitat in jurul meu, incercand sa ii gasesc pe cei doi porumbei.
Erau langa piscina alaturi de Jake, mica lui distractie si , daca nu ma insel, acelasi grup de baieti de la acel bar amarat. Bruneta o privea pe fata din bratele fratelui ei cu ura si se abtinea cu greu sa nu o ia la bataie. Am inceput sa chicotesc.
- Razi de una singura?
Mi-am intors capul si l-am vazut pe Nathan. Ma privea cu un zambet larg pe buze. Si-a aplecat capul si m-a sarutat pe obraz, tinandu-si apoi buzele aproape de ale mele.
- Hei Alice!
Mi-am intors capul si am observat ca prietena mea ma strigase. Toti si-au intors capul in directia mea. Unii au ramas cu gura cascata, iar altii ma priveau ciudat. Seth si-a lasat paharul pe masa si a vrut sa vina aici, dar bruneta l-a prins de brat si l-a tinut langa ea.
Jake s-a ridicat de pe marginea piscinei si a impins-o pe blonda din bratele lui. Chipul lui incepea sa se intunece, in timp ce strangea nervos din pumn. Sa inceapa jocul!
Am zambit si mi-am pus mana pe bluza blondului si mi-am lipit buzele de ale lui. Am auzit cateva aplauze si un zgomot ciudat. Blondul si-a pus mainile pe talia mea si a incercat sa isi bage limba in gura mea. Mi-am dezlipit buzele de ale lui si l-am impins.
- Ne mai vedem!
Am plecat de langa el si m-am apropiat usor de grupul de langa piscina. Zgomotul pe care il auzisem era sticla de bere pe care brunetul a spart-o de piscina. Am zambit, iar sora lui mi-a sarit in brate si m-a sarutat pe obraz.
- Bine lucrat! Dar gaseste pe altul, nu pe Nathan! Mi-a soptit.
Am inceput sa chicotesc si l-am privit pe varul meu. Inainte sa apuc sa spun ceva acesta m-a luat de brat si m-a indepartat putin de grup.
- Esti nebuna? L-ai adus pe Nathan aici? Ai uitat ce ti-a facut ultima oara cand te-a vazut? Si cu ce naiba esti imbracata? Si ce s-a intamplat cu parul tau? In momentul acesta mergem sus si…
- Nu! Trage aer in piept si calmeaza-te ,’tati’! Habar nu am cine l-a adus aici pe Nathan! Poate frate’su! Si eu nu o sa ma schimb pentru ca nu am chef!
- Alice!
- Seth termina! Bucura-te de petrecere si lasa-ma pe mine! Daca o sa am probleme tu vei fi primul care v-a afla.
I-am luat paharul din mana si am trecut pe langa el. Am baut din pahar si m-am strambat usor. Vodka cu suc de mere! M-am apropiat de prietena mea si mi-am pus un brat pe umerii ei. Grupul din fata mea ma privea cu zambetul pe buze, mai putin Jake si iubita lui Sara. Em avea dreptate! Fusta aia neagra pe care o purta la orice petrecere era jalnica. Si topul cu care incercase sa isi completeze tinuta era si mai si. Isi tinea mainile pe brunet, in timp ce acesta imi arunca o privire rece si furioasa.
- Hei Alice! Arati foarte bine!
- Da! Imi place parul tau! Acum semeni cu Seth!
Am inceput sa rad cu prietena mea, iar varul meu a aparut langa mine cu o sticla de bere intr-o mana. Mi-a prins intre degetele lui o suvita de par si a privit-o intorcand-o pe toate partile. Mi-am dat ochii peste cap si l-am sarutat pe obraz.
- Obraznico!
M-a privit cu zambetul pe buze si m-a strans usor de nas.
- Am un profesor bun!
Am inceput sa radem impreuna cu ceilalti. Mi-am intors putin capul si am vazut ca Nathan era de cealalta parte a piscinei, cu o bere in mana si cu cateva fete in jurul lui. Ma privea in timp ce sorbea din bautura lui, iar cele de langa el il mangaiau pe piept.
- Stii , Alice casa asta e la fel de deprimanta ca tine! Nici macar nu stiu de ce petrecerea e aici.
Am simtit-o pe Emma incordandu-se. Mi-am intors capul si am privit-o pe blonda din fata mea. Jake se juca cu mainile pe trupul ei in timp ce idioata avea un zambet pe buze. Mi-am luat un pahar de bautură de pe masa din spate si am luat o gura. Coniac!
- Daca nu iti place de ce esti aici? Jake poate sa ti-o traga oriunde nu trebuie decat sa vii si sa il rogi.
Fata a zambit si a luat o gura de bere din sticla brunetului.
- Asa cum faci tu?
- Asculta proasto…
- Em! Calm!
Mi-am luat bratul de pe bruneta si m-am apropiat usor de cei doi. L-am luat pe brunet de brat si l-am indepartat cativa pasi de blonda. Mi-am pus mana libera pe obrazul brunetului si l-am mangaiat. Ma privea surprins, iar privirea lui se transforma in dorinta.
- De fapt , Sara, el e cel care ma roaga sa ma culc cu el! Dar nu o fac pentru ca nu mi-a starnit nici un interes. Sexual vreau sa spun!
Mi-am luat mana de pe obrazul lui si m-am intors spre blonda. Era nervoasa si putin rosie in obraji. Iar baietii de langa noi ne priveau cu interes. Toti asteptau o lupta. Si poate o sa le-o dau!
- Nu stii sa minti! Cu totii stim ca te-ai culcat cu Jake in timp ce te intalneai cu Nate! Si acum jonglezi cu amandoi. Mai intai Nathan, apoi Jake!
- Esti geloasa pentru ca am mai multe mingi cu care sa jonglez?
Blonda m-a privit surprinsa, in timp ce eu beam din coniac. Si-a inchis gura, dar peste cateva clipe a inceput sa rada.
- Nu a durat mult pana ti-ai dat masca jos. Esti la fel de curva ca mama ta! Marele model! Care s-a culcat…
I-am aruncat bautura in fata inainte sa mai apuce sa termine. Am aruncat paharul jos si mi-am bagat mainile in parul ei. I-am tras capul pe spate si am pus-o in genunchi in fata mea. I-am dat cateva palme si mi-am scos o mana din parul ei, punandu-o pe obraji. I-am strans reusind sa ii zgarii pielea cu unghiile mele.
- Pe mine poti sa ma insulti cat vrei, dar nu indrazni sa te iei de mama mea. Cel putin ea nu m-a nascut intr-un bordel fara sa stie cine e tatal meu!
- Alice e de ajuns!
Jake si-a pus mainile pe bratele mele si a incercat sa o elibereze pe blonda. L-am calcat pe picior si l-am impins cu fundul de langa mine. Am ridicat-o pe fata de jos si am apropiat-o de piscina.
- Data viitoare cand te mai iei de familia mea, o sa o patesti si mai rau. Nu vreau sa te mai vad in casa mea!
Am impins-o in piscina si m-am dat cativa pasi inapoi ca sa nu ma stropesc. Unii dintre baieti au inceput sa ma aplaude, in timp ce Sara a inceput sa tipe ca proasta si sa dea cu palmele in apa.
O mana s-a oprit pe bratul meu si m-a intors. Brunetul ma privea furios.
- Noi doi trebuie sa vorbim!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Do you love me? - de Alexi - 07-02-2012, 04:18 PM
RE: Do you love me? - de Death Rose - 07-02-2012, 04:42 PM
RE: Do you love me? - de Katniss - 07-02-2012, 07:37 PM
RE: Do you love me? - de CyBeR - 07-02-2012, 11:56 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-02-2012, 08:59 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-02-2012, 09:03 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-02-2012, 05:27 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 07-03-2012, 08:07 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-03-2012, 04:49 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 15-03-2012, 10:44 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 15-03-2012, 11:48 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-03-2012, 08:08 AM
RE: Do you love me? - de Erdna - 16-03-2012, 12:55 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 16-03-2012, 09:14 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 29-03-2012, 12:45 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 30-03-2012, 10:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 07-04-2012, 11:16 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 12-04-2012, 06:40 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 12-04-2012, 09:11 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-04-2012, 05:32 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 18-04-2012, 10:27 PM
RE: Do you love me? - de Sushi - 19-04-2012, 01:40 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-04-2012, 04:21 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-04-2012, 05:16 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 19-04-2012, 07:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-04-2012, 05:17 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 30-04-2012, 10:50 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 01-05-2012, 06:57 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 01-05-2012, 09:04 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-05-2012, 09:53 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 04-05-2012, 01:36 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 04-05-2012, 09:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 11-05-2012, 08:02 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 11-05-2012, 08:56 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 11-05-2012, 09:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-05-2012, 07:03 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-05-2012, 04:09 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-05-2012, 06:06 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-05-2012, 10:21 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 26-05-2012, 12:04 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 26-05-2012, 12:32 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 26-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 27-05-2012, 07:38 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 27-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-06-2012, 07:59 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 24-06-2012, 01:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 25-06-2012, 09:10 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 03-07-2012, 09:23 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-07-2012, 07:34 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 04-07-2012, 12:13 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-07-2012, 09:46 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 16-07-2012, 05:11 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-07-2012, 10:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-08-2012, 11:56 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 09-08-2012, 05:26 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-08-2012, 09:06 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 16-08-2012, 12:49 PM
RE: Do you love me? - de Abbeh. - 19-08-2012, 03:25 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 22-08-2012, 07:43 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 22-08-2012, 09:50 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 08-09-2012, 12:28 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-09-2012, 05:30 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 14-10-2012, 03:39 PM
RE: Do you love me? - de leoaica - 19-10-2012, 06:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 08-11-2012, 08:28 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 18-11-2012, 08:14 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-12-2012, 06:41 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 21-02-2013, 07:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)