Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#17
Capitolul 7


Continuam sa stau in bratele lui, iar gura mea era devorata de a sa. Degetele mele ii strangeau tricoul, in timp ce corpul lui se lipea mai mult de al meu, adancind mai tare sarutul.
In acel moment capul meu era complet gol. Stiam doar ca eram in bratele lui, in masina lui, iar buzele lui erau peste ale mele. Dar poate ma saruta doar din mila. Si asta nu pot sa accept.
L-am impins si am reusit sa rup sarutul. Am inceput sa trag aer in piept si mi-am intors privirea. Nu voiam sa ii vad ochii incarcati de mila.
Am coborat din masina inainte sa se mai intample ceva si am intrat in curte. Am inchis poarta in spatele meu si m-am lipit cateva clipe de ea. Am auzit motorul masinii lui si portiera inchizandu-se. Am tras aer adanc in piept si m-am desprins de poarta, indreptandu-ma spre casa.
Nu stiu de ce dar ma simteam obosita. Respiram din ce in ce mai greu si imi simteam corpul din ce in ce mai greu. Am pus mana pe clanta si am deschis usa, intrand in casa. Practic mi-am tarat picioarele pe podea, insa m-am oprit brusc in mijlocul holului.
Pe canapeaua din sufragerie parintii mei discutau cu Emma si Seth. Inima a inceput sa imi bata cu putere. In sfarsit mama si tata au venit acasa dupa o lunga absenta. Tata si-a intors capul si s-a ridicat de pe canapea cand m-a vazut. S-a apropiat de mine cu zambetul pe buze. Nu am astept sa ajunga langa mine si m-am aruncat in bratele lui. Barbatul m-a strans la pieptul sau, ridicandu-ma putin in aer. M-a sarutat pe frunte, continuand sa ma tina in brate. A inceput sa ma mangaie pe spate, in timp ce mama a venit langa noi si mi-a pus mana pe cap.
- Haide Alex! Lasa-ma sa o imbratisez si eu!
Am inceput sa rad impreuna cu tata, iar acesta mi-a dat usor drumul. Imediat corpul meu a intampinat caldura si bratele altei persoane. Ca si sotul ei, femeia m-a strans la pieptul ei, sarutandu-ma pe obraji. Mi-a mangaiat parul si m-a privit in ochi.
Mama m-a luat de mana si m-a tras dupa ea. Ne-am asezat toti trei pe canapea. Tata si-a pus un brat pe genunchii sotiei lui si celalalt dupa umerii mei.
- Fetele mele!
Am inceput sa rad si am observat ca in fata mea, Seth si Emma erau foarte apropiati. Mi-am coborat putin privirea si am observat ca se tineau de mana. Am ramas cu gura cascata si la propriu si la figurat, iar bruneta mi-a facut din ochi.
M-am ridicat usor de pe canapea si m-am apropiat de ea. Am luat-o de mana si am ridicat-o de pe locul ei.
- Ne scuzati! Venim imediat!
Am tras-o dupa mine, inainte sa inceapa sa protesteze. Am trecut de hol si ne-am dus in bucatarie. Am impins-o pe un scaun si m-am asezat langa ea. M-am aplecat putin peste blatul bucatariei si mi-am pus un braţ pe acesta. Celalalt brat mi l-am pus in sold si mi-am privit prietena. Bruneta isi musca buza de jos si isi ferea privirea de a mea.
- Cred ca am ratat ceva! Poti sa imi spui ce?
Fata se foia putin pe scaun si continua sa nu ma priveasca. Am tusit usor, iar aceasta si-a intors capul. Si-a dat ochii peste cap si m-a privit.
- Eu si Seth suntem impreuna. Ne dorim, probabil ne iubim si acum suntem impreuna. Multumita?
- Foarte!
Am chicotit si am luat-o in brate. Bruneta m-a strans in brate si a inceput sa rada. M-a privit mai atent si s-a incruntat.
- De ce porti geaca lui Jake?
- Pai…
Inainte sa mai apuc sa spun ceva, in casa si-a facut aparitia familia prietenei mele, impreuna cu fratele ei. Am privit-o pe Emma si am plecat din bucatarie. Sonia si Will s-au asezat langa parintii mei, iar Jake s-a asezat langa prietenul sau. Si-a ridicat privirea si m-a privit cateva clipe, apoi si-a intors capul. Prietena mea s-a dus in bratele iubitului ei, iar eu m-am asezat pe bratul canapelei. Langa Jake!
- De ce suntem toti aici?
Mama si tata s-au privit pentru cateva clipe si si-au zambit. Femeia a dat din cap si a tras aer in piept.
- Trebuie sa va dam o veste! De asta v-am chemat pe toti aici!
- Daca renunti la modelling il omor pe el si te bat pe tine!
Am inceput sa radem auzind gandurile Soniei. Tata si-a pus mana pe abdomenul mamei si a privit-o pe bruneta cu un aer superior.
- Pai o sa trebuiasca sa renunte pentru ceva timp. Alexa e insarcinata!
Am ramas cu gura cascata. Si nu am fost singura! Mama mai astepta un copil? Un nou copil?
Prima care a reactionat a fost Sonia care a sarit in bratele mamei, reusind sa il loveasca in gluma pe tata. Rand pe rand fiecare isi revenea din soc si ii felicita pe mama si pe tata. Nu stiu de ce nu puteam sa ma ridic sau sa vorbesc. Parca eram inlemnita! Totul era atat de ciudat! Sa am un frate sau o sora!
Dupa cateva clipe de felicitari parintii mei si-au intors atentia spre mine. Mama era ingrijorata, insa tata era in culmea fericirii.
- Alice? Nu te bucuri de veste?
- Daca ma bucur de veste? Asta credeti?
M-am ridicat de pe bratul canapelei si m-am apropiat usor de ei.
- Credeti ca sunt bucuroasa ca o sa mai aveti un copil? Ca o sa am un frate sau o sora?
Zambetul de pe buzele tatei a disparut. A luat pe mama de mana, care tremura usor.
- Alice!
- Pai nu sunt bucuroasa! Sunt incantata! O sa am un frate! O sa am un frate!
Am inceput sa rad si m-am aruncat in bratele lor. Mama a rasuflat usurata si m-a strans in brate. Tata m-a mangaiat si m-a sarutat pe cap.
- Sa nu ma mai sperii niciodata asa!
Am chicotit si am dat din cap. Mi-am pus mana pe abdomenul mamei si am ramas in bratele ei. In sfarsit visul meu se indeplinea! Mereu i-am batut pe mama si pe tata la cap sa imi mai faca un frate sau o sora. Chiar daca vine cam tarziu nu imi pasa. O sa am grija de el si o sa il iubesc. Chiar daca va fi fata sau baiat.



*


- Multumesc pentru geaca!
Brunetul m-a privit in timp ce isi tinea tigara intre degete. Dupa ce parintii nostri au plecat, am ramas numai noi patru. Iar seara era placuta si fantastica pentru relaxare. In timp ce Seth si gemenii aranjau, scoteau diferite gustari si racoritoare, m-am dus sus si m-am schimbat. Am luat bluza distrusa in mana si am aruncat-o la gunoi. M-am privit in oglinda si am oftat. Trupul meu era acoperit de zgarieturi si vanatai. Nu ma dureau deloc si nu erau chiar atât de grave, dar amintirea ma durea cel mai tare.
Baiatul a luat haina din mana mea si a lasat-o pe spatarul scaunului sau.
- Cu placere!
M-am asezat pe scaunul de langa el si am luat o doza de bere in mana. Am rasucit cheita si am deschis-o. Am sorbit bautura acidulata, in timp ce il priveam cu coada ochiului pe brunet.
- Ce s-a intamplat cu Nathan? Nu am avut timp sa vorbim despre cina ta cu el!
Am inghitit in sec si am pus doza pe masa rotunda. Am tras aer in piept si instinctiv am inceput sa tremur. Nu voiam sa mai vorbesc despre ce s-a intamplat acum cateva ore. Dar Emma si Seth o sa insiste si cu siguranta Jake o sa le spuns daca nu o voi face eu.
Brunetul si-a pus mana pe piciorul meu si m-a strans usor de el. Mi-am intors capul si l-am privit. Avea din nou acea privire incarcata de mila. La naiba nu te mai uita asa la mine! Uraste-ma! Dar nu te uita cu mila la mine!
Acesta a aprobat din cap si m-a facut sa imi intorc capul spre cuplul din fata noastra.
- Nathan… el… a… incercat sa ma violeze!
Bruneta si-a facut ochii mari si m-a privit speriata, iar iubitul ei a distrus doza sa de bere pe care o tinea in mana. Am oftat si mi-am umezit buza de jos.
- Daca Jake nu ar fi fost acolo… Nathan…ar fi reusit sa faca acel lucru!
- O Doamne, Alice!
Emma a sarit din bratele iubitului ei si a venit langa mine. S-a asezat in genunchi langa sezlongul meu si m-a luat in brate. Am inceput sa imi mangaie parul, in timp ce ma strangea in bratele ei. Nu am mai rezistat si am inceput sa plang, strangand-o in brate.
- Emma! Imi era atat de frica! Ii spuneam sa termine si sa ma lase sa plec, dar nu voia. Cu fiecare rugaminte era si mai agresiv si ma ranea si mai tare. Imi spunea tot timpul că vrea sa ma faca sa platesc. Sa ma faca sa sufar!
- Sss! Gata! Totul e bine! Esti aici si o sa am grija de tine!
- Emma! Mi-e frica! Mi-e frica sa fiu singura!
- Nu o sa fii! O sa avem grija de tine! Daca e nevoie o sa il omor pe acel nenorocit cu mainile mele!
Mi-a prins chipul intre mainile ei si mi-a sters lacrimile. M-a sarutat usor pe obraji si mi-a repetat ca nu o sa fiu singura.
Seth s-a ridicat de pe scaun si s-a apropiat de noi.
- Te duc in camera ta! Vreau sa vorbesc cu tine!
Am aprobat din cap si m-am ridicat de pe sezlong. Roscatul m-a luat in brate si s-a apropiat de usa. A observat ca iubita lui voia sa vina cu noi si s-a oprit.
- Vreau sa vorbesc singura cu ea, Em!
Bruneta a aprobat din cap, iar roscatul si-a continuat drumul. Ma saruta uşor pe frunte, in timp ce urca scarile. Era ciudat ca varul meu voia sa vorbeasca numai cu mine. Stiu ca tine la mine, dar de cand a venit aici m-a cam uitat. Sper doar sa nu imi tina vreo morala pentru ca nu am nevoie de asta.
A deschis usa camerei mele cu piciorul si a patruns in interior. A inchis usa la fel cum a deschis-o si s-a apropiat de pat. M-a lasat pe suprafata moale si s-a asezat langa mine. A oftat si mi-a mangaiat parul.
- Imi pare rau!
L-am privit si mi-am sters lacrimile. M-am ridicat in sezut si m-am apropiat mai mult de el. Acesta mi-a zambit trist si si-a pus mana pe capul meu. Mi-a ciufulit putin parul.
- De ce iti pare rau?
- Pentru ca am promis ca o sa am grija de tine si nu am facut-o. Cand i-am spus tatei ca vreau sa fiu aici ca sa fiu cu tine am mintit. Am venit aici ca sa scap de el.
Am inceput sa chicotesc si l-am lovit usor peste brat. Mi-am lasat capul pe umarul sau.
- Nu trebuie sa iti ceri scuze. Cand ai venit aici eram prea fericita.
- Da! Si mie imi era dor de tine! Si eram fericit ca am venit aici! Am inceput sa fiu fericit! L-am cunoscut pe Jake si de atunci am facut o obsesie pentru Emma. Si erai si tu aici!
- Da! Cu toate ca imi placea cand veneam in vizita si ma duceai prin toata Londra de fiecare data.
- Mai tii minte cand am mers in club si ai inceput sa te certi cu barmanul?
- Da! Pentru ca a descoperit legitimatia falsa si a refuzat sa imi dea acel coniac!
- Si a venit tata si a evitat sa ne ia politia pe amandoi!
Am inceput sa radem amandoi. S-a intamplat acum patru ani, dar era inca vie. Poate pentru ca era printre singurele pe care mi le puteam aminti. Cu toate ca Seth s-a schimbat de cand s-a mutat aici, inca il iubesc si indiferent de ce s-ar intampla intre noi.
- Cand te-am vazut mai devreme si cand am aflat ce voia acel nenorocit sa iti faca am luat foc. De acum inainte o sa am grija de tine! Chiar daca o sa ma urasti si o sa vrei sa ma omori, o sa te protejez. Mereu!
Mi-am ridicat capul si l-am privit. Se comporta ca un frate mai mare. Devenea din nou acel Seth din Londra care avea mereu grija de mine.
L-am sarutat pe obraz, iar el m-a mangaiat pe cap si m-a luat in brate. Si-a pus barbia pe capul meu si a oftat.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Do you love me? - de Alexi - 07-02-2012, 04:18 PM
RE: Do you love me? - de Death Rose - 07-02-2012, 04:42 PM
RE: Do you love me? - de Katniss - 07-02-2012, 07:37 PM
RE: Do you love me? - de CyBeR - 07-02-2012, 11:56 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-02-2012, 08:59 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-02-2012, 09:03 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-02-2012, 05:27 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 07-03-2012, 08:07 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-03-2012, 04:49 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 15-03-2012, 10:44 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 15-03-2012, 11:48 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-03-2012, 08:08 AM
RE: Do you love me? - de Erdna - 16-03-2012, 12:55 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 16-03-2012, 09:14 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 29-03-2012, 12:45 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 30-03-2012, 10:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 07-04-2012, 11:16 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 12-04-2012, 06:40 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 12-04-2012, 09:11 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-04-2012, 05:32 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 18-04-2012, 10:27 PM
RE: Do you love me? - de Sushi - 19-04-2012, 01:40 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-04-2012, 04:21 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-04-2012, 05:16 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 19-04-2012, 07:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-04-2012, 05:17 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 30-04-2012, 10:50 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 01-05-2012, 06:57 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 01-05-2012, 09:04 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-05-2012, 09:53 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 04-05-2012, 01:36 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 04-05-2012, 09:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 11-05-2012, 08:02 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 11-05-2012, 08:56 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 11-05-2012, 09:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-05-2012, 07:03 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-05-2012, 04:09 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-05-2012, 06:06 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-05-2012, 10:21 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 26-05-2012, 12:04 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 26-05-2012, 12:32 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 26-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 27-05-2012, 07:38 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 27-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-06-2012, 07:59 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 24-06-2012, 01:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 25-06-2012, 09:10 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 03-07-2012, 09:23 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-07-2012, 07:34 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 04-07-2012, 12:13 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-07-2012, 09:46 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 16-07-2012, 05:11 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-07-2012, 10:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-08-2012, 11:56 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 09-08-2012, 05:26 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-08-2012, 09:06 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 16-08-2012, 12:49 PM
RE: Do you love me? - de Abbeh. - 19-08-2012, 03:25 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 22-08-2012, 07:43 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 22-08-2012, 09:50 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 08-09-2012, 12:28 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-09-2012, 05:30 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 14-10-2012, 03:39 PM
RE: Do you love me? - de leoaica - 19-10-2012, 06:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 08-11-2012, 08:28 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 18-11-2012, 08:14 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-12-2012, 06:41 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 21-02-2013, 07:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)