Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Europe Skies [ Sky and Color ]

#3
Sky te gasesc la proză! Interesant.

O să încep cu asta: "vomă de bebeluş" şi "rahati de câini" - nu înterzic folosirea cuvintelor urâte, din contră câteodată te mai ajută, dar nici aşa. Puteai totuşi să maschezi altfel aceste aspecte naturale... ^^"" Oricum comparatia culorii cladirii cu voma de bebeluş, nu prea merge, puteai să te formulezi mai frumos. Iar la acealalată chestie, nu era necesară, simplu spuneai că totul era curat şi că nimic de acolo nu se semana cu ce avea ea acasă, în ţara ei natală.
Începutul este la fel, la ablele personaje şi legat de asta, consider că era mai bine dacă un capitol îl rezervai unui singur personaj şi urmatorul pentru celalat, desigur în posturi diferite.
Vad că ambii sunt la Oxford şi cu siguranţă se vor împrietenii cumva sau vor avea de aface unul cu celalat.
Ca idee pai... nu ştiu, nu am foarte multe detalii, pot totuşi să intuiesc ceva, dar nu mă pronunţ.
E destul de scurt şi simplu, deloc dinamic şi ideile se desfăşoară rapid, odată cu actiunea - nu ştiu cum să spun, dar pare fragmentat mai ales acolo unde actiunea este în punctul de impact, cu tipul acesta Xender care încearcă să ajungă la etaj. Plin de confuzie şi nu ai descris cu amânunte, prea multe puncte de suspensie.

Tot ce pot spune ar fi ca pe viitor să încerci să dezvolti ideile, propozitiile să detaliezi mai mult şi încearcă să încetineşti actiunea. Totul se desfăşoară foarte rapid şi nu prea putem observa evolutia personajelor.
Atât. Succes!! Aaa, îmi place titlul să ştii.



Răspunsuri în acest subiect
Europe Skies [ Sky and Color ] - de Julliette . - 24-01-2012, 05:15 PM
RE: Europe Skies [ Sky and Eu. ] - de CyBeR - 24-01-2012, 05:40 PM
RE: Europe Skies [ Sky and Eu. ] - de hiimera - 26-01-2012, 06:12 PM
RE: Europe Skies [ Sky and Eu. ] - de Color - 31-01-2012, 03:44 PM
RE: Europe Skies [ Sky and Color ] - de Corina. - 15-02-2012, 09:59 PM
RE: Europe Skies [ Sky and Color ] - de Color - 01-03-2012, 04:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] A splash of color on a black sheet [SasuSaku] LexX 13 6.144 28-02-2013, 01:11 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)