Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Ucigasul iubirii

#12
Primul capitol: ''Fulgii de nea se asterneau usor formand o plapuma alba si fina ce "imbratisa" pamantul.'' nu era necesar sa pui cuvantul ''imbratisa'' intre ghirimele. Intr-o creatie literara limbajul artistic se permite si nu este nevoie separarea prin ghirimele.
Si eu am fost certat la randul meu pentru acest lucru asa ca te cert si eu. Dupa fiecare semn de punctuatie(punct, virgula, doua puncte, puncte de suspensie etc) in scrierea electrnica mereu se lasa spatiu liber. La tine nu se gaseste spatiul liber de dupa punct.
Ce draguuut, imi place foarte mult ca ai pus-o sa se roage inainte de culcare<3
''Hainele sale erau patate cu sange iar,pe fata lui apare un zambet pervers si rautacios.'' dupa acel ''iar'' nu e ra necesara virgula :-s
Capitolul 2: ehhh aici ai cam scartait. Daca incepi sa scri la persoana a III-a nu te reprofilezi si scri urmatorul capitol la persoana I. Te hotarasti inca de la inceput si mergi asa pana la sfarsit. Capitolul asta l-ai cam grabit. Ai facut acctiunea sa treaca destul de repede.
Capitolul 3: iar ai schimbat persoana. Din nou scri la persoana a III-a. Trebuie sa te hotarasti. Ca si capitolul dou si pe acesta l-ai cam scaldat grabindu-te. Lasa acctiunea sa curga mai usor, nu mai grabi evenimentele.
Aaa da, si folosesti excesiv perfectul simplu, suna destul de uratel
Capitolul 4: ai inceput cu povestire la persoana a III-a apoi ai dat-o pe persoana I.. of of of. Mai ai cateva greseli de tastatura, de exprimare si una ortografica. Pe al inceput ai repetat cuvantul ''fata'' si dealungul capitolului au mai fost doua cuvinte ce se repetau.
Capitolul 5: Nu stiu ce sa zic despre acest capitol, am cam fost luat ''pe sus'' cu finalul :)) A fost ok, o imagine destul de buna, dar exista nemernicul acesta de ''dar'' iar ai schimbat persoana la care se face povestirea.
Capitolul 6: l-ai grabit si pe asta. Ai greseli de tastatura si de exprimare, mult mai multe in acesta, te-ai grabit foarte mult. Ai sus ca in camera au intrat niste tipi mascati, de unde stia ea ca sunt mascati daca era legata al ochi? Sa inteleg ca a fugit la bunica dezbracata, goala, deoarece nu ai mentionat ca se imbracase.
Capitolul 7: iar ai grabit-o, ai greseli de exprimare. Iar jonglezi cu povestirea si persoana la care se realizeaza. Ba autorul este omniscient si omniprezent, ba dispare.
Capitolul 8: la fel ai grabit, nu iti mai atrag atentia pentru ca ai alternat intre persoanele la care ai povestit.
Capitolul 9: cam scurt capitolul.
Capitolul 10: scurt si nu prea am ce sa spun despre el.
Am citit si restul capitolelor. O sa trag o concluzie generala...
Scri frumos doar ca te plictisesti si te grabesti. Ai inceput impresionant, mi-a placut foarte mult dar dupa ai inceput sa te grabesti si s-a cam stricat.
Ideea este ca atunci cand incepi sa scri nu altenezi intre modul de scris. Tot parcursul capitolelor ai scris ba la persoana I ba la a III-a. Nu se face asa, de decizi de la bun inceput si mergi pe ceea ce ai hotarat.
Scri frumos dar te grabesti. Sfatul meu prietenos este sa scri cu calm.
Cam asta este ceea ce am vrut sa spun, o sa ma opresc aici.
Te saluta L. ^.^
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!



Răspunsuri în acest subiect
Ucigasul iubirii - de Kim - 22-01-2012, 08:10 PM
RE: Killer of love +18 [SasuSaku] - de Daria - 22-01-2012, 08:27 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 24-01-2012, 09:37 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 29-01-2012, 05:22 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Miranda. - 04-02-2012, 11:02 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 09-02-2012, 09:08 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 07-04-2012, 11:33 AM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 21-04-2012, 12:47 PM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 20-06-2012, 08:20 AM
RE: Ucigasul iubirii - de Lia - 20-06-2012, 11:30 AM
RE: Ucigasul iubirii - de y2k - 21-06-2012, 04:24 PM
RE: Ucigasul iubirii - de RalucaGabor - 10-08-2012, 12:43 PM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 07-10-2012, 09:26 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)