Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomandari

#4
BBC Sherlock e o productie noua, din 2010, care mie mi-a placut enorm. E o adaptare moderna a romanelor lui Sir Arthur Conan Doyle, cu telefoane mobile, internet, laboratoare moderne si tot tacamul. In rolurile principale, Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), a carui voce e absolut superba, si Martin Freeman (John Watson), care face o treaba destul de buna in rolul unui fost soldat ranit in razboi. Desi are doar sase episoade a cate 90 de minute fiecare, merita sa fie urmarit, de mai multe ori. Eu l-am adorat, scenariul e fantastic scris si jucat si iti lasa o impresie de durata.

Rizzoli&Isels care are aceeasi tema mereu folosita: politia in actiune. Jane Rizzoli e detectiv, Maura Isels, medic legist. Sunt cele mai bune prietene si rezolva cazuri previzibile impreuna. Nu e cine stie ce poveste sau suspans, dar, daca ajungi sa simpatizezi cu personajele, te poate atrage destul de mult.

The Firm este facut dupa romanul omonim al lui John Grisham si e destul de entertaining. Suspans, conspiratii si avocati cu ganduri necurate. Imi place destul de mult, mai ales ca il simpatizez si pe personajul principal, ceea ce se intmpla destul de rar. Poate si din cauza privirii irezistibile a lui Josh Lucas.

Cam atat, restul serialelor la care ma uit au fost deja mentionate.

Edit: Cum n-am nimic mai bun de facut seara de la 9, am inceput sa ma uit pe ProCinema la M.A.S.H. Pot sa spun ca e genial, o combinatie perfecta intre comedie si drama. E vorba despre viata unor chirurgi la o unitate militara din Coreea. Chiar nu conteaza ca e facut in anii 70, e superb. Il recomand din toata inima.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
Recomandari - de Lia - 06-01-2012, 06:56 PM
RE: Recomandari - de Ryuu - 20-04-2012, 03:14 PM
RE: Recomandari - de Dragonz Eyez - 21-04-2012, 04:06 PM
RE: Recomandari - de Unia - 04-05-2012, 08:38 PM
RE: Recomandari - de DeDal N. - 30-05-2012, 04:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)