Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care este seiyuu-ul vostru favorit din fic? (voice actor)
Morikawa Toshiyuki
33.33%
6 33.33%
Miki Shinichirou
5.56%
1 5.56%
Mamoru Miyano
55.56%
10 55.56%
Noriaki Sugiyama
5.56%
1 5.56%
Total 18 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Between The Sheets

#34
Capitolul 6


(DAISUKE)

Dupa partida noastra neplanificata ne-am simtit mult mai bine avand grija de Haru. Morikawa m-a sunat si mi-a spus ca ei or sa se intoarca destul de curand. Am avut grija si sa nu lasam urme ale micii noastre "giugiuleli". Il iubesc pe Mamoru, am simtit dorinta cum i se citea pe fata, dar oare el a facut-o doar ca sa-si satisfaca nevoile biologice sau ma iubeste si el macar putin. Eu as putea face orice pentru el.
Mamoru nu ma lasa sa-mi continui sirul ideilor si se sprijina cu capul pe umarul meu.
- Ai putea sa-mi faci o favoare? Ma intreaba Mamoru.
- Da, orice. Nu-mi vine sa cred, am vorbit precum un disperat!
- As vrea ca tu sa incerci sa te dai putin la Morikawa, stii mie imi cam place Miki, dar am mai avut o cearta cu el pe baza temei asteia. Mamoru o spusese de parca era firesc sa ma bag in relatia lui Mori cu Miki. Doar asa, putin, flirteaza si tu cu el.
- Bine, dar totul are o limita, Morikawa e prietenul meu si nu vreau sa il ranesc. Mamo-chan, Mori chiar tine la Miki.
- Da, dar si eu tin la Miki. Vreau sa fie al meu! Bine, asta a sunat putin cam egoist din partea lui Mamoru.
Cei doi s-au intors acasa si l-au verificat pe Haru. Se tineau de mana strans si parca nimic nu avea sa rupa aceea legatura oricate obstacole le-ar pune in cale.


(MAMORU)

Intorsi de la etaj ne-am salutat toti cum se cuvine si am observat cum OnoD i-a mangaiat posteriorul lui Mori. El chiar avea de gand sa o faca? Brunetul radea, dar stiu ca se simtea stanjenit de gestul prietenului sau. Nu-mi vine sa cred, el chiar m-a ascultat.
- Asta sper ca a fost o gluma intre voi. Ranjea Miki fortat.
- Vai, Miki, incerci cumva sa faci o gluma cu caracter hazliu sau ce? Ii raspunse obraznic Ono.
- Baieti, baieti, gata. Nu trebuie sa ne certam. Se impacienta Morikawa.
Eu doar priveam la ei cum aproape deveneau o emisiune gen "Tradati in dragoste" in fata mea.
- Nu pot sa termin Mori, prin replica asta parca mi-a dat o palma peste fata, dar o iau ca pe o gluma. Incerca Miki sa se calmeze.
Toata seara a fost una plina de impunsaturi intre Ono si Miki, iar eu ii tineam bineinteles partea lui Miki. Mori nicerca sa calmeze spiritele, eu incercam sa ma bag pe sub pielea lui Miki din nou.


(MORIKAWA)

In toata agitatia de acolo am inceput sa ma simt foarte prost, eu eram precum un premiu pe care si-l disputau Miki si Ono. De unde socotit Ono ca eu as putea fi cu el? Miki m-a luat sus sa vorbim intre patru ochi. Mi-a pus o mana dupa talie si m-a tras dupa el in dormitorul nostru.
- Stiu eu cine e de vina aici. Spunea Miki in timp ce inchidea cu zgomot usa camerei.
- Si eu am o vaga impresie ca nu OnoD vrea sa faca toate chestiile astea. Singura persoana cu gandirea asta imatura si vicleana este...
- Mamoru! Striga Miki de parca avusese o revelatie in momentul ala.

- Asculta-maaaa! Se rastea de jos unul din ei.
Il tineam pe Miki de mana si am coborat scarile sa vedem ce se petrece.
- Te ascult. Spunea Mamoru.
- Nu a fost de ajuns pentru tine dovada aia de iubire. Zabetul acela strengaresc de pe fata lui Ono disparuse cu totul si acum intelegeam cum de se dadea la mine. Facea ce i-a spus Mamoru, doar pentru ca el il iubea mult, nu pe mine.
- Bine, asculta tu, acum. A fost distractiv si amuzant ce am facut, ne-am simtit bine, mie chiar imi place de tine, dar ti-am spus eu chiar il plac pe Miki.
- Miki, Miki si iar Miki. Copilul asta se gandeste doar la sotul meu? Acum m-am enervat pana si eu. Iubitul observa probabil ca m-am facut rosu de furie.
Ono l-a sarutat pe Mamoru, iar el nu a mai spus nimic. Doar lacrimi i se prelingeau pe obraji.
- Cum poti sa ma iubesti inca, dupa tot ce te-am pus sa faci? Spunea Mamoru printre suspine.
- Dragostea ma face sa indur tot, pentru tine. Doar din priviri parca cei doi se intelegeau acum si fara sa mai vina sa-si ia la revedere, au plecat tinandu-se de mana, Ono consolandu-l pe Mamoru.


(MIKI)

Cateva luni au trecut repede de la incidentul Ono-Mamoru, astia doi au fost mai curajosi de cat mine si Mori la inceputul relatiei noastre. Nu le e frica sa-si arate dragostea unul pentru altul.
Micutul nostru Haru creste vazand cu ochii si a invatat sa spuna o multime de chestii, preferatele mele sunt desigur tata-tata si tata-mama. Eu sunt tata-tata si Mori e tata-mama. Haru e dovada ca eu si Mori nu avem doar o relatie doar de dragul unei relatii. Ne simtim mai indragostiti si mai fericiti pe zi ce trece, cand realizam ca deja suntem impreuna de aproape doi ani si pasiunea dintre noi inca nu s-a stins.
- Mori, ce zici de un orgasm deseara? Il tachinez eu pe Mori.
- Hei, raule, nu spune asta asta tare, ma faci sa ma inrosesc. Protesta Mori.
Tot Universul parca era de partea noastra si profitam de orice clipa unul langa altul. Aveam cel mai frumos copil, il iubeam pe cel mai frumos si inteligent barbat. Viata se pare ca avusese planuri cu mine abia dupa patruzeci de ani, dar nu-mi fac griji. Iubesc ceea ce sunt si voi fi, iar atunci cand eu si Mori vom fi batrani, iar Haru va fi tanar vom depana probabil amintiri, ne vom aduce aminte cu nostalgie de momentele fericite sau triste. Vom rade si ne vom aminti clipele minunate parca intamplate intr-un trecut foarte apropiat.


Sfarsit

Si bineinteles cum aproape toate ficurile mele au o morala...
Cei care cititi ficul, amintiti-va ca nu e bine sa nu va folositi de oameni cum a facut Mamoru cu Ono la inceput, sa iubiti nu e ceva rusinos, chiar daca iubiti o persoana de acelasi sex, iubirea este calea spre o viata fericita. Arigatou.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Răspunsuri în acest subiect
Between The Sheets - de YuneSugihara - 27-12-2011, 12:29 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 28-12-2011, 12:04 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 29-12-2011, 04:20 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de Liar - 29-12-2011, 11:49 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de hiimera - 30-12-2011, 10:02 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 04-01-2012, 11:14 AM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de hiimera - 04-01-2012, 07:31 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de Liar - 04-01-2012, 08:36 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 12-01-2012, 03:41 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 12-01-2012, 05:11 PM
RE: Between The Sheets - de Liar - 12-01-2012, 09:22 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 30-01-2012, 10:11 AM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 30-01-2012, 07:42 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 05-02-2012, 01:39 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-02-2012, 02:47 PM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 11-02-2012, 05:20 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-02-2012, 05:23 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-04-2012, 01:53 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-04-2012, 04:37 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 12-04-2012, 02:21 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 12-04-2012, 04:46 PM
RE: Between The Sheets - de Liar - 12-04-2012, 10:52 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 13-04-2012, 02:00 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 13-04-2012, 02:26 PM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 14-04-2012, 08:00 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 17-04-2012, 11:55 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 16-05-2012, 09:15 AM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 16-05-2012, 10:25 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-06-2012, 08:03 AM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-06-2012, 08:47 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)