Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The past is the new future

#37
Capitolul 20


- Totul e din ce în ce mai bine. Mâine poţi să pleci acasă!
I-am zâmbit doctorului, în timp ce acesta nota evoluţia mea în fişa medicală. Amândoi ne-am întors privirile spre bărbatul care tocmai rostise o înjurătură. Kyle vorbea la telefon, în timp ce îşi freca ochii cu degetul mare şi cel arătător.
S-a apropiat de canapea şi a început să îl mângâie pe cap pe fiul nostru, care dormea.
- A stat cu tine tot timpul! Nici măcar nu s-a dus la serviciu! Şi el niciodată nu a lipsit. Nici măcar când era bolnav.
Am aprobat absentă din cap şi am continuat să îmi privesc soţul. Viaţa mea chiar începe să se schimbe, nu? Dacă aş fi ştiu că aveam nevoie de un accident ca să îl fac pe Kyle să mă iubească, intram într-un stâlp cu maşina. Îţi mulţumesc Doamne! Kyle a uitat de gelozia lui şi acum face orice ca să îmi arate că mă iubeşte.
Am zâmbit şi mi-am lăsat capul pe pernă, privindu-i pe cei doi bărbaţi din viaţa mea. Blondul şi-a dat capul pe spate şi a ridicat un pumn în aer, ca şi cum ar fi vrut să pocnească pe cineva. Şi-a întors capul şi m-a privit. S-a ridicat de pe braţul canapelei şi s-a apropiat de pat. S-a aplecat asupra mea şi m-a sărutat. Mi-a despărţit buzele cu limba şi s-a strecurat în gură. Puteam să aud vocea plângăcioasă a bărbatului de la celălalt capăt al convorbirii, în timp ce sărutul blondului mă făcea să tremur.
A rupt sărutul şi m-a privit în ochi cu zâmbetul pe buze.
- Michael ţine-ţi gura şi munceşte! Săptămâna viitoare mă întorc.
A închis telefonul înainte să primească o replică. S-a aşezat în faţa mea şi m-a sărutat din nou. Şi-a pus un braţ pe bara patului şi s-a apropiat mai mult de mine. Mi-am pus mâinile în părul său, în timp ce limbile noastre se reîntâlneau. Mâinile mele au coborât pe obrajii lui şi s-au oprit acolo.
Ne-am despărţit buzele şi am continuat să ne privim în ochi. Am început să îl mângâi pe obraji şi pe buze.
- Poţi să te întorci şi astăzi la companie! Eu mă descurc!
- Chiar crezi că o să te las singură?
Am zâmbit şi i-a tras capul pentru un nou sărut. Mi-a înconjurat talia cu ambele braţe şi mi-a lipit trupul de al lui. Una din mâinile lui a început să urce pe spate şi s-a oprit pe locul unde era cicatricea. Am rupt brusc sărutul şi mi-am lăsat capul în jos.
- O să am mereu cicatricea asta! O să arăt oribil!
M-a întors cu spatele la el şi mi-a ridicat halatul verde. Şi-a trecut buzele peste cicatrice, ceea ce mi-a trimis un fior în tot corpul. Am înghiţit în sec şi mi-am închis ochii, în timp ce blondul continua să mă sărute.
- Cicatricea asta o să fie dovada iubirii tale pentru copilul nostru şi consecinţa acţiunilor mele violente.
- Kyle…
- Ai fost rănită pentru că nu am fost în stare să te protejez. Ai fost rănită pentru că ai încercat să îl protejez pe fiul nostru. O să te iubesc mereu pentru asta.
Mi-am deschis ochii în timp ce lacrimile au început să se prelingă pe obrajii mei. Strângeam în pumni cearşaful patului, în timp ce suspinam. Blondul mi-a lăsat halatul pe spate şi m-a întors cu faţa la el. Mi-a luat obrajii în mâinile lui şi mi-a şters lacrimile.
- Te iubesc Christina Schyler!
- Christina Webster!
Am zâmbit amândoi şi ne-am sărutat. Mi-am pus mâinile pe pulpele lui şi m-am apropiat mai mult de el. Şi-a pus mâna în părul meu şi şi-a trecut degetele prin şuviţe. Limbile noastre se împleteau şi în timp ce mâna lui a coborât pe spatele meu, apoi s-a aşezat pe abdomenul meu.
- Vreau să fie fată!
L-am privit surprinsă şi am chicotit. Mi-am aşezat mâna peste a lui şi am tras aer în piept.
- Mie mi-ar mai plăcea încă un băiat. Încă unul ca tine. Crezi că Jace o să fie încântat de copilul acesta?
Amândoi ne-am întors privirile spre canapea. Micul blond dormea pe burtă şi din când în când mai scotea câte un sunet. Am zâmbit şi l-am privit pe soţul meu, dare continua să îşi privească fiul mândru. După câteva clipe şi-a întors privirea spre mine şi şi-a strâns mâna pe abdomenul meu.
- E mai mult decât încântat. I-am spus înainte să intre la tine şi să te vadă. A sărit în sus şi a început să ţipe că o să aibă o surioară.
- De asta a sărit pe mine şi m-a ţinut mereu de burtă.
- Deja a început să caute nume. De la Alisson până la Zoe.
Am chicotit şi l-am privit câteva clipe pe fiul meu, apoi mi-am întors privirea la soţul meu.
- De asta vrei şi tu o fetiţă?
- Hei, tu ai copia mea fidelă. De ce să nu am şi eu copia ta? Mama cu băiatul, tata cu fata.
- Aşa e! Dacă o să avem o fată, sper doar să nu aibă aceeaşi soartă ca mine.
- O să îl omor pe nenorocitul care încearcă să îmi rănească fiica.
- Şi dacă o să fie unul ca tine? Să o rănească, apoi să o iubească!
- Trebuie să o iubească de la început. Copii nu trebuie să repete greşelile părinţilor.
Am zâmbit şi m-am aplecat ca să îl sărut. Ne-am privit în ochi, iar blondul s-a întins pe pat şi şi-a pus capul pe abdomenul meu. Mi-a înconjurat talia cu ambele mâini şi a oftat.
- Noi am trecut prin multe greutăţi, iar când ne-am întâlnit a doua oară, ne-am întâlnit ca să ne iubim pentru totdeauna.
Am zâmbit şi mi-am pus mâinile în părul lui, începând să mă joc cu părul lui.
- Ai fost singurul bărbat din viaţa mea şi vei fi mereu. Te iubesc!
- Te iubesc!




*


- E atât de bine să fiu acasă!
Am tras aer în piept şi m-am aşezat pe canapeaua din sufragerie. Jace a sărit în braţele mele şi şi-a pus capul pe genunchii mei. A început să mă mângâie pe burtă şi să chicotească.
- Când o să vină surioara mea? Vreau să o văd! Să mă joc cu ea!
- Va trebui să aştepţi şapte luni!
- Eşti grasă!
- Jason! Nu trebuie să spui niciodată asta la o fată!
- De ce?
- Pentru că o să o jigneşti, scumpule! Şi poţi să faci o fată să plângă. Nici să o loveşti.
- Îţi promit că nu o să lovesc sau nu o să fac să plângă o fată niciodată.
S-a pus în genunchi şi şi-a pus mâna la inima ca şi cum ar jura. Acel gest mi-a topit inima şi l-am sărutat pe frunte. A continuat să mă mângâie, când tatăl său a apărut o tavă. A lăsat-o pe măsuţă şi mi-a întins un pahar de limonadă. Înainte să îl ating telefonul m-a făcut să tresar. Am zâmbit şi mi-am întins mâna pentru al lua.
- Alo?
- Chriss sunt însărcinată! O să am un copil! Un copil cu Jamie!
- Hazel? O Doamne! Felicitări!
- Acum sunt la aeroport şi aştept să vin acasă. Doamne nici nu ştii ce fericită sunt. Eşti prima care află!
- E minunat Hazel! Kyle, Hazel e însărcinată!
Blondul m-a privit uimit în timp ce a căzut pe canapea lângă fiul său. Mi-a făcut semn să îi dau telefonul, în timp ce a zâmbit larg.
- Felicitări răzgâiată mică. Dar şi eu o să mai am un mic Webster. Ca de obicei sunt înaintea ta!
A început să râdă şi l-a ciufulit pe fiul său.
- Vină acasă şi o să vedem! Te iubesc Haz! Salută-l pe Jamie din partea noastră. Pa!
Mi-a dat telefonul şi l-a pus pe Jace pe genunchii lui. Am pus telefonul la locul lui, iar blondul m-a tras în braţele lui. Mi-am înconjurat umerii cu braţul său şi m-a sărutat pe buze.
- Nu e plăcut cum totul se aranjează? Tu şi eu şi familia noastră, iar Hazel şi Jamie cu a lor.
- De acum înainte o să fim împreună şi fiecare o să fie fericit.
- Am găsit numele perfect pentru sora mea!
L-am privit amândoi pe fiul nostru şi am zâmbit.
- Savannah! Vreau să o cheme Savannah!
- Şi dacă o să fie băiat?
- O să fie fată! Vreau să fie fată!
- Şi o să fie fată!
Micul blond a zâmbit şi s-a dat jos din braţele tatălui său. A ieşit din sufragerie, spunând că se duce în camera lui. Am zâmbit şi l-am îmbrăţişat pe soţul meu. Acesta m-a sărutat pe frunte şi şi-a lăsat obrazul pe capul meu. Mâinile noastre s-au unit, iar degetele ni s-au împletit.
- Peste câţiva ani o să fim exact ca părinţii noştri. O să trebuiască să ne luăm la revedere de la copii noştri ca să îi lăsăm să îşi construiască propriile familii.
- Ştiu! O să îmi fie tare greu să accept că au crescut şi că sunt gata să înfrunte lumea.
- Dar atunci o să fim numai noi doi şi o să ne bucurăm de fiecare moment.
- Sper că nu mai vrei încă un copil când o să avem cincizeci de ani.
- Nu! Mă gândeam atunci când avem şaizeci să mai facem vreo doi.
- Kyle!
A chicotit şi mi-a dat capul pe spate. Şi-a apropiat faţa de a mea şi ne-am sărutat. I-am strâns mâna şi am închis ochii, lăsându-mă pradă sărutului. Acum puteam să fiu fericită. Să fiu cu adevărat fericită!




*


- Jace nu o lăsa pe Savannah singură în piscină!
- Nu o să păţească nimic, mamă!
Am oftat şi mi-am privit copii. Dorinţa lui Kyle şi a lui Jace s-a îndeplinit, iar Savannah e copia mea fidelă. Însă nu ştiu de la cine are părul creţ.
Mi-am pus mâinile în sâni şi m-am întors la bucătărie pentru a mă ocupa de mâncare. Nu am crezut niciodată că Jace o să îşi iubească atât de mult sora. Sau cele două verişoare ale lui. Sophie şi Ria sunt încântătoare, iar Jace învăţa să fie din ce în ce mai responsabil şi mai respectuos cu fetele. Având în vedere că trebuie să aibă grijă de trei, poate nu o să fie atât de rău.
Peste câţiva ani o să vorbesc cu fiica mea despre băieţi şi despre iubire. Şi atunci când o să mă întrebi cum l-am cunoscut pe tatăl ei, va trebui să îi povestesc ore întregi povestea noastră de dragoste. Lăsând la o parte lucrurile negative.
Am început să mestec în tigaia de pe aragaz, iar lângă mine şi-a făcut apariţia dădaca fiicei mele.
- Am terminat de aranjat lucrurile în noua cameră, doamnă. Marrie a plecat acum câteva minute să facă cumpărăturile. Vreţi să vă ajut cu ceva?
- Să stai cu ochii pe copii, Rana! Sunt la piscină!
Femeia a aprobat din cap şi a dispărut. Telefonul a început să sune când ajustam flacăra sub tigaie. M-am întins şi am apucat receptorul.
- Te rog spune-mi că nu anulam nimic mâine!
- De unde ai ştiu că sunt eu la telefon?
- E vineri, e ziua ta liberă şi găteşti! Te cunosc Chrissy!
- Aşa e! Şi mâine o să mergem la cabană şi o să ne petrecem week-end-ul acolo.
- Perfect! Vreau să profit că Jamie vine mai târziu şi mă duc cu Ria la cumpărături. Am văzut nişte rochiţe superbe! Trebuie să mergi şi tu cu Savannah!
- Mi-ar plăcea Haz, dar nu pot. Kyle trebuie să sosească din moment în moment şi vreau să verific şi nişte rapoarte mai târziu. Matt se întoarce abea săptămâna viitoare.
- De ce el, Kate şi Sophie au putut să plece în Grecia şi noi trebuie să ne mulţumim cu un week-end în afara oraşului?
- Pentru că ticălosul s-a linguşit şi m-a convins să îi fac munca. Dar lasă-l să se întoarcă şi o să profit şi eu de el.
- Asta e fata mea! Ria pune jos vasul ăla. Taicătu’ o să mă omoare! Trebuie să plec. Vorbim mâine!
- Pa!
Am început să râd uşor şi am pus receptorul la locul lui. M-am uitat câteva clipe pe fereastră şi am observat că cei doi îngeraşi ai mei se jucau cu pistoalele cu apă şi o udau pe dădacă. Am chicotit şi două braţe mi-au înconjurat talia. Un trup s-a lipit de al meu şi am simţit o pereche de buze pe gâtul meu.
- Bună!
- Bună! Nu te-am auzit!
M-a întors cu faţa la el şi m-a sărutat pe buze. M-a strâns în braţele lui şi şi-a introdus limba în gura mea. Mi-am pus mâinile pe pieptul său şi m-am lăsat dusă de val.
După câteva minute am rupt sărutul şi ne-am privit în ochi. Mi-am pus mâinile pe nodul de la cravata sa şi am început să o desfac. Blondul privea geamul din spatele meu şi zâmbea.
- Mai ai chef de un copil?
I-am desfăcut nodul şi l-am strâns uşor de gât cu cravată.
- Nici să nu te gândeşti Webster! Savannah mi-a scurs toată energia de când s-a născut.
- Fetiţa mea!
Am chicotit şi l-am sărutat din nou pe buze. Era atât de plăcut să am o familie. Să ajung acasă de la serviciu şi să fiu dărâmată de cei doi copii ai mei. Să mă apuc de cină şi să îl întâmpin pe soţul meu. Iar noaptea când suntem numai noi doi să ne iubim din nou şi din nou. Mulţumesc pentru că mi-ai îndeplinit dorinţa Doamne! Mulţumesc pentru că îmi permiţi să fiu fericită.



Sfârşit
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
The past is the new future - de Alexi - 13-09-2011, 04:21 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 18-09-2011, 02:49 PM
RE: The past is the new future - de Julliette . - 21-09-2011, 07:26 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 24-09-2011, 03:53 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 25-09-2011, 01:46 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 28-09-2011, 09:09 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 11-10-2011, 07:02 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 11-10-2011, 07:43 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 13-10-2011, 09:42 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 18-10-2011, 03:54 PM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 22-10-2011, 11:10 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 23-10-2011, 03:05 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 23-10-2011, 11:41 AM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 23-10-2011, 12:22 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 25-10-2011, 01:21 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 29-10-2011, 03:40 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 29-10-2011, 06:47 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 06-11-2011, 11:21 AM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 06-11-2011, 02:24 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 07-11-2011, 10:30 AM
RE: The past is the new future - de Maria - 12-11-2011, 10:24 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 13-11-2011, 02:48 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 13-11-2011, 09:54 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 19-11-2011, 07:19 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 20-11-2011, 10:21 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 27-11-2011, 02:03 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 28-11-2011, 02:04 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 03-12-2011, 11:46 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 11-12-2011, 03:10 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 22-12-2011, 04:56 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 31-12-2011, 08:24 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 08-01-2012, 03:07 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 15-01-2012, 09:48 AM
RE: The past is the new future - de Corina. - 19-01-2012, 11:13 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 21-01-2012, 07:37 PM
RE: The past is the new future - de adda_luv - 24-01-2012, 11:54 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 27-01-2012, 07:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  To remember the past. IzzieAd 0 1.663 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  Past vs .Future Lara 2 2.395 08-01-2011, 11:01 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.140 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Forgot the past Corina. 9 6.177 19-12-2008, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)