Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The past is the new future

#4
Capitolul 3


După ultimul incident urăsc să îi aduc cafeaua. E în stare să facă orice ca să mă atingă. Şi corpului mei începe să îi placă din ce în ce mai mult atingerile lui. Cum pot să urăsc şi să iubesc în acelaşi timp acest lucru?
În momentul în care am deschis uşa l-am văzut aşezat la laptopul său. Ca de obicei! Îmi va fi milă de soţia lui! Tipul acesta o să stea închis tot timpul în birou şi o să îşi iubească afacerile şi hârtiile mai mult decât pe nevasta şi viitorii copii. Asta dacă va avea vreun copil în afară de…
- Ai întârziat! Nu găseai sarea?
Avea de gând să mă ia peste picior de acum înainte? Am vrut să îl torturez şi eu puţin şi nu mi-a ieşit. De ce nu am putut să învăţ cum să torturez oameni în loc să umblu după băieţi?
Am intrat în încăpere şi am închis uşa cu piciorul, mâinile mele fiind prea ocupate cu tava cu cafea. M-am apropiat uşor de el, având grijă să nu vărs băutura. Asta îmi mai trebuia! Să o vărs şi să găsească ceva cu care să mă necăjească.
Am tras aer în piept când am ajuns aproape de el şi mi-am închis o clipă ochii. Am încercat să fac un pas, însă m-am împiedicat de ceva. Am căzut în genunchi pe podea, iar mâinile mele erau libere. M-am uitat pe podea şi în jurul meu, dar nu vedeam nimic. Dacă e..?
Mi-am ridicat privirea şi am văzut ceea ce nu voiam. Tava se afla pe picioarele blondului, iar ceaşca de cafea în mâna acestuia. Dar nu asta era partea cea mai rea. Băutura era vărsată pe cămaşa alba a şefului meu.
M-am ridicat de jos şi mi-am atins uşor genunchii. Am înghiţit în sec şi l-am privit. Ce putea să îmi facă? Să mă dea afară? Mă îndoiesc! Nu mi-ar face o plăcere atât de mare.
A pus tava şi ceaşca pe birou şi şi-a privit cămaşa preţioasă timp de câteva clipe. A dezaprobat din cap şi s-a ridicat de pe scaun. Instinctiv m-am dat cu un pas în spate. Mă privea cu zâmbetul pe buze. Ticălosul! El mi-a pus piedică!
- Eşti atât de neîndemânatică! Ieri mi-ai adus cafea cu sare, iar acum mi-ai făcut baie cu ea. Chiar vrei să te pedepsesc?
- Eşti atât de ipocrit! Tu m-ai făcut să cad!
- Poţi să o dovedeşti?
M-a prins! Nu pot fi foarte sigură că el mi-a pus piedică. Mi-a închis ochii şi poate totul a fost în capul meu. Ce naiba fac? Încerc să îi găsesc pretexte? Face toate astea ca să mă atragă cât mai aproape de el.
- Dă-mi cămaşa jos!
M-am uitat la el şi e ca şi cum mi-ar fi dat o palmă. Părea că se distrează foarte bine pe seama mea. Dar nu o să îi dau această satisfacţie. M-am întors şi am vrut să părăsesc camera, dar m-a prins de braţ şi m-a tras în braţele lui.
- Nu fac asta nici dacă mă baţi!
- Dar ce spui dacă te violez?
Am îngheţat! Inima a început să îmi bată cu putere şi puteam să simt cât de tare tremuram. Blondul m-a întors cu faţa la el şi şi-a pus o mâna pe piciorul meu, începând să o urce din ce în ce mai sus.
- Deci?
Mi-am pus cu greu mâinile pe cămaşa lui, iar degetele mele au găsit nasturii. Am înghiţit în sec reuşind cu greu să îi desfac nasturii unul câte unul. Mi-am ridicat pentru o clipă ochii şi l-am văzut rânjind. Ticălosul! Îi plăcea atât de mult să mă tortureze.
Mi s-a tăiat respiraţia când am terminat cu nasturii săi şi i-am văzut pieptul. Mi-am muşcat buza de jos şi am tras aer în piept. Mi-am pus mâinile pe gulerul obiectului vestimentar şi l-am tras uşor de pe trupul blondului.
M-am întors cu spatele la el încercând să îmi stăpânesc bătaia inimii. Ticălosul chicotea, fiind amuzat de situaţia în care mă aflam. Ce mi-ar fi plăcut să mă întorc cu faţa la el şi să îi şterg zâmbetul de pe buze. Am strâns cămaşa în pumni şi m-am apropiat cu paşi mari de uşă. Trebuia să ies din acea încăpere a infernului. Cum o să reuşesc să îmi petrec trei ani din viaţă servindu-l? Cum?
Norocul meu că spălătoria era goală. Dacă mă vedea vreun angajat îşi imagina cu siguranţă că sunt acel tip de secretară care se culcă cu şeful.
Am băgat cămaşa în una din maşini şi am închis uşiţa cu putere. Îmi venea să sfâşii acel obiect pe care îl purta el. Dar dacă făceam asta găsea alta metodă să mă enerveze.
- Dracu’ să îl ia! De ce trebuia să fie el şeful meu? De ce tocmai el? Doamne ajută-mă! Nu vreau să afle adevărul! Nu vreau!

*


Când m-am întors în birou cu cămaşa curată, el nu mai era. Cred că e o glumă! M-a făcut să pierd trei ore pentru haina lui tâmpită şi el nici măcar nu e aici?
M-am apropiat de măsuţa de sticlă şi am văzut un bilet. Am luat bucata de hârtie în mână şi am privit-o. Încă mai avea acel scris frumos care m-a fermecat şi acum câţiva ani.

Am plecat acasă! Nu te mai obosi pentru cămaşă. Dar dacă vrei să îţi mulţumeşti şeful ţi-am scris pe verso adresa mea. Dacă vii o să ne aducem aminte de vechile timpuri.

Cred că îşi bate joc de mine! Cum poate fi atât de ticălos? Putea măcar să mă anunţe.
Am întors hârtia şi am citit adresa de pe spate. Încă locuia în casa părinţilor lui? Ce bebeluş! Am rupt biletul şi i-am lăsat bucăţile pe covorul său preţios. Am privit cămaşa din mâna mea şi am zâmbit. Ar fi păcat să arunc o astfel de cămaşă.
M-am apropiat de uşă şi am ieşit din încăpere. Mi-am luat geanta şi cheile de pe biroul meu şi m-am îndreptat spre lift. Tot ce vreau în acest moment e să ajung acasă şi să mă trântesc în pat. Abea am început să lucrez aici şi deja am mare nevoie de o vacanţă. Şi când mă gândesc că trebuie să stau aici şi să îi suport jocurile erotice pentru trei ani.
De ce a trebuit să mă întorc? Era atât de bine dacă rămâneam la Viena împreună cu singura mea dragoste. Acolo nu trebuia decât să zâmbesc şi să îmi trăiesc viaţa. Dar acum viaţa mea s-a complicat foarte mult. Nu vreau să îmi imaginez reacţia lui Kyle dacă v-a afla adevărul. Probabil că va fi şocat, devastat şi foarte nervos. Dar v-a afla adevărul când v-a fi pregătit. Sau poate nu va afla niciodată.
Am descuiat uşa apartamentului şi am intrat în interiorul acestuia. Mi-am lăsat geanta pe masa de lângă uşă şi m-am descălţat. M-am dus în dormitor şi m-am trântit pe pat. Era atât de bine să stau în patul meu! Chiar aveam nevoie de asta!
Am luat cămaşa în ambele mâini şi am privit-o. Ar fi fost totul diferit dacă nu se întâmpla acel lucru groaznic între noi? Aş fi fost acum în braţele tale? Ai fi fost la fel de gentil cu mine cum ai fost în acel timp?
Am strâns cămaşa la piept şi am oftat. Cred că o să mor întrebându-mă cum ar fi fost totul dacă nu m-ai fi violat , Kyle.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
The past is the new future - de Alexi - 13-09-2011, 04:21 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 18-09-2011, 02:49 PM
RE: The past is the new future - de Julliette . - 21-09-2011, 07:26 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 24-09-2011, 03:53 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 25-09-2011, 01:46 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 28-09-2011, 09:09 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 11-10-2011, 07:02 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 11-10-2011, 07:43 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 13-10-2011, 09:42 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 18-10-2011, 03:54 PM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 22-10-2011, 11:10 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 23-10-2011, 03:05 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 23-10-2011, 11:41 AM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 23-10-2011, 12:22 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 25-10-2011, 01:21 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 29-10-2011, 03:40 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 29-10-2011, 06:47 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 06-11-2011, 11:21 AM
RE: The past is the new future - de Ayu.Lore - 06-11-2011, 02:24 PM
RE: The past is the new future - de Buubz :) - 07-11-2011, 10:30 AM
RE: The past is the new future - de Maria - 12-11-2011, 10:24 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 13-11-2011, 02:48 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 13-11-2011, 09:54 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 19-11-2011, 07:19 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 20-11-2011, 10:21 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 27-11-2011, 02:03 PM
RE: The past is the new future - de Lanna - 28-11-2011, 02:04 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 03-12-2011, 11:46 AM
RE: The past is the new future - de Alexi - 11-12-2011, 03:10 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 22-12-2011, 04:56 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 31-12-2011, 08:24 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 08-01-2012, 03:07 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 15-01-2012, 09:48 AM
RE: The past is the new future - de Corina. - 19-01-2012, 11:13 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 21-01-2012, 07:37 PM
RE: The past is the new future - de adda_luv - 24-01-2012, 11:54 PM
RE: The past is the new future - de Alexi - 27-01-2012, 07:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  To remember the past. IzzieAd 0 1.664 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  Past vs .Future Lara 2 2.395 08-01-2011, 11:01 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.142 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Forgot the past Corina. 9 6.181 19-12-2008, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)