Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da
86.96%
20 86.96%
Nu
4.35%
1 4.35%
Dragut
8.70%
2 8.70%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires

#8
scuzati eventualele greseli pe care le-am avut...


chiar imi pare rau pentru eventualele greseli de tastare, dar nu prea le pot evida.

Capitolul 2 O rana adanca




O singura persoana nu statea langa arbore ascunsa, privindu-l pe unicul mostenitor al clanului Uchiha.Era de asteptat ca si rozalia sa faca acest lucru, dar se parea ca nu o prea interesa de adolescent.Ce o interesa mai mult, era semnul lasat de Orochimaru pe umarul baiatului.Rana se vindeca rapid, dar semnul inca persista si nu era de bine, dupa parerea Sakurei care nu il scapa din ochi pe brunet.Acesta statea priponit de un arbore, in incercarea de a se baga in seama cu el si de a afla informatii despre Orochimaru si despre motivul pentru care il vrea pe brunet.Tsunade o trimisese pe fata mai mult ca spion decat ca eleva la academie.Dar se stia ca Sakura nu mai vorbise de mult cu Tsunade si nu avea cum sa fie trimisa ca spion.Desi Sakura nu era numita spion, ea vroia sa aiba multe informatii despre sannin si asta rapid.Nu prea vroia sa astepte.Dar ce putea face? De la Sasuke nu putea obtine nici o informatie concreta.

Miile de adolescente parca erau vrajite de frumusetea brunetului, dar totusi sa fim serios ce vedeau la Sasuke? Poate ca era frumos si inteligent, dar chiar si asa, putea avea o atractie asupra fetelor.Dar in curtea unde razele solare vesele atinteau suprafata moale si verde a ierbii, aparu Kakashi, anuntand elevi.Se parea ca avea ceva imortant de anuntat:

-Copii, azi va vom pune pe echipe de catre trei! spuse el zambitor.
-Si de ce ne puneti pe echipe? intreba Neji curios.
-Pentru ca noi sa invatam sa lucram in echipa si sa socializam.Inpresionant dar adevarat! Sakura isi spuse aprerea chiar foarte bine.
-Asa este Sakura, ai mare dreptate. Kakashi, la fel si ceilalti ramasese destul de impresionati de vorbele fetei.
-Bun...echipa cu numarul unu...Ino, Shikamaru si Choji. A doua este formata din Gaara, Temari,Kankuro.A treia este formata din Hinata,Kiba si Shino.A patra formata din TenTen,Rock Lee si Neji.A cinncea este formata din Kin,Dosu si Zaku.In cele din urma ajunse si la numarul sapte, care il rostise cu mare mandrie, spunand ca este echipa lui.Sakura Haruno,Sasuke Uchiha si Naruto Uzumacki.

-Ura! striga Naruto... sunt elevul tau Kakashi-sensei.Spuse cu mandrie Naruto, in timp ce isi tinea mandru bandana de culoare rosie.

-Si eu sunt cu tine in echipa Naruto! spuse Sakura pe un ton firav.

-Acum..echipa sapte sa ma astepte in codru.Acolo va fi locul de intrunire.Acestea fiind spuse, argintiul disparu intr-un nor de fum.





Cu miscari usoare, Naruto se indrepta spre codru, impreuna cu Naruto.In urma lor Sasuke parea destul de ganditor.O privea pe Sakura, desi nu isi putea da seama cum poate fi atat de inteligenta....si frumoasa.Dar aceste ganduri fu rapid sterse, parca, din minte.Ajunsi in codru, Naruto se sui intr-un arbore batran, pentru a privi minunata panorama.Vantul batea slab, in timp ce razele solare straluceau cu intensitate.Cerul albastru si senin dadea o senzatie de bine, in timp ce fiecare se bucura de ziua superba.Desi nu toti erau de acord cu ziua minunata.Sasuke tot bosumflat statea.

<Desi nu stiu ce are ea atat de ....placut...pe mine chiar nu ma intereseaza.Oare Naruto o place?....dar ce tot gandesc?>
In mintea brunetului, era o invalmasala de ganduri care nu ii dadea pace.dar dintr-o data, un tipat ascutit se auzi.Se parea ca Sakura era in pericol.Pleca intr-acolo si il vazu pe el....

-Orochimaru! spuse brunetul in scarba.
-Sasuke, tipu iar a venit si se pare ca nu are cu cine sa se joace.Naruto ii era la fel de scarba ca si lui Sasuke.cum putea sa fie un sannin asa rau.Tocmai el care fusese antrenat de Sarutobi-sama.Un batran care a castigat respectul, iubirea si admiratia tuturor, chiar si celor care nu sunt din sat.
-Deci el este Orochimaru! Sakura ii privea ochii verzi si fiorosi, in timp ce kimonoul rosu ii flutura in vant.Statea pe un sarpe foarte inalt si gros.Era o creatura, parca, mutata genetic, desi in aparenta era un jutsu interzis.
-Am venit dupa tine Sasuke! Orochimaru era atent la fiecare miscare, in timp ce un kunai se indrepta spre el.Adolescentii sarira intr-un arbore in timp ce ranjea cu dezgust.Deodata Naruto ii zari pe cei doi oameni ai lui Ororchimaru.Pleca spre ei, luandu-se spre ei cu doua kunaie.Se ferira imediat desi lovitura putea fi fatala.In timp ce Naruto purta acea lupta cu tipul din satul sunet si Kabuto, Sasukra si Sasuke avea ''grija'' de brunet, a carei limba traversa buza inferioara, provocandu-le celor doi numai dezgust total.
-Sakura stai deoparte! anunta brunetul in timp ce vru sa atace.
-Nu te pot lasa singur...suntem o echipa.Sakura lua pozitia de atac.Deoadata spre Sasuke se indrepta coltii sarpelui, gata sa-l muste.Acesta vru sa se de-a la oparte, dar cand pleca din locul acela, Sakura aparu direct in fata sarpelui muscand-o de gat.Un strigat de durere se auzi in timp ce siroaie de picaturi de sange curgea pe suprafata rece.Strigatul se accentua tot mai tare, dar fata cazu inconstienta pe iarba frageda manjiind-o cu lichidul vital.Sasuke se repezi sa o ia in brate. Orochimaru se retrase imediat dezamagit si furios de eruarea produsa, la fel si cei doi ninja cu care Naruto se luptase.
-Ce a patit? intreba disperat blondul.Siroaie de lacrimi curgea pe obrazul blondului.Adevarul era ca acesta tinea la ea ca o sora.De cand aparuse in sat, aceasta ii oferise dragostea frateasca de care el nu avuse parte.
-E numai vina mea..e numai vina mea. Cuvintele baiatului rasunau in minte.Sasuke ii parea rau.Extrem de rau si se simtea vinovat de ceea ce se intamplase.Nu vroia sa creda ca adolescenta va muri in curand.
-Nu este timp. Naruto o lua in brate pe rozalie disparand cu ea in frunzis. Avea nevoie de tratament cat mai repede.
-Este numai vina mea...daca pateste ceva este numai vina mea.

Parerile de rau nu o mai putea aduce la normal pe fata....



sper k nu am avut multe greseli de tastare si sper ca va placut si aces capitol.

PS: nu vreau sa credeti ca povestea se bazeaza numai pe dulcegarii din partea sasuke si sakura dar chair as vrea sa fac o poveste reala ca un film despre ei doi.In plus este decizia mea daca fac asta sau nu.
-



Răspunsuri în acest subiect
RE: Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires [sakura si sasuke-personaje r - de Flash - 20-10-2008, 07:46 PM
RE: Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires [sakura si sasuke] - de ::::yamashita ayumu:::: - 05-11-2008, 10:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Lacrimile petalelor de cires Kimera 30 18.031 19-09-2013, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Aventurile unui pirat cam zapacit. Yami 14 9.066 03-09-2013, 12:45 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Parfum de lavanda Erdna 5 5.392 20-08-2012, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Erdna
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.406 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  O petala de cires Yin 14 10.583 12-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Peripetiile echipei 7 la ferma I_luv_you:* 3 3.728 22-08-2010, 02:34 PM
Ultimul răspuns: Alee
  Floarea de cires(sasusaku) Roney 12 7.562 13-08-2010, 03:25 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.757 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Aventurile Rozaliei Zollitha 3 7.048 27-04-2009, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 12.019 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)