Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Teach me to love

#48
[center]Capitolul 22[/center]

- Anki este fiul tau cu... cu... Itachi?! Exclam uimit, furios si socat in acelasi timp. Tu iti bati joc de mine?! Exclam din nou, iar femeia tresari, apoi ma tintui cu o privire de gheata, aratand de unde baiatul ala a invatat acea, ce ma baga in sperieti, dar nu si pe fratele meu.
- Sasuke, sa sti ca eu il iubesc pe Itachi ca pe un frate mai mic si nu mai mult. Sa sti ca eu sunt fiica unui fost clan Yakuza foarte important si ca tatal meu sa dea banii lui Madara, acesta i-a ordonat lui Itachi sa ma rapeasca, sa ma violeze. In loc sa ma violeze, a avut grija de mine, alegand sa fie el primul meu barbat din viata mea. Am ramas insarcinata si m-a prezentat tatalui sau dupa ce am nascut, iar pe baiat l-am lasat la o bona, pe care am platit-o din banii nostri, ca sa ne creasca fiul pana la trei ani, cand Itachi a inceput sa il antreneze. Anki are in realitate noua ani, mai spuse, parca citindu-mi gandurile, dar eu eram inca socat sa aflu ca acel baietel, este rodul unei relatii pasagere dintre fratele meu si femeia din fata mea.
Trag aer in piept si ii spun sa ma lase singur, fiindca cele aflate de la ea, m-au zguduit destul de rau, incat sa ma faca indoielnic la iubirea ce mi-o purta Itachi si care i-o purtam eu. Ma intorc cu spatele spre usa, incepand sa privesc pierdut geamul in timp ce sorbeam usor din cafeaua fierbinte cu lapte ce am primit-o de la rozalie. Aud sunet in spatele meu si sar ca ars de pe scaun, varsand cafeaua pe mine si pe jos, indreptandu-mi pistolul spre...
- Cum ai intrat fara sa te aud? Il intreb fratele, ce statea calm pe fotoliu, picior peste picior, privindu-ma amuzat.
- Chiar daca arat ca un handicapat, nu sunt atat de lipsit de aparare precum par pentru tine sau ceilalti angajati ai tai, imi raspunse pe un ton usor rece, ce ma facu sa constientizez ca ramanea in continuare un adversar foarte mortal si redutabil.
- N-am vrut sa spun asa, spun rusinat, lasandu-mi capul in pamant, fiindca niciodata sa privesc pe cineva care ma cearta pe un ton calm si rece ca al sau.
Il aud cum ofteaza, ce ma facu sa imi ridic privirea spre a sa, ramanand socat sa il vad cum se ridica in picioare si cand veni langa mine, a facut-o in cel mai linistit mod posibil, fara sa se auda un zgomot. Ii vad un mic spasm de durereii traversa fata, facandu-ma sa ma duc repede la el si sa il imbratisez, apoi sa il fortez sa se aseze pe scaunul meu. Ingenuchiez in fata lui si imi las capul pe picioarele sale, in timp ce Itachi ma mangaia pe cap si imi soptea cuvinte linistitoare, ce m-au calmat cat de cat. Imi ridic capul si ii sarut usor barbia fratelui meu, apoi urmand buzele, care mi le acapara intr-un sarut pasional si plin de dor, aratand cat de mult a tanjit dupa mine si eu dupa el.
- Tata, unchiule, trebuie sa vedeti ceva la L.C.D., spuse Anki, iar eu il ajut pe brunet sa se ridice in picioare si mergem in sufragerie.
Acolo statea Sakura cu o mana la gura si plangea in liniste, in timp ce Deidara si Sasori se aflau pe canapea si injurau mai ceva ca la usa cortului. Ma incrut cand vad cum scria cu litere rosii, ca a avut loc o rafuiala intre bandele din Yakuza, iar imparatul a dat ordin ca politia sa captureze si sa execute toate persoanele ce au de aface sau fac parte din Yakuza.
- Luati-va actele si tot ce va trebuie si plecam dracului de aici, le ordon scurt prietenilor mei si plec in biroul meu pentru a-mi lua actele si banii din seif.
Il aud pe Itachi cum spune ca vom pleca din tara cu avionul comun, ne trebuie doar niste imputerniciri pentru Anki si Izuna, iar eu aprob tacut din cap, inchizand dupa mine usa biroului.

Ma indreptam spre terminalul patru impreuna cu Sakura, Itachi, copii, Deidara si Sasori, dar fiecare avand pereche sa spun asa. Deidara s-a costumat in fata - saracul, dar am aflat ca pentru unele misiune trebuia sa se travesteasca - era logodnica mea, iar roscatul era fratele ei vitreg. Itachi facu cuplu cu mama copilului sau, luandu-l sub aripa sa de parinte si pe Izuna, ce s-a atasat de varul sau foarte mult.
- Pe aici va rog, spuse insotitoarea de bord, ducandu-ne spre clasa intai, in timp ce rozalia imi tinea pe brunet de brat, fiindca se prefacea foarte invalid, cu un baston negru in mana, care ascundea de fapt o katana, pregatita sa taie in carne.
Ne asezam toti fata in fata, iar blondul isi lua in serios rolul de logodnica, incepand sa se comporte ca o fata rasfatata de taticul, spre hazul fratelui meu si a roscatului, dar Sakura nici nu baga de seama, fiindca era prea ocupata sa ii infofoleze pe copii pentru somn, ca sa nu le fie frig in timp ce dorm.
- Sakura, numai ii mai infofoli, ca nu le place, intrerupse Itachi brusc, starea de bunavoie, facandu-ma brusc usor gelos. Cred ca ar trebui sa dormim cu toti, fiindca e cale lunga pana in Romania, spuse, apoi se apleca spre mine, dandu-mi un sarut gingas de noapte buna
Sarutul fiind mascat de parul sau negru, ce veni in fata, dand aspectul ca imi spune ceva la ureche. Raman uimit cand ia o patusa si o perna, apoi ma inveleste ca pe un copil mic. Zambesc rusinat, apoi ma scufund intr-un somn adanc si fara vise...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Teach me to love - de Nywa - 14-05-2011, 12:38 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 21-05-2011, 09:44 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-05-2011, 07:54 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 12-06-2011, 09:32 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 17-06-2011, 09:34 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de anime_addicted - 22-06-2011, 01:59 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 26-06-2011, 07:51 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 19-07-2011, 09:03 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 07-08-2011, 03:26 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-08-2011, 10:32 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 03-09-2011, 10:36 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-09-2011, 06:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-09-2011, 09:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-10-2011, 10:23 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 27-10-2011, 04:45 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Flash - 27-11-2011, 04:54 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Nywa - 27-11-2011, 05:00 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Nywa - 09-12-2011, 10:10 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Kimera - 11-12-2011, 01:06 AM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 24-12-2011, 07:23 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 07-01-2012, 05:08 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 22-01-2012, 07:21 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 28-01-2012, 05:45 PM
RE: Teach me to love - de Daria - 28-01-2012, 06:18 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 18-02-2012, 10:55 AM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:14 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 01-03-2012, 09:10 PM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 04-03-2012, 11:49 AM
RE: Teach me to love - de Nywa - 11-03-2012, 01:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Yakuza' boss in love II - On my own Nywa 56 54.303 08-04-2012, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  [Terminat] Show me love Nywa 52 37.631 11-03-2012, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Nywa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)