Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Teach me to love

#42
[center] Capitolul 19[/center]

-Inceteaza in acest moment! Tun nervos pe Kaya, care se morlaia ca nenorocitul meu de tata nu ar fi vandut vila sa se mute in alta, care era aproape de mare, cu plaja privata si batea la ochi, iar pe ea nu as fi pus-o sa doarma in camera de servitoare, iar Sakura la etaj cu mine. Ar trebui sa spui mersi ca nu te-am aruncat afara pe tine cu tot plodul tau facut din flori cu vreun angajat! O data sa mai comentezi statutul tau de curva ordinara si urmatorul lucru care ai sa-l vezi va fi glontul dintre ochii tai. Ai inteles? O intreb pe un ton glaciar, iar bruneta aproba din cap, ridicandu-se de pe canapea si pleca in camera ei de la parter.
Dupa ce pleca, mi-am pun coatele pe genunchi si mi-am ascuns fata in maini, incepand sa plang in surdina dupa fratele meu cel mare. Itachi, unde esti tu acum? De ce nu vrei sa ma contactezi? Ma intreb in gand si imi trag nasul, stergandu-mi ochii cand am auzit pasi. Privesc sufrageria spatioasa, vopsita in bej-auriu, cu draperi rosiatice, usa care da la curta din spate, pe jos gresie, iar mobila alterna intre maroniu si rosu. O vad pe Sakura cum coboara de la etaj, pe scara in spirala, imbracata in negru - o rochie neagra, simpla si in par o esarfa de aceeasi culoare - fiindca era doar a treia zi de doliu si aveam de gand sa il caut pe Itachi imediat cum s-a dus acest doliu idiot si cum sunt numit singurul mostenitor a lui Madara.
- Crezi ca o sa-l gasesti? Ma trezi glasul Sakurei, care ma mangaia protector pe spate si ma trase langa ea, facandu-ma sa imi las capul pe umarul ei.
- Trebuie, fiindca a facut atatea pentru mine si eu sa ii intorc spatele, cand are nevoie de mine? O intreb pe un ton secat de puteri si usor ragusit, din cauza plansului non-stop ce il trageam in fiecare noapte. Cand crezi ca am sa-l gasesc? Cand?! Strig la femeie, chit ca ea nu avea nici o vina cu toata povestea asta idioata a mea.
- Sasuke, puiule, trebuie sa ii mai dai timp sa se obisnuiasca cu ideea ca si-a omorat tatal. Nu uita ca vor treze saptamani, pana el va putea sa faca fie si un pas in afara barlogului sau, fara sa fie impuscat in ceafa. Ce ar fi sa iti fac un Milkshake de capsuni, asa cum iti placea...
- Vreau wishky cu gheata, la mine in birou , spun pe un ton glaciar, ridicandu-ma de pe canapea si ma duc la o usa dubla ce era nou meu birou.
Intru in camera cu peretii auri si cu mobila de brad, grea si racoroasa, de culoare, maro-inchis, lacuita. Ma asez pe scaunul rotativ din piele neagra si deschid laptopul negru, aprizandu-l si am inceput sa mesteresc la el. Nu mi-am ridicat capul nici cand veni rozalia cu paharul cu alcool si pleca. Ca sa ma pot concentram mai bine, am tras un sertar, scotand de acolo o scrumiera, alaturi de un pachet de tigari si o bricheta. Aprind o tigara si incep sa trag cu lacomie din ea, fiindca de vreo trei zile incoace am ajuns cea mai depravata persoana pe care o cunosc. Ma futeam ca disperatul cu femeiile si fetele din clan, beam pana ma faceam lat, fumam ca o locomotiva. Mai urma sa iau droguri si m-am aranjat pe viata. Un ciocanit in usa imi atrase atentia si pe ea intra Deidara alaturi de Sasori, vechi camarazi cu fratele meu si totodata mainile mele stangi, ca Sakura era cea dreapta.
- Sasuke acum cinci ore a fost o explozie la o statie de benzina, soldata cu un grav-ranit. Ne-am interesat si acel ranit in coma era chiar Itachi, spuse roscatul - Sasori - si in acea clipa am simtit ca imi pica cerul cu totul in cap.
- Si unde este? Strig, ridicandu-ma in picioare si dand cu pumnul in masa.
- Calmeaza-te, spuse blondul impacitor, ridicand mainile ca si cand s-ar preda. Am luat legatura cu directorul spitalului si l-am pus sub paza. L-au indus in coma ca sa il poata stabiliza, fiindca partea lui stanga este arsa aproape toata, la fel si mainile. Fata i-a scapat cu niste vanatai si taieturi superficiale, are capul spart, nasul rupt, dar este intreg, ma lamuri Deidara si eu m-am prelins in scaun, ca o gelatina, luandu-mi capul in maini, oftand obosit, parand mult mai batran de cat eram de fapt.
- Cine a facut..., am lasat intrebarea in aer cum am auzit glasul insuportabil al Kayei, cum se certa cu vreo servitoare si Sakura.
Baieti si-au dat seama la cine ma gandesc in acel moment si au iesit din birou, ducandu-se sa aplaneze conflictul si sa o inchida pe bruneta in camera, pana ma hotarasc ce fac eu cu ea.
Tarfei aleia ii va parea rau ca s-a luat de fratele meu si de mine...

Stateam calm pe un scaun, in timp ce fumam o tigara, privind-o pe Kaya cum ma implora sa o iert si sa ii dau o sansa cava fi sotie buna. Baliverne de ale ei, care ma enervau peste limitele posibile si imi distrugeau rabdarea, care era si asa limitata cu persoana ei.
- Inceteaza! Tip la ea, iar tanara tacu, sughitand in continuare, in timp ce statea pe o podea acoperita de perne, fiindca era intr-o camasa de forta. Pana vei naste, vei sta aici, iar apoi te voi ucide. Copilul tau il voi creste ca pe copilul meu, dar nu va sti niciodata adevarut, fiindca voi avea eu personal grija de acest lucru. Ne vom vedea peste noua luni, mai adaug si ma ridic de pe scaun, iesind din salon, alaturi de Deidara ce ducea scaunul si Sakura, care i-a facut fisa de internare a Kayei.
Ma urc in Hummer-ul meu, care imi era limuzina intr-un fel, zambind multumit ca am scapat de javra aia. Urmatorul pas, era sa il recuperez pe Itachi din spital.

Noua vila a lui Sasuke
Sufrageria
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Teach me to love - de Nywa - 14-05-2011, 12:38 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 21-05-2011, 09:44 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-05-2011, 07:54 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 12-06-2011, 09:32 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 17-06-2011, 09:34 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de anime_addicted - 22-06-2011, 01:59 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 26-06-2011, 07:51 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 19-07-2011, 09:03 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 07-08-2011, 03:26 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-08-2011, 10:32 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 03-09-2011, 10:36 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-09-2011, 06:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-09-2011, 09:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-10-2011, 10:23 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 27-10-2011, 04:45 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Flash - 27-11-2011, 04:54 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Nywa - 27-11-2011, 05:00 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Nywa - 09-12-2011, 10:10 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Kimera - 11-12-2011, 01:06 AM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 24-12-2011, 07:23 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 07-01-2012, 05:08 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 22-01-2012, 07:21 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 28-01-2012, 05:45 PM
RE: Teach me to love - de Daria - 28-01-2012, 06:18 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 18-02-2012, 10:55 AM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:14 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 01-03-2012, 09:10 PM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 04-03-2012, 11:49 AM
RE: Teach me to love - de Nywa - 11-03-2012, 01:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Yakuza' boss in love II - On my own Nywa 56 54.303 08-04-2012, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  [Terminat] Show me love Nywa 52 37.630 11-03-2012, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Nywa


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)