Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Teach me to love

#32
[center]Capitolul 14[/center]

Mormai o injuratura cand aud alarma de la mobil, ce ma anunta ca trebuia sa ma trezesc si sa merg la scoala. Ma ridic din pat, facandu-mi un dus rapid, apoi mi-am luat pe mine uniforma - cred ca a adus-o Sakura cand l-am trimis la culcarica pe Sasuke - alcatuita dintr-o camasa alba, cu cravata neagra. Sacou negru si veste neagra, pantaloni din stofa negrii si pantofi din lac. Fain, n-am ce spune. Imi prind parul intr-o coada de cal si ies din camera cu o mapa in mana, ducandu-ma sa iau micul dejun. In vad fratele in aceeasi uniforma ca si a mea, iar langa el se afla un rucsac nou-nout.
- 'Neata Itachi, spuse Sakura, trezindu-l de-a binelea pe fratemiu, ce imi zambi amuzat. Uite-ti rucsacul si mobilul asta smecher, mai adauga rozalia, punand langa mine un rucsac ca si al baiatului din fata mea si mobilul ce mi l-a cumparat Sasuke.
Iau rapid mobilul si il bag in buzunar, apoi ma comport ca si cand nu s-a intamplat nimic, continand sa mananc, gandindu-ma ce fel de idioti incurabili vor fi colegi mei. Simt cum cineva imi ridica parul de pe ceafa si ma saruta acolo, facandu-ma sa ma intorc brusc, lovindu-mi fratele din greseala cu cotul la coaste. Ma ridic repede, lasand lingura in bolul cu cereale.
- Sasuke, imi pare foarte rau, spun repede, luandu-l in brate si strangandu-l la pieptul meu, iar brunetul ma imbratisa la randul sau, apoi isi ridica capul.
- Te-am prins, sopti, apoi se ridica putin pe varfuri, sarutandu-ma apasat pe buze.
Ii raspund putin, apoi rupt sarutul, ca ar putea cineva sa ne vada, mai ales ca eram in sufragerie. Dandu-si seama de chestia asta, brunetul isi lua rucsacul si imi spuse ca este timpul sa plecam la scoala. Aprob din cap si il urmez, iesind amandoi din casa, ramand masca, cand in fata noastra opri o limuzina neagra, iar soferul ne deschise usa. Urcam in limuzina si il vad pe Izuna, unchiul nostru, alaturi de doua tinere, pe care le cunosteam din pacate. Una dintre ele era Suki - o tipa de saispe ani, cu parul negru si ochi albastri - si Konan - de vasta mea, cu ochii caprui si parul albastru, lasat lung - imbracate in fustite pliate negre, camasa alba si sacou negru, pe trup si funda neagra la gat. Sasuke ma apuca de antebrat, strangandu-ma usor, nestiind la ce sa se astepte, dar i-am zambit calm, dandu-i de inteles ca nu suntem in pericol.

Mergeam alaturi de Konan spre clasa noastra, in timp ce tipa nu stiu ce tot trancanea despre colegii ei. Pe o ureche imi intra si pe cealalta iesea, dar retineam unele aspecte. De exemplu ca le place sa faca misto de noi-veniti si se dau mari si tari, fiindca sunt fii de politiceni si alti oameni importanti din stat. Se mai punea accent pe ce mobil ai, ce cercuri frecventezi si ce masina ai, prosti din astea. Intram in clasa si ridic o spranceana plictisit, fiindca colegii erau pe banci sarind sau facand orice altceva, dar sa nu stea pe podea.
- Zici ca sunt maemute de la zoo, spun pe un ton plictisit, destul de tare sa ma auda albastruia si cam jumate din clasa.
- Itachi, numai spune chesti din astea, murmura fata, fiindca un tip cu parul portocaliu si cu o multime de piersinguri pe fata veni spre mine.
Portocaliul se opri in fata mea si ma masura din cap pana in picioare, apoi ridica pumnul sa ma loveasca, dar l-am prins inainte sa faca contact cu fata mea. Stang usor pumnul, fiindca bratul sau ii tremura, din cauza efortului sa imi atinga fata. Se vedea ca a fost la sala, luand steroizi pentur muschi, dar creier nada.
- Asculta aici domnule morcov in cap. Eu nu sunt ca tine, multi muschii si creier in vacanta. Stai departe de mine, eu nu iti distrug nervi din corp, ma calci pe beculet, te-ai ras. Capis? Il intreb, pe un ton calm si relaxat, parca as vorbi despre un film banal si foarte plicticos.
- Yahiko, lasa-l ca nu este bine sa te pui cu el, mormai un roscat cu ochii strani ca a lui Yahiko, din prima banca.
Domnul Morcov isi retrase pumnul, apoi imi spuse ca am avut noroc cu fratesu vitreg ca astfel ma snopea in bataie. Ma uit plictisit la el, apoi ma duc in fundul clasei, asezandu-ma intr-o bancuta de o persoana, scotandu-mi un caiet si un pix. In clasa intra un profesor cu barba si parul ridicat, ca si cand si-a bagat degetele in priza de dimineata. Acesta se prezenta drept Asuma Sarutobi - asta cand a ajuns la numele meu din catalog - si ma intreba cati ani am si chesti din astea. M-am scos rapid, spunand ca am nouasprezece si atat, restul intrebarilor raspunzand cu da sau nu. Incepu sa ne predea engleza - o stiam ca pe limba mea nativa - in timp ce eu ma gandeam cum erau colegii lui Sasuke. Pentru un pusti de saispe ani nu este usor sa ajungi sa iti faci prieteni, dupa ce o viata intreaga ai luat ore de la profi privati si lucruri asemanatoare.

- Zau Itachi, tu sti engleza ca si cand te-ai nascut in Anglia sau in America, ma lauda Temari, colega din fata mea, care ii s-a pus pata pe mine. Unde ai invatat asa bine? Continua sa ma intrebe, facandu-ma sa oftez usor.
- Conteaza? O intreb usor ironic, bagand capul pe usa de la clasa X-A, uitandu-ma dupa fratemiu.
Il depistez rapid stand cu fundul pe banca si vorbind cu niste colegi de ai sai, iar cand ma vazu, le facu semn din mana si veni spre mine, aproape zburand de fericire. Cand ajunse langa mine, ii soptesc la ureche sa mergem pe acoperis sa mancam, iar tanarul aproba din cap, luandu-si rucsacul, in care aveam mancarea. Abia asteptam sa vad ce mancare pentru scoala ne-a pregatit Sakura...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Teach me to love - de Nywa - 14-05-2011, 12:38 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 21-05-2011, 09:44 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-05-2011, 07:54 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 12-06-2011, 09:32 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 17-06-2011, 09:34 AM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de anime_addicted - 22-06-2011, 01:59 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 26-06-2011, 07:51 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 19-07-2011, 09:03 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 07-08-2011, 03:26 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-08-2011, 10:32 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 03-09-2011, 10:36 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-09-2011, 06:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 30-09-2011, 09:11 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 15-10-2011, 10:23 PM
RE: Teach me to love [Yaoi +18 ItaSasu] - de Nywa - 27-10-2011, 04:45 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Flash - 27-11-2011, 04:54 PM
RE: [yaoi] Teach me to love - de Nywa - 27-11-2011, 05:00 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Nywa - 09-12-2011, 10:10 PM
RE: [yaoi][naruto] Teach me to love - de Kimera - 11-12-2011, 01:06 AM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 24-12-2011, 07:23 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 07-01-2012, 05:08 PM
RE: Teach me to love [yaoi][naruto] - de Nywa - 22-01-2012, 07:21 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 28-01-2012, 05:45 PM
RE: Teach me to love - de Daria - 28-01-2012, 06:18 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 18-02-2012, 10:55 AM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:14 PM
RE: Teach me to love - de Nywa - 01-03-2012, 09:10 PM
RE: Teach me to love - de AbiiShu' - 04-03-2012, 11:49 AM
RE: Teach me to love - de Nywa - 11-03-2012, 01:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Yakuza' boss in love II - On my own Nywa 56 54.303 08-04-2012, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  [Terminat] Show me love Nywa 52 37.626 11-03-2012, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Nywa


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)