Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A picture of you

#85
Thanks for teh comments. Next:


Capitolul 20

Ceva mai frumos nici ca se putea! Avusese grija sa simt fiecare lucru pe care mi-l facuse. Il avusesem, avusesem grija sa il fac fericit, vazusem asta din satisfacerea sa. Desi ma temusem ca in a doua parte a actului ma comportasem violent, adevarul era ca fusese chair bine. Pentru prima data ma miscasem incet si simtisem niste placeri nemaipomenite, cum niciodata nu-mi mai fusesera date sa cunosc. Nu-mi venea sa cred, dintre atatea persoane care trecusera prin patul meu - teoretic -, pe care le avusesem, doar el ma facuse sa simt placere cum eu il facusem pe el sa isi redobandeasca simtamintele. Ma intebam daca asa va simti si de la alte persoane.
Simteam o oarecare gelozie in inima mea din cauza acestor ganduri. Voiam sa fie fericit, ce-i drept, fiindca el chiar merita asta, insa eram si egoist, fiindca nu doream ca alte persoane sa il faca sa se simta asa. Era putin probabil, fiindca stiam prea bine ca modul meu de a ma comporta e unicat si nimeni nu ma copia, nimeni nu avea rabdarea si atitudinea necesara. Faptul ca fusese pentru prima data al meu constituia un avantaj, ma facea sa ma incred in faptul ca nu avea sa simta si din partea altcuiva acele lucruri. Poate nici nu va lasa pe cineva sa-l atinga.
Cotninuam sa ma gandesc numai la lucruri ce se legau de el. Ce naiba era cu mine?! Ce se intamplase intre noi in iazul ala ma facea sa treasr si acum si sa fiu strabatut de fiori de placere. Niciodata nu fusese atat de tandru un act de-al meu, de pasional, furtunos si calm. Se parea ca reusisem sa ma comport bine cu el si eram fericit in ceea ce priveste acele lucruri. Parca nici violul nu ma mai afecta asa de mult ca inainte, acum mintea fiindu-mi acaparata de ceea ce imi facuse.
Nu erau lucruri necuonoscute mie, ii facusem si eu asta lui, mai mult sau mai putin, insa era unic din punct de vedere a ceea ce imi oferise. Nu-mi venea sa cred, dar fusese atat de pervers si totusi de tandru incat gemusem de placere de fiecare data, incantat. Nu-mi venea sa cred ca ma facuse sa imi pierd controlul asupra mea iarasi, eu, care, de felul meu, eram o persoana foarte stapanitoare, dominatoare. Din modul cum se comportase imi dadusem prea bine seama ca si el condusese in relatia sa cu Emmet.
Ah, drace, barbatul ala! Ma deranjeaza sa am gandesc la el de parca ar fi constituit o amenintare pentru mine, de parca l-as fi iubit pe Sky si el mi l-ar fi putut fura! Ce vorbesc insa? Desi nu-l iubeam, Sky nu era oricine pentru mine, ci era persoana care ma facuse sa fiu fericit, sa simt la fel cum il facusem si eu pe el sa simta. Nu m-as fi asteptat nici in ruptul capului sa se intample asta, sa vina la mine si sa imi ceara practic sa i-o trag, dar o facuse intr-un mod perver si nerusinat care ma incanta, ma excita la nebunie. Chiar si acum, gandindu-ma la gemetele sale din iaz cand ma aflam atat de adanc in interiorul sau simteam ca ma umflu in locul ascuns in pantaloni.
Abia daca reuseam sa ma controlez sa nu ma duc peste el in camera si sa i-o trag iarasi. Puteau insa sa intre peste noi Michelle sau parintii sai sau chiar si un model, ceea ce nu imi convenea. Ma bucuram totusi ca nu fusesem deranjati in apa aceea calduta. Fusese fantastic acolo, in apa, si imi doream sa repetam daca se poate. Se parea ca prietenia mea cu Sky se strangea din ce in ce mai tare si eram multumit de acest aspect al vietilor noastre ce se intersectasera.
Nu-mi iertam in continuare ceea ce ii facusem, insa era si o parte buna in acel lucru, faptul ca simtise ceva si ceruse din nou. Nu-mi venea sa cred ca-mi pasa mie de acele lucruri! Dar se parea ca nu era indiferent pentru mine si chiar sarutul de noapte buna pe care ni-l daduseram ne facuse pe amandoi sa fim strabatuti de fiori. Am vazut in ultima privire adresata mie acea dorinta crescanda din ochii sai. Faptul ca era tarziu insa ne facuse sa renuntam, desi poate ca ar mai fi fost loc de o partida noaptea asta. La cat de tare ma facuse sa imi placa ,eram in stare sa ma recuperez si sa o tin numai asa, sa-l am tot timpul.
Eram la fel de uimit de faptul ca ma avusese. Desi o facusem cu persoane mult mai impunatoare fizic decat mine sau de orice fel, pe nimeni nu lasasem sa-mi faca toate acele lucruri. Pe el insa il lasasem. Era ceva nou, aparte pentru mine sa simt toate lucrurile acelea din partea altei persoane care si asa avea o forta destul de mare asupra mea, asupra trupului meu si sentimentelor.
Incepuse sa-mi fie prieten si desi eu nu credeam in acest concept banal de prietenie, el imi era prieten. Cum sa explic asta nu aveam habar, cert insa e ca era mai mult decat o persoana banala, era un prieten al meu...Sau unicul. Nu-mi aduceam aminte sa fi nutrit sentimente prietenesti fata de alta persoana si sa imi pese.
Am oftat cu gandul la el, reusind intr-un final sa adorm, mai ametit decat ma sculasem de dimineata, dar macar eram fericit si implinit.

Razele soarelui incepusera sa imi deranjeze privirea, strecurandu-se prin perdea si oglindindu-se pe chipul meu obosit. Adormisem destul de tarziu cu gandul plecat departe, la Sky si la ceea ce facusem noi doi in iaz. Fusese magnific, insa asta nu ma impiedica sa nu sper ca nu ne vazuse nimeni cum facusem acele lucruri, mai ales familia sa. Nu-mi pasa decat de el, nu si de ceilalti, parerea lor era egala cu zero pentru mine, dar nu voiam sa- i provoc lui neplaceri nici in ruptul capului.
Cu chiu, cu vai, am coborat si eu jos, la bucatarie. Fara sa vreau, am auzit o discutie destul de aprinsa intre Sky si tatal sau, o discutie care, in mare parte, ma cam alarmase. Ce era in neregula cu ei doi? Se parea ca discuta despre Emmet si viata lui Sky. Speram doar sa nu fi spus de noi doi, nu doream sa dau explicatii unui barbat prost dispus, hotarat sa-si omoare si fiul si pe amantul acestuia.Cand sa intru in bucatarie insa, tanarul iesi.
In momentul in care se lovise de mine stiusem ca nu se simte bine. De ce? Ochii sai frumosi, de un verde specific ierbii proaspat rasarite, erau incredibil de tristi, pierduti, incerti. Dorisem sa-l iau in brate, insa mi-am retinut vointa in momentul in care il vazusem pe tatal sau privind in urma sa. Nu era de bine, se certaserae si asta nu imi convenea. L-am salutat pe barbat dintr-o privire, dupa care m-am intors pe calcaie, iesind asa in racoarea diminetii, cu toate ca eram imbracat doar intr-o pereche de blugi si un triocu subtire pe mine. Aratam ca dracu`, nearanjat, ciufulit tot, insa putin imi pasa. Voiam sa-l gasesc pe Sky, insa acest aincepuse sa alerge, indepartandu-se de mine.
Aveam un mare dezavantaj: ma durea groaznic tot trupul. Se parea ca statul pe pietre alaturi de el dupa o partida incendiara, care ne solicitase pe amandoi si ne incalzise de-a binelea avea sa-mi dauuneze cam rau, incepand sa ma doara spatele. Am scos cateva injuraturi, incepand sa alerg la randul meu dupa Sky, sperand sa-l ajung din urma, insa se parea ca era mult mai rapid decat mine si, pe deasupra, avea un mare avantaj: cunostea locurile.
Eu nu eram de mult aici si nu apucasem sa inspectez bine decat trupul lui Sky, atat, in rest totul era noutate pentru mine. Nu ca el mi-ar fi fost prea familiar, insa tot era mai bine decat nimic. Ma temeam sa nu se simta rau, sa nu se fi intamplat ceva rau, si incepusem sa ma plimb prin acea poienita, uitandu-ma cu mare atentie in jur ca nu care cumva baiatul sa rada de mine. Nu credeam insa ca are starea necesara.
- Sky!
Strigatul meu provoca ecou pentru cateva momente, insa nu primi niciun raspuns. Am repetat actiunea de mai multe ori, devenind acum ingrijorat, insa se parea ca nu dadea roade , fiindca Sky nu voia in ruptul capului sa raspunda. Mi se stransese stomaculcand realizamem ca poate baiatul este suparat pe mine si de aceea nu imi raspunde.
Tremuram si spumegam de nervi. De ce trebuise sa se certe cu tatal sau? Poate de m-as fi trezit si m-as fi dus in camera lui,asa cum voisem de la inceput, nu se mai ajungea sa se incaiere prin bucatarie si sa-si arunce o multime de vorbe urate.
Nu-mi convenea defel ca tatal lui Sky avea ceva de comentat in privinta orientarii sexuale a fiului. Eu insa nu aveam dreptul sa vorbesc, deoarece si eu ma aflam in starea lui, insa eu nu voisem nici in ruptul capului sa ii spun tatalui meu, stiind ca ar fi existat un scandal monstru si cariera mea ar fi fost periclitata.
Obosit si nervos, m-am asezat pe pajiste, renuntand din a-l mai striga. Eram dezamgit. De ce imi facea asta? Intelesesem insa ca fiecare om are momentele sale cand are nevoie de liniste, nu sa auda vocea enervanta a unei peroane cum il zgarie pe creieri. Renuntasem din a mai incerca sa-l fac sa iasa la iveala. Ce rost avea? Era clar ca vrea sa fie singur, iar eu il deranjam. Ma pusesem obosit pe iarba frumos mirositoare, incepand sa rup din aceasta. Am rupt o floricica albastra precum cerul si cu o culoare a petalelor similara culorii ochilor mei si mi-am pus-o in par, prinzand-o in suvitele ce alunecau rebele pe chipul meu usor obosit si brazdat de cearcane dupa o partida lunga de amor si o noapte aproape nedormita.
Mi-am ridicat privirea catre cer, vazandu-i chipul lui Sky in acesta.
'' Grozav, el simte, eu simt... Simtim amandoi si putem zambi acum, cat lumea e a noastra... ''
Nici macar eu nu-mi intelegeam cuvintele, insa parca trebuise sa le spun. Speram doar ca Sky sa nu fie suparat pe mine, speram sa se simta bine si sa zambeasca asa cum numai el stie, facandu-ma sa fiu strabatut de fiori cum fusesem si aseara de atatea ori si cum o patise si el din cauza mea. Eram un drac foarte nebunatic si imi palcea asta, dar nici el nu se lasa mai prejos!


Kissez !
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
A picture of you - de MiraA - 22-04-2011, 09:59 PM
RE: [yaoi] A picture of you - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 10:47 PM
RE: [yaoi] A picture of you - de hiimera - 15-12-2011, 02:00 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:28 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 12-01-2012, 07:55 PM
RE: A picture of you - de Rain - 15-01-2012, 04:28 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 11-02-2012, 01:27 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:49 AM
RE: A picture of you - de Lexxu - 23-02-2012, 07:12 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 23-02-2012, 09:25 PM
RE: A picture of you - de PervyTeoYaoi_Shinee - 23-02-2012, 10:15 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:26 PM
RE: A picture of you - de rali2009 - 25-02-2012, 12:29 AM
RE: A picture of you - de Blue. - 25-02-2012, 05:13 PM
RE: A picture of you - de Rain - 25-02-2012, 11:06 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 03-03-2012, 11:28 PM
RE: A picture of you - de DiZ - 10-06-2012, 10:26 AM
RE: A picture of you - de MiraA - 10-06-2012, 09:39 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 10-06-2012, 10:06 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:11 AM
RE: A picture of you - de Ciquita - 11-06-2012, 03:48 PM
RE: A picture of you - de kame. - 12-06-2012, 08:48 PM
RE: A picture of you - de Rain - 15-06-2012, 08:00 PM
RE: A picture of you - de ArtieS - 15-06-2012, 11:45 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:46 PM
RE: A picture of you - de kame. - 15-07-2012, 07:47 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 15-07-2012, 08:13 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 15-07-2012, 09:41 PM
RE: A picture of you - de Rain - 19-07-2012, 05:28 PM
RE: A picture of you - de MiraA - 23-07-2012, 12:07 AM
RE: A picture of you - de hiimera - 23-07-2012, 09:05 AM
RE: A picture of you - de Lexxu - 23-07-2012, 10:12 AM
RE: A picture of you - de kyra_kyralyne - 24-07-2012, 04:06 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 12:42 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 12-08-2012, 09:17 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 20-08-2012, 10:05 AM
RE: A picture of you - de MiraA - 15-09-2012, 10:40 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 15-09-2012, 11:36 PM
RE: A picture of you - de Lexxu - 16-09-2012, 12:29 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:20 PM
RE: A picture of you - de RosetteFoxy - 12-10-2012, 08:08 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 13-10-2012, 08:01 PM
RE: A picture of you - de MiraA - 25-10-2012, 06:44 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 25-10-2012, 08:54 PM
RE: A picture of you - de kame. - 25-10-2012, 09:02 PM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 26-10-2012, 01:39 PM
RE: A picture of you - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:00 PM
RE: A picture of you - de alice extreme - 01-12-2012, 08:03 PM
RE: A picture of you - de Elyy - 03-12-2012, 08:33 PM
RE: A picture of you - de caramele cu pedale - 07-12-2012, 09:39 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:53 AM
RE: A picture of you - de Marina. - 09-01-2013, 03:20 AM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 09-01-2013, 09:37 PM
RE: A picture of you - de Natsuru - 11-01-2013, 02:08 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:27 PM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 15-02-2013, 06:40 PM
RE: A picture of you - de Michee - 17-02-2013, 08:03 PM
RE: A picture of you - de Dream_great - 21-02-2013, 04:10 PM
RE: A picture of you - de Dream_great - 26-02-2013, 11:10 PM
RE: A picture of you - de Marina. - 23-03-2013, 02:52 PM
RE: A picture of you - de Kira's Scarlet - 31-03-2013, 08:12 PM
RE: A picture of you - de mko_darkangel - 26-05-2013, 11:04 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.411 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)