Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A picture of you

#81
Capitolul 19

-Nu crezi ca ar trebui sa iesim din apa? vocea lui blanda ma facu sa tresar si sa-mi deschid ochii pe care ii tinusem inchisi pana acum. Mi-am ridicat capul de pe umarul sau si l-am privit pret de cateva momente pe barbatul ce imi oferise intr-un timp atat de scurt atat de multe. Se vedea limpede ca e ingrijorat, dar, in acelsi timp arata la fel de satisfacut ca mine. Mana sa imi mangaia spatele cu miscari line, circulare ce ma faceau sa ma simt in al noualea cer. Daca ar fi fost dupa mine, nu as mai fi iesit de acolo.
-Ai dreptate...ar trebui, dar e asa de bine aici, am zis oftand. Barbatul mi-a zambit, apoi si-a apropiat chipul de al meu si mi-am prins buzele intr-un sarut scurt si cast in comparatie cu ce facusem mai devreme. Aproape instantaneu mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau, tragandu-l mai aproape de mine, frecandu-mi trupul de al sau intr-un mod ce ne facu pe amandoi sa ne cutremuram. Si-a trecut limba peste buzele mele ce s-au intredeschi spre el primii in intregime. Mi-a acceptat invitatia tacuta, oftand satisfacut, iar limba sa ma patruns intr-un mod ce imi taie rasuflarea. Era atat de delicios, de dulce, de intoxifiant...nu ma mai saturam.
-Sky...gemu, cand mi-am coborat una din mani si l-am atins intre picioare. Isi inchis ochii lasandu-si capul pe spate intr-un gest de capitulare, gemand din ce in ce mai tare, pe masura ce intensificam miscarile. Ce faci, Sky?
-Te invat, i-am raspuns pe un ton jos deosebit de pervers, incepand sa-l sarut pe gat pana ce am simtit eu fiorul ce i-a strabatut corpul ce i se incorda instantaneu. Ti-am spus ca te voi invata ce inseamna placerea. Ai pierdut atat de multe, Axel. Am inceput sa-l ling cu limba pe care mi-am plimbat-o pe toata suprafata gatului, apoi in sus pe mandibula pana ce am ajuns din nou la buze. Deja respira greu, semn ca ii placea ce ii faceam. Ridica-te pe pietre, am continuat pe acelasi ton ce nu lasa loc de un raspuns negativ. Axel ma privii confuz cu acei ochi incredibil de albastrii in care se putea vedea dorinta de care era manat. Ezita un moment, dar pana la urma ma asculta si se ridica din apa, asezandu-se pe pietrele din jurul micului bazin. Pielea sa translucida de pe care cadeau picaturi de apa se infiora la contactul cu aerul rece al noptii, facandu-ma sa zambesc.
Adoram faptul ca se lasa in voia mea, ca se incredea in mine atat de mult ma lasa pur si simplu sa-l domin. Axel Rosswel nu era genul de barbat caruia sa-i placa sa fie dominat, in pat sau in afara lui si...totusi pe mine ma lasa. Mi-am indepartat mana de pe organul sau ce pulsa, inlocuind-o cu limba.
-Sky! geamatul sau dur imi umplu urechile pana la refuz. Axel ma prinse cu mainile de par, incercand sa ma traga spre el, dar nu l-am lasat, ci am continuat sa-l dezmierd in acelasi mod, facadu-i corpul puternic sa se contracte. Se intinse pe spate, suspinand in continuare cu aceeasi intensitate. Limba mea isi urma traseul pe suprafata neteda, in sus, apoi in jos si din nou in sus, apoi l-am cuprins intru-totul continuand cu acele miscari ce stiam ca il innebuneau.
Cu una din mani il mangaiam pe abdomen , in timp ce pe cealalta am strecurat-o intre picioarele sale cautandu-i locul ascuns dintre fese. Am inceput sa-l masez cu miscari circulare, apoi l-am patruns cu un deget incet, avand grija sa nu-l doara. L-am simtit crispandu-se, dar nu l-am lasat sa se indeparteze.
-Ai incredere in mine. Vocea mea nu era decat o soapta ragusita de dorinta pe care cu greu mi-o stapaneam, dar rasuna puternic in linistea ce ne inconjura. Nu te va durea, promit. Vreau doar sa-ti arat...Mi-am miscat degetul simitind cum corpul sau il inghite pe masura ce miscarile deveneau mai repezi. Limba mea isi reincepu jocul cu organul sau, dorind sa-l excit si mai mult, sa-l fac sa treaca de orice limita. Nu dura mult pana cand tot corpul i se convulsiona, iar el isi inclesta mainile in umerii mei strangandu-i cu putere, aproape cauzandu-mi durere.
-Sky, ce-mi faci? zise respirand greu. Ochii sai mari si tulburi erau larg deschisi, dar nu credeam ca vede ceva. Era mult prea pierdut in ceea ce simtea. L-am atins in acelsi punct provocandu-i o noua reactie incantatoare. Trupul i se acoperi cu o dara subtire de transpiratie pe masura ce jocul meu continua. De fiecare data cand il simteam incordandu-se mai puternic ma opream si asteptam sa-si revina un pic, doar ca sa-l instig mai tare dupa aceea. Dar nu puteam sa-l tin asa la nesfarsit. Pana si eu simteam cum presiunea din corpul sau atingea cote maxime, asa ca mi-am intetit miscarile pana cand trupul sau ceda pasiunii nou descoperite. Imi rosti numele in soapta, apoi se relaxa instantanea, ca un arc rupt dupa prea mult efort.
O liniste apasatoare se lasa peste noi. El ramasese intins pe spate, respirand greu, cu ochii inchisi. Trupul sau scaldat in lumina lunii arata mult mai frumos decat de obicei. M-am ridicat din apa si m-am intins si eu pe suprafata rece langa el. I-am mangaiat parul, dadu-i-l la o parte de pe fata, dupa care l-am sarutat pe unul dintre obraji.
-Axel, te simti bine? ma ingrijora ca e asa tacut. oare nu-i placuse? Se suparase ca mi-am luat atatea libertati cu trupul sau?
-Mai lasa-ma un pic, zise intr-un final cand eu pierdusem deja speranta de a-l auzi vorbind. A fost...a fost...nu parea a fi in stare sa-si gaseasca cuvintele care sa exprime ceea ce simtea.
-Ma bucur.Nu uita sa simti, Axel. Orice s-ar intampla, nu uita sa simti. Am oftat, apoi m-am ridicat, ocolind bazinul pana in partea opusa unde imi aruncasem hainele mai devreme si am inceput sa ma imbrac. Deja se facuse destul de tarziu, iar raceala noptii se intensifica. Hai sa mergem in casa. E frig. Vei raci daca ramai acolo.
Oftase si el, dar ma asculta, ridicandu-se insa cu greutate. Isi pescuii hainele de pe marginea bazinului, dar isi lua doar boxerii pe el, apoi ma urma in casa, inca tacut. Era intuneric si toata lumea parea sa doarma. Ceea ce ar trebui si noi sa facem avand in vedere ca maine vom avea de recuperat tot ceea ce pierdusem azi.
Am urcat la etaj, avand grija sa nu facem zgomot, iar la intrare in camerele noastre ne-am despartit printr-un sarut scurt a carui gust l-am simtit toata noaptea. As fi vret sa dorm linistit, dar imaginea lui nu ma lasa. Modul in care capitulase fusese atat de incitant incat imi dadu toate simturile peste cap. Numai gandindu-ma la asta ma excita. Simteam...simteam din nou. Poate nu la fel ca in trecut, dar senzatia era placuta si reconfortanta. Nu-mi pierdusem umanitatea inca. O mai aveam incropata adanc in interiorul meu. Acum nu mai trebuia decat sa o gasesc si sa o dezgrop. Dar intrebarea care ramanea era: mai stiam sa o folosesc? Mai eram in stare sa o fac? Am inchis ochii incercand sa nu ma mai gandesc, iar, intr-un final, spre bucuria mea, am adormit.

-Buna dimineata. M-am intors surpins sa aud vocea tatalui meu. Nu ma gandeam ca e acasa. De obicei pleca in fiecare dimineata la servici si se intorcea seara tarziu. Singura exceptie pe care o facuse fusese ziua in care am sosit noi.
-'Neata, tata. Am continuat sa-mi beau cafeaua amaruie, uitandu-ma pe pozele ce le facusem cu o zi inainte. Barbatul trecu pe langa mine, merse pana la bufet unde isi puse si el o cana mare de cafea, apoi se aseza la masa si ma privii in continuare, dandu-mi o stare de discomfort. Cunosteam mult pea bine acea privire. Insemna ca vroia sa discutam.
-Ce mai faci, Sky? Isi feri ochii de ai mei cand puse intrebarea, ca si cum nu dorea ca eu sa-i citesc in ei intentile. Era insa in van. Il cunosteam mult prea bine ca sa nu stiu la ce se refera.
-Bine. Muncesc. Ce as putea sa fac, tata?
Tacu pentru un moment, ezitand, apoi continua:
-Si in rest? Banuiesc ca viata ta nu rezuma doar la munca, nu-i asa?
-De ce nu ma intrebi ce vrei sa sti defapt? De ce nu ma intrebi despre viata mea sexuala? i-am zis pe un ton indiferent. Subiectul nu ma atingea deloc. Stiam ce parere are tata despre mine si despre alegerile pe care le-am facut in viata. Acum doi ani cand ii spusesem ca m-am indragostit de un baiat sau mai bine zis, ca m-am indragostit de Emmet nu reactionase prea bine. M-a pus sa aleg: ori revin un om "normal", ori plec din casa lui. Eu am ales a doua varianta si de atunci nu am mai venit aici. Desigur, pana la urma m-am impacat cu el, dar tot nu am vrut sa mai calc in acesta casa. Pana acum...dar si acum era vorba despre munca, nimic altceva. Doar munca.
-La dracu', Sky! De ce trebuie sa fi asa de dur? Sunt ingrijorat pentru tine. Esti o epava! Cand ai dormit ultima oara calumea? Cand ai mancat ultima oara o masa buna? Cat crezi ca vei mai rezista asa? Batranul lovi cu pumnul in masa, facand sa zdrangane cestile de cafea, dar eu nu mi-am ridicat privirea de pe poze. Chiar vrei sa te autodistrugi?
-Ce-ti pasa? Tu ai zis sa plec, ai uitat?
-Esti copilul meu, normal ca-mi pasa! Vocea sa era atat dura cat si ingrijorata, dar nu ma impresiona cu nimic. Indiferent ce crezi, nu m-am suparat atat de mult acum doi ani pe faptul ca mi-ai zis ca esti homosexual, pe cat m-am enervat cand am aflat cine este persoana cu care ai ales sa fi. Omul ala nu te-a meritat. Si-a batut joc de tine in ultimul hal si tu inca suferi!! I-ai oferit tot ce isi putea cineva dori si totusi...
-...nu a fost indeajuns, am continuat in locul sau. A zis ca vrea ceva mai bun. Iar eu sper ca va gasi. Chiar daca nu sunt eu, sper ca va fi fericit.
-Si cu fericirea ta cum ramane? De ce dai cu piciorul vietii? De ce te inchizi in tine? Adevarul este ca tu meriti ceva mai bun! Tu, nu el!
M-am ridicat de la masa, lasandu-mi cafeaua aproape neatisa acolo si m-am intors pe calcaie indreptandu-ma spre usa. Ma enervasem. Daca mai stateam acolo riscam sa incep sa urlu, iar eu nu vroiam asta.
-Eu nu merit nimic, i-am zis intr-un final. Nu mai vreau nimic, tata. Mi-am dorit atatea, am avut sperante si vise, dar acum nu mai vreau nimic. Lasa-ma in pace si nu te mai baga in viata mea. Tonul meu era la fel de indiferent ca la inceputut conversatiei, poate doar un pic mai sec.
Am iesit din incapere, intrand in pieptul cuiva. Cand mi-am ridicat privirea, mi-am dat seama ca era insasi Axel. La dracu'! oare auzise ceva?
-Scuze, am mormait, trecand pe langa el si iesind afara din casa. Nu-mi placea sa recunosc, dar cuvintele tatalui meu ma ranisera. Stiam ca are dreptate, stiam ca lui Emmet nu-i pasase, dar preferam sa ma mint. Sa-mi zic ca, macar pentru o scurta perioada, a simtit ce am simtit si eu pentru el. Cand am auzit pasi in urma mea, am luat-o pe carerea ce ducea in padure, incepand sa alerg pana ce am ajuns la adapostul copacilor ce ma acoperira de privirile iscoditoare sau de cele binevoitoare. Nu vroiam sa vorbesc cu nimeni. Vroiam sa fiu singur.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
A picture of you - de MiraA - 22-04-2011, 09:59 PM
RE: [yaoi] A picture of you - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 10:47 PM
RE: [yaoi] A picture of you - de hiimera - 15-12-2011, 02:00 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:28 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 12-01-2012, 07:55 PM
RE: A picture of you - de Rain - 15-01-2012, 04:28 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 11-02-2012, 01:27 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:49 AM
RE: A picture of you - de Lexxu - 23-02-2012, 07:12 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 23-02-2012, 09:25 PM
RE: A picture of you - de PervyTeoYaoi_Shinee - 23-02-2012, 10:15 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:26 PM
RE: A picture of you - de rali2009 - 25-02-2012, 12:29 AM
RE: A picture of you - de Blue. - 25-02-2012, 05:13 PM
RE: A picture of you - de Rain - 25-02-2012, 11:06 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 03-03-2012, 11:28 PM
RE: A picture of you - de DiZ - 10-06-2012, 10:26 AM
RE: A picture of you - de MiraA - 10-06-2012, 09:39 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 10-06-2012, 10:06 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:11 AM
RE: A picture of you - de Ciquita - 11-06-2012, 03:48 PM
RE: A picture of you - de kame. - 12-06-2012, 08:48 PM
RE: A picture of you - de Rain - 15-06-2012, 08:00 PM
RE: A picture of you - de ArtieS - 15-06-2012, 11:45 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:46 PM
RE: A picture of you - de kame. - 15-07-2012, 07:47 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 15-07-2012, 08:13 PM
RE: A picture of you - de Sushi - 15-07-2012, 09:41 PM
RE: A picture of you - de Rain - 19-07-2012, 05:28 PM
RE: A picture of you - de MiraA - 23-07-2012, 12:07 AM
RE: A picture of you - de hiimera - 23-07-2012, 09:05 AM
RE: A picture of you - de Lexxu - 23-07-2012, 10:12 AM
RE: A picture of you - de kyra_kyralyne - 24-07-2012, 04:06 AM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 12:42 PM
RE: A picture of you - de AbiiShu' - 12-08-2012, 09:17 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 20-08-2012, 10:05 AM
RE: A picture of you - de MiraA - 15-09-2012, 10:40 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 15-09-2012, 11:36 PM
RE: A picture of you - de Lexxu - 16-09-2012, 12:29 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:20 PM
RE: A picture of you - de RosetteFoxy - 12-10-2012, 08:08 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 13-10-2012, 08:01 PM
RE: A picture of you - de MiraA - 25-10-2012, 06:44 PM
RE: A picture of you - de hiimera - 25-10-2012, 08:54 PM
RE: A picture of you - de kame. - 25-10-2012, 09:02 PM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 26-10-2012, 01:39 PM
RE: A picture of you - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:00 PM
RE: A picture of you - de alice extreme - 01-12-2012, 08:03 PM
RE: A picture of you - de Elyy - 03-12-2012, 08:33 PM
RE: A picture of you - de caramele cu pedale - 07-12-2012, 09:39 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:53 AM
RE: A picture of you - de Marina. - 09-01-2013, 03:20 AM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 09-01-2013, 09:37 PM
RE: A picture of you - de Natsuru - 11-01-2013, 02:08 PM
RE: A picture of you - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:27 PM
RE: A picture of you - de FuNnY bUnNy - 15-02-2013, 06:40 PM
RE: A picture of you - de Michee - 17-02-2013, 08:03 PM
RE: A picture of you - de Dream_great - 21-02-2013, 04:10 PM
RE: A picture of you - de Dream_great - 26-02-2013, 11:10 PM
RE: A picture of you - de Marina. - 23-03-2013, 02:52 PM
RE: A picture of you - de Kira's Scarlet - 31-03-2013, 08:12 PM
RE: A picture of you - de mko_darkangel - 26-05-2013, 11:04 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.409 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)