Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ichigo nu plateste spitalizare.

#9
Am promis deci iatama la fatza locului.. 21
Observ o mica schimbare, una buna si ti-asi sugera ceva. 3
Dar mai intai sa o luam cu inceputul.
--------------------------------------
*Era mult mai bine daca dadeai cu mana peste guma aia, parea mai curat totusi.. dar in fine.Nu este foarte bazgalita schema.. de fapt e direct desenul, ca scheletele schitzei, nu mai apare, insa ar fi bine sa incepi sa te folosesti de unul, te-ar ajuta foarte mult.
Bine dar asta necesita sa stii putin cum sunt asezate toate.. [zic eu.. dar incercarea moarte nu are]*

--------------------------------------
Ai cateva greseli, iar una din ele principala este faţa... pentru ca este prea la stanga[uitandu-te cu ochi la monitor] sau din dreapta[intors cu spatele la monitor].21
Si cum mi-am dat seama de asta, foarte simplu, te-a dat gura de col. 71
Deci mergea putin mai la stanga sau drepata depinde cum te uti la ecran sau cum stai.. va tati seama ce spun, dar o zic sa fie mai la dreapta[daca te uiti cu fatza la monitor]. Sper ca pricepi. --"
Parul e tot prea electrizat sa-i spun asa, dar nu in sus, tot rigid si prea fix, incearca sa-l flexibilizezi, misca-ti mana mai usor si cu fluiditate pe foaie. Nu este necesar sa dai fix cu varful dpret pe coala asa cum vezi acolo, poti sa dai repede sa mai iasa lini prea lungi prea nu stiu cum, dar sa fie cumva unite colturile mai bine.. nu stiu daca ai priceput dar ma refer sa incerci sa fi mai relaxata. :]
--------------------------------------
Ce imi place extrem de mult ca este un stil diferit si cti-asi indica sa mai desenezi asa, caci iti ies bine si chiar mi-a captat atentia foarte mult. Cand am vazut am ramas cu gura pe jos, mi-a placut enorm cum ti-a iesit in stilul asta, deci sa nu te sfiezi sa incerci ceva nou. hug
*
Momentan cam atata pot sa spun, e dragut, dar inca mai tre' sa retusezi la cateva aspecte. ^^
Succes in continuare si te rgo eu sa ma anunti cand mai pui desene. 5



Răspunsuri în acest subiect
Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 11-04-2011, 11:09 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de KarinaD - 12-04-2011, 06:08 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 14-04-2011, 01:16 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 07-05-2011, 10:55 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ang. - 11-05-2011, 01:11 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 11-05-2011, 08:36 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 12-05-2011, 12:23 AM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 12-05-2011, 07:32 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 12-05-2011, 10:35 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 24-05-2011, 09:24 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 24-05-2011, 09:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)