Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ichigo nu plateste spitalizare.

#6
Bună. Aşa. Nu pare să fi evoluat de la primul post, nu că aş fi eu cine-ştie-ce mare artistă, dar îţi pot spune cum am ajuns la stadiul în care sunt: multă muncă.
Îmi pare că desenele tale nu sunt finisate, eu mă uit de 10 ori la un desen înainte de a spune că e gata şi ţi-aş sugera să le conturezi ca lumea, mie mi se pare că sunt doar schiţate.
Altceva, mi se pare că le faci în grabă. Nu ştiu, deseneaza cu sufleul. Şterge de 10 ori o mână şi refă-o până iese de aceleaşi dimensiuni cu cealaltă, nu ami lungă sau mai scurtă. Am zis aşa, nu era un exemplu concret.
Umbrele îţi lipsesc cu desăvârşire, defapt, umbrele sunt ultima dintre probleme. Nu vreau să te supăr dar amândouă ştim că mai ai mult de muncă.
Când desenezi un personaj încearcă să îl faci până la capăt nu să pară că stă în aer.
Ca să iau un exemplu concret: InnocentxD. Mâna stângă, o puteai finisa, părul e făcut în grabă şi mi se pare că nu pui deloc suflet în desenele tale, sunt făcute doar ca să fie.
Dacă vrei să te perfecţionezi încearcă nişte tutoriale sau uită-te la alte desene. Într-adevăr, fiecare are stilul său propriu, dar să te uiţi cum sunt realizate, poate te iei puţin după ele şi îţi dai seama unde ai greşit.
Aştept şi alte desene şi sper să se vadă o îmbunătăţire.
Spor la desenat şi multă imaginaţie! Imaginaţie ai, ce îţi trebuie ţie se numeşte exerciţiu.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Răspunsuri în acest subiect
Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 11-04-2011, 11:09 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de KarinaD - 12-04-2011, 06:08 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 14-04-2011, 01:16 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 07-05-2011, 10:55 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ang. - 11-05-2011, 01:11 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 11-05-2011, 08:36 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 12-05-2011, 12:23 AM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 12-05-2011, 07:32 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 12-05-2011, 10:35 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de Ichigo. - 24-05-2011, 09:24 PM
RE: Ichigo nu plateste spitalizare. - de hiimera - 24-05-2011, 09:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)