Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jeux d'Enfants

#1
OO viata intreaga pentru a spune Te iubesc
Optzeci de ani pentru derularea unei povesti de dragoste...
si totul din cauza unui joc.
Poate mai bine spus gratie unui joc.

Sophie si Julien au trasat regulile jocului. Ei sunt, pentru tot restul vietii, jucatorii, arbitrii... si deseori sunt chiar victimele. Desfiintand orice tabu, sfidand orice autoritate, batandu-si joc de orice si de oricine, razand, facandu-si singuri rau... Poate ca un singur lucru ii salveaza... faptul ca se iubesc.

Jocul incepe cu un pariu nevinovat... un pariu care sa ii faca sa uite ca mama este grav bolnava... sa uite ca toata clasa ii trateaza ca pe niste amarati de polonezi. Mai tarziu jocul se transforma in ceva adevarat, in cel mai frumos lucru din viata lor. Se iubesc, se joaca. Jocul, dragostea... Dragostea, jocul: pana la urma cel mai simplu lucru este sa fie prieteni.

Pe masura ce viata trece, jocul devine din ce in ce mai intens.
Te iubesc mai mult decat propria mea viata.


Actori principali :

Marion Cotillard- Sophie
Guillaume Canet - Julien
Regia : Yann Samuell

Parerea mea despre film este una buna. il am in calculator, l-am vazut la si pe un site. Eniuei. Actorii au stiut sa-si joace foarte bine rolurile, si mi-a placut enorm de mult de Marion, o fata asa frumoasa si cu o personalitate - heh - chiar puternica si curajoasa. si de Julien mi-a placut + ca arata chiar bine, iar felul in care a jucat m-a atras.

Daca ati vazut filmul, ce credeti despre el ? Sau ati vrea sa-l vedeti ? : )
[Imagine: love_me_if_you_dare_ver1.jpg]
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.









Răspunsuri în acest subiect
Jeux d'Enfants - de Lust. - 21-03-2011, 07:19 PM
RE: Jeux d`énfants - de Ymequa - 21-03-2011, 07:56 PM
RE: Jeux d`énfants - de andraportocala - 07-11-2011, 09:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)