Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cateva creatii de-ale mele

#15
Va multumesc pentru comentarii! ^^ @FallenAngel, mutumesc foarte mult pentru sfaturi. Eu chiar vreau sa ma imbunatatesc, iar de aceea, am venit cu un nou one`shot. :]

~Danger ?! Pleasure!~
- Capitolul I -

-Idiotule! Daca te mai prind pe langa Keira iti scot ochii astia negri si atat de plini de ei, ai auzit ?!
Mda, cel din fata mea este renumitul Haruto Ichikawa, cel mai popular baiat din liceu. Toate fetele il adora, ar fi in stare sa se si vanda doar pentru corpul astuia, si nu numai. Nu spun ca nu arata bine, dimpotriva... Corpul sau este lucrat, se observa foarte usor ca merge la sala, aspectul facial este atragator. Parul roscat ii ajunge in zona umerilor, bretonul cazandu-i lin pe o parte a fetei; ochii de un caprui deschis par fiorosi si amenintatori, potrivindu-se atat de mult atitudinii sale de tip rau si rebel. Piercing-urile din urechea stanga imi intaresc aceasta idée.
Intr-adevar, este faimos, caci parintii sai detin firme si afaceri enorme. Si totusi, comportamentul sau lasa de dorit. Se considera suprem, este egoist si crede ca poate cumpara orice si pe oricine cu banii lui. Sa fim seriosi! Cine ar avea nevoie de cateva hartii colorate ?! E o prostie!
Acum este suparat pe mine, din cauza ca am sarutat-o pe prietena sa. Haide! Aia nu este o fata normala, numai tarfa o pot numi, caci, de fapt ea m-a sarutat pe mine.
- Ma auzi, tipule ? Imi spuse el cu o voce superioara, strangand mai tare de gulerul hanoracului meu si impinagandu-ma mai mult in zidul rece al scolii.
Gata ! Nu mai pot fi tratat astfel ! Pana acum, am fost luat peste picior si doar din cauza ca toti ma considerau un ratat, un tocilar. Am si eu demnitate !
- Ohh, frate ! Ajunge ! I-ati labele jegoase de pe mine, ii strig eu, parca adevaratul Kaoru Suzumiya, adica adevaratul eu, iesind la iveala. Omule ! Nu eu am sarutat-o pe tarfa de iubita-ta; daca tot tii atat de mult la ea, ia-o frate si leag-o ! Fa-i ceva ! Acum am treaba. Scuza-ma !
Haruto ramane uimit, aproape cu gura cascata. Sigur s-a mirat de ceea ce am spus. In fond, cred ca e prima data in acesti saptesprezece ani ai mei cand vorbesc asa cu cineva.
Ii zambesc sarcastic si ironic, dand sa plec, insa tipul asta nici de-al dracului nu vrea ! Imi prinde in pumn cateva fire din parul meu blondut, strangand si aducandu-ma mai aproape de chipul lui. Chipul lui ?! Scarbos !
- Hmm… Vad ca ai prins ceva tupeu, iar asta imi place, il aud soptindu-mi aproape de ureche astfel respiratia sa calda imprimandu-se pe gatul meu.
Isi contiua fraza cu o voce sfidatoare: Hmm, as putea sa te iert ca te-ai dat la Keira, dar... ce esti dispus sa-mi dai in schimb ? Intreaba si apoi ma fixeaza cu privirea facandu-ma sa imi simt obrajii usor imbujorati.
- Uite, frate… Ti-am mai zis ca…
Din nefericire, fraza mi-a fost “taiata” de nemernicul asta, eu simtindu-i limba calda pe unul dintre obraji. Jur ca m-am cutremurat ! " E cuma gay sau doar vrea sa isi bata joc de mine pentru a mia oara ?! " Ma intreb in intimitatea gandurilor mele stiind sigur ca el nu ma aude.
Raman nemiscat un timp, simtindu-i cealalta mana strecurandu-se pe sub hanoracul meu, iar apoi pe sub tricou, scopul sau fiind probabil pielea mea. Deja eram agitat, dar in momentul in care m-a ciupit de sfarcul drept, am simtit cum toata agitatia pe care o simtisem cu cateva clipe in urma se transforma in nervozitate, si in orice moment puteam erupe precum un vulcan. Brusc, isi apropie chipul de al meu, uitandu-se in ochii mei cu un ranjet pervers, apoi acaparandu-mi buzele intr-un sarut fortat. Isi strecoara limba in gura mea, strangand mai tare de parul meu si continuand sa ma sarute, de parca nu-i ajungea. Simt ca raman fara aer. Nu e bine... Trebuie sa fac ceva !
- Gata ! Opreste-te ! Intr-un moment de neatentie din partea lui, ma smucesc din bratele sale reusind sa ma eliberez, nepasandu-mi de firele pretioase de par care ramasesera intre degetele sale lungi. Imi sterg buzele, dezgustat de ceea ce a facut.
Imediat cum am realizat ca-s liber, am fugit de parca as fi fost la maraton, imbracat in rosu si urmarit de un taur furios. Am fost tentat pentru o clipa sa imi intorc privirea, dar imaginea scarboasa ce mi se afisa in fata ochilor m-a facut sa nu fi vrut sa fac asta: Haruto isi musca buza de sus avand pe fata un zambet pervers si victorios. Cat de oribil mi se pare asta... Cred ca baiatul ala nu e intreg la minte.
Ma grabesc spre casa, inca alergand. Da, spre casa ! Cine ar mai avea curajul sa intre la ore dupa ceea ce tocmai s-a intamplat ? Sau mai bine zis, cine ar mai avea tupeul sa dea ochii cu roscatul ala ?! In niciun caz eu !
Dupa zeci de minute in care am alergat ca disperatul ma opresc in fata unui magazin de CD-uri, incercand sa imi reglez respiratia sacadata. Ei bine, daca tot sunt aici, nu ar strica daca as cumpara ceva muzica…
Pasesc usor, auzind acel sunet de clopotel specific oricarui magazin, apoi plimbandu-ma printre rafturile pline de reviste, casete, carti si CD-uri – doar muzica. Totusi, nu ma pot gandi la altceva doar la faza de mai devreme. Daca Haruto mai incearca sa faca asa ceva din nou, nu stiu ce voi face. Poate ca-mi este teama…


PS: Am de multumit Laurei pentru ca m-a ajutat la corectarea greselilor, si mi-a dat si cateva sfaturi! Iti multumesc foarte mult, scumpo! :X
And guys.. Eu si Laura vom face acest one`shot impreuna, eu povestesc din partea lui Kaoru, iar ea din p.o.v. lui Haruto. Vor fi 3 capitole, ultimul il vom scrie amandoua, so, vom contribui cu cate o idee. ;]]



Răspunsuri în acest subiect
Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 14-01-2011, 09:17 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Beatrix LaVey - 14-01-2011, 09:23 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Obsession. - 20-01-2011, 11:33 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Grella. - 21-01-2011, 01:59 AM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 22-01-2011, 03:09 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Daria - 24-01-2011, 10:45 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 03-02-2011, 01:23 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Kayla. - 03-02-2011, 07:16 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Grella. - 03-02-2011, 11:08 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 01-03-2011, 09:04 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Kayla. - 06-03-2011, 02:17 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 20-03-2011, 06:22 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Kayla. - 25-03-2011, 08:27 AM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 10-04-2011, 11:46 AM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de .Dudiii - 10-04-2011, 02:08 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Mariah . - 15-04-2011, 02:48 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Kayla. - 15-04-2011, 05:28 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de .Dudiii - 15-04-2011, 06:34 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Addeh - 24-04-2011, 11:01 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de .Dudiii - 25-04-2011, 06:53 PM
RE: Cateva creatii de-ale mele - de Kayla. - 26-04-2011, 08:54 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Crea?ii literare yaoi maniac 1 1.416 01-05-2013, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Creatii Nory 3 3.262 06-02-2011, 01:42 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)